Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gyereknek lakás? fórum

Gyereknek lakás? (beszélgetős fórum)


149. 31bc25d879 (válaszként erre: 125. - Agis)
2018. márc. 2. 14:39
Hát nem tudom. Biztos vagy te ebben?
148. 31bc25d879 (válaszként erre: 137. - Channa*)
2018. márc. 2. 14:36

A te fiad előre örökölt.

Mindent ráírattál.

2018. márc. 2. 14:31

Hát csak úgy:)

Viccesnek hatott:)

146. Smirnoff (válaszként erre: 145. - 31bc25d879)
2018. márc. 2. 14:29
Miért is?
145. 31bc25d879 (válaszként erre: 134. - Smirnoff)
2018. márc. 2. 13:45

Jajj de hööle vagy:))

Ezen felröhögtem:)

144. 31bc25d879 (válaszként erre: 143. - 86d0584f0e)
2018. márc. 2. 13:44

Hát tudod, az élet nem fehér és fekete. A gyerekünkért halálunkig aggódunk. Ilyen az anyák, apák sorsa. Ahogy kamaszkorban, ifjúkorban bele kerülhet egy rossza társaságba, miért ne választhatna rosszul társat aki igenis kiénekli azt a lakást vagy vagyont. Attól ő még kaphatott jó neveltetést.

Aki meg elkótyavetyéli mint amiket itt olvasunk, hát az tényleg hülye, arra születni kell. Ismerek én is ilyet. Elég nagy barom:)

143. 86d0584f0e (válaszként erre: 137. - Channa*)
2018. márc. 2. 11:46

Engem eléggé aggasztana, ha a felnőtt gyerekemnél felmerülne egyáltalán, hogy elkótyavetyéli a saját tulajdonát és azt nekem kell megvédenem. A nevelésem kérdőjeleződne meg alapjaiban.


A gyerekeinknek a legtöbb, amit adhatunk, az a taníttatása és az, ha gondolkodni tanítjuk meg. Több ér az minden lakásnál.

142. alidamolnar (válaszként erre: 134. - Smirnoff)
2018. márc. 2. 09:11

Szerintem hugom anyósa is "sírt a sötétben". Konkrétan a fejét verte a falba, hogy milyen hülye gyereket nevelt:(

A házasság előtt szülőktől kapott, saját lakásából semmizte ki a hugom. De ez más, szóval ehhez komplett hülyének kell lenni.

Ami érdekes, bár nem tartozik a tárgyhoz annyira: A pasi aztán újra kezdte a nulláról (most 43 éves, és már áll a háza, mindez már saját fizuból. A hugom azóta meg már kb 4 ház árát kótyavetyélte el, és semmije nincs.

Erre is születni kell, mindkét dologra.

141. alidamolnar (válaszként erre: 138. - Smirnoff)
2018. márc. 2. 09:06

Ezért kérdeztem én is Channa-tól, hogy a fia nevén van-e.

Mert ha igen, akkor tényleg maximum nagyon szépen megkérheti, hogy legyen észnél, és papírozzanak, hogy váláskor SE soha SE tehesse rá a kezét a nő.

De mondom, max. tanácsot adhat, megkérheti, mert felnőtt korú gyerek már úgy dönt, ahogy akar.

(Okos gyerek is, az én lányom extrém okos suliban, munkájában, hivatásában, de azért vannak hülye dolgai a mindennapi életben, ami nem függ okosságtól, és amire már max. tanácsot adhatok, tapasztalat.)

140. gribedli*** (válaszként erre: 131. - Globus)
2018. márc. 2. 07:27

Hát igen, ez is milyen már, megsértődni ezen? Van, aki ezzel méri a szerelmet? De először nézzen tükörbe, hogy vajon miért sértődik meg ezen?:) talán az ő érzelmei nem biztosak, vagy nem biztos magában, hogy egyedül is tud majd fejlődni a kapcsolaton belül, anyagilag is. Plusz ha beleegyezik azonnal, azzal csak jobb benyomást ad magáról és idővel aztán meg fognak benne bízni.


És még mindig ott van az adósság kérdése, a lehető legbiztonságosabb dolog, ha semmi sem közös, mert akkor baj esetén nem tudnak egy házaspártól mindent elvenni. Ha nincsenek közösben, bármi történjék is, a másik vagyonához a hatóság nem nyúlhat. Így mindig lesz valamijük, amiből újra lehet kezdeni.

139. Channa* (válaszként erre: 138. - Smirnoff)
2018. márc. 2. 05:35

Persze, külön vagyon, de én azt gondolom, hogy nem árt lepapírozni ez esetben is, hogy szükség esetén elég legyen ezt az szerződést elvenni és ne kelljen mindenfelé rohangálni.


Igen, elmenne magától ügyvédhez és nem kellene nekem ugrálnom és utálkoznom.:)

138. Smirnoff (válaszként erre: 137. - Channa*)
2018. márc. 1. 22:14

Ahogy agis kifejtette, a házasság előtt szerzett vagyon külön nyilatkozat nélkül sem lehet vita tárgya.

(Ettől függetlenül, ha valakinek a lelke attól lenne nyugodt, hogy írjuk is le, én alákörmölném.)

Ha házasodik a fiad, akkor jó esetben nem te pattognál neki, hogy mit hogy intézzen, hanem maga menne az ügyvédhez, nem? Én azt a részét nagyon megértem Clarah szempontjának, hogyha már a gyerek nevére írattam bármit is, akkor 100%-ig megbízok a döntésében, és nem karattyolok bele onnantól, vagy ha pl. szeretném bebiztosítani, az illetéktől kímélni, de még úgy látom, hogy nem nőtt be a feje lágya, akkor nem adom neki a teljes jogot.

137. Channa* (válaszként erre: 134. - Smirnoff)
2018. márc. 1. 21:29

Nem örökségről beszélek, hanem az ő tulajdonáról.

Tehát, a gyerekem nem fog semmit örökölni, mert minden az övé.


Az én gyerekemet nem fogják kisemmizni, de hányan beleesnek ilyenbe...

136. Channa* (válaszként erre: 131. - Globus)
2018. márc. 1. 21:26
Igen, ez elég beszédes....
135. Channa* (válaszként erre: 130. - Alidamolnar)
2018. márc. 1. 21:25
Minden az ő nevén van. A lakások, a kocsik és minden.
134. Smirnoff (válaszként erre: 127. - Channa*)
2018. márc. 1. 19:59

A kulonvagyon, orokseg úgy működik, ahogy agis irta.

Ha ilyennel rendelkező gyerekem kisemmiznek, én csak sirnek a sötétben, hogy mekkora hülyét neveltem.

133. fincsi5 (válaszként erre: 125. - Agis)
2018. márc. 1. 19:59

Ezt nem értem, mert bármire ráfoghatja, hogy az örökségből vette. Főleg, hogy a nő nevére is került az autó.

Mondjuk erre van a jog.


De pl. ha én örökségemet beleforgatom gyerek ingatlanába, azt időtlen időkig vissza lehet vezetni, hogy végül is az enyém?? áhh

132. Smirnoff (válaszként erre: 131. - Globus)
2018. márc. 1. 19:56
De :(
131. globus (válaszként erre: 127. - Channa*)
2018. márc. 1. 19:39

Őszintén szólva én sem szeretném életemben megérni, hogy elhordja valaki a bazi sok munkánkkal megszerzett vagyont. Nagyon-nagyon sok példa van rá, még akikről nem is gondoltuk volna.

Mindketten haszonélvezeti joggal rendelkezünk gyerek lakásán. Amíg élünk, nem tudják kiügyeskedni, utána meg már mindegy.

Írtam korábban konkrét például, hogy férjem egyik kollégájának fia ilyen vagyonnyilatkozatot szeretett volna készíttetni, mert apja ragaszkodott hozzá. Lány erre berágott, szakítottak, esküvő elmaradt. Elég beszédes, nem?

130. alidamolnar (válaszként erre: 127. - Channa*)
2018. márc. 1. 19:27
A fiad nevén van a lakás?
129. 31bc25d879 (válaszként erre: 127. - Channa*)
2018. márc. 1. 19:20
Pontosan!
128. Channa* (válaszként erre: 123. - Gribedli***)
2018. márc. 1. 18:47

Pontosan!

Sok nőnek van saját lakása és nem egy gazdag pasitól, hanem abból, hogy megdolgozott a pénzért, amiből megvette, vagy megvették neki a szülei, stb. És ez esetben senkinek semmi köze az ő lakásához.

127. Channa*
2018. márc. 1. 18:46

Elmesélek egy történetet, amit már leírtam itt.

Csak azért teszem, hogy lássátok nem csak az anyuci pici fia kerülhet ilyen helyzetbe, hanem egy nő is.

A történet:

Egy nőnek és gyerekeinek a testvérei vettek egy házat, mert a nőt elhagyta a férje és így nem volt hol lakniuk. A testvérek ügyesek voltak, mert nem a nő nevére, hanem a sajátjukra vették meg a házat. A nő bepasizott és ez a férfi oda is költözött hozzá, ahol vígan éltek mindaddig, amíg a pasiból ki nem jött az állat. A nőt jól megverte és a gyerekekkel együtt kidobta a házból. A rendőr annyit tett, hogy felhívta a gyámhatóságot és elvitette a nő gyerekeit az intézetbe, mert ugye nem volt hol aludniuk sem, a nő pedig bekéredzkedett a szomszédhoz másnapig. Másnap ez a nő felhívta a testvéreit, hogy nagy bajba került, így a tesók azonnal oda autóztak, de a házba őket sem engedte be a pasi, így kihívták a rendőrt, aki azt mondta, hogy élettársak, így pont annyi joga van a házhoz a férfinak, mint a nőnek!

Amikor viszont megtudta, hogy a ház nem a nő nevén van, azonnal kivezette a pasit a házból...


Tehát, a házassági szerződés nem csak egy pasit tud védeni, hanem egy nőt is, mert ugye egy nőnek épp úgy lehet saját lakása, ahogy egy pasinak. Én pl. simán vettem volna úgy is lakást magamnak, ha nem lettem volna férjnél, és bizony úgy csináltam volna, hogy ahhoz egy pasinak sem lett volna köze hozzá.


Fiús anya vagyok. A fiamnak van lakása de, ahogy lesz egy lány, akivel közös jövőt képzelnek el, le lesz papírozva a vagyon...Sajnos azt figyeltem meg, hogy nagyon sokan tényleg kisemmizik azt akit kitudnak, és az én esetemben, nehogy már a fiamnak legyen gondja egy ilyen miatt, amikor én és az apja azért dolgozunk és teszünk meg mindent, hogy neki mindene meglegyen. Azt nem másnak teremtettük meg, hanem neki és persze a családjának ha majd lesz, de ha valamiért válás lesz, akkor az a lakás nem lesz felezve.

126. Channa* (válaszként erre: 90. - PöttyösPanka)
2018. márc. 1. 18:29

Ha lenne egy fiad és lenne egy lakása, akkor te tényleg dalolva feleznéd a menyeddel, ha válnak?

Nem hinném...

125. agis (válaszként erre: 20. - 31bc25d879)
2018. márc. 1. 16:19

Orokles utjan szerzett vagyon minden esetben kulomvagyonnak minosul vagyonmegosztas eseten - fuggetlenul attol, kinek a neven van.

Pelda: ferj orokol 5.000.000 amibol a felesegnek vesznek autot ami a feleseg nevere kerul. Vagyonmegosztas eseten a ferj tulajdonaba kerul majd az auto, mert a vetelar oroksegbol szarmazott.

Ehhez nem kell hazassagi szerzodes.

Tovabba minden, hazassag elott szerzett vagyontargy (ingo es ingatlan) szinten kulonvagyonnak minosul - szerzodes nelkul is.

124. gribedli*** (válaszként erre: 112. - Smirnoff)
2018. márc. 1. 16:17
Így van.
123. gribedli*** (válaszként erre: 88. - Clarah)
2018. márc. 1. 16:15

Mi ebben a megalázó? Csak szegény nő házasodik gazdag pasival féle felállás létezik? Ahelyett, hogy örülne, hogy életében szarrá is keresheti magât, a szerződés esetén az is az övé maradhat, ha véletlenül baj lenne. Nemcsak a férfiaknak van ám pénzük. És egy nő sem csak attól lehet pénzes, hogy okvetlenül lehúzott valakit ezért.


Csodálom, hogy nő létedre ennyire lebecsülöd a nők kapacitásait.

122. Smirnoff (válaszként erre: 120. - PöttyösPanka)
2018. márc. 1. 16:07
Az ilyen ügyeskedéseket a b. nej egymaga nem tudja véghezvinni. Ilyen esetekben általában pénzmosás, csalás, ilyesmi van a háttérben. Esetleg a válásnál (amit más is írt), a gyerektartás helyett hagyja maga mögött a költöző fél az ingatlant, aztán később meg már máshogy emlékszik.
121. Smirnoff (válaszként erre: 117. - Gribedli***)
2018. márc. 1. 16:02
Az idős művelt férfi a "pár pohár" után lehet, hogy megfeledkezett néhány részletről. Olyan nincs, hogy valakit a (részben) saját ingatlanából csak úgy kitesznek. Amiket itt példának hoztak, hogy azt sem tudták mit írnak alá, az hülyeség a köbön, és nem az igazságszolgáltatás csalafintasága.
120. PöttyösPanka (válaszként erre: 114. - 86d0584f0e)
2018. márc. 1. 15:59
Akkor az sok rémtörténet sem igaz, amiket itt meséltek a többiek, hogy az exnej addig ügyeskedett, míg vitte a házat, amit anyósék vettek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook