Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fundamenta, tapasztalatok? fórum

Fundamenta, tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... ❯❯
6629. Firpo (válaszként erre: 6628. - Akela86)
2015. aug. 30. 20:31

A hitelkérelemhez előírt dokumentumok ezek,vállaltad hogy ezeket átadod,biztosítod a cégnek.

Azok a dokumentumok a fundáé.

(Más kérdés,hogy nincs rájuk szüksége ha a hitel nem jött össze,ezért kérésedre visszapostázzák.)

Amúgy nagy szükséged neked sem lehet rájuk,mert az adásvételiből több példány van szerteszét (eladó,vevő,ügyvéd,földhivatal),a tulajdoni lap 30 napos érvényessége meg lejárt már valószínűleg,a munkáltatói igazolás sem jó máshová,az is csak 30 napig érvényes.

Tehát Te sem mész sokra ezekkel.

6628. Akela86
2015. aug. 30. 17:51

Kedves Firpo!

Köszönöm a választ.Egyébként mi az,hogy magától nem küldi vissza ezeket a papírokat?Ők ezért nem fizettek egy fillért sem milyen jogon tartanák meg ezeket a dokumentumokat?

6627. Firpo (válaszként erre: 6625. - Akela86)
2015. aug. 30. 17:30

Kedves Akela86!


Alapesetben nem küldi vissza magától a cég.

Kérni kell a visszaküldését.

Beszélj a központtal a 0614118181-es számon.

A felmondást ugyanott lehet jelezni,elmondják a teendőket.

6626. Firpo (válaszként erre: 6624. - Compomegabusa)
2015. aug. 30. 17:28

Kedves Compomegabusa!


Adóstársra szükség lesz,kivéve ha a párod 400 ezer nettót keres legalább,és egyedülállóként venné fel a kölcsönt.

Egyéb esetben kell adóstárs,Te nem lehetsz az passzív KHR listásként.

Ha lesz adóstárs,akkor is körültekintően kell megírni/beadni,mert hivatalosan a szerződő házastársa illetve élettársa kötelezően bevonandó személy,és nem lehet KHR listás.

6625. Akela86
2015. aug. 30. 17:08

Kedves Firpo!

A hitelhez beküldött papírokat(adásvételi,tulajdoni lap stb.)mikor küldi vissza a fundamenta?Ha felmondom a fundámat akkor azt hol kell jeleznem?

2015. aug. 30. 02:42

Sziasztok!

Infora lenne szükségem. A párommal lakásvásárlás előtt állunk. 9 hónapja kötöttünk a Fundamentaval

Azonnali áthidaló kölcsönt (3200000Ft) az ő nevére. most kiszemeltük az ingatlant (3500000Ft) mindenképp szüksége lesz adóstársra? és ha igen én lehetek-e az? 10 éve élünk együtt, viszont én még 4 hónapig szerepelek a bár listán, passzív státuszban. érdemes-e megpróbálnunk ebben a felállásban vagy másik adóstárssal indítsuk a kérelmet? előre is köszönöm

6623. Firpo (válaszként erre: 6621. - R314)
2015. aug. 28. 16:57

Kedves R314!


Az ügyintéző a hitelreferensnek adja át a csomagot,Ő továbbítja a központ felé.

A csomag a hosszú hétvége miatt valószínűleg csak a héten ért be.

Ha bent van,akkor ellenőrzik,szkennelik,rögzítik a rendszerben,ez is eltart pár napig.

Ha a berögzítése megvan,akkor látja a telefonos ügyintéző csak,hogy bent van már a csomag.

A dokumentumaid érvényessége miatt nem kell aggódnod,mivel 30 napnál frissebbnek addig kell lennie,amíg azokat átveszik Tőled.

Ha a csomag már bent van,átvették tőled,azok már nem fognak lejárni.

Érdeklődj a jövő hét elején,látszani fog már a beérkezett csomag.

6622. Idhikai (válaszként erre: 6621. - R314)
2015. aug. 28. 15:36

... aggódnod kell, az tuti! Nekem már szerződés is van... tételesen visszaküldtem mindent, 125-ször átforgatva, és még mindig találnak problémát.... (amúgy hivatalban dogozom, és tudom, hogy aki keres, talál! ... a pontos okokat még nem látom, de tuti meglesz a végére) ... annyit sírtam ebben a pár hónapban, hogy hihetetlen... röhögtem is a fájdalomtól, tehetetlenségtól és kínomban... fizetem a százezreket... szerződésmódosítás, és az eladó se vár ingyen persze...

Sokat tanultam ebből az egészből.... és egyre inkább érzem én is, hogy becsukódni, be a kis négy falam közé... enni-inni-aludni... aztán szerbusz világ, múlj el a fejem felett. ... és milyen sokan így élnek, már látom, miért.

... és most is azt mondom, nem ajándékot kértem, hanem valamit, aminek ára van, és megfizetem... és igenis, hogy ilyen esetben vegyenek figyelembe ENGEM is!

Régesrégen feladtam volna, ha az eladó nem rám vár hónapok óta... van lakásom, van hol laknom, nem létkérdés. De nem csinálhatok hülyét másból... azt is nehezen viselem, hogy belőlem lehet.

6621. R314
2015. aug. 28. 10:23

Sziasztok!

Múlt héten kedden (Aug 18) a SZEB-em elméletileg feladta a hitelcsomagot (kitöltött papírok, jövedelem igazolások, adósok adóstársak adataival) a mai napon pedig felhívtam a központot, hogy érdeklődjek a státuszról, ott viszont azt mondták, hogy nem érkezett hitelkérelem. Kellene aggódnom? A jövedelem igazolás 1 hónapig érvényes, az enyém szeptember 7.-én lejár és újat beszerezni nem lehetetlen, de macerás, mert a munkáltatómnál aki aláíró, külföldi, így onnan a posta megint több hét lesz.


Köszönöm a válaszokat

6620. Firpo (válaszként erre: 6619. - Akela86)
2015. aug. 20. 23:51

Semmilyen.

Ha nincs 4 éves,akkor az állami támogatás nem jár.

(Valamint a számlanyitási díjat nem kapod vissza.)

6619. Akela86
2015. aug. 20. 19:32

Kedves Firpo!

Ha úgy döntenék,hogy megszüntetem a fundámat akkor milyen levonásokkal terhelik a befizetéseimet?

6618. Firpo (válaszként erre: 6617. - Milnyo11)
2015. aug. 19. 23:15

Nincs mit. :)

Konkrét kérdéssel a központot érdemes keresni,ott gyorsan pontos választ kapsz. 0614118181

6617. milnyo11 (válaszként erre: 6616. - Firpo)
2015. aug. 19. 21:47
Koszi szepen a valaszt.
6616. Firpo (válaszként erre: 6615. - Milnyo11)
2015. aug. 19. 16:36

Kedves milnyo11!


El lehet halasztani,egyszerűen nem válaszolsz a kiutalási értesítőre.

Azt viszont fontos tudni,hogy ha majd mégis kéred a kiutalást később,akkor a bejelentés hónapjának a végétől újra indul a kiutalás 3 hónapja,tehát utána érkezik az összeg.

Ha a számládra érkezik a pénz,120 napod van igazolni felújításnál a felhasználását.

(Építési engedély köteles beavatkozásnál másfél év.)

6615. milnyo11
2015. aug. 19. 12:20
Sziasztok,en azt szeretnem kerdezni,hogy a lejaro fundamenta megtakaritas osszegenek a kiutalasat el lehet-e halasztani?Kiutalas utan mennyi ido van a felhasznalas igazolasara?Koszonom a segitseget
6614. Firpo (válaszként erre: 6613. - Akela86)
2015. aug. 18. 19:35

Hát,a banki hitelezésben annyira nem vagyok otthon,hogy biztos tanácsot adjak.

Elvileg építési telket minden pénzintézet elfogad fedezetnek.

Kivéve,ha külterület,vagy nem beépíthető valami jogi ok miatt,vagy szántó,erdő,stb.

6613. Akela86
2015. aug. 18. 18:55

Kedves Firpo!

olyan lehetséges,hogy telket nem fogadnak el pótfedezetnek?nem konkrétan fundamenta hanem más bank.

6612. Akela86
2015. aug. 18. 18:50

Kedves Firpo!

Köszönöm szépen a választ.nem tudom mitévő legyek.egyszerűen lehetetlen adóstársat szerezni.

6611. Firpo (válaszként erre: 6609. - Akela86)
2015. aug. 18. 18:04

Kedves Akela86!

Hivatalosan nem jár azonnali elutasítással,akár lehet is.

A valóságban egyedi bírálatot kell kérni,és nagyon túl kell teljesíteni a feltételeket.

Egy konkrét esetről tudok,ahol passzív KHR listás hitelt kapott.

Ott egy 20 milliós ingatlanra vettek fel 10-et,az adós 200 nettót igazolt,az adóstárs 800-at.

Az átment ugyan,de ha normál/átlag jövedelmekről/ügyletről beszélünk,akkor nagy eséllyel nem fog működni sajna.

6610. Firpo (válaszként erre: 6608. - Lexa88)
2015. aug. 18. 18:00

Kedves Lexa88!

Korrekt leírás! :)

Azt evidensnek gondoltam a hsz-omban,hogy jó adósnak kell lennie a jelenlegi hitelében annak a személynek,aki újabb hitelben vállalna szerepet.

Összefoglalva összesített kockázatot néznek.

Tehát,mint írtam is,megvizsgálják hogy a jelenlegi terheivel (esetlegesen keletkezhető terheivel,ha adóstárs),vállalhat-e újabb hitelt?

A leírt példámat fenntartom,a Te leírásod kétségkívül teljesebb,de a lényeg ugyanaz. ;)

6609. Akela86
2015. aug. 18. 16:53

helló!

olyan kérdésem lenne még,hogy passzív bárost elfogad a funda adóstársnak?

6608. Lexa88 (válaszként erre: 6584. - Firpo)
2015. aug. 18. 12:58

Kedves Firpo!


Ha nem gond,kiegészíteném,mert nem csak ennyinek kellene megfelelnie az adóstársnak egy hitelezésnél :)

Ez ennél kicsit bonyolultabb:

Az adóstársat ugyanúgy megnézik a KHR alapján is,feltétel,hogy ha van másik kölcsöne,ne legyen elmaradása az ügyletben.Pozitív listás legyen a KHR alapján.Emellett az adóstársnál tudni kell,hogy az adott ügyletben az adóstárs mely típusát fedezi.Ettől még megnézik % arányban,hogy kellene törlesztenie azt a hitelt,ha a főadós a másik ügyletben nem fizetne.

Ha a teljes tartozásért felel,de társ,a hitellel nincs probléma,nincs elmaradás-nem került tartozás behajtó céghez sem,nem kapott "újrakezdő hitelt",a főadós fizeti a részletet,nyilatkoztatni kell,szükség esetén akár közjegyző előtt javasolt,hogy ő mint adóstárs felel a kölcsönért,de jelenleg havi kiadással ez nem jár.

Ha nem a főadós fizet, ő mint adóstárs kell,hogy fizesse a hitelt,akkor kell nézni a teljes havi törlesztőt,volt-e elmaradás,fedezet,egyebek.KHR-ben okozott e változást.Emellett az új Tv szerint meg van szabva,a bérének hány % része mehet törlesztőre is.(Korábbi devizánál szigorúbb)Nagyon sok mindenhez viszonyítanak.


Prioritásra nézve:

Én pl a hitelkártyánknál nem vagyok adóstárs,egyedül a JZKban,100% os adóstárs vagyok,de a férjem fizeti.Mivel ő a főadós és tudom,hogy fizetve van minden hónapban,bármikor felvehetnék egy plussz kölcsönt.De,amennyiben a kölcsönt nem tudom fizetni a bank azonnali hatállyal felmondja az Jelzálogkölcsönt (JZK).Akkor is,ha a JZKt fizetem,de egy másik hitelt nem.Ugyanis,ha egy hitel felmondásra kerül,legyen az autóhitel vagy sima személyi kölcsön,a JZK sokkal többet ér(bevitt vagyon és csak ők terhelhették),a bank pedig nem akar veszíteni így azonnali hatállyal viheti a házam..a másik kölcsönadónak viszont bukta.Ezért ugyan felvehetnék plussz kölcsönt,de mivel van egy 15 milliós kezességvállalásom,így közel sem bizos,hogy én ezt meg is kapom.

2015. aug. 18. 09:35
Nekem rosszabb lett,mint volt.
6606. viola083 (válaszként erre: 6578. - Nita9598)
2015. aug. 18. 07:49

Kedves Nita9598!


Olvastam a 2015.08.14.én írt bejegyzésedet. Ezzel kapcsolatban szeretnék segíteni. Mi is hasonló helyzetben vagyunk. Nekünk az adásvételi szerződésben az szerepel, hogy a vételár kiegyenlítésétől számított 30 napon belül ki kell költözniük az eladóknak, pontosan szeptember 8-án kéne átadniuk a kulcsokat. Nemrég közölték, hogy nem fognak kiköltözni, szeptember végéig, de lehet még tovább is elhúzódik, mivel ők is vettek házat, amit elégé fel kell újítani, hogy beköltözzenek. Mi azt csináltuk, hogy leültünk velük beszélni és leírtuk egy papírra, hogy legkésőbb szeptember 30-án kiköltöznek. Ennyi türelmi időt adtunk, még mielőtt ügyvédhez fordulunk. Sajnos az eladóról kiderült közeben, hogy nem az a tisztessége emberfajtából való. Mi is így fizetjük a törlesztő részletet és az albérletet. Ha ti 3 hónapos kiköltözési időt írtatok, akkor az alatt az idő alatt nem tudtok tenni semmit, meg kell várni. Mi küldtünk egy felszólító levelet, amit tértivevényesen adtunk fel,hogy az adásvételi szerződésben szereplő időpontig adják át a lakás kulcsait, vagy jogi lépéseket teszünk. Ha bíróságig menne az ügy legalább erről van egy papír, hogy mi felszólítottuk őket. Nem tudom bérleti díjat kértetek e amíg bent laknak, sajnos mi jóhiszeműek voltunk és csak azt írattuk a szerződésbe, hogy a számlákat fizessék. Utólag viszont azt javasolta a jogászunk, hogy ne írassunk bérleti szerződést, mert a bérlőket sokkal nehezebb kirakni, így viszont majd jogtalanul laknak a lakásban és utólag kártérítést tudunk követelni.Most mi is várunk, hogy szeptember 30. legyen és átadják a kulcsokat.

6605. Firpo
2015. aug. 17. 14:03

Sajnos nem a legügyesebb ügyintézővel hozott össze a sors,az tény.

Viszont továbbra is azt mondom,hogy egy telefon a központi számra,és tisztába tették volna a kérdéseidet az adott pillanatban.

(Te magad írod,hogy erre meg arra nem tudott megnyugtató választ adni az ügyintéző. Nem kell annyiban hagyni,hanem 3 perc alatt pontosítani a központtal.)

Ne legyenek illúzióid,a banki ügyintézés sem fenékig tejfel. (Tapasztalat.)

Értem amit írsz,hogy nem volt teljesen zökkenőmentes a dolog,de erősen túlzol.

Majd meglátjuk melyik pénzintézet ügyfelei lesznek elégedettek már 2-3 év múlva,mikor a jegybank alapkamat kicsit visszamegy,ezzel a hitelfelvevők törlesztője az egekbe emelkedik...

A fundás hiteleknél ettől nem kell tartani,és ez a lényeg.

Ha a kisebb pénzintézet kevésbé nagy gépezetének a tökéletlenségét nem tudja/akarja valaki elviselni (azért a biztonságért cserébe,amit kap ezért),akkor el kell menni valamelyik nagybankhoz hitelért,ott 2 hét alatt minden megvan (vagy nem...).

Csak aztán nem kell hüppögni 2 év után,hogy mi történt,"azt ígérték a bankban hogy..."

Ezt kell megérteni,elfogadni.

Az meg,hogy a másik 2 lakástakarék-pénztár ajánlata jobb lenne,szimplán tájékozatlanság állítani. A számok magukért beszélnek.

6604. Idna2015
2015. aug. 16. 07:35

A Fundamenta intézkedéseinek diszkrét bája... :))

Június 24-én meghozta a postás a várva várt hitelcsomagot. Június 25-én délután 14 óra körül hiánytalanul, ajánlottan elsőbbségi küldeményként feladtam. A csomagba - tételesen a kifizetési feltételeket felsoroló lista szerint - szépen összerakva kerültek a kért dokumentumok, természetesen mellékeltem a "lista" másolatát, pontról pontra kipipálva a berakott dokumentumokat. (Ennél gyorsabb akkor lettem volna, ha nem dolgozom...:)))

Következő hét közepén - szerdán, vagy csütörtökön - JÚNIUS 26-I KELTEZÉSSEL kaptam egy felszólítást, amelyben leírták, hogy a kifizetési feltételekhez mely dokumentumok hiányoznak: A KÖZJEGYZŐI OKIRAT KIVÉTELÉVEL AZ ÖSSZES TÖBBI, ÁLTALAM AMA CSOMAGBA TETT DOKUMENTUM FEL VOLT SOROLVA.

Ez volt az a "pont", amikor kirobbant belőlem a nevetés, mert azon gondolkodtam, vajon melyik dokumentum biztatta fel a többit, hogy éjjel, a postavonaton másszanak ki a borítékból. (Hozzátenném : komoly szankciókkal fenyegettek...)

Telefon ismét fel a központba: megkérdeztem,mit műveltek a többi dokumentummal, mert ha a közjegyzői okiratot megkapták, alatta ott kellett, hogy sorakozzon a többi is.... A hölgy, akivel beszéltem, megnyugtatott, hogy minden megérkezett, az csak egy automatikus levél, amelyet mindenkinek kiküldenek, de azt nem árulta el, hogy miért.... :))

6603. Idna2015
2015. aug. 15. 21:06

Egy anomália a jónéhány közül... A kölcsönkérelem benyújtásának igényléséhez kaptam tételes tájékoztatókat. Az egyikben azt olvastam - még áprilisban -, hogy vagy munkáltatói igazolás, vagy az utolsó 3 havi bankszámlakivonat csatolandó a jövedelem igazolásához, de megjegyezném : a tanácsadó is ezt hajtogatta. A 102/CSD tájékoztató nyomtatvány viszont eredeti jövedelemigazolást ír a jövedelmet igazoló dokumentumoknál. Az viszont egyértelműen munkáltatói... Én mindkettőt beadtam anno, nehogy csússzon az elbírálási idő, mert egyik, avagy másik hiányzik...

Ennyit arról, hogy nem igyekeztem a papír alapú dokumentumokból tájékozódni, és ez csak egyetlen példa a sokból....

6602. Idna2015
2015. aug. 15. 13:16

Még egy apróság: nekem nincs sem céges autóm, sem mobilom, viszont a lehető legjobban igyekszem végezni a munkámat.

A kapott leveleket is elszoktam olvasni, és bizony nem egy volt, amit feleslegesen kaptam a tanácsadó szerint, ő sem tudta miért kaptam, akkor én honnan tudnám?

Én még 2006-ban azért kötöttem, mert az akkori lehetőségeket figyelembe véve a Fundamenta Lakáskassza feltételei voltak a legkedvezőbbek. Ez már nincs így, és ahogy értesültem, más lakáskasszát kínáló cégeknél az ügymenet gyorsabban zajlik, ha az ember egy felsőbb vezetővel óhajt beszélni, megteheti. A Fundamentánál ez sajnos nincs így, az alsóbb szinteken lévők tanácsadói munkája pedig igen csak hagy némi kívánnivslót maga után. Az meg végképp fura, hogy az egyszeri ügyfélnek kapásból mindennel tisztában kellene lenni, ugyanis a szerződési és kiutalási feltételekben nincs minden, időveszteséget okozható "buktató" leírva.

A másik, hogy nem olyan egyszerű olyan eladót találni, akinek az eladandó lakása is megfelelne, és ezzel együtt hajlandó legalább 3 hónapot várni a pénzére, pláne, ha a vételár összegéből lépne ő is tovább. (Nekem szerencsém volt, mert a lakás, amelyet megvettem nem volt lakott...)

Tudom, igényelhettem volna a Fundamentától csak a saját befizetésemet az állami támogatással, és vehettem volna fel hitelt a saját bankomtól, de vélelmeztem - szerintem jogosan -, hogy amennyiben egy helyen történik minden, sokkal zökkenőmentesebb lesz mindennek a lebonyolítása. Ekkorát még életemben nem tévedtem, de remélem, nem is fogok! Sajnos változtatni már nem lehetett (az egész hitelügylet elindítása után 2 héttel már tudtam, rosszul döntöttem...), mert új adásvételi szerződés kellett volna (több tulajdonosa volt a lakásnak más városban...), és az sem biztos, hogy belementek volna: pá, pá 1,5 millió...

6601. Idna2015 (válaszként erre: 6600. - Firpo)
2015. aug. 15. 10:48
Átolvastam a szerződési feltételeket többször is.... Amikor januárban megkaptam az értesítést a szerződés lejártáról - most már tudom:az a bizonyos AVISO levél - elmentem a Fundamenta helyi ügyfélszolgálatára érdeklődni, hogy mi a teendő, ha később tudom csak felhasználni és nem ama bizonyos 3 hónapban. Egy - már közvetlen - tanácsadóval beszéltem (ő egyike az országos szinten lévő cca. 1500-nak, céges autóval és mobillal...). Ennek akkor örültem, mert azt gondoltam - vélelmezem jogosan -, hogy nálam sokkal többet kell, hogy tudjon az ügymenet lebonyolításáról. (Mint később kiderült, ez nem így volt. Előfordult, hogy tőlem tudott meg dolgokat a saját cége működésével kapcsolatban, és sokszor hallottuk tőle: ő nem tudja, hogy ezt most miért küldték, nem tudja, hogy ez mi, etc.... Könyörgöm!!! Akkor mi, egszerű ügyfelek honnan tudnánk?! Hozzátenném: ha én alig tudnék valamit az általam végzett munkáról, már régen nem csak páros, hanem többszörös lólábbal rúgtak volna ki s munkahelyemről....) Visszatérve: a tanácsadó azt mondta, ez esetben nem kell foglalkoznom az AVISO levéllel, amikor meg lesz a kinézett lakás az adásvételi szerződéssel ráérek akkor menni, és indítjuk a folyamatot...ÍGY TETTEM.... VALÓBAN ÉN HIBÁZTAM VOLNA, MERT MEGBÍZTAM EGY 1997. ÓTA MAGYARORSZÁGON MŰKÖDŐ CÉG TANÁCSADÓJÁBAN?
6600. Firpo
2015. aug. 15. 09:28

Te hibáztál a leírt esetben sajnos.

A leírtak iskolapéldálja annak,mikor az ügyfél nem olvassa el a kapott szerződést,majd a kapott leveleket sem,majd a központtal sem egyeztet,csak okolja a céget...

Azért történt így a kiutalásod,mert a szerződésed lejártakor elhalasztottad a kiutalást,valószínűleg nem válaszoltál a kapott kiutalási értesítőre (AVISO levélre),a lejáratot követő 2 hónapon belül!

Ilyen esetben,ha az ügyfél később szól,hogy felhasználná a szerződést (mint esetedben),akkor a bejelentést követő hónap elsejével újraindul a aörvényben meghatározott 3 hónapos kiutalási időszak,ami után kiutalódik az összeg!

Ha hamarabb kell az ügyfélnek a pénz,akkor (kiutalási) áthidaló kölcsönként fogja kezelni a cég,mert még nem járt le a számla,még nem nála van a pénz hanem az Államkincstárnál!

Ergo a funda a sajátjából fizeti ki a pénzt az ügyélnek,a teljes összeget,ezért kezeli áthidaló kölcsönként,annak minden elárási módjával és költségeivel.

Szóval igen,el kell olvasni a kapott dolgokat,egyeztetni kell a központtal,nem csak puffogni,rossz hírt kelteni.

(Tényleg rosszindulat nélkül írom ezt,de tipikus,mikor az ügyfél a céget hibáztatja,és kiderül,hogy ő nem oltasott el több levelet sem! Annyi igaz,hogy az ügyintéző levezethette volna a miérteket a fentiek szerint.)

❮❮ ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook