Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fundamenta, tapasztalatok? fórum

Fundamenta, tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... ❯❯
6659. Idhikai
2015. szept. 16. 18:38

Ma végetért az 5 hónapos rémálom. Utalt a fundamenta.

Nagyon-nagyon régen nem éreztem magam ennyire kiszolgáltatottanak. Az 5 hónap alatt 1, azaz egy telefonos ügyintéző (B. Róbert) észlelte, hogy a vonal másik végén az ÜGYFÉL van. Az utolsó fundás beszélgetéseimnél előtte már imádkoztam, hogy őt dobja a gép. A legtöbb telefonos ügyintézőnél általában próbáltam kitalálni a beszélgetés után, hogy a bemagolt sablonos válasza, hogyan kapcsolódik a kérdésemhez.

Az egész eljárás (ugye az elején eleve megvezettek, hogy köttettek velem még egy havi 20 ezres szerződést, hogy kell a hitelhez, de amúgy egyáltalán nem játszik benn, az előző két szerződés van benn), a kommunikáció nem ügyfélbarát... bááár lehet, hogy rosszul gondolom, és a pénzügyi világban nem is kell annak lennie. (Ilyenkor mindig eszembe jut, hogy dolgoztam biztosítónál irodavezetőként egy évet, életem legborzalmasabb egy éve volt... másképp gondolkodnak valóban.)

Most megkönnyebbültem... innét kezdve csak fizetnem kell, és az az elmúlt 5 hónaphoz képest már (kicsit vulgárisan) lepkefing. :)

... de amúgy, nem tanítják az üzleti továbbképzéseken, hogy egy elégedetlen ügyféllel hány lehetséges ügyfelet veszítenek el?


Lényeg, túl vagyok rajt...

Sok sikert mindenkinek!

6658. R314 (válaszként erre: 6657. - Firpo)
2015. szept. 8. 22:44
Teljes mértékben egyetértek!
6657. Firpo (válaszként erre: 6656. - R314)
2015. szept. 8. 00:35

Nagyjából igen,ez a lényeg.

(Nem rosszindulatból nem akartam írni valamit,csak muszáj ügyvéddel beszélnie egy eladónak,hogy mi a jogi tényállás menet. Felelőtlenség egy eladásba megfelelő jogi segítség nélkül belemenni.)

6656. R314 (válaszként erre: 6649. - Foka35)
2015. szept. 7. 22:39

Kedves foka35!


Az előző hozzászólókhoz hasonlóan én is csak azt tudom mondani, hogy a kérdéseid többsége nem Fundamentához köthető. Előszerződés egyébként nem kell, adásvételi szerződés kell, a Fundamenta ez alapján indítja a hitelbírálatot, itt kell beleírni a szerződésbe a fizetési határidőket és annak módját. Az előleg/foglaló a ti ügyetek, ahogy megegyeztek, a 3 hónap reális, banki hitelnél sem gyorsabb egyébként, egy összegben utalnak, de csak a szerződés összegéig mínusz az 1% kiutalási díj, a többit más forrásból (kp, másik hitel, stb) kell megkapnod az egyéni megállapodásotoknak megfelelően. Az ingatlanra neked, mint eladónak egy 30 napnál nem régebbi energetikai tanúsítványt kell készíttetned, más költséged elvileg nincs, de ahogy a többiek is írták ez is a ti megállapodásotok függvénye... remélem tudtam segíteni

6655. Firpo (válaszként erre: 6653. - Shifty0213)
2015. szept. 7. 12:12

Kedves shifty0213!


Persze,az nem gond ha szerepel valaki más hitelében.

A lényeg,hogy az ott esetlegesen fellépő fizetési kötelezettség ellenére is maradjon elég szabad jövedelem a szabályok szerint,amiből a saját hitelt is tudja fizetni az ember rossz esetben is.

A szükséges jövedelem mértékéről az ügyintézőtöknek kell tudni felvilágosítást adnia.

6654. Idhikai (válaszként erre: 6649. - Foka35)
2015. szept. 7. 11:34

Ezeket valóban az ügyvéd tudja megálaszolni.

Azért a három hónapban ne legyél annyira biztos, de előfordulhat. Lehet, hogy én vagyok a kivétel, ami erősíti a szabályt.

2015. szept. 7. 11:26
Szerintetek érdemes nekifutni azonnali áthidaló kölcsön igénylésének úgy, hogy én és a párom is kezesként, illetve adóstársként szerepel más családtagok hitelében? Gondolom KHR ellenőrzés itt is alap.
6652. Firpo (válaszként erre: 6651. - Foka35)
2015. szept. 6. 14:17
Igen. Például az ügyvéded.
6651. foka35
2015. szept. 6. 08:38
Azért valaki válaszolhatna meg akkor is ha mas esetre is érvényesek ezek.
6650. Firpo (válaszként erre: 6649. - Foka35)
2015. szept. 5. 13:49

Ezek nem fundamenta kérdések,hanem a köztetek lévő megállapodások kérdései.

(A 3 hónap lehetséges,hogy muszáj.)

6649. foka35
2015. szept. 5. 12:07

Használt ingatlant adok el. Az eladónak fundamenta lakáskasszája van, onnét veszi fel a hitelt.

Erről szeretnék tudni pár dolgot:

Miért kell előszerződést?

Adásvételi szerződést mikor kötik meg?

Az előszerződés kötésekor, kapok e előleget vagy foglalót?

A vevő azt mondta 3 hónap mulva kapok pénzt,ez természetes?

Az összeget egy összegben utalják?

Milyen költségeim lehetnek mint eladonak, hogy a pézt megkaphassam pl folyosítási díj, vagy valami más...

Milyen buktatók lehetnek?

6648. Firpo (válaszként erre: 6647. - Firpo)
2015. szept. 5. 02:02

Az utolsó mondattal arra céloztam,hogy bár 7-et kellett adnia a fundának nektek,a tartozásotok 5 millió.

Akkor fognak egyenesbe kerülni a dolgok,ha letelik az új futamideje a megtakarítása,amire módosítottatok,az Államkincstártól visszajön a fundának az eddigi és az ez utáni befizetésetek a megtakarítási számlába,és akkor lecsökken a tőketartozásotok arra szintre,mintha végigfizettétek volna az új futamidejű magtakarítást,és csak akkor kértétek volna a lakáskölcsönt.

(Így írásban nem olyan egyszerű körülírni,de hátha érthető.) ;)

6647. Firpo (válaszként erre: 6646. - Image13)
2015. szept. 5. 01:34

Kedves image13!


Igen.

Az ügyintézőtöknek kell(ene) ezt elmagyarázni (ha megkérdeztétek).

Ha áthidaló kölcsönt vettetek fel,akkor nincs lejárva a megtakarításotok (illetve ha lejárt az eredetileg megkötött idő,akkor hosszabbítottatok),tehát nem történt kiutalás,az eddig befizetett pénzetek + hozamaik továbbra is az Államkincstárnál gyűlnek lekötve.

Így az Általatok igényelt 7 millió Ft kölcsönt a funda a saját pénzéből adta hitelbe teljes egészében.

Akkor szerepel a kölcsönszerződésben csak a felvett hitelösszeg a saját befizetéseken kívül,ha lejárt megtakarításra kérjük a módozathoz tartozó,táblázat szerinti lakáskölcsönt!

(Mégpedig azért,mert a lejárt megtakarítási számla egyenlege már visszaérkezett az Államkincstári lekötésekből,azzal már rendelkezhet az előtakarékoskodó állami támogatással együtt!)

Az eddig befizetett összeg természetesen nem tűnt el. Ha az első hónapban végtörleszteni szeretnétek a hitelt,akkor az esetetekben felvett 7 millió helyett 5-öt kéne visszaadni,mert lezárnák a számlát,felszabadítaná a cég a lekötést.

6646. image13
2015. szept. 5. 01:11

Sziasztok!

Nekünk a párommal volt egy lejárt fundánk,mely személyenként 1 milla felett volt.Vettünk egy ingatlant,amihez Fundán keresztül vettünk fel 7 milla áthidalő kölcsönt.A szerződésekben mindenhol 9 milliós hitelt írnak,hol ott 2 millió a mi megtakarításunk.Közjegyzőnél is 20 ezerrel tobbet kellet ez miatt fízetnünk.Hogy is van ez?Alá kellett így írnunk,mert különben nem kaptuk volna meg a hitelt és eluszik az ingatlan.Érti ezt valaki?

6645. Firpo (válaszként erre: 6643. - R314)
2015. szept. 4. 23:05
A tartozásod természetesen nem annyi,mint a bejegyzés összege.
6644. Firpo (válaszként erre: 6642. - R314)
2015. szept. 4. 22:35

Kedves R314!


Helyesen van az összeg feltüntetve.

(ÁSZF-ben benne van.)

A felvett hitelösszeg 120%-ig jegyez be jelzálogjog összeget a lakástakarék-pénztár.

Ezen összegen felül nem követelhet az ügyfelén akkor sem,ha nem fizetés miatt végrehajtás alá kerül az ingatlan,és egyébként több költsége keletkezik a cégnek,azaz bukik az ügyleten később.

Ezzel szemben a bankok úgy jegyeznek be,hogy "x millió Ft plusz kamatai és esetleges járulékai",ami alapján szinte bármennyit követelhetnek bedőlés esetén,ha alátámasztják hogy milyen költségeik keletkeztek az ügylet során.

(Végrehajtással,állagmegóvással,őrzéssel,stb.,kapcsolatos állítólagos felmerülő költségeik.)

6643. R314
2015. szept. 4. 19:54
Ja és a teljes képhez még az hozzátartozik, hogy két szerződéről beszélünk és ez a két szerződés fedezi az 5 850 000 forintot, ez a két szerződés teljes szerződéses összege.
6642. R314 (válaszként erre: 6641. - Firpo)
2015. szept. 4. 19:46

Kedves Firpo!


Mégis lenne egy kérdésem a szerződésemmel kapcsolatban.

Az ingatlant 6,5 millió forintért vettük, 650 ezer forint kp és kb 1,3 millió forint a funda előtakarékosságból származó összeg fedezi az önrészt. Ez eddig tiszta és világos, a SZEB is azt mondta, hogy azért kell ennyi, mert a Funda az ingatlan értékbecslő által megállapított értékének 75%-ra tud jelzálogot alapítani.

Na és akkor itt jün a kérdés: A Funda által küldött szerződés tervezetben van egy ilyen rész: Szerződő Felek a jelen szerződés a kölcsönök részletezése alcíme alatt pontosan és részletesen megjelölt,


lakás-előtakarékossági szerződés(ek) keretében létrejött, áthidaló kölcsön, illetőleg lakáskölcsön jogcímen fennálló


kölcsönjogviszonyok alapján Hitelező Zálogjogosultat megillető valamennyi követelés biztosítására a jelen


zálogszerződéssel 5.850.000 Ft és járulékai erejéig jelzálogjogot (több ingatlan esetén egyetemleges jelzálogjogot) alapítanak. Ez az összeg viszont az ingatlan becsült értékének 90%-a.. Jó ez így vagy fel kellene hívnom őket, hogy ez így nem lesz rendben, főleg mert az a rész is jelzálog alá kerül, amit már előtörlesztettem nekik? Válaszodat köszönöm

6641. Firpo (válaszként erre: 6640. - R314)
2015. szept. 3. 23:54

Így van,ha megjött az e-mail,akkor pozitív a bírálat!

A jövő héten érkezni fog postán a csomag is.

Hajrá! :)

6640. R314 (válaszként erre: 6623. - Firpo)
2015. szept. 3. 15:01

Kedves Firpo!


Köszönöm a választ, valóban igazad volt. Kedden a központ azt mondta, hogy pénteken fogadták be, jelenleg bírálat alatt van, majd ma reggel megérkezett a szerződés tervezet e-mailben, amit szerintem már pozitív hitelbíráltanak tekinthetek.

6639. Firpo
2015. szept. 2. 18:46

06-1-411-8181

(A központi szám.)

6638. Firpo (válaszként erre: 6637. - Axel1)
2015. szept. 2. 18:45

Kedves Axel1!


Ha minden feltétel teljesült,akkor 15 napon belül utal a cég.

Ebben az időszakban jobb híján érdeklődj naponta 1x délután a központnál,hogy látják-e,melyik nap utalunk?

Az utalás előtti napon látják,hogy másnap megy az összeg,így tudsz szólni az eladónak.

6637. Axel1
2015. szept. 2. 17:35

Firpo!


A hitelügyinbtézésemnél már csak a kiutalásra várunk.A Fundamenta ad valami értesítést,ha kiutalta a vételárat

? Honnan tudom meg , hogy kiutalták. Az eladó nap mint nap menjen a bankba.Nincs e-bank-ja , idős már.

6636. Firpo
2015. aug. 31. 16:11

Nincs mit,hajrá! 

(Annyit azért hozzátennék halkan,hogy az ügyintézőtöknek ez tudnia kell.)

2015. aug. 31. 15:43
Köszönöm a segítséget, egy fölösleges "körtől" megmentettél.
6634. Firpo (válaszként erre: 6633. - Compomegabusa)
2015. aug. 31. 11:51

Nincs jelentősége,ki lesz az adóstárs.

(Kivéve,ha 65 évesnél idősebb az illető,akkor közeli hozzátartozónak kell lennie,pl. szülő,nagyszülő,testvér.)

6633. Compomegabusa (válaszként erre: 6632. - Firpo)
2015. aug. 31. 03:05

Világos, kimaradok a dologból. Akkor már csak az a kérdés, hogy ki legyen a társ?

A párom édesapja vagy húga?

Netán az én öcsém vagy szüleim? (velük közös lakcímen élünk 10 éve)

Kit fogadnának könnyebben?

6632. Firpo (válaszként erre: 6630. - Compomegabusa)
2015. aug. 31. 02:36

Nehed ki kell maradjál az ügyletből.

Dologi adós lehetnél,tehát hogy tulajdonrészt szerzel,de a jövedelmeddel nem szerepelnél adóstársként,csak ott nehéz kicsit megmagyarázni,hogy mi a viszonyotok.

Össze lehet mókolni,de ügyesen kell megírni a dolgokat!

6631. Firpo (válaszként erre: 6630. - Compomegabusa)
2015. aug. 31. 02:30

Sajnos nem.

90-95% az elutasítás esélye passzív KHR listás szereplő esetén!

Volt már hogy átment ilyen kérelem,de ott kirívó jövedelmek voltak leigazolva.

(2 fő 1 millió nettót igazolt le összesen.)

2015. aug. 30. 23:02

Köszönöm a választ Firpo!

olyan alternatívákon gondolkodom:

- én maradnék az adóstárs + bevonnánk egy kezest

sőt az adásvételiben én is szerepelnék, mert a fennmaradó összeget én rendezem kp-ben.

ilyesmik sem javítanak az elbírálásban?

❮❮ ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook