Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fundamenta, tapasztalatok? fórum

Fundamenta, tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... ❯❯
6749. Firpo (válaszként erre: 6747. - Liduska84)
2015. nov. 25. 21:51

Van egy belső rendszer,amiben le kell futtatni a meglévő adatokkal a hitelkérelmet.

Az a rendszer kiadja,hogy mekkora terhelést bír ki az adott ingatlan és minimum mekkora jövedelmek szükségesek a pozitív bírálathoz.

A jövedelmeket vizsgálják még egyebek mellett a bírálat alatt,a terhelhetőséget már nem.

6748. Firpo (válaszként erre: 6745. - Liduska84)
2015. nov. 25. 21:48

Hozzáteszem,hogy a 15,3 milliós értékre is pont "ráfért" volna a terhelés.

15.300.000 x 0,75 = 11.475.000 - 2.000.000 = 9,475 M

A lakásszámlákban 25.000,-Ft-nak legalább kellett lennie (minimum első havi megtakarítások),tehát a 9,5 millió ráfért volna a 15,3 milliós értékre is.

Lehet a becslő kiszámolta,aztán nem foglalkozott vele tovább...

6747. Liduska84 (válaszként erre: 6746. - Firpo)
2015. nov. 25. 21:47

Hm, ezt nem tudtam. Az előminősítés pontosan mit takar? A bankárunk mindent kikérdezett tőlünk, és azt mondta, meg fogjuk kapni, ez lett volna az előminősítés?


Saját cégünk van, én GYED-en vagyok, de amellett állami ösztöndíjjal tanulok egy egyetemen. Ezt persze a Funda nem fogadta el, így biztos, ami biztos bevontuk az anyukámat még kezesnek.

6746. Firpo (válaszként erre: 6745. - Liduska84)
2015. nov. 25. 21:40

Kedves Linduska84!


Valóban furcsa a nagy eltérés a két pénzintézet eredményei között,nem jellemző nagyon ez.

A terhelhetőség már a hitelkérelem beadása előtt,az előminősítés során kiderül(t)!

A bírálat alatt már nem szokták a fedezeti ingatlan értékét,terhelhetőségét felülbírálni.

Ha a jövedelmek elégségesek,akkor nem lesz gond.

6745. Liduska84
2015. nov. 25. 19:46

Sziasztok! Fundamenta hitelt igényeltünk egy házikóra, illetve CSOK-ot is. Az az érdekes helyzet állt elő ,hogy a Fundamentás értékbecslő 3 millióval lejjebb értékelte az ingatlant, mint az FHB-s (itt igényeltük a CSOK-ot). Nem igazán értem, hogyan lehetséges az, hogy kér értékbecslés ennyire nagy eltéréssel születik meg. Nem ugyanazon szempontrendszer alapján dolgoznak?


18 m a ház, 9.5 hitelt igényeltünk és 2 m a CSOK. Az alacsony értékbecslés miatt a Fundás bankárunk felülvizsgálatot kért, melynek során 15.3 helyett 16.1-re emelték a becslést. Elméletileg, ha jól számolom, akkor a 16.1-nek a 75%-a 12.075.000, mínusz a 2 m CSOK, tehát 10.075.000 hitelre vagyunk jogosultak maximum, tehát a 9.5 át kell menjen, ugye? Nagyon félünk :(

6744. Firpo (válaszként erre: 6743. - Nagyv)
2015. nov. 23. 12:57

Kedves nagyv!


Elméletileg igen,jogosult vagy továbbra is.

(Azt már a fene tudja,hogy van-e valamilyen okos apróbetűs rész erra banknál...)

Ha nem módosítasz,akkor a felvehető lakáskölcsön összege csökken a befizetéseid hatására,az biztos.

6743. nagyv
2015. nov. 23. 11:51

Sziasztok,


nekem az erste-nél van 48 hónapos LTP-m, aminek utolsó részletét most vonták.

Nincs egyelőre szükségem a pénzre, ezért rendelkezésre szeretném tartani, viszont továbbra is takarítanék meg úgy, hogy az eddig befizetett összeget már ne érintse, ha pl szükséges hozzáférjek (állami támogatással együtt) akár fél év múlva.

Erste ügyintéző azt javasolta hosszabítsam meg a szerződésem 1-2 évvel (természetesen fizessem be a szerződéses összegek különbözetének 1%-át). Kérdésem az lenne, hogy ha nem módosítok szerződést, hanem csak utalom az eddigi összeget tovább ugyanúgy jogosult vagyok az állami támogatás lehívására?


Előre is köszönöm a segítséget

6742. Firpo (válaszként erre: 6741. - 49b27e59f2)
2015. nov. 21. 18:56

Nincs kikötés nyugdíjasra.

Lent írtam,milyen esetekben van adóstársra szükség.

2015. nov. 21. 17:45

Nagyon köszönöm választ. De még érdekelne valami,...szülőről van szó az adótársnál, tehát lehet 65 évnél idősebb, de nincs semmi más kikötés esetleg nyugdíj összege, vagy ingatlannal kell rendelkeznie? Vagy mondjuk 100 ezer alatti nyugdíj mellett is lehet adóstárs?


A másik a fundamentánál kötött bármilyen hitelszerződésnél adóstársra szükség van?


Ebben az esetben 1 millió a befektetett összeg és egyedülálló.

Köszönöm előre is.

6740. Firpo (válaszként erre: 6739. - 49b27e59f2)
2015. nov. 21. 16:53

Kedves NapsugárD!


Kell adóstárs (kivéve ha 400 nettót keres valaki,egy szerződésből vesz föl hitelt,és nincs házastársa/élettársa,illetve ha van,de 600 nettót keres),abban az esetben lehet 65 évnél idősebb,ha közeli hozzátartozó (szülő,nagyszülő,testvér).

2015. nov. 21. 14:01

Sziasztok! Érdeklődni szeretnék,.. a fundamentánál felvett hitelnél kezes, vagy adóstárs szükséges-e?

Adóstárs vagy kezes lehet-e nyugdíjas, 65 évnél idősebb, nem rendelkezik nevén lévő ingatlannal.

Köszönöm.

6738. Firpo (válaszként erre: 6737. - Johannia)
2015. nov. 15. 23:38

Nincs mit. :)

A központ a szerződőnek fog csak kiadni információkat,neki kell ellenőriznie a dolgokat.

(Arra célzok,hogy Te mint eladó hiába érdeklődnél.)

6737. Johannia (válaszként erre: 6736. - Firpo)
2015. nov. 15. 22:17
Kedves Firpo, köszönöm a gyors választ. Ez valamelyest megnyugtatott. És köszönöm a tippet is a központ hivasaval kapcsolatban.
6736. Firpo (válaszként erre: 6735. - Johannia)
2015. nov. 15. 22:05

Kedves Johannia!

Egyáltalán nem jellemző,hogy 90 nap alatt ne menjen le az ügylet.

Általában 60 napon belül lezajlanak.

Üzletkötő felkészültségén múlik sok dolog,de az ügyfél a lelkesedésével tudja azt is pótolni,ha érdeklődik a központnál hetente 1x mondjuk,hogy rendben van-e minden?

6735. Johannia
2015. nov. 15. 21:59
Sziasztok. Érdeklődni szeretnék,hogy eladóként kötöttem fundamentasokkal adasvetelit. 90napot irtunk bele. Mennyire reális,hogy ez a kifizetés meg fog történni 90 napon belül - gondolok itt az ünnepekre,mert gondolom a fndamenta is meg a földhivatal is abszolút csökkentett üzemmódban fog működni az ünnepek miatt.hallottam olyan remsztorit,hogy 5 hónap volt meg itt is olvastam egy ilyet par oldallal visszabb. Ugye nem ez az altalanos?! A vevő fundamentas hitelt kombinál az ottani megtakaritasaval. Mire szamitsak? Min csúszhat el a dolog esetlegesen? Köszönöm.
6734. Firpo (válaszként erre: 6732. - Andrea2020)
2015. nov. 15. 21:34

Kedves Andrea2020!


Az adásvételibe bele kell írni,hogy a vételár részét képezi a fundás megtakarítás.

A felmondás rögzítése után,még a szerződésekben lévő pénz kiutalása előtt megfizethetünk pénzt,és azt betudják a szerződésben lévő összegnek,így azt visszatehetjük a saját bankszámlánkra.

Viszont ezt csak a felmondás beérkezése után megfizetett pénzekkel tehetjük meg.

A felmondás rögzítésének a feltétele viszont a csatolt adásvételi,tehát 22-es csapdája...

Viszont még fizetsz meg gondolom önerőt a foglalón kívül,abba be lehet tudni,még ha hamarabb fizeted is meg,mint ahogy a funda kiutalja neked.

Mindenképp egyeztess a központtal,mert ott látják a szerződésedet,és ha elmondod mit szeretnél,adnak tanácsot,hogyan csináld ha van megoldás! Az a biztos! 0614118181

6733. fe80e17aca (válaszként erre: 6732. - Andrea2020)
2015. nov. 15. 14:23

Előleg-e ez, avagy foglaló?- mert nem midnegy, hogy ezt minek nevezzük a szerződésben.


Mi az idén adtuk el a családi házunkat és most már vásárló hitelintézetén mulik minden...Nem volt lakástakarék bank ebben az ügyletben bekapcsolva...


Közben mi is vásárultunk ingatlanokat az előlegből előlegesen...a határidőkre nagyon oda kell figyelni, meg a közbenső ünnepekre is, avagy a hétvégékre...

A vevőnk "kötbért" is fizetett, azért mert nem időben kaptuk meg az átutalását, de én is fizetek neki , ha nem a meghatározott időben költözök ki a házból.

S mind ezt a szerződésben rögzítettük.Ha jó az ügyvéd, akkor a különböző buktákra felhívja mindkét fél figyelmét...


Sok sikert kívánok a vásárláshoz!

2015. nov. 15. 09:37

Sziasztok!


érdeklődnék, hátha valaki tud tanácsot adni. Ingatalnvásárlás elején járunk. Foglalót kellene fizetni. Ezt kifizetnénk készpénzzel, viszont lenne arra lehetőség, hogy utólag a Fundamentából legyen fizetve. Azaz miután megkapjuk a Fundamentától a pénzt, utána kivenném ebből az összegből a már kifizetett fogalaló összegét. Kiutalás 3 hónap, gyorsítottal is 30 nap. Kell hozzá adásvételi, viszont a foglalót az adásvételi megkötésekor kellene fizetni.

Remélem érthetően írtam le a problémámat. A válaszokat előre is köszönöm!

6731. Firpo (válaszként erre: 6730. - Whitebalance)
2015. nov. 12. 21:48

Kedves whitebalance!


Önmagában nem gond,ha 6 órás munkaviszonya van valakinek,lehet számolni vele.

Adóstársra viszont mindenképp szükség lesz.

A lényeg hogy a legalább 2 fő jövedelme kiadja a hitelhez szükséges összeget.

2015. nov. 12. 19:36

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy 6 órás bejelentett munkaviszonyom van. Ez a hitelbírálatot mennyire befolyásolja?

Mennyire lehet számítani arra, hogy a kért összegre megkapja az ember a szükséges hitelt?


Köszönöm!

6729. Firpo (válaszként erre: 6728. - Eyovin)
2015. nov. 9. 20:33
Közben meglett,látom. :)
6728. Eyovin
2015. nov. 9. 20:04

Sajnos nem kaptam meg az üzeneted.

Címem:

dartveder8889@gmail.com


Köszönet

6727. Firpo (válaszként erre: 6726. - Eyovin)
2015. nov. 9. 12:33

Igen,meglesz a 2 millió,én néztem el,akkor már 3 évesek lesznek a számlák!

Ha többre becsülik kicsit,kijöhet a matek!

Írtam üzenetet.

6726. Eyovin (válaszként erre: 6725. - Firpo)
2015. nov. 9. 06:30

Köszönöm a gyors választ. 3x20 ezer a havi befizetés. Számításaim szerint tavaszra meglesz 2M befizetés (36x20E) vagy én nem jól számolok? Elvileg 13M-re van becsülve az ingatlan.


Szép napot!

6725. Firpo (válaszként erre: 6724. - Eyovin)
2015. nov. 8. 20:33

Kedves Eyovin!


Azt nem írtad,mekkora befizetésekkel mennek a számlák.

Ha 20-20-20 ezrekkel,akkor tavaszra nagyságrendileg 1,5 millió befizetéseitek lesznek.

(Áthidaló kölcsönnél nem számolhatunk önerőként az állami támogatással,csak a saját befizetésekkel meg a kis kamattal.)

Tehát önerőként a másfél millióval számolhatunk.

A 9,5 milliós ingatlanhoz közel 2,5 millió önerő kellene.

Kivéve ha becslésnél jobb értéket kap a ház.

(11 milliót kéne érnie,hogy elég legyen a másfél önerő. Nem lehetetlen,de ritka.)

Esetleg pótfedezet bevonása lehet még megoldás.

6724. Eyovin
2015. nov. 8. 19:11

Kedves Firpo,


2017 februárban jár le 4 éves lakástakarékunk a fundinál, 3 db szerződéssel. Jövő tavasszal szeretnénk megvenni egy 9.5M családi házat. Mik a lehetőségeink? Ezen felül KP nincsen. Munkaviszony van mind2nknek.


Köszönet

E

6723. Firpo (válaszként erre: 6722. - Ezsiastibi)
2015. nov. 4. 19:58

Kedves ezsiastibi!


41 ezer körül lenne a törlesztő részlet,ebben a megtakarítás is benne van.

(Ez esetben 12 év lenne hátra nagyjából. Lehet rövidebb,persze nagyobb törlesztővel.)

Életkor megkötés annyi,hogy igényléskor legalább egy szereplő 65 évnél fiatalabb legyen az ügyletben.

2015. nov. 4. 09:20

Kedves Firpo,

köszönöm a korábbi kérdéseimre a gyors válaszokat,lenne újabb is :

- 5,5 millió forintos áthidaló hitelt szeretnék igényelni

- futamidő : min. 6 év

- szerződés : 2 év letelt - 20000 forint előtakarékosság

- kérdések : mekkora (kb.) a törlesztőrészlet és van lejárat időpontjára az életkorra való megkötés ?

Válaszodat előre is köszönöm.

6721. Firpo (válaszként erre: 6720. - Menlow)
2015. nov. 3. 23:21

Kedves menlow!


A leírtak alapján teljes a zűrzavar,teljesen félre vagy tájékoztatva (vagy nem figyeltél,ezt nem tudom).

1-Nincs 3,6 milliós 4 éves szerződés (szerintem 3,22-es volt).

2-Ha 8 milliósra változtattad őket,az a 10 éves,nem 8.

3-A terhelhetőség maximum 75% a fundánál,nem 80%.

4-Az adásvételi is rosszul van megírva,mert ha hosszabbítottál a szerződéseken,akkor ugye nincsenek már lejárva,folytatódik a megtakarítás.

A 2,6 millió így nem saját megtakarítás,hanem áthidaló kölcsönként kéred a szerződéses összeget.

Tehát az egész 16 millió bejegyzésre kerül jelzálogként,bármit csinálsz,ez a szabály.

Talán lehet egy megoldás,de ahhoz hogy működhet-e,több paraméter ismerete kell.

Írtam üzenetet.

6720. menlow
2015. nov. 3. 22:43

Sziasztok!

Nekem egy olyan gondom lenne, hogy volt két 4 éves szerződésem (3,6 M Ft-os szerződéses összeggel), amelyre befizettem már összesen 2,6 M Ft-ot. Ezeket a szerződéseket módosítottam 8-8 évesrre, mert magasabb összegre van szükségem (2x8 M Ft). Az adásvételi szerződésben jelöltük, hogy a Fundamenta részéről a kiutalandó összegből 2,6 M Ft a megtakarítás és 13,4 M Ft a hitel, VISZONT a Fundamenta jelzálogként nem a 13,4 M Ft-ot akarja bejegyezni, hanem a 16 M Ft-ot, ami azért gond, mert ezzel túl lépjük az ingatlan értékének 80%-át és így nem kapjuk meg - az amúgy járó CSOK-ot. Tud erre vki valami megoldást? Esetleg hivatalos levéllel kellene a Fundamentához fordulnom, hogy a hitelösszeg kerüljön bejegyzésre jelzálogként? Van valakinek hasonló tapasztalata? (Nem akarok a CSOK-tól elesni... Köszönöm a választ!

❮❮ ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook