Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyomor bypass lefogyásra fórum

Gyomor bypass lefogyásra (beszélgetős fórum)


4641. zzr1200 (válaszként erre: 4639. - Simike49)
2012. dec. 12. 13:58
Drukkolok, de ezzel a listával a doki 4x fogja meggondolni, hogy vállalja-e a kockázatot.
4640. Simike49
2012. dec. 12. 10:04
Valamit elrontottam.Nem vagyok valami nagy zseni a számitogéppel kapcsolatban. Nem kell most privát üenetet küldeni, örülni fogok ha itt kapok Tőletek üzeneteket. üdv:Ági
4639. Simike49
2012. dec. 12. 09:56

Sziasztok.Most írok elöször ,de régóta olvasom a fó

rumot.Öreg csajszi vagyok 135 kg-val ,és 164 cm-rel.Szóval van mit hordani.Veszprémi korházban

megyek 2-ik konzultációra 2o13.01.16-án.Most járok

a vizsgálatokra ,de lehet,hogy nem vállalja a mütétet a doktor úr.A doki szavaival élve az első páciense vagyok aki ilyen idős(63).Plusz sok a társbetegségem.Szívritmuszavar.II,cukor,pajzsmirigy,

köszvény,izület,kezdödő csontritkulás. Szóval van miért félnem

4638. BosAti (válaszként erre: 4637. - Gakocsis)
2012. dec. 11. 12:15
Hehe, nekem a koleszterinem már alacsonyabb a kivánatosnál :-)
4637. Gakocsis (válaszként erre: 4635. - BosAti)
2012. dec. 11. 10:39

szerintem mindenki nevében mondhatom, hogy gratulálok, gratulálunk!


Szépen összefoglaltad! Nagyjából nekem is így áll össze az étkezésem, azokat az ételeket amiket eddig meg sem bírtam nézni, mostanában megkívánom, másokat, amiket régen egészségesnek tartottam már nem fogyasztok.. :-) Húsfélékkel abszolúte igy vagyok ahogy te, húsban csak a darált fasirt jellegű, amiből szívesen eszem.. Reggelente egy pár virsli esetleg be tud menni.. Kenyérfélék száműzve, (csak ránk penészedne) vitaminok, fehárjeporok az étkezés szerves részét képezik..


Naponta ha még nasiznék is, nem hiszem, hogy a 2000 kalóriát megközelítem. A társbetegségek nyom nélkül tűntek el, a cukrom most olyan alacsony 17-ről, 4,5-6) hogy a feleségem néha már csipszet etet velem este.. :-) Nálunk az elipszis tréner vállt be (mert azt TV mellett is tudom nézni, és amíg lemegy egy 30 perces sitcom, gond nélkül megy az edzés!

4636. Gakocsis (válaszként erre: 4633. - Csippere)
2012. dec. 11. 10:30

Ahogy múltkor láttalak, tuti cserélni kell megint mindent! Én még kitartok.. de egyre nehezebb rendesen öltözni..


Ez az amit nem is hittem volna, hogy egyszer valaha megint le fogok írni.. A család már attól fél, hogy plázakandúr leszek, és nem lehet majd a shoppingolástól elrángatni.


A konfekcióméret felső határába már most becsúsztam, de nyárra sokkal lejjebb is leszek! (bízom benne) :-)

4635. BosAti
2012. dec. 11. 09:07

Sziasztok!

holnap után leszek 4 hónapos, és most úgy gondoltam megosztom Veletek gondolataimat...

Ahogy olvasgatok úgy látom szerencsés vagyok a kajával. Amit eszek, azt szívesen eszem, már 1 hónapja nem volt semmilyen rosszullétem, belőttem, hogy mi megy, és mi nem.


Reggeli:

Ami megy:műzli tejjel (örök életemben utáltam), joghurt, gyümölcs (ezekből ha havi egyszer ettem előtte, akkor sokat mondok), néha tojásrántotta.

Ami nem megy: felvágottak (minden reggel virsli, parizer, szalámik, szalonnák, sonkák, rengeteg kenyérrel) ezektől rosszul vagyok. Ránézek a hűtőbe, ha van, és egyerűen (jobb esetben) átsiklok rajta, rosszabb esetben kézbe fogom, és enyhe undor fog el...

Kenyeret egyáltalán nem eszek, a kocsonyát amit főztem (isteni lett) kenyér nélkül le tudok küldeni egy tányérral.

Ebéd:

Ami megy: levesek, inkább a húsnélküliek, főzelékek (régen bottal kellett belémtuszkolni :-), ma: még a borsófőzelék is jól esik, pedig azt igazán utáltam.

Ami nem megy: húsok, csak egyészen kevés (kb 5-10 dkg. Húsból a pörkölt (főzelékkel) és a fasitr megy. Érdekes módon az első 1-2 hónapban (Augusztus 13-án volt a műtétem) ment még a csirkecomb, ma már nem kívánom.

Vacsora:

ami megy: Gyümölcs (főleg banán) kocsonya, és saláta. Nos ez az érdekes: előtte, egy-egy nagy nekibuzdulás alkalmával, (mármint fogyás ) próbálkoztam salátával, nagyon kevés sikerrel, most meg egyenesen kívánom.

Ami nem megy: Pl. sült kolbász: ma este azt probáltam, egy kiflicsücsökkel, mustárral, és nem esett jól...

Nasi:

Hát egen: napi egy csoki az biztos :-) valami édesbe bele kell harapnom. Szerencsére elég a kicsi, pl. 1 db kinder tojás, vagy 1 sportszelet.

Mindig van kéznél egy kis csipsz is :-) főleg a bulátát szeretem, (Tescoban van) és ez még egészséges is.

Vitamin: Lenkei vitamin (a folyékony) általa ajánlott adag

Fehérje: Lenkei protein turmix: napi 60-71 gr. tejjel, vagy vizzel. Érdekes módon nekem egy átmeneti 2-3 hét kivételével ez nagyon bejön, általában reggelete iszom meg, kb 1/2, 3/4 literre feltöltve.

Sport:

Azt javaslom, hogy KELLLLL

Így sok "L"-l

amióta elkezdtem, azóta hatványozottan jobb a közérzetem. Kb. 2 hónapja heti 3-6 alkalom, mindig reggeli előtt, az úszás pl. 6 órakor, de a kondizás is.

Úszás: 1 nap 500 m, 2-naptól 1 hónapig 1000 m, most már 1500 m. Csak mellben tudok úszni.

Kondi/kardió: 3/4 óra kondi: izomcsoportonként 4*8, nem nagy súllyal (úgysem bírnám :-), majd a végén 32 perc crostrainer, vegyes fokozatban, hegynek föl és le :-).

Amit fontosnak tartok a mozgással kapcsolatban, hogy önmagunkkal kell versenyezni. Mondjuk én mindig is versenyző típus voltam, mindig próbáltam, és próbálom az előző eredményemet megdönteni...

Nos és a közérzet?

Elképesztően jó. A sógorom 142 kg. Mindig együtt mozgott a súlyunk, együtt fogyókúráztunk (együtt is dolgozunk):-))) Nos rajta napi szinten látom a kontrollt, hogy milyen lennék, ha nem tettem voln meg ezt a lépést.

A műtét előtt én 133,3 voltam, ő meg 134. Egy Gastroyal szétválasztásos diétán voltunk túl, amikor is megéreztük a 120 kg körüli súlyok csodás világát... )én 119,5-ig, ő meg 122-ig jutott. Rá két hónapra már 133 voltam. Innen nekem műtét, és lefelé, neki meg hízás, és felfelé..., most 142...

még nem döntötte el, ill. azt mondja, hogy ő soha..., de januárban ezért eljön Veszprémbe :-))

Szóval bocsánat, hogy ily sok olvasnivalót adtam ezen az álmatlan éjszakán..., De én JÓL vagyok és mindenkinek ezt kívánom...

4634. zzr1200 (válaszként erre: 4633. - Csippere)
2012. dec. 10. 22:56

Én nem számoltam :-)

Motorosruhából 5XL-röl indultam, de 3XL-ig még voltak ruháim, így csak az XL-es garnitúrát kellett megvennem, ami szerintem már végleges (hacsak nem megyek le 80 kg alá)

Rendes ruhából 56-tól 48-ig el voltam látva sajátokkal, utánna 42-ig meg a barátnömtöl is kaptam farmerokat, így inkább csak felsöket vettem (élvenckedésböl).

Fehérnemük, cipök mind lecserélve.

4633. Csippere (válaszként erre: 4632. - Gakocsis)
2012. dec. 10. 22:46
Nekem már kétszer kellett ruhatárat cserélni a műtét óta. Ez a téli sokba került mert még a kesztyű is nagy, ill. az összes cipőm, csizmám, kabátom, de még a szemüvegem és a fülbevalóm is cserélni kellett mert túl nagyok az arcomhoz :) és szerint jövő tèlen még egy garnitúra fog kelleni :) remélem :)
4632. Gakocsis (válaszként erre: 4631. - Csippere)
2012. dec. 10. 21:38

Nekem nincs is énképem.. nem tudom belőni, hogy mi a jó nekem, melyik ruha lenne megfelelő.


De még nem megyek vásárolni. Nem hagyom magam! Majd jövőre!

4631. Csippere (válaszként erre: 4628. - Zzr1200)
2012. dec. 10. 20:22
Én sem tudom magamat rendesen besorolni :) kiváncsi vagyok mikor rendeződik az énképem :)
4630. Elvi45 (válaszként erre: 4627. - Luculus)
2012. dec. 10. 17:32
Gratulálok!!! Már én is szeretnék ott tartani!!
4629. Elvi45 (válaszként erre: 4623. - Zzr1200)
2012. dec. 10. 17:30
Annyira kedvesek vagytok!!!!! Nagyon köszönöm!! :)))
4628. zzr1200 (válaszként erre: 4627. - Luculus)
2012. dec. 10. 14:41

Én tegnap nevettem jót. Itt volt nálunk anyám barátnöje, aki anyám szerint egészségtelenül sovány. Farmert akartunk nézni neki, így lemértem a csípöjét. Nos a csaj 170 magas (én 185) az ö csípöbösége 98 az enyém 104 pedig most kifejezetten dagi vagyok a 90 kilómmal :-P


Most már egyáltalán nem tudom felbecsülni a magam és mások méretét. Én a saját véleményem szerint még eléggé dagi vagyok (nem érdekel a látvány amíg 4-6 cm vastag zsírréteg van rajtam megfoghatóan több helyen is), közben meg egyre több vékonynak látott ismerösömel egyméretü vagy vékonyabb (ráadásul ezek az ismerösök minimum 10 centivel alacsonyabbak mint én). Kezdek teljesen belezavarodni :-D

4627. Luculus (válaszként erre: 4625. - Gakocsis)
2012. dec. 10. 14:07
Igen ez tényleg így van,az ember nem is tudja milyen méret.A már megszokott módon csomagoltam a hétvégére egy wellness programra köntöst ,stb.És ott döbbentem rá,hogy jó rám a Hotel köntöse is,tehát bekerültem a standardbe:):):):):):):):).
4626. Körtebaba (válaszként erre: 4625. - Gakocsis)
2012. dec. 10. 11:51
Ez aranyos :)
4625. Gakocsis
2012. dec. 10. 11:11

Ja, és hogy ne csak okoskodjak. :-)Majdnem negyven vagyok, de édesapámat ebben az időszakban sokszor sírni nem láttam..

Most hétvégén megkért, hogy próbáljam már fel azt a kabátom, amit majdnem 20 éve, középiskolai szalagavatómra kaptam tőle. Én erősködtem, hogy ez még messze van.. de csak felvettem a kedvéért.. Én lepődtem meg a legjobban, teljesen jó volt rám.. pár hét és már nagy is..


na ekkor pityeregtünk apukámmal 20 percet

4624. Gakocsis (válaszként erre: 4622. - Elvi45)
2012. dec. 10. 09:41

Kihez mész konzultációra?


Nagyon gondolj át mindent, és csak stabil mentális állapotban, teljesen felkészülve, minden részletet ismerve vágj bele.


Nekem is volt rá majdnem fél évem, utánaolvastam itt, beszéltem más műtöttekkel, minden nyitott kérdést lezártam, és így boldogan, és zavaró tünetektől mentesen éltem meg a műtétet, és az az utána következő időszakot.


Ha javasolhatom, vedd fel a kapcsolatot majd olyanokkal, akik körülbelül veled egyszerre fekszenek kés alá (ez a kórházban nem is olyan nehéz, van időd ismerkedni)


Engem Veszprémben műtöttek, azóta is tartjuk többen a kapcsolatot, hetente beszélünk, megbeszéljük ki hogy áll, milyen tapasztalatai vannak. Emellett ez a fórum is hasznos tud lenni. A facebookon is van legalább két olyan oldal, ahol a már műtöttek tartják a kapcsolatot, de akár a privát levél is megoldás.


Kérdezz sokat, még ha butaságnak is érzed, mert inkább most tisztázz mindent, mintsem utána merüljenek fel kellemetlen kérdések. Ha valamit nem mersz nyilvánosan megkérdezni, akkor pedig nyugodtan írj privát levelet.. :-)


Sok sikert!

4623. zzr1200 (válaszként erre: 4622. - Elvi45)
2012. dec. 9. 21:39
:-) Drukkolunk :-)
4622. Elvi45
2012. dec. 9. 20:39

Sziasztok!

Én még csak az időpontot várom, de nagyon!!!!

4621. zzr1200 (válaszként erre: 4620. - 0a0348d3b9)
2012. dec. 9. 01:35

December 19 :-)

Anno karácsonyi ajándéknak kaptam a mütétet a dokitól :-)


Egy biztos az elmúlt egy hónap után. A kalóriamennyiségre figyelni kell. Föleg amikor valaki már 25-ös BMI alatt van :-P

Ahogy számolom a napi kalóriafogyasztás / testmozgás alapján áll be a testsúly. Itthon jóval több kenyérfélét és édességet eszek, kevesebb húst és jóval kevesebb salátát és a tornaszintem kb nullára állt be. Eredményeképpen a testsúlyom beállt 89-90 kiló közé. E fölé érdekes módon nem mentem. Amikor hazamentem egy hétre megszüntek a kenyérfélék és édességek. Az egy hét alatt 3 kiló azonnal lement, pedig torna nem is volt (túl sok volt a melóm).


Az már valószínü, de még le kell tesztelnem, hogy nem kell majd "életem végéig" csirkecombot ennem salátával, de az biztos, hogy a minöségre és a mennyiségre mindíg figyelnem kell majd.


Azt hiszem azt a technikát fogom majd alkalmatni amit pár éve csináltam, hogy minden nap mérlegelés és max 2 kg lesz a türéshatár. Ha annál több a plusz akkor azonnal 2-5 nap javító étrend. Egyébként csak egy normálisnak nevezhetö étkezési stílus sok zöldséggel (nem saláta :-P ) és hússal (ami szárnyas vagy hal lesz nagyrészben).


Amit észrevettem, hogy bár szelídebb lett, de nem tünt el a "tésztahülyeségem", ami annyit jelent, hogy ha magas szénhidrát tartalmú kaját eszek akkor nagyon rövid idön belül enni akarom újra. Emiatt a tészta és kenyérféléket, csokikat heti 1 max 2 alkalomra fogom visszaszorítani (teljesen elhagyni hülyeség mert akkor azon fogok idegbajozni :-D ).


Egyenlöre ennél nagyobb probléma számomra, hogy a napi 3 doboz cigimet elöbb napi 2 majd napi 1 dobozra kell leszorítanom. A mütét elött is sokat szívtam, de már kezdek lassan láncdohányos lenni (talán a jövö idö itt nem helyes ;-) ). Remélem a sportolás ebben segíteni fog.


Jelenleg úgy néz ki, hogy az asztmám csaknem teljesen "megszünt" a mütét óta, így ha a dohányzást visszafogom akkor megint mehetek sífutásra amit anno nagyon szerettem, illetve tavasztól túrázni akarok majd a hegyekben. Remélem összejön :-)

4620. 0a0348d3b9 (válaszként erre: 4619. - Zzr1200)
2012. dec. 9. 00:26

Te vagy itt nekunk az uttoro! Szerintem teged mutottek itt a legregebben.

A fel kilo kajaval talan nincs is baj, persze fugg attol, hogy mibol...

Attol nem tartok, hogy neked barmi ketseged is lenne e teren, te egy nyitott elme vagy, allandoan utanajarsz dolgoknak, meg azt a konyvet is elolvasod ami ram tartozik, nem a bypassra:D

Szoval neked a dietetikus sem fog ujat mondani.


Mikor leszel tul az elso even? Most valamikor?

4619. zzr1200
2012. dec. 8. 11:07
Nekem jelenleg a kezdeti 10-20 dkg 40-50dkg egyszerre (mondjuk lassan és jól megrágva). Ez akárhogy számolom kb annyi vagy több mint egy normális adag. (Anno 1kg kaját észre sem vettem). Azt hiszem a januári orvosi felülvizsgálatom (föleg a diedetikus) komolyabb lesz mint az eddigiek.
4618. zzr1200 (válaszként erre: 4616. - 116199a424)
2012. dec. 8. 11:05
Kondi bérlettel is :-) Hatásosabb ha a kaja is kevesebb és a mozgás is több. Még mindíg nem késö elkezdenie mozogni.
4617. Csippere (válaszként erre: 4612. - Gömböc73)
2012. dec. 8. 08:14
Engem is érdekelne, hogy mennyit tudsz enni? Leírod egy napod? akár priviben
2012. dec. 8. 02:39
Szegeny :/ Huuu, pedig rengeteg penzt fizetett a mutetert, de akkor ugy tunik, jobban jart volna egy kondi berlettel...
4615. zzr1200 (válaszként erre: 4614. - 116199a424)
2012. dec. 8. 02:18
Esélytelen. A kevés kaja csak rontja az izomállapotot és elzsírosítja a szervezetet. Minimum gyaloglás, nagyon minimum 30 perc naponta.
4614. 116199a424 (válaszként erre: 4611. - Zzr1200)
2012. dec. 8. 00:15
Tudtommal nem tornazik, csak a keves kajatol varja a nagy valtozast.
4613. 0a0348d3b9 (válaszként erre: 4612. - Gömböc73)
2012. dec. 7. 22:04

Mi az a sok?

Leirod, hogy mikor? Mennyit? Engem tenyleg erdekel!

Ezek ugyanazok az etelek-italok, amiket korabban is ettel-ittal?


En tenyleg ugy gondolom, hogy a orvos megtesz mindent azzal, hogy elvegzi a mutetet. Biztos vagyok benne, hogy ha ilyen kajalassal kapcsolatos ketsegek vannak, akkor egy dietetikus sokat segithet.


Es te veszited a kiloidat?

4612. gömböc73 (válaszként erre: 4609. - Csippere)
2012. dec. 7. 19:24
Én is nagyon sokat tudok enni...kérdeztem Tanyit, hogy ez miért van, de nem válaszolt..:(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook