Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyerekláthatás, és minden, ami ezzel kapcsolatos fórum

Gyerekláthatás, és minden, ami ezzel kapcsolatos (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
24. Niki1 (válaszként erre: 19. - 2cb29de033)
2009. jún. 15. 10:03

Szia! Sajnos tényleg igaza van a volt férjednek. Ha a bíróság meghatározta a láthatást akkor köteles vagy odaadni a gyereket ha akar menni a gyerek ha nem. Ha nem adod oda akkor szabálysértést követsz el és pénzbirsággal is büntethetnek. Nálunk fordított volt a helyzet. A férjem exe nem akarta adni a gyereket, de a gyerek szeret itt lenni pont ezért. Akkor voltunk a gyámügyön ott nekünk ezt mondták. Az anya köteles lelkileg is felkészíteni a gyereket a láthatásra. Korlátozni pedig csak nagyon -nagyon indokolt esetben szokták. Ahhoz a volt férjednek nagyon züllött életet kell élnie.

Sajnos ez az igazság, de azért mindenképpen fordulj gyámügyhöz. Hátha szerencséd lesz és el tudsz érni valamit. Szurkolok!

23. 2cb29de033 (válaszként erre: 22. - 78826dc958)
2009. jún. 14. 21:31
Mindenképpen írok, puszi!
22. 78826dc958 (válaszként erre: 21. - 2cb29de033)
2009. jún. 14. 20:14

Szió!Igazad ez sajna elég durva!Szurkolok és várom a fejleményeket!!

Pusza

21. 2cb29de033 (válaszként erre: 20. - 78826dc958)
2009. jún. 14. 13:10

Szia Drága!

Köszönöm, hogy válaszoltál. :)

Megyünk a jövőhéten gyámügyre, és megkérdezem, hogy most akkor mi van, van-e joga a kicsinek, vagy nincs, de az nagyon durva lenne, ha nem lenne joga... akkor milyen sze..ét világban élünk már.. :(

Bocsánat, de felháborító!

2009. jún. 14. 08:25
Szia Drága!Az exed egy PÖCS!!!De sajna igaza van néhány dologban.A láthatást a biróság állapitja meg.A végzés alapján köteles vagy odaadni???Mert akkor sajna igen.Ha ezt nem látod jónak akkor be kell adnod a biróságra egy kérvényt miszerint te korlátozni szeretnéd a láthatást.Ezt meg is kell indokolnod.Veszélyben érzed nála a gyereket?Vagy mi a pontos ok??Mert akkor lehet kérni a biróságot hogy a láthatási időben egy kirendelt személy (ez általában gyámhivatali személy)aki teljesen független tőletek legyen ott hogy felügyelje a láthatást.Én legalábbis igy tudom.De a helyedben tuti bemennék a biróságra és tanácsot kérnék.Az nem kerül pénzbe.Vidd a papirokat és mondj el minden problémát.
2009. jún. 13. 22:02

Sziasztok!

Látom az előző bejegyzésemre nem jött válasz.. :( Na mindegy...

Viszont van még egy problémám. Az exem közölte, hogy egy négy és fél éves gyereknek nincsen joga eldönteni, hogy akar-e az apjához menni, vagy nem... szóval, ha a kisfiam azt mondja, hogy nem akar menni hozzá, akkor is köteles vagyok odaadni???? Ez számomra egy hatalmas kérdés, én nem így gondolom... nekik is van joguk, sőt... az ex szerint, csak tizenakárhányéves koruktól, addig a szülők befolyásolhatják... hát amikor ezt mondta, majdnem lefordultam a lábamról!

Kérlek írjatok ezzel kapcsolatban. Köszönöm.

Gabi

2009. jún. 1. 14:37
...
2009. jún. 1. 14:37

Sziasztok!

Senki nem tud ezzel a problémával kapcsolatban segíteni? :(

2009. máj. 31. 19:19

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy mit tudtok abban az esetben, mi a helyzet, ha a megállapított láthatásnak az apa nem tesz eleget, eltűnik hosszú hónapokra, és mire a gyerek elfogadja, hogy már nincs, akkor egyszerűen csak feltűnik. Ebben az esetben is ugyanolyan joga van látni, vagy időközben érdemes gyámügyhöz menni a kialakult helyzet miatt?

Előre is köszi a segítséget.

15. 2cb29de033 (válaszként erre: 14. - Noemi1207)
2009. máj. 13. 14:43

Szia!

Hát az sem jobb... :(

2009. máj. 13. 07:07
Megértelek benneteket,de az sem jobb,hogy nekem egyik fiam apja sem látogatja a gyerekeit,a gyerektartást is úgy kell a végrehajtóval behajtatni.
13. Niki1
2009. máj. 8. 08:53
Sajnos a gyámhatóság tényleg egy nagy sz.r. Nálunk fordítva van a férjemnek van egy kisfia akit az anya nevel. Persze az anya akart elválni annó 5 éve. Ahogy én több mint két éve megjelentem a férjem életében onanntól kezdve kezdődött a baj ami mai napig tart. Már voltun sokszor a gyámhatóságon. Kezdődött azzal, hogy nem akarta ideadni a gyereket amikor kellett. Ha ide is adta akkor csak úgy, hogy még rájött mit hagyott a lakásba 3 év után és azt adjuk oda. Egy darabig ment meg ami nem kellett odaadtuk a békesség kedvéért. De amikor már szekrényeket konyhabútort követelt betelt a pohár. Persze a gyereket nem adta , akkor ügyvéf által levelt írtunk neki, hogy kiskorú veszélyeztetése amit csinál és megbüntetik ha folytatja. Ahogy megkapta a levelet onnatól kezdeve két hétig a férjem telefonon sem tudott beszélni a gyerekkel, mert kikapcsolat vagy kinyomta a telefont ha hívta. Akkor voltunk először a gyámügyön. Mindkettőjüket behívták persz mindenfélével vádaskodott, hogy fáradt a gyerek ha tőlünk hazamegy nem alszik nálunk délután (9 éves) De csak az bántotta, hogy látta a gyereken jól érzi nálunk magát. Ha nyáron itt van két hétig az anyja egyszer nem hívja, hogy hogy vagy de ő sem emlegeti az anyját. most hétvégén is sajnáltam mert mondta, hogy kár hogy nem szombat van és még maradhatna. Képzeljétek nem ad a gyereknek ruhát ha itt van nálunk, még egy alsógatyát sem és a gámügyön azt mondták, hogy az időjárási viszonyoknak megfelelően kell elengednie kérdezem én akkor minek kapja a közel 40.000 Ft-os gyerektartást. Most ez ügyben akarunk valamit lépni mert nem tudom még azt a gyereket is ruházni, akkor akiket mi nevelünk azoknak nem jut.
12. vrgbea
2009. ápr. 30. 12:21

szia!


nos az én helyzetem is hasonló.A kisfiam most 2és fél éves, a bírósági hercehurcának még mindig nincs vége..és már 2 éve tart.Éppen 1 hete fellebeztem..remmélem lesz értelme.És sajnos én is csak a bosszút érzékelem..de azt nagyon.A kisgyerek érdekeit egyáltalán nem nézi.De a legnagyobb baj, hogy sajnos az elsőfokú bíróság se.Ő 4 hónapos kora óta nincs velünk-és itt alényeg, hogy én raktam ki. abírónő pedig úgy állított be, mint egy k....t!Csakk mert mindeközben férjhez mentem.Születése óta ha összesen 10 éjszakát velünk töltött..most pedig már oda kellene adnom neki, és néhány hónap múlva már ott alvásra is!Azt hiszem ebbe bele fogok őrülni....

11. HUBERTUS 33 (válaszként erre: 10. - 2cb29de033)
2009. ápr. 26. 23:19

Reméljük a legjobbakat! A kicsi érdeke a lefontosabb! Majdcsak talál valakit magának az ország másik végén távol a fiától..

Ha nem úgy bánik vele ahogy kell akkor ne add oda..ha a testi épsége vagy egészsgége veszélyben van tagadd meg..akkor ha elmegy és bejelent akkor el tudod mondani miért nem adtad oda és kéred a módosítást! De lehet nem tesz semmit és abbamaradnak a találkozások... csak ügyesen!

10. 2cb29de033 (válaszként erre: 9. - HUBERTUS 33)
2009. ápr. 26. 23:12

Hát köszönöm az őszinte választ, és elhiszem, hogy így van... :(

Remélem egyszer majd a kisfiam apja rájön, hogy nem tartozik tovább az életünkhöz, és nem teszi tönkre a kicsit és minket... sajnos azt kell, hogy mondjam, hogy soha nem foglalkozott a kicsivel, úgy mint egy apa...

Köszönöm mégegyszer!

2009. ápr. 26. 23:10

Ha nem tudod bizonyítani nem mozdítják a kisujjukat sem hogy tegyenek valamit! Voltam már láthatás miatt mindkét helyen de nálunk senkit sem érdekelt a gyerek, csak a jogosultak! Minden az ő elképzeléseik szerint alakult, magasról le volt ejtve mi jó a gyereknek! Ha sok pénze van a láthatásra jogosultnak akkor bármit teszel is hatása és eredménye az nem lesz!! Én 6 éve vagyok benne, van tapasztalatom! A gyámhivatal teljesen felesleges, semmit sem tesznek a gyerek érdekében, azért vannak hogy felvegyék a fizetést! Ne számíts semmi jóra tőlük!

Elég ha csak Simek Kitti esetét vesszük alapul.. a gyereknek kellett véget vetnie az évek óta tartó zaklatásnak mert a gyámhivatal nem volt hajlandó utánna nézni és kivizsgálni a bejelentést miután visszavonták a fenyegetés miatt!Én nem a lányt büntettem volna hanem a gyámhivatal dolgozóit küldtem volna hűvösre!

8. 2cb29de033 (válaszként erre: 7. - Cinka)
2009. ápr. 13. 08:30
Aha értem... köszönöm a tanácsot! :)
2009. ápr. 12. 22:35
Ezeknél a szolgálatoknál, akár úgy is, hogy te is jelen vagy, vagy csak odaviszed a gyereket és elmész érte a láthatás végén.
6. 2cb29de033 (válaszként erre: 5. - Cinka)
2009. ápr. 12. 22:32
Ezt hogy érted, hogy semleges helyen?
5. Cinka (válaszként erre: 4. - 2cb29de033)
2009. ápr. 12. 22:18
Ha bármi gondot észlelsz, jogod van kérni olyan kapcsolattartást, ahol a gyerek semleges helyen találkozhat a másik szülővel. Vállalni kell egy beszélgetést szakember jelenlétében. A gyermekjóléti szolgálatoknál vagy a Kapcsolat ügyeleteken érdeklődhetsz erről. Érdemes kihasználni, nálunk is több ilyen esetet tudok, ahol bevált.
4. 2cb29de033 (válaszként erre: 3. - 613846812b)
2009. ápr. 12. 22:08

Hát az az igazság, hogy a bíróság biztos nem foglalkozik ezzel, talán a gyámügy... de ameddig a férjem (:S) nem bántalmazza a kicsit, addig nem tudom mit tehetnénk. Bár már azt is hallottuk, hogy az is kiskorú veszélyeztetésének számít, hogy így viselkedik, mármint, hogy mindennek ellene megy, és biztos vagyok benne, hogy a kicsi fejét telebeszéli rólunk minden rosszal... látszik a kicsin. :(

Szóval egyelőre nem nagyon tudunk mit tenni... én bevallom, lehet, gonoszul hangzik, de örülnék, ha eltűnne az életünkből... eddig sem foglalkozott a kicsivel, és mondhat bárki bármit, hogy az apja... a világ legjobb apukájával élünk együtt, aki többet tett az elmúlt félévben a kicsiért (wc-re szoktatás, evés), mint az apja a 3 év alatt..

De mindegy, majd lesz valahogy, csak nehogy rámenjünk, főleg a kicsi ne... :(

2009. ápr. 12. 21:13

Pontosan nem tudom, de ha a bíróságra fordulsz ezzel a problémával, akkor csak tennének valamit.

Gondolom hogyha nincs "biztonságban" a gyermek, akkor lehet megszüntetnék a láthatást.

De tényleg nem akarok hülyeséget írni...ezt csak én gondolom így.

2009. ápr. 12. 20:54

Lehet, hogy nem tettem jó helyre a cikkemet? :S

Még mindig aktuális. :)

2009. ápr. 12. 19:32

Sziasztok!

Röviden az én történetem: tavaly szeptemberben beadtam a válópert, elvileg ápr. 28-án kimondják a válást. De a lényeg, van egy négy éves kisfiam, az apja nem vállalt szerepet a nevelésben, nem kaptam sok segítséget tőle a három év alatt. Fél éve párommal, a Világ legcsodálatosabb apukájával neveljük kisfiamat, és nagyon sok mindent köszönhetek neki. Viszont ugye az apja meg, kb. egy-két havonta viszi a kicsit, és hát ahogyan visszakapjuk.... semmit nem tart be, amit kérünk, se etetés terén (csak nasi), se sehogysem... érezzük és tudjuk, hogy ez az egész csak egy nagy bosszú, és a kicsin keresztül áll bosszút rajtunk, s sajnos nem tehetünk ellene semmit...

Ezzel kapcsolatban várnék hozzászólásokat, tanácsokat, vagy egyáltalán csak úgy....

Üdv.: Gabi

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook