Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyerekláthatás, és minden, ami ezzel kapcsolatos fórum

Gyerekláthatás, és minden, ami ezzel kapcsolatos (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
84. 2cb29de033 (válaszként erre: 83. - Becseiagi)
2010. júl. 16. 12:11
aham értem.. és szokott gond lenni amúgy a láthatással? vagy sikerül betartani?
83. becseiagi (válaszként erre: 82. - 2cb29de033)
2010. júl. 16. 11:52
A folyamatos kapcsolattartás úgy van, hogy minden hónap első páros hétvégéje, az időszakos nyári meg minden hónapban egy hét: június utolsó hete, július és augusztus 3. hete.
82. 2cb29de033 (válaszként erre: 81. - Becseiagi)
2010. júl. 16. 11:23

Szia.

Most mit is jelent ez a hónap első páros hétvégéje?? :S lehet hogy nagyon péntek van nálam... az mostanra esik? Ha nem most hétvégére, akkor nem vagy köteles odaadni.

Beszoktátok tartani a láthatásokat?

Nem tudom, nekem ez nagyon kínai, ez a megegyezés.. :S konkrétabbat kellett volna megállapítani, mint pl. nálunk. Minden hónap második hétvégéjén, plusz nyáron két hét, ha nem határozzuk meg ezt a két hetet, akkor augusztus első két hete. Ennyi, meg persze az ünnepek is le vannak konkretizálva. Ebbe nem tud belekötni, akkor viszi, amikor elő van írva.

Ne haragudj, de ezért nem tudok segíteni, mert nem értem...

tudsz esetleg konkrétabb dolgokat írni?

2010. júl. 16. 09:54

Segítsetek légyszi! Nagyon fontos!


Ma el akarják vinni a nagyszülők a lányomat, pedig szerintem ma nincs joguk hozzá. Tele van a hócipőm velük, röviden tömören!!! Minden hónap első páros hétvégéje az övék, + nyári időszakosan egy hónapban 1 hét. A törvény ezt mondja ki:


"A 149/1997. (IX. 10.) Korm. rendelet első részének IV. fejezet 27. §-ának (5) bekezdése kimondja, hogy:


"...(5) Nincs helye folyamatos kapcsolattartásnak

a) az időszakos kapcsolattartás ideje alatt,...""


Valaki szerint időszakos az egész nyári szünet, és ez alatt nem jár a folyamatos; valaki szerint meg az adott 1 hét alatt nem jár külön folyamatos, ha egybe esik a kettő.


Júniusban az utolsó hetet töltötte ott, (abból is vita volt, hogy mikor van az utolsó hét) jún. 28.-tól júl. 4-ig. De ez egybe esett szerintem a júli első páros hétvégével, ami júl. 2-4-ig volt. Szerintük ma van a páros hétvége, de családgondozó velem értett egyet. A gyámhivatal állítólag vele osztja a nézetét, nekem még nm sikerült elérnem az ügyintézőt; de amúgy is kezd már nagyon anyámék malmára hajtani.


Most mit csináljak? Nem akarom elengedni! Azt írták, ha nem lesz náluk a hétvégén, akkor hétfőn végrehajtást kérnek, ami nem nagyon érdekel. Engem csak az érdekel, hogy akkor ez hogy is van?

80. Niki1 (válaszként erre: 77. - Hurvinka)
2010. júl. 16. 08:23
Igen is verd az asztalt a gyámhatóságnál nem rázhatnak le. Mindjárt megnézem megvan-e még a levél amit egy ügyvéd írt az egyik fórumon, nekünk. Próbálj meg tanácsit kérni a jogifórumon. De a gyámhatóságnak kötelessége utánajárni a dolgoknak, azért vannak ha ti nem tudtok megegyezni akkor ők megteszik helyettetek és segítenek. De ami a végzésben le van írva azt nem szegheti meg az exed.
79. 2cb29de033 (válaszként erre: 77. - Hurvinka)
2010. júl. 15. 22:02

Dehogynem, és megegyeztetek, ami le van írva a végzésben...

Ilyeneket nem csinálhat!!!

78. 2cb29de033 (válaszként erre: 76. - Hurvinka)
2010. júl. 15. 22:01
Késsel támadtak rád???? Könyörgöm, el is vetetheted a gyereket tőlük... :S és ilyen nincs, hogy a gyámügy nem foglalkozik vele... én biztos mennék a rendőrségre a helyedben.
77. hurvinka (válaszként erre: 71. - Niki1)
2010. júl. 15. 20:49
Gyámügy lerázott, hogy nem tud semmit tenni, ha mi nem tudunk megegyezni. Pénzbírság egyéb szóba se jött. Behívták azt tudom, de nem tudom hogyan ferdítette a dolgokat félre. Hazudik szemrebbenés nélkül, amikor megcsalt is jól csinálta. Mondom... 5 éve megy ez, egyszer a nyaralásunkat is ketté húzta, majdnem bőgött a gyerek a telefonban. Utolsó nap bemondta az unalmasat és azt mondta nem mehetnek, előtte este még hitegette őket, hogy meggondolom. Jó mi? :(
76. hurvinka (válaszként erre: 70. - 2cb29de033)
2010. júl. 15. 20:44
Nagyon megvan haragudva rám. Már 5 éve tart, mindég van valami elfogadhatatlan kifogása rá. Vagy úgy intézi, hogy ne legyenek otthon éppen akkor. Végzésben elő van írva, igen. Volt olyan, hogy az apja és anyja késsel támadt rám mindezt a gyerekek előtt persze, hogy takarodjak innen és stb...
75. 78826dc958 (válaszként erre: 74. - 2cb29de033)
2010. júl. 13. 10:32
:)
74. 2cb29de033 (válaszként erre: 73. - 78826dc958)
2010. júl. 13. 10:16
privi ment
73. 78826dc958 (válaszként erre: 72. - 2cb29de033)
2010. júl. 13. 10:01
mit csinált már megint??
2010. júl. 13. 09:19
Nagyon mérges vagyok.. már megint ex... meddig kell még eltűrnünk a dolgait???? miért kell szemétkedni????
71. Niki1 (válaszként erre: 69. - Hurvinka)
2010. júl. 11. 21:53
Szia! Ha elő ban írva a kéthetente láthatás akkor köteles odaadni neked a gyerekeket. Indokolt esetben tarthatja csak távol. Az férjem exe is próbálkozott, de a gyámügy beidézte. És orvosi igazolásokat kell felmutatnia ha mondjuk betegségre hivatkozik. A gyámügyön ne hagyd magad lerázni. Ja és azt is megteheted, hogy két tanúval mész oda a kötelező láthatásra a gyerekekért ha nem adja akkor írtsz a tanukkal egy levelet a gyámügynek hivatalosan megküldve. Olyan ismerősöm is volt aki kamerával ment. Mindenfélekléppen legyen tanúd. Nem értem a gyámügyet, mert ez az ő hatásköre. És kiskorú veszélyeztetése ha nem adja oda a gyereket a kötelező láthatásokra. Először figyelmeztetni szokta a gyámhatóság, utána ha a figyelmeztetésre sem javul a helyzet, pénzbírságot szabnak ki az exed felé. Ne hagyd magad. Egyébként a neten vannak jogi fórunok ahol ügyvédek válaszolnak és tanácsot adnak ez ingyenes, írj és kérj tanácsot. Amiket én leírtam nekünk a gyámügyön mondták.
70. 2cb29de033 (válaszként erre: 69. - Hurvinka)
2010. júl. 11. 18:14

Szia.

Ha a végzésben elő van írva a láthatás, és azt nem tartja be a feleséged, szerintem már rendőrségi ügy is lehet akár. Bár a gyámügynek kutya kötelessége lenne ezügyben segíteniük, hisz ez a dolguk... :S Miért nem adja oda a gyermekeket?

2010. júl. 11. 16:49
Segítségeteket kérem. A volt feleségem nem tartja be a 2 hetente 2 napra kiírt láthatásomat 2 lányom felé. Voltam már a gyámügyön is ez ügyben többször de közölték tehetetlenek ha mi nem tudjuk ezt megbeszélni. A bíróság is elutasított, hogy ez nem az ő hatásköre. Idén még csak 2x találkoztunk, eltekintve attól ha én elmegyek hozzájuk és a kapuban beszélgetünk. Hová tudnék felsőbb szervhez fordulni ez ügyben?
68. f1ea7df816 (válaszként erre: 66. - 78826dc958)
2010. ápr. 16. 08:50

Hát,igen.

Egyébként nálunk is hasonlóképpen működnek a dolgok.

Most már mi telefonálunk,mi visszük ki a csemetét,ha látni akarják.Azaz pontosan,hogy a csemete lássa a rokonait.

Karácsonyról,ne is beszéljünk.

Szegénykémet nem győztük vígasztalni,mert Apukája még jelen sem volt.....

67. f1ea7df816 (válaszként erre: 65. - 78826dc958)
2010. ápr. 16. 08:45
Sajna.
66. 78826dc958 (válaszként erre: 64. - Süße)
2010. ápr. 15. 17:40

Hajaj!!!!!Ha ez igy lenne!!!Volt hogy n a saját költségemen kocsiba ültem és a vittem a fiamat el az apjához!!hogy lássa karácsony előtt!

A páromtól az exe még arra is pénzt kért hogy ha akar a gyerek anyakönyvi fénymásolatából egy példányt akkor küldjön neki 120 Ft posta költséget!!!!

65. 78826dc958 (válaszként erre: 63. - F1ea7df816)
2010. ápr. 15. 17:37
igen csak sajnos nagyon ritka az ilyen:((((
64. süße
2010. ápr. 14. 22:16
Sziasztok,hát amint látom nem csak nekem nehéz a helyzetem.Az én exem Német és 15oo km-re lakik tőlünk.Mégis úgy érzem az írásaitokból hogy nálam még istenesen mennek a dolgok.A baj az hogy RITUS hogy a bíróságon az ítéletnél ne lett aprólékosan megfogalmazva semmi.Nálunk elvileg fele-fele arányban kell az utazási költségeket állni.Nem hivatkozhat a volt felesége a párodnak arra hogy nem érdeklődtök a gyerek után.Neki kellene állnia a költségek felét is.Úgy ahogy nálunk is van.
2010. ápr. 14. 22:06

Valahol jó ha le vannak írva a dolgok,ezáltal hivatalos,és ezt mindkét félnek jó betartani....

De az még jobb,ha a norm. viszony van és akkor el-el lehet térni megbeszélés alapján.....már ha a felek tudnak egymással beszélni......

62. 78826dc958 (válaszként erre: 60. - Ritus08)
2010. ápr. 14. 18:46

Szia!Kérhetitek ugy a láthatást,hogy egy héttel a találkozó előtt telefonos egyeztetés alapján a megbeszélt időpontban és helyen láthassátok!

Ezt kérvényezni kell.Le kell irni mindent a bíróságnak ahol ez az ítélet született és keresetben kell benyújtani.amennyiben az anya tiltja vagy akadályozza a gyerekláthatást el lehet tőle perelni a gyereket!Legalábbis a mi esetünkben ezt mondta a bíró Borsodban mert a párommal mi Komárom megyében élünk,a párom exe pedig Pest megyében.Náluk sem egyszerű.

Amikor a pároméknak volt az apasági per tudtuk,hogy nálunk is ez lenne és ezt megelőzve kértünk határozatlan láthatást!Pont ugyanez indok miatt!

Igy nálunk benne van a végzésben hogy előzetes egyeztetéssel köteles engedni a gyereket.Viszont nem sokkal jutottunk előrébb mivel nem veszi fel a telefont és nem válaszol az email-re amiket a párom ir neki!

2010. ápr. 14. 14:36

Hát,igen,a törvény érdekes,bármelyik oldalon állsz.

Igen,erről én is hallottam,hogy telefonos kapcsolattartás akkor engedélyezett,ha le van írva......

Itt arról is van szó,szomorú,ha az egyiknek már valamiért a hatóságokhoz kell fordulnia.

Szép szóval könnyebb és mindenkinek jobb.

Az emberi butaság határtalan,sajna.

2009. nov. 16. 19:59

Sziasztok!

A kérdésem a gyerekekkel való kapcsolattartásról szólna.

Párom volt felesége, Pestről elköltözött Győrbe, rögtön a válás kimondása után. Páromnál lehetnének a gyermekek minden hónap utolsó 3 hétvégéjén. Sajnos a távolságból adódó anyagi vonzat miatt ezt nem tudjuk megvalósítani. Az anyuka erre hivatkozva, szeretné megvonatni a láthatást, mondván nem érdeklődik az apa gyermekei iránt.

A kapcsolattartás hiányosságait telefonos úton próbáltuk kicsit pótolni, de ezt az anya teljesen megtiltotta. A gyermek telefonját elvette,mivel ingyen beszélhetett volna rajta apa és gyermekei. Azt mondta, ha beszélni akar velük fizesse meg az árát. Az óta nem tudni mi lett a tőlünk kapott telefon sorsa. A nagyobbik gyerek telefonját néha engedi bekapcsolni, de felvenni nem. A gyerekeknek szó szerint megtiltja.

A gyámügyhöz fordultunk, aki apa meghallgatása nélkül, feltétel nélkül megbízva az anya szavainak hitelességében, páromat marasztalta el, hogy nem foglalkozik gyerekeivel,felejtse el a jogait is. Annyit fűztek a telefonos kapcsolattartáshoz, hogy kérjen rá engedélyt a bíróságtól, mert csak akkor köteles az anya engedni azt.

A kapcsolattartásnak ez a formája valóban csak akkor engedélyezett, ha bíróság engedélyezi????????


Előre is köszönöm, ha valaki tud nekem ebben segíteni.


Ritus

59. 2cb29de033 (válaszként erre: 58. - Niki1)
2009. aug. 7. 15:46
Hát nem egyszerű ott sem a helyzet... :(
58. Niki1 (válaszként erre: 49. - 2cb29de033)
2009. aug. 7. 15:39
Hát igen legalább szólhatna. Sajnálom hogy ilyen a helyzet nálatok. Nálunk a volt férjem exe viselkedik gusztustalanul és a gyereket eszközként használja. A kisfiú nagyon szeret nálunk lenni és sosem megy jókedvel haza. Látszik rajta hogy itt jól érzi magát. Otthon unatkozik meg van neki szabva mit csinálhat. Délutánonként még le kell feküdnie, pedig már elmúlt 9 éves. Sajnálom szegényt.
57. 2cb29de033 (válaszként erre: 56. - Survivor3)
2009. aug. 7. 14:19
Hát igen... :S
56. survivor3 (válaszként erre: 54. - 2cb29de033)
2009. aug. 7. 14:04
Lehet, hogy akkor inkább a saját 4 gyermekével + az exeddel kellene neki foglalkoznia.
2009. aug. 7. 13:47

Nagyon imádom a Kisfiamat, az életemet adnám érte, biztos bennem is van hiba, mint minden emberben, de nagyon figyelünk rá, szeretettel vesszük körül, az étkezésére nagyon figyelünk, szigorú orvosi utasítás mellett...

És szóval nem is tudok erre mit írni, párom, és volt szomszédom (61 éves néni) mondta, hogy ne foglalkozzunk vele, csak bánt, mert nem tudnak már mibe belekötni...

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook