Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyerekláthatás, és minden, ami ezzel kapcsolatos fórum

Gyerekláthatás, és minden, ami ezzel kapcsolatos (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
144. becseiagi (válaszként erre: 135. - Lolitu)
2011. aug. 4. 13:56
Bocsánat, hogy egyessével reagálok, de így nem marad ki legalább semmi. Lemondani a kislányról csak úgy nem tud. A lemondó nyilatkozatnak tartalmaznia kell, hogy kinek a részére mond le a gyerekről, és hogy beleegyezik a névváltoztatásba is, hogy levedd a nevéről a gyereket. Mi nálunk is ez volt, a férjem örökbe akarta fogadni a lánoymat, ezért sity-suty gyors össze is házasodtunk, mert csak akkor lehet, ha házasok vagyunk. Az exem írt is egy nyilatkozatot kézzel, ezzel becsattogtam a gyámhivatalra, és azt mondták, hogy ez így nem jó. Hivatalos papírt kell aláírnia a gyámhivatalnál.
143. becseiagi (válaszként erre: 134. - F7a22e1553)
2011. aug. 4. 13:46
Köszönöm kedves tőled! :)
2011. aug. 4. 13:42

Csak nagyjából sikerült elolvasnom, amiket írtatok, bocsánat, de 4 gyerek mellett itthon néha nehézkesen jutok ide olvasgatni. :)


Kommunikálni velem sem hajlandó az exem, most is a feleségével írogatunk néha, de az meg olyan hülye, mint a segg...... Kértem a családgondozónál mediációs tárgyalást, vagy minek hívják, amikor egy adott időpontra behívják a feleket és ott a családgondozó előtt próbálják megbeszélni a problémákat. Azt mondta nem hajlandó eljönni, pedig előtte 1 hónappal még nagy szájjal jelentette ki a gyámhatósági tárgyaláson, hogy mindenre hajlandó. Ja, volt nekünk az is, majdnem 2 évig védelem alatt volt a nagy lányom, mert a családgondozó úgy ítélte meg, hogy az segíthet nekünk, de tévedett. Mi előttünk ő is széttárt kezekkel állt, semmire nem volt jó. Állítólag keményen dolgozott velünk, de mi ebből nem láttunk és nem érzékeltünk semmit.

141. lolitu
2011. aug. 3. 17:41
ez az hogy nálunk se mert ha én kérdezek nem válaszol,csak engem fenyeget a hülyeségekkel...
140. f7a22e1553 (válaszként erre: 138. - Lolitu)
2011. aug. 3. 07:13
Mellesleg, ha emberi hangon tudnátok beszélni, kibeszélnétek, hogy kinek mi a bvaja, akkor minden oké lenne, de nálunk a másik fél miatt erre sajnos nincs lehetőség, ezért örülnék, ha beszédesebb lenne.
139. f7a22e1553 (válaszként erre: 138. - Lolitu)
2011. aug. 3. 07:11
Igen, csak nálam tudja jól, hogy azzal idegesít, ha nem beszél, hiszen azért vannak fonos dolgoka gyerekkel kapcsolatban, amik megbeszélésre várnak. Nem az ócsárolás miatt szeretném, ha beszélne, hanem a szülői együttműködés miatt. Partnernek már réges rég leírta magát előttem, úgyhogy attól nem kell tartania az anyjának, hogy visszacsábítom.:-)
138. lolitu
2011. aug. 2. 20:49
Hát hogy őszinte legyek inkább választanám azt hogy ne is kommunikáljon velem,mint hogy ócsároljon,az a gyereknek sem tesz jót ha majd a láthatási idő alatt is engem szapul,ahelyett hogy a lányával legyen..őt nem a gyerek érdekli,csak hogy engem idegesítsen..
137. f7a22e1553 (válaszként erre: 135. - Lolitu)
2011. aug. 2. 18:53
Nekem még csak nem is írogat, amikor megkérdeztem, hogy nem akar e közelebbi kapcsolatot létesíteni a lányával, hisz a mellettünk lévő utcában lakik, akkor mégcsak válaszra sem méltatott.
136. lolitu (válaszként erre: 132. - Becseiagi)
2011. aug. 1. 15:31
örülök hogy neked helyre jöttek a dolgaid,remélem én is találok majd egyszer egy olyan embert aki a lányom sajátjaként fogja szeretni,de ez még nem most lesz nekem most csak a babám számít és hogy ő lehetőleg minél kevesebbet érezzen ebből az egészből.
135. lolitu (válaszként erre: 131. - F7a22e1553)
2011. aug. 1. 15:27
én evvel próbálkozom de semmiképpen nem hajlandó kommunikálni csak írogat,nekem ebből már elég,ha ennyire nem érdekli semmi mondjon le a gyerekéről,és felnevelem egyedül...
134. f7a22e1553 (válaszként erre: 132. - Becseiagi)
2011. aug. 1. 15:24
Ja? És elfelejtettem írni, hogy gratulálok a szép családodhoz! Úgy látszik van akinek bejön, egyenlőre én még borúsan látom a világot....
133. f7a22e1553 (válaszként erre: 132. - Becseiagi)
2011. aug. 1. 15:23
No az van hogy a bíróságon én beleegyeztem anno. És most meg nem működik, mert míg picibaba volt és nem tudta ki tolja a babkocsita feje fölött mélg nem bömbölt amikor átadtam, de most negyon sír. Most meg még várok, mert nem telt el a végzés óta 2 év, elvileg 2 év után lehet újraszabályozatatnia láthatást, előtte csak ha nagyon súlyos a dolog. Hát elég súlyos az igaz.éN A GYÁMHIVATALON KERESZTÜL nem bírságolják meg amiért nem jön, mert hiánypótlásról nincs szó a végzésban, ezért nem lehet felelőségre vonni, sem pedig megpénzbírságolni, ezta gyámügyön mondták, amikor bementem panaszkodni, hogy 2 és fél hónapja nem jött. Azt mopndták, hogy forduljak a bírósághoz, ha így ahogy van nem tetszik. nem nekem nem tetszik, hanem a lányomnak, de az meg senkit nem érdekel a bíróságon sem jelenleg. 2 éves korig nem viheti el, vagy 3 éves koráig? De ha már eddig elvitte, mert egyezségben az áll akkor már gondolom visszacsinálni csak nagyon nagy indokkal lehet és az nem biztos hogy elég, hogy sír a gyerek, amikor az apa elviszi, nekem meg megszakad a szívem, de az senkit nem érdekel.
2011. aug. 1. 11:34

Sziasztok Gidi és lolitu!


Nem okoskodásként, de ti érdeklődtök, én meg már megjártam az utam, és talán 1-2 hónapon belül vége is lesz, ha az égiek is úgy akarják. Én 2002. decemberében szültem meg az első lányomat, és rá 3 héttel el is hagyott a férjem, mondván más hova megy dolgozni, és majd küldi a pénzt. Az anyja, és mások is elmarták mellőlem, de most már nem is bánom! Azóta eltelt 8 év, a lányom idén lesz 9 éves. Újból férjhez mentem idővel, lett azóta még 3 gyermekem és én vagyok a Világ legboldogabb felesége. Egy türelmes és szerelemes férj kellett nekem mindahhoz, amiken keresztül mentem a kislányommal akkoriban. Másfél éves kora óta ő neveli, és már a kezdetek óta szeretné örökbe fogadni. Most talán a biológiai apja is belegyezik, ebben reménykedek. Tavaly neki is lett egy új felesége, és idén született egy fia tőle. A feleséget próbálom meggyőzni, ha már a volt férjemet nem sikerül, hogy ha nem foglalkozik a lányával, és nem is akar nagyon fizetni, akkor minek neki? Mondjon le róla és kész. Havi 10 a tartásdíj, már 8 éve! Most kapott egy 5000 Ft-os bírságot, mert egyfolytában végrehajtást kérek rajta, és most megbüntették. Ma megyek a Gyámhivatalhoz újra végrehajtást kérni.


Itt láttam az egyikőtöknél leírva, hogy a baba csak az anyjával van meg. No ezaz, ami senkit nem érdekel sajnos! De amíg pici, addig nincs elviteli joga, hacsak nem az anya egyből bele nem egyezik ebbe.

131. f7a22e1553 (válaszként erre: 130. - Lolitu)
2011. aug. 1. 07:34
Nálunk is ez volt a helyzet, nekem a bírónő előtt mondta azt, hogy az a helyzet, hogy én akaratos vagyok. Ez az oka annak, hogy engem és a tervezett kisbabánkat úgy otthagyta hogy mára már azt se tudja a gyerkőc ki az a vedidegen, aki néha a ház elé állít és elviszi.No ez persze egy állíndok, valami amit a fejemhez vág, mert ezt javasolták neki.Valójában tervezett kisgyerekkel anyukát otthagyni aljasság és felelőtlenség. Mégha nem is jöttök ki a gyerek apja ő és segítenie kellene egy ilyen pici gyerek esetén, akit még pelenkázni kell és még nem beszél.Ha más nem járjon hozzád, beszéljétek meg, hogy a partnerkapcsolat az egy dolog, de a gyerek ellátása az egy másik dolog.
130. lolitu
2011. júl. 31. 19:03

nincs ügyvédje,nincs rá pénze,nem is lesz neki,szándékosan nem töltök fel,mert nem akarom hogy esetleg bárki lássa hogy kiről van szó és értesítse,hogy én itt is érdeklődöm.

de nyilván a bírónő is megkérdezi mi oka a válásnak,erre nem tudom mit fog válaszolni...

129. f7a22e1553 (válaszként erre: 128. - Lolitu)
2011. júl. 31. 15:11
Valósznüleg az ügyvédje tanácsára teszi ezt, mert úgy döntött távozni akar az életetekből és neki ez a legegyszerűbb módja.Nálunk is az anyja befolyásolta és azért hagyott faképnél minket kisbabával.Nem tudsz feltölteni képet a lányodrtól az adatlapodra?
128. lolitu
2011. júl. 31. 14:39

semmi,emailben csak,nem hajlandó személyes kontaktusra,csak a per után,nem értem....

Semmi oka az egészre mert csak apró viták voltak de ez normális embereknél nem válóok hogy le kell nyírni a füvet vagy a garázst kitakarítani,itt csak a családja az aki miatt lelépett,de én épp ezért nem egyezek bele hogy a nagyszülők is bejöjjenek hozzám,mert milyen nagymama az aki az unokájától elmarja az apját?Tuti sírna alányom is nélkülem mert csak velem van meg...

2011. júl. 31. 08:34
szia! olvastam a hozzászólásodat a gyerekláthatást illetőleg! Érdekelne, hogy hogy alakult a kapcsolattartás azóta, beszéltetek e talafonon, nálunk uyganez, vagy hasonló a helzet abból kifolyólag, hogy elhúzta a csíkot és azóta nem szól hozzám a gyereket meg elvisz úgy hogy a gyerek sír. látogass el a klubba is hozzánk: kisbabával otthagytak minket.
126. lolitu
2011. júl. 29. 23:00

Sziasztok!!!

Húú ez hosszú lesz de minden infót tudni szeretnék...!

Szóval a lányom 13 hónapos az apja 1 hónapja minden előzmény nélkül lelépett egy sms-t írt,hogy a láthatást a bíróság majd intézi, 2 hétig nem jelentkezett és utána is csak a mocskolódásokat kaptam emailbe,személyesen nem kommunikál velem...

200 kilóméterre a szüleihez költözött neki se lakása ,se autója,se jogsija (a szülei isznak)

na mármost az ügyvédem azt mondta hogy ilyen esetben 2hetente pár órát ítélnek,az én házamba és felügyeletem alatt,csak az apát kell beengednem a nagyszülőnek külön perben kell láthatást kérni...

a lányom csak velem van meg...

Azt mondja ki van okosítva mit tegyen,félek hogy elviszi és nem hozza vissza...

Minden érdekel mennyi joga van...

Köszönöm

125. becseiagi (válaszként erre: 124. - Kátyúban)
2011. júl. 26. 16:35
Azt nem a gyerek dönti el, de 12 éves korától meghallgatják. Nem igényt tart rá, ha a szülő kötelessége, hogy tartsa a gyerekkel a kapcsolatot, a gyerek meg senkit nem érdekel. :(
2011. júl. 25. 11:34
Sziasztok! Nem tudjátok mikor döntheti el a gyerek,hogy igényt tart-e a másik szülővel való kapcsolattartásra?
2011. jan. 21. 16:25
az igazsag az,amennyit kap a kislanyra eleg lenne.de akkor ki finanszirozna az o eletet?azt nemertem 38 evesen nincs 1 nap munkaviszonya sem.es o vagdalkozik.megtobbet akar.megvannak a szamlak mindenrol,elraktuk eppen ezert.
122. Niki1 (válaszként erre: 118. - Eggyetlenem)
2011. jan. 21. 14:33
A párod fizetése 20% ánál gyerekenként nem kérhet többet és max a fizetése 50% -áig tiltható gyerektartás.
121. Niki1 (válaszként erre: 119. - Becseiagi)
2011. jan. 21. 14:31
Sajnos ez csak elméletben igaz. Mi el akartuk számoltatni a férjem exét aki a fizetés 20% -át kapja gyerektartásként, de a gyámügynél azt mondták mindenre nem lehet elszámoltatni hebegtek habogtak. Pedig nincs ráköltve a gyerekre. Mivel havi 37-38 ezret kap. És még ő követelőzött hogy fizessünk a beiskoláztatásra és táborokra. Szerencsére mára már normalizálódott a helyzet, kezd normális lenni. Szóval ez az elszámoltatás nem egyszerű.
120. becseiagi (válaszként erre: 119. - Becseiagi)
2011. jan. 21. 14:21
Ja és amikor hivatalosan bíróság által akartam felemeltetni a tartás díjat, azt meg nem lehetett, mert a fizetése x %-a vonható le tőle tartásdíjnak, és ő keveset keres. Azt akarják nekem bemagyarázni a volt férjemék, hogy havi 60-at kap Pesten fizetésnek. A hivatalos papírján ez volt...
119. becseiagi (válaszként erre: 118. - Eggyetlenem)
2011. jan. 21. 14:18

A blokkokat nem raktátok el? Esetleg mi eleinte olyan helyről vásároltunk, ahol a termék nevei is szerepeltek a blokkon, hogy oda vághassam a volt férjemnek. Én is szerettem volna kicsit több gyerek tartást, 8 éve 10-et ítéltek meg a bíróságon, aztán pár éve mikor kapcsolattartás megszüntetésére indítottunk pert, akkor jöttek az ígéretek tőle, hogy megváltozik, meg hogy 15-öt fog fizetni. Fizetett tényleg 15-öt majd 2 éven át, de a lánnyal csak kicsit javul a kapcsolata. Aztán mikor nem fizetett megint kértem letiltó végzést a fizetésére, és akkor már csak a 10-et tudták behajtani. Azóta megint 10-et kapok.


Azt tudtátok, hogy ha ti fizetitek a tartásdíjat neki, akkor azt az összeget ő köteles a gyerekre költeni? Számon is kérhetitek, hogy igazolja blokkokkal, hogy a gyerekere költötte azt a pénzt.

2011. jan. 21. 13:43
sziasztok!nalunk a gyamugyas nagyon kedves baratsagos.csak ez nem eleg,tudjatok vannak olyan emberek akik senkitol nem felnek.ez a no ilyen.gatlastalanul hazudik,nem erzi a sujat dolgoknak.este beszekgettunk a parommal mi lenne ha ide itelnek a kislanyt.az elso ejjel rankgyujtana a hazat,ezzel fenyegetozik.szoval nemtudom mi lenne igazan a jo.megmondom oszinten kicsit felek a hejzettol mert jol kiismertem.nem normalis.azt sem tudom mert kell neki 4 gyerek?dolgozni meg one!tegnap megint volt 1 huzasa birosagrol jott a level 10 ezerrel tobb gyerektartast akar.en a 17 eves lanyomra fele annyit kapok mint o az 5 evesre.nem keves osszeget kap.ja es mi vettuk a csizmat sapkat salat.szoval kovetel de o semmit nem akar adni.nemcsak fizetni kene a paromnak hanem latni is szeretne.az en lanyom aztmondta bar az o apukaja foglalkozna igy vele.ennyit akartam csak irni.szep napot
117. becseiagi (válaszként erre: 114. - Becseiagi)
2011. jan. 20. 10:18
Ja igen! Azt kihagytam, hogy végül is az a rendőrségi jegyzet eltűnt, még senki illetékes nem látta, és senki nem tud róla semmit. Most azt is kerestetem, mert bizonyíték! Hullajó, nem?
116. becseiagi (válaszként erre: 115. - 2cb29de033)
2011. jan. 20. 10:15
Sajnos ez így van, nem foglalkoznak ezek az emberekkel. Ott ülnek az íróasztal mögött, nem tesznek semmit, felveszik a fizetéseiket, és jó kedvűen haza mennek a saját családjukhoz, ahol minden a legnagyobb rendben van. Ha tehetnének valamit, akkor sem tesznek semmit. Igaz, némelyikük bevallja néha, hogy nem működik jól a rendszer, de neki mindegy, csak a munkáját végzi. Szánalmasok! Pont a Gyámhivatalban és a Gyámhatóságon dolgozóknak kellene összefogniuk karöltve a családgondozókkal és a védőnőkkel, és tenniük valamit, mert ők állnak legközelebb a rendszerhez; de érdekli is őket, hogy mi van velem és a lányommal?! Hogy miken megyünk keresztül... Itt vagyok fél idős terhesen, a véletlen úgy hozta, hogy a 4. babámat várom, és ne idegesítsem magam.... :S
115. 2cb29de033 (válaszként erre: 114. - Becseiagi)
2011. jan. 20. 09:08
Pfff... ilyen gusztustalan az igazságügy???? Éljen 21. század.. míg vér nem folyik, addig sehol a rendőrség. :((((
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook