Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyerekláthatás, és minden, ami ezzel kapcsolatos fórum

Gyerekláthatás, és minden, ami ezzel kapcsolatos (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
114. becseiagi (válaszként erre: 112. - 2cb29de033)
2011. jan. 20. 08:59

Nem, a rendőrök nem csinálnak semmit. Amikor az én lányom apja jött a kislányért 2009. december 25.-én, nem dolgozott sem a gyámügy, sem a családgondozó. A kislányom kiborult, az apjával kiabált: "Nem akarlak látni! Utállak! Hagyjál békén! Nem megyek veled sehova!" És egyfolytában elszaladt, síró görcsöt kapott szegénykém. Ekkor hívtam fel a rendőröket, hogy elmondjam mi történik, és hogy jegyzőkönyvbe vegye. Le is írta, és megígérte, hogy továbbítja az illetékeseknek, a gyámhivatalnak és a családgondozónak. Elmondta, hogy láthatási ügyben ők nem tehetnek semmit, az egyik kollégája előtte fél évvel beleavatkozott egy ilyen családi ügybe, és majdnem az állásába került. Azóta mindegyikőjük tudja, hogy nekik semmi dolguk a láthatásoknál.


Az elhelyezéshez sok sikert kívánok nektek! Én épp tegnap beszéltem a védőnőmmel meg mindent, ő az egyedüli tán, aki egy véleményen van velem. Belekerültem a hivatalok bürokráciájába, ami elég mély. Most 2 napja elküldtem egy levelet a Gyámhivatal hivatalvezetőjének, bepanaszoltam az ügyintézőt, és elpanaszoltam neki, hogy eddig mindig mindent bizonyítékkal tényekkel támasztottam alá, még is mindig minden kérelmemet elutasította. Szóval kíváncsi vagyok, hogy mikor és milyen választ fogok visszakapni!!!

2011. jan. 18. 10:34
szia! hat igen pont mi is errol beszeltunk,ha a kislany latja a rendoroket mit szol?mi marad neg a kis lelkebe?meg ki is akar mas eletebe bele avatkozni?ez a no senkitol es semmitol nem fel.csak mar kezdi erezni a vesztet,napi szinten hivogatja a parom,hogy fejezze be.de o semmin nem valtoztat.azt mondta addig nemjohet a kislany amig en vele vagyok.szoval en vagyok a hunyo.mar lelkiismeret furdalasom van,miattam van minden.erted?te mit tennel?
112. 2cb29de033 (válaszként erre: 111. - Eggyetlenem)
2011. jan. 18. 09:32

Szia.

Nem is kell tudnia az anyjának, mert még valahova elbújdokolna. :S Vagy valamit tenne....

Az apának kötelessége látni a lányát, szerintem, ha nem adja, akár tanúkkal, majd rendőrökkel is el lehet menni érte...

Egyetlen egy bibi van ebben az egészben, hogy a kislány ezt látja, és ő fogja ezt megsínyleni, hogy ilyen az anyja. :(

2011. jan. 18. 08:15
SZIASZTOK! NEM UGY NEZ KI A DOLOG,HOGY MEGOLDODNA.TANUVAL KELL MENNI A KISLANYERT,VAGY SZOLNI A RENDOROKNEK.EZT TENACSOLTAK A GYAMUGYON.A GYEREKELHEJESET BEADTUK,MEG NEMTUDJA AZ ANYA.DE ADDIG IS LATNI AKARJA AZ APA.HIHETETLEN GYULOLET VAN A NOBE.KEZDEM UNNI A GYALAZKODASAT.
110. 2cb29de033 (válaszként erre: 109. - Eggyetlenem)
2011. jan. 13. 19:21

Hát én is remélem, hogy megoldódik az ügy, és nem kell rendőrséget közrevonni. :( Kívánom, hogy a gyerekelhelyezés is sikerrel járjon.

Ha tudjátok szedjetek bizonyítékokat a nő ellen, pl. amikor fenyeget, gondolok itt arra, hogy felvenni telefonon, amit mond, vagy ha személyesen találkoztok, akkor magnetofonra....

mást nem tud az ember tanácsolni... sajnos vannak ilyen elmebeteg emberek. :(

2011. jan. 13. 08:36
sziasztok!az ujj fejlemeny az anya megkapta a gyamugytol a felszolitast ha ezen tul nem tartja be a birosagi vegzesben leirtakat,elveszik a kicsi lanyt.Fel van haborodva,aztmondta ezen tul meg azert sem adja oda,mert mi nem vagyunk normalisak,meg meg akarjuk mergezni,meg elhagytuk,meg minden hulyeseg.mar nem tud mit kitalalni.hozza kell tennem nekem 2 gyerekem van,tisztesseggel felneveltem oket.tanultak es tanulnak is.az o gyerekenek 8 alltalanosa van otthol fekszik 20 evesen mert nincs kedve iskolaba jarni.szoval en vagyok a rossz o a jo!de ezzel mar igazan nem foglalkozok,csak a koslany sorsa erdekel minket.most besdtuk a gyerekelhejezest ezt meg nemtudja.majd lessz cirkusz ebbol is,kepes a hazat rank gyujtani.aki az utcan megtamad.meg kessel fenyegeti a parom.szoval van minden.ez tavaj marciusban kezdodott,es mikor lessz vege?4 rendorsegi ugy van mar ellene,es nem eleg kitalal meg tobb hulyeseget.szoval ilyen anyak is vannak!en sem vagyok hibatlal,de aki menni akar hagyni kell.csak ugye eddig el volt tartva,ezt nehez feldolgozni!remelem 1-2 honapon belul megoldodik a dolog!
108. becseiagi (válaszként erre: 106. - Eggyetlenem)
2011. jan. 12. 11:38
Borzasztó még olvasni is!!! Őszintén remélem, hogy ezt az anyát az élet nagyon megbünteti valahogy. Az ehhez hasonlók miatt röhögnek ki a Gyámhivatalnál engem! Az ilyen anyák miatt van az, hogy bármi rosszat mondok az apára a hivatalban, egyszerűen nem hiszik el! Pedig már 1 éve nem látta az apja a lányomat. Tudjátok van biológiai apa, és van édesapa. A lányomnak és nekem az a szerencsénk, hogy találkozhattunk jelenlegi férjemmel. Csodálatos életünk van mellette, tényleg mint a mesékben. Ő kapott egy igazi édesapát, és meg egy igaz hű társat. Kívánom minden egyedül maradt anyának ezt!
107. 2cb29de033 (válaszként erre: 106. - Eggyetlenem)
2011. jan. 4. 09:17

Szia.

Jajj, hát ez a gyereknek gyönyörű karácsony volt. :(((( Kívánom az ilyen anyának legyen olyan élete, mint amilyet ő tesz a gyerekének. :((( Remélem mihamarabb hozzátok kerül a Kicsi!!!!

Majd írj, hogy mik a fejlemények!!!!

2011. jan. 4. 08:15
SZIASZTOK! HAT REMENYKEDTUNK,HOGY A KARACSONY SIMAN LEMEGY.MINDENT LEBESZELTUNK A PAROM VOLT PARJAVAL.KARACSONY ELSO NAPJA 11 ORARA MEGYUNK A KISLANYERT.ORDITOTT,HOGY NEM ADJA CSAK ADDIG AMIG AZ AJANDEKOT ODA ADJUK.PROBALKOZTUNK,HATHA ENYHUL.EGY ORA MULVA MAR KI VOLT KELVE MAGABOL.ES FELPERCENKENT TELEFONALT.SZEGENY KISLANY RESZKETETT.HOGY VIGYUK VISSZA MERT ANYA AZTMONDTA INTEZETBE VISZIK MIATTUNK.A KISLANY 5EVES.IJENNEL TOMI A FEJET.A PAROM IS IDEGES VOLT.MINDEGY 1ORAT VOLT OTT.UNNEPEK UTAN MENTUNK A GYAMUGYRE,MEGNYUGTATTAK MINKET JOL TETTUK,HOGY NEM BALHEZTUNK.DE A GYEREKET 99 SZAZALEK ELVESZTI EZERT A HOZZAALASERT.MI NEM AKARTUK AZ ANYJATOL ELVENNI CSAK LATNI SZERETNE AZ APUKAJA.HA MAR MI RUHAZZUK HAVI SZINTEN,MERT AZ ANYA MEG 1 NAPOT NEM DOGOZOTT.4 GYEREKET SZULT ABBOL EL.JA ES A LEGDURVABB AZTMONDTA CSINALJOM AZ APA MAGANAK GYEREKET MERT EZ CSAK AZ OVE.HAT ENNYI A BEKES KARACSONYROL.
105. fókamama (válaszként erre: 104. - Becseiagi)
2010. dec. 22. 09:43

Basszus,ezt az undorító pofátlanságot!És mindenhol azt olvasni mennyire anya párti a bíróság,mennyire a gyerekek érdekeit nézik.Pff...

Szerintem egy ilyen alakkal nem kell megértőnek lenni,se elnézőnek.Minek csinált még egy gyereket,ha a meglévőről sem bír tisztességesen gondoskodni?!Menj a bíróságra Te is ahogy ő tette,és jelentsd,hogy nem fizet,nem él a láthatási és egyéb jogával amiket ő ugrált ki magának.Az ilyen alakoknak nem a gyerekük a fontos,hanem,hogy szemétkedhessenek.Akár a gyerek kárára is.Nem tudom hogyan tud egy ilyen tükörbe nézni!

104. becseiagi (válaszként erre: 98. - Eggyetlenem)
2010. dec. 22. 09:17

Mintha a volt férjem jelenlegi felésége irományát olvastam volna... :) Csak azzal a különbséggel, hogy ilyen szarságokkal náluk csak eteti a csajt. De talán már ő is kezdi látni, hogy tényleg nekem van igazam.


Nálunk is védelem alatt áll a kislányom, és egy családgondozóval is tartanunk kell a kapcsolatot. Én pont az ilyen szemét anyák miatt vagyok olyan szar helyzetben, hogy csak na. Ezek miatt az öntérvényű anyák miatt kapnak sok jogot az apák, és nem minden esetben jó ez, mint pl. nálunk. Most úgy állunk, hogy már egy éve nem jött a lányához, újraszabályozást kért, és minden amit kért abban meg is kapta. Még sem él a lehetőséggel, és ebben a hónapban már a gyerektartást sem kaptam meg tőle. 15.-ig kell hogy megkapjam, és előtte 2 nappal írt, hogy nem tudja feladni, majd a jövő hónapban. Megértést kér tőlem. Visszaírtam neki, hogy enél szemetebb húzása nem is lehetett volna, mert én számítottam arra a pénzre. A 8 év alatt talán 2x köszöntötte fel a kislányunkat a szülinapján, és most meg nem hogy ajándékot nem küld, de a tartásdíjat sem küldi el. December van a Mikulás, a kislányom névnapja, a szülinapja, a karácsony. De hiába fordulok bármilyen hivatalhoz is, hogy a férjem szeretné örökbe fogadni, ez meg csak egy majom, aki sajnáltatja magát és leszarja a saját gyerekét, csak falakba ütközök. Van egy új felesége, és idő közben megszületett a következő gyereke is. Volt pofája azt írni nekem, hogy ő a saját családjával foglalkozik, azt tanácsolja nekem, hogy én is tegyem ezt. Hát pont én vagyok az, aki 8 éve csak a saját családjával foglalkozik. Szégyentelen... Megkérdeztem tőle, hogy mi a biztosíték arra, hogy ha most nem tud egy havi tartásdíjat elküldeni, akkor a jövő hónapban el fog küldeni kettőt? Persze erre már nem jött választ....

103. 2cb29de033 (válaszként erre: 102. - Eggyetlenem)
2010. dec. 10. 09:53

Továbbra is kitartást! :))

És kellemes Ünnepeket! :)))

2010. dec. 10. 08:45
IGEN AZ JO LESSZ!CSAK UGYE IDO MINDEN,VEGOG KELL MAJD JARNI AZ UTAT.KITARTOAK VAGYUNK.VARJUK AZ UNNEPEKET.
101. 2cb29de033 (válaszként erre: 100. - Eggyetlenem)
2010. dec. 7. 14:59
De végülis akkor elveszik az anyától a gyereket, ha jól értelmezem.. az jó, nem???
2010. dec. 7. 13:18
A KISLANYT AZERT VETTE VEDELEMBE,MERT AZ APAT AKADAJOZTA A LATHATASBA!NEM ENGEDI LATNI.MOST EPPEN OTT TARTUNK,LEHET GYAMSAG ALA VESZI A GYAMUGY ES AZ APANAL HALYEZI EL.SAJNOS AZ ANYUKA ONTORVENYU.SEMMI NEMTETTSZIK NEKI.MEGKAPJA AGYEREKTARTAST AMI EGY SZEP OSSZEG,NEM ELEG.AZ APUKA RUHAZZA.AZ ANYA 38 EVES DE MEG 1 NAPOT NEM DOLGOZOTT.EGYMAS UTAN SZULI A GYEREKEKET ABBOL EL.AZTHIRESZTELI MI AZ O PENZEBOL ELUNK VAGYIS MI MEGLOPJUK A KISLANYT.AZ APANAK NEMLEHET UJJ KAPCSOLATA,MERT MINDENKI KURVA ES SZEMET.
99. 2cb29de033 (válaszként erre: 98. - Eggyetlenem)
2010. dec. 4. 15:13

Milyen jogon vette védelem alá a kislányt a gyámügy? Az apja miatt? Mit híresztelt az anyja az apáról??

Ha végzés van róla, hogy láthatja a kicsit, akkor köteles odaadni! Én biztos először gyámügyhöz, utána meg rendőrséghez fordulnék!

2010. dec. 3. 09:21
AZ ELETTARSAM VOLT PARJA NEM ENGEDI A KISLANYT AZ APUKAJAHOZ.MEGVOLT MINDEN TARGYALAS VEGZES VAN ROLA ,HOGY ODA KELLENE ADJA,MEGSE MINDENT KITALAL,AZTAN AZT HIRESZTELI NEM KIVANCSI AZ APJA RA.A KICSI LANYT VEDELEMBE VETTE A GYAMUGY IS.MI LESSZ ENNEK A VEGE? SEGITSETEK.
97. 78826dc958 (válaszként erre: 92. - Becseiagi)
2010. júl. 19. 11:05
az ilyen helyzeteket sajnos a gyerek sinyli meg!
96. hurvinka (válaszként erre: 88. - Survivor3)
2010. júl. 19. 00:14
14 és 12 évesek a lányok
95. Niki1 (válaszként erre: 91. - Becseiagi)
2010. júl. 16. 20:41
Különben ahány ügyintéző annyi variáció ezt tapasztaltuk, mi is mert a párom ügye is vándorolt egyiktől a másikig.
94. Niki1
2010. júl. 16. 20:40
rákeresel a googleban. Én is úgy csináltam. Nálunk a férjemnél volt gond az exével, ő nem adta a gyereket. De nyáron csak a megadott két hetet tölti itt nincs hétvége ami amúgy minden páros hétvége évközben. De nekünk ez így egyértelmű, hogy nyáron azért van a két hét és nincsenek hétvégék.
93. becseiagi (válaszként erre: 86. - Niki1)
2010. júl. 16. 18:53
Hol ez a jogi fórum? Van ügyvédem, de már olyan ciki, hogy állandóan hívogatom... :S
92. becseiagi (válaszként erre: 89. - Survivor3)
2010. júl. 16. 18:51
Van amikor szeretne, de valamikor nem! Már őt is bántja, hogy rajta keresztül piszkálódnak; ez neki is rosszul esik!
91. becseiagi (válaszként erre: 87. - Niki1)
2010. júl. 16. 18:50

Igen én is így gondoltam. Van egy határozat a folyamatos kapcsolattartásról és van egy az időszakosról is! Külön-külön!


Az erre vonatkozó törvény a következő:


"A 149/1997. (IX. 10.) Korm. rendelet első részének IV. fejezet 27. §-ának (5) bekezdése kimondja, hogy:


„...(5) Nincs helye folyamatos kapcsolattartásnak


a) az időszakos kapcsolattartás ideje alatt,...”"


Ezt én úgy értelmeztem, hogy a nyári szünet alatt a kb. 2,5 hónap alatt nincs folyamatos kapcsolattartás. A tavalyi gyámhivatalos ügyintézőnk is így értelmezte, mert külön megkérdeztme tőle. De a nagyszülők addig piszkálták az idei ügyintézőt, hogy az jött ki, hogy a törvényt úgy kell értelmezni, hogy nincs folyamatos kapcsolattartás a gyerek x hét ott tartózkodása alatt. Ti ezt hogy tudjátok?

90. 2cb29de033 (válaszként erre: 85. - Becseiagi)
2010. júl. 16. 13:26
Hát de akkor ne engedjétek el!!! Miért nem vitte el, amikor kellett volna??????
89. survivor3 (válaszként erre: 81. - Becseiagi)
2010. júl. 16. 13:14

Szia!

A lány szeretne menni a nagyszülőkhöz?

88. survivor3 (válaszként erre: 77. - Hurvinka)
2010. júl. 16. 13:12

Szia!

Milyen idősek a gyerekek?

87. Niki1 (válaszként erre: 85. - Becseiagi)
2010. júl. 16. 13:08
Nekem nem egyértelmű. A végzésben benne van, hogy a nyári 1-1 hetek mellett a páros hétvégék is mennek? Mert a nyárra és a szünetekre külön szokott vonatkozni amit megállapítanak és olyankor nem él az évközbeni. Pl. Ha minden páros hétvége az illetőjé, és nyárra le van fektetve hogy x hét, olyankor a nyárra az x hét vonakozik és a páros hétvégék nem, csak ha vége a nyárnak akkor áll vissza a páros hétvége.
86. Niki1 (válaszként erre: 81. - Becseiagi)
2010. júl. 16. 13:04
Szia! Ezek szerint az első hétvégén ott volt. Szerintem akkor nem jár de ez csak az én véleményem. Írj a jogi fórumra. Ott biztosan válaszolnak.
85. becseiagi (válaszként erre: 84. - 2cb29de033)
2010. júl. 16. 12:58

Nem, amúgy nem szokott vele gond lenni, azon kívül, hogy most volt első osztályos a kislányom, és náluk amikor ott volt péntek estétől vasárnap estig, akkor egyáltalán nem tanultak vele. Most úgy döntöttünk a férjemmel, hogy ma elengedjük; mert okos enged..., de szeptembertől beszüntetem a folyamatos kapcsolattartásukat, mert nekik köszönhető többek között, hogy évet fog ismételni a lányom.


Amúgy ma a hónap második páros hétvégéja van, de valamiért ők úgy gondolják, hogy az első.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook