Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyerekláthatás, és minden, ami ezzel kapcsolatos fórum

Gyerekláthatás, és minden, ami ezzel kapcsolatos (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
54. 2cb29de033 (válaszként erre: 52. - Survivor3)
2009. aug. 7. 13:45

Esküszöm nem titkolom leírom, amit írt:


"egyszerűen nem kap eleget enni, kalóriában. Az oviban nincs tízórai..."


"mint ahogy teszed, Rolandot csak tárgyként, eszközként kezelve... "


Ez csak két idézet tőle, és ő egy négygyermekes, 39 éves nő, aki a 29 éves exet ismeri kb. három-négy hónapja!


Milyen jogon ítél meg engem? Milyen jogon ír ő ilyet, amikor nem tudja, hogyan neveljük a Kisfiamat? És mi az, hogy az óvodában nincs tízórai??? Hát honnan veszi a sok sületlenséget, és eleve a bátorságot, hogy ilyet írjon????

53. survivor3 (válaszként erre: 51. - 2cb29de033)
2009. aug. 7. 13:43

Szerintem tartsd is magad, ameddig csak tudod.

Már az is elég, ha a gyerek az egyik oldalról érzékeli, hogy eszközként van használva.

52. survivor3 (válaszként erre: 46. - 2cb29de033)
2009. aug. 7. 13:41

Óha...

A barátnőnek mi köze van ezekhez?

A gyermekhez?

El sem tudom képzelni, milyen lehet, hogy egy idegen ír a saját gyermekemmel, sorsommal kapcsolatosan.

Ó! Lehet az lenne az utolsó e-malje...

51. 2cb29de033 (válaszként erre: 50. - Survivor3)
2009. aug. 7. 13:41

Igen, igazad van...

Viszont az javamra szolgál, hogy a kicsi előtt soha nem beszélek csúnyán exről, és előtte igyekeztem soha nem veszekedni vele... rengetegszer tartottam magam, el sem tudom mondani hányszor...

50. survivor3 (válaszként erre: 47. - Niki1)
2009. aug. 7. 13:37

Az írásokból egyértelműen kiderül, hogy a szülők kapcsolata meglehetősen rossz.

Itt olyan feszültségek vannak jelen, ahol az emberiesség, etikus magatartás mellőzve van.

49. 2cb29de033 (válaszként erre: 48. - Niki1)
2009. aug. 7. 13:34

De biztos a nőjénél vannak, és ha minden igaz tudom is, hogy milyen városban, de mit érek vele? Sajnos semmit. Csak egyszerűen nem értem, miért ilyen gerinctelenek.

Vagyis tudom... lassan ki kell fizetnie az exemnek (nem milliós tételekről van szó, csak pár százról), és nem akar, vagyis nem tud... és fenyegetőzik, meg most nagy a szájuk, mert a kicsi ott van. De jövőhét végén újra magamhoz húzhatom, akkor bezzeg fülüket farkukat behúzzák... :S Augusztus közepén jár le a BAR listája exnek, s utána kéne hitelt intéznie....

Azt hiszem eddig is korrekt voltam vele...

Na de elkanyarodtam bocsánat...

Szóval tudom, hogy elviheti ahová szeretné, de azért illet volna szólnia... :(

48. Niki1 (válaszként erre: 46. - 2cb29de033)
2009. aug. 7. 13:30
Nem lehet, hogy a barátnőjénél vannak?
47. Niki1 (válaszként erre: 42. - 2cb29de033)
2009. aug. 7. 13:29
Szerintem hívd fel és kérdezd meg, hogy merre járnak mit csinálnak. Elméletileg nagyvobalakban kellene, hogy tájékoztasson, ha elmennek hosszabb időre nyaralni, hogy merre lesznek. Lehet hogy erre a törvény nem tér ki, de márcsak emberségből is. Hívd fel és beszélj a kisfiaddal. Nem szoktad felhívni ha az apjánál van?
46. 2cb29de033 (válaszként erre: 45. - Survivor3)
2009. aug. 7. 13:28

Gondolhatod, hogy alig megy az evés... :S Tiszta ideg vagyok...

És bevallom, rossz a kapcsolatunk, tegnap is kaptam tőle szép kis telefonhívást, meg a nőjétől olyan e-mailt, hogy le voltam döbbenve, hogy egy idegen miket ír nekem.. :O

A kicsit nem akarom faggatni, csak arról beszélgetek vele a telefonon, hogy mit csinál, mivel játszik, mit eszik, de a gö..ény (bocsánat) ex hallgatózik, s kikapta tegnapelőtt is a telefont a kicsi kezéből.. :(

Nem egyszerű...

45. survivor3 (válaszként erre: 44. - 2cb29de033)
2009. aug. 7. 13:25

Értem.

Én biztos, hogy telefonálnék, mert az ideg szétvágna. Ha nagyon rossz a kapcsolat köztetek, akkor a gyerekkel akarj beszélni!

Esetleg a nővérét felhívni, - az rossz ötlet?

44. 2cb29de033 (válaszként erre: 43. - Survivor3)
2009. aug. 7. 13:21

Szia!

Köszi a gyors válaszodat.

Igazából a történetem hosszú lenne, hogy ki milyen, mit miért tesz, miért igényli a láthatást, minek tesz eleget stb...

Nem mondott semmit, hogy nyaralni mennek, csak annyit említett, hogy majd viszi a nővéréékhez, meg otthon lesznek, de napok óta nincsenek otthon, és a nővérééknél sem...

Igyekszem utánanézni, az az igazság, hogy a végzésben csak annyi van, hogy megegyeztünk a láthatásban, meg hogy mennyi időkre....

Nem lakik közel.

43. survivor3 (válaszként erre: 42. - 2cb29de033)
2009. aug. 7. 13:16

Szia!


Szerintem csak akkor köteles, ha az a végzésben meg van fogalmazva. Úgy gondolom, hogy egy nyaralási helyet nem lehet megfogalmazni állandó tartózkodási helyként.

A legjobb lenne ha telefonálnál és megkérdeznéd.

Így megnyugtatnád saját magadat.

Ha 2 hétre odaadtad a gyermeket, akkor miért nem kérdezted meg, hogy mennek-e valahová nyaralni?

Visszaolvasa az írásaidat, látom, hogy csak havonta viszi el a gyermeket.

A kéthetes nyári láthatást miért igényli?

Vagy csak a kötelességének tesz eleget?

Távol lakik?

2009. aug. 7. 13:03

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy az ex elvitte a Kicsit a kötelező két hetes nyári láthatásra. Azonban nem közölte velem, hogy hol fognak tartózkodni, s a volt szomszédomtól (akivel nagyon jóban vagyok, egy idős néni), azt mondta, hogy napok óta nem látott mozgást a házban (ami ex-szel közös, és ahol lakik), tegnapelőtt egy másfél órára látta őket.

Kérdem én, nem köteles tudatni velem, hogy hová viszi a kicsit? Fogalmam sincs, hogy hol vannak! A családsegítővel is beszéltem, de nem foglalkoznak semmivel. Az exnek egyelőre nem akarom mondani, hogy tudom, hogy nincsenek otthon, nehogy egyből rohanjon haza.

Mit tudok tenni? Köteles szólni?

Előre is köszi a válaszokat.

41. 2cb29de033 (válaszként erre: 12. - Vrgbea)
2009. aug. 3. 13:08

Szia!

Gondoltam felélesztem a fórumot. :)

Mi a helyzet veletek Bea?

2009. júl. 29. 19:35

Köszi a tanácsokat.

A gyerek elhelyezés újratárgyalásával sajnos várni kell,mert a jelenlegi helyzete a páromnak,még nem megfelelő.

Természetesen az anya munkájára van bizonyíték,sőt olyan ember is,aki kapcsolatba lépett vele üzleti ügyben.

Csak anyagi okai vannak,hogy nem lett elindítva a per.Jelenleg félő,hogy tőle elvennék a párom meg nem kapná meg,és a gyerekek állami gondozásba kerülnek.

Addig igyekszünk azt kiharcolni,hogy ami törvényileg elő van írva,az legyen betartva.

Még egyszer köszönöm,hogy reagáltatok.

39. HUBERTUS 33 (válaszként erre: 34. - Ritus08)
2009. júl. 26. 23:21

Ha be tudjátok bizonyítani hogy a testéből él akkor ezzel lehet kérni a gyerekelhelyezést!

A láthatást azt nem vonják meg azért mert nem tudtok gyerektartást fizetni.Keressetek olyan embereket akik tudják tanúsítani hogy mit dolgozik. Ez elég indok a gyerekelhelyezés megváltoztatására!

38. Niki1 (válaszként erre: 34. - Ritus08)
2009. júl. 22. 09:23
Ahhoz hogy megvonják a láthatást, nagyon erős indokot kell felhoznia a volt feleségnek. Azért nem fogják megvonni, mert nem fizetett gyerektartást, azt másképppen hajtják be, ha feljelent. A láthatást csak akkor tilthatják meg ha a gyereke érdekei azt kívánják. pl. nincsenek ellátva rendesen, bántalmazzák őket. Mekkorák a gyerekek. Nem gondolkoztatok rajta hogy új gyerekelhelyezési pert kérjetek és nálatok legyenek a gyerekek? Ha már az anya olyan munkát űz?
37. 78826dc958 (válaszként erre: 36. - 78826dc958)
2009. júl. 22. 06:35
Beszéljetek egy ügyvéddel!
36. 78826dc958 (válaszként erre: 34. - Ritus08)
2009. júl. 22. 06:34
Én ugy tudom amég az apa fizeti a gyerektartást addig nem vonathatja meg a lárhatást!Sőt,ahhoz nagyon kemény indokot kell felhoznia!
2009. júl. 21. 23:50
Nagyon nyakatekerten van megfogalmazva a törvény! a gyereknek biztosítja a jog a kapcsolattartást, és ha nem adjuk oda azzal veszélyeztetjük a gyereket még akkor is ha éppen azért nem adjuk mert veszélyben van! A kt-ra jogosult még rendőri segíteséget is igénybe vehet abban az esetben ha több alkalommal sem adjuk át a gyereket. Na kérdezem én, hol van itt a gyerek érdeke figyelembe véve? az lenne hogy erőszakkal elviszik egy rendőrautóval a síró gyereket? Na ezek a magyar törvények!
2009. júl. 21. 13:51

Sziasztok!

A probléma nálunk fordított.

A párom gyerekeit a volt felesége neveli,aki sajnos mint kiderült saját testéből él azóta.

Állandóan fenyegetőzik,nem engedi a gyerekeket hozzánk,vagy ha itt vannak,akkor is folyamatosan zargat minket,időpontokat szab meg,hogy mikorra menjenek vissza a gyerekek,meg ilyenek.Ráadásul a gyerekek nem is nagyon szeretnek nála lakni,mindig cirkusz van belőle,mikor haza kell menniük.

Munkahelyi gondok miatt a párom az elmúlt 3 hónapban nem tudta fizetni a gyerektartást,és ezzel fenyegetőzik,hogy feljelenti.

A legújabb ötlete az,hogy megvonatja a láthatást is teljesen.

Arra lennék kíváncsi.hogy erre valóban van e lehetősége,vagy ahhoz valami komolyabb indok kell.

Előre is köszönöm,ha valaki tud tanácsot adni.

2009. jún. 24. 19:59

Óhh, köszönöm a segítségeket, utána fogok nézni. :)

Köszönöm, sziasztok! :)

32. Niki1 (válaszként erre: 31. - Becseiagi)
2009. jún. 24. 19:29
Szerintem nem, mert gondolom valamire hivatkoznod kell. De nem vagyok benne jártas. Gondolom az ügyvédek is törvényekre hivatkoznak, ha fellebeznek.
31. becseiagi (válaszként erre: 30. - Niki1)
2009. jún. 24. 19:25

ÓHHH, bocsi, az is igaz! El is felejtettem. De legalább látom, hogy van itt valaki! :)


Kérdés: Illetlenség egy fellebezésbe törvényeket idézni?

30. Niki1 (válaszként erre: 29. - Becseiagi)
2009. jún. 24. 19:22
Igen a gyámhivatal is újraszabályozhatja, de csak a bírósági végzés után 2 évvel, addig nem lehet módosítani.
2009. jún. 24. 19:03

Szia! Én csak most találtalak meg itt, úgy hogy egy kis segítség, mert majdnem mi is ebben a cipőben vagyunk.


1952. évi IV. törvény - a házasságról, a családról és a gyámságról


Ezt ha beírod a google-ba, és tudom nagyon hosszú, de ha van időd, akkor olvasással töltsd. Nagyon sok segítséget kaphatsz. Amúgy a Gyámhivatal is újraszabályozhatja a láthatást kérésre, de fordulhatsz a Bírósághoz is.

28. Niki1 (válaszként erre: 27. - 2cb29de033)
2009. jún. 15. 16:11
Sok sikert és kitartást.
27. 2cb29de033 (válaszként erre: 26. - Niki1)
2009. jún. 15. 16:09
Hát igyekszünk, mert már nem bírjuk idegileg, de nem is mi vagyunk a lényeg, hanem a kicsi. :(
26. Niki1 (válaszként erre: 25. - 2cb29de033)
2009. jún. 15. 16:07
Sajnálom. Próbáljatok meg valamit jó indokot felhozni az exed ellen.
25. 2cb29de033 (válaszként erre: 24. - Niki1)
2009. jún. 15. 16:02

Hát ez kellőképpen elszomorít.. :(

A lényeg, ha nem akar menni a kicsi, akkor hagy menjen lelkileg, idegileg tönkre.... hát ez szuper. :(

Köszönöm, hogy írtál. :)

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook