Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogszabályzó fórum

Fogszabályzó (beszélgetős fórum)


273. .Lilla.
2007. máj. 14. 19:10

hát de kata várja már h fájjon, ugyh ezek a fura tünetek már semmiségek : ) (reméljük)


ahha értem,köszi.. amugy ma láccik hogy nagy volt a hőség és semmit nem tudtam normálisan leírni. szóval juni1-gumi juni6 ragazstás ha megjön : ) kicsit a dátumok bekavarnak, mert már mindent az érettségihez kötök :P

272. Tasa
2007. máj. 14. 18:44

Én már írtam, hogy nekem csak jobb lett, miután felrakták a szabit. A párom is megjegyezte, hogy nemhogy rosszabbul, inkább sokkal jobban beszélek. Mert már nem volt ott akkora rés a lyukak helyén, vagyis a rés megvolt persze, de az ív valahogy javított a helyzeten, ami a breketteket összefogja. Szerintem 2 hét alatt bőven meg fogod szokni! Bár látod nagyon különbözőek vagyunk. cskatával nekünk egyáltalán nem volt kellemetlen a mintavétel, Neked meg az volt eddig szinte a legrémisztőbb. Mondjuk nem értem, hogyhogy húzás után csinálta. Nekünk előtte volt a mintavétel, de ezt is biztos orvosa válogatja.


cskata, Te meg olyan tüneteket produkálsz, hogy még a dokinak is fejtörést okozol!? :D

271. .Lilla.
2007. máj. 14. 16:11
nektek emnyi idő volt mire megszoktátok? mmint nekem a foghuzásokol is olyan beszédhibám van, hogy r meg c betű nehézkes és néha nemtok kimondani szavakat :P éshát juni 20tol szóbelizek vmeik nap, csak egy tantárgy, de akkoris :)
270. .Lilla.
2007. máj. 14. 16:10
hupsz elírtam? :) május 31- junius 6 :$ :)
269. cskata (válaszként erre: 268. - .Lilla.)
2007. máj. 14. 16:03

oh, ilyen rossz volt..??:( nekem nem volt vészes - inkább 5 mintavétel, mint 1 foghúzás..:)) pedig azt is simán túléltem..

ez tényleg nagyon lassan halad.. június 31.???? jéézusom, miért kell erre 1,5 hónapot várni?:( úgy látszik, ez a különbség az állam által támogatott és a magánorvosnál intézett fogszabályozás között: az sztk-ban tojnak rád, a magándoki viszont a pénze miatt pörgeti a témát.. Kitartás, bár biztosan kiakasztó!:(


Tasa, megmutattam a dudorkáimat és annyit mondott, hogy nem látszik kórosnak, valójában ő sem tudja, hogy mi lehet az.. - szerinte is lehet, hogy az 5-ös gyökere (ami a 4-es hiánya miatt úgy tűnik, mintha kiállna, mivel ugye a 4esnél most "behorpad" az íny).. de azt is mondta, hogy lehet még a foghúzós szuritól is.. majd nézegetjük, fájni nem fáj szerencsére!:) Másik oldalon is van, bár az mintha kisebb lenne.. szerintem foggyökér lesz az, ha besorol mellé a 3asom, akkor valszeg már nem fog így kidudorodni..:)

268. .Lilla.
2007. máj. 14. 15:38

sziasztok : )

hát élményről nemtok beszámolni, max arrol h ez nagyon rossz volt.. :PPP főleg a felső-s mintavétel.. na az jujj.. de mindegy,kibírom remélem : )

időpont.. hát gondoltam h ez ien lassú lesz,de hogy ennyire.. szóval junius 31én ha addig megjön minden akkor kapom a gumikat és 6án eccerre alsó+felső.. amúgy a dokinő nagyon aranyos, de az asszisztens.. úristen..nagyon nem.. :$

na minden jót nektek a hétre, csudajó idő van.. : )

267. Tasa (válaszként erre: 266. - Cskata)
2007. máj. 14. 09:02

Az ám! :) Mi lett a válasz a dudoraidra, amiket az ötösök felett vettél észre?


Lilla nemsokára teljes értékű csapattag leszel! ;)

266. cskata
2007. máj. 14. 08:13

sziasztok! nálam is normalizálódik a helyzet újra..:) húú, de szépen mondtam..

a szeparáló gumikat lassan megszokom, már alig-alig fáj!:) a 7végén a jobbfelső gyűrűs fogam fájt eléggé (szerintem nagyon szorítom éjszaka a fogaimat..), de majdcsak alakul az is!


Ugye Tasa, hogy milyen gyorsan alakulnak?! ez annyira jó és nagyon lelkesítő tud lenni!:))


Lilla, várjuk a mintavételes élménybeszámolót!:) mostmár biztosan kapsz időpontot a ragasztásra is!

265. .Lilla.
2007. máj. 12. 16:00

szia


velem oks, hétfőn mintavétel : )

pizza: dejóóóóó : ) Remélem akkor mindenkinek ien jól megy majd a megszokás :)

264. Tasa
2007. máj. 12. 15:00
Remélem mindenkivel minden rendben van csajok! Én ma pizzát ettem és esküszöm néha már el is felejtem, hogy fogszabi van a számban. És már észleltem minimális elmozdulást is! :) Fogselymezni is tudok már, ami azért eleinte nem ment.
263. Tasa (válaszként erre: 262. - .Lilla.)
2007. máj. 10. 14:49
Egyébként nekem esküszöm jobb lett mikor felrakták a fogszabit. Addig nagyon furi volt fogatlannak lenni. Én sem tudtam enni, sokkal rosszabbul beszéltem, mint most szabival. Szóval nem biztos, hogy jobban fog fájni a fogszabitól. Fájdalomcsillapítót meg nyugodtan vegyél be, ha nagyon fáj.
262. .Lilla.
2007. máj. 10. 14:43
vettem be algofelxfortet, már egész jól vok, mondjuk csak éhes vok, de mindegy.. ahham ééértem, hát remélem minnél előbb kapok olyanokat is ;) tesom itt izélgetett h ne nyavajogjak,fogszabitol mégjobban fog fájni.. mondjuk jah igaza van :D szal nem nyavajgok
261. cskata (válaszként erre: 259. - .Lilla.)
2007. máj. 10. 13:41

oh, szegény..:( nem tudom, hogy hogyan lehetne segíteni a helyzeten.. mindenesetre ne harapj, darabolj fel mindent késsel (én is így eszek..:)). Rágni meg..? háát, valahogy hátrébb próbálj - már ha lehet ilyet egyáltalán..


A szeparációs gumik nem tudnak elszakadni. Ezek kis kék színű gumilapocskák, amiket az 5-6. és 6-7. fogak közé tuszkolnak be, hogy távolítsa el a 6-ostól a "szomszédokat".. így könnyebb lesz majd a gyűrűt rárakni a 6-osokra. Eléggé feszíti a fogsort, mivel folyamatosan nyomja a fogakat előre ill. hátra.. Olyasmi érzés egyébként, mintha valami kaja pl. a fogad közé menne - csak ezt nem szabad kipiszkálni..:)) a felsőnél úgy rémlik 4 napig fájt, utána már nem is éreztem, hogy bent van.

260. cskata (válaszként erre: 258. - Tasa)
2007. máj. 10. 13:29
az biztos!:)) mármint a folyamatos vigyorgás ha kész lesz!!:DD
259. .Lilla.
2007. máj. 10. 13:21

sziasztok


ááá nem tudok enni.. most hogy hiányzik mind a 4 4es, e mellette lévők szépen mozdulnának el és nagyon fáj nem hogy harapni de rágni sem tudok.. :| ugyh nálam még ragasztás előtt kezdődnek a bonyodalmak... erre van valami segítség? :S


na minden jót nektek ;)

Kata:ezek a gumik nem szakadnak el annyi idő alatt?

258. Tasa (válaszként erre: 257. - Cskata)
2007. máj. 10. 10:42

Én teljesen jól vagyok, semmim se fáj! Teljesen megszoktam ezt a kis kütyüt a számban. :) Ma is ettem kenyeret. Úgy élvezem, hogy tudok enni, mint egy kisgyerek, hogy tud játszani! Küldd el nekem a kenyeredet, azt is megeszem! :D

Ezt is el fogod felejteni nemsokára, mint a felső gumikat. Kicsit szenvedünk,utána kicsit jó, aztán kezdődik megint a kicsi szenvedés, dehát erről fog szólni a következő másfél évünk! :) Ám utána csak vigyorgás lesz egyfolytában ezerrel! ;)

257. cskata (válaszként erre: 256. - Tasa)
2007. máj. 10. 09:46

köszi, még csak megfőztem - majd délben! meg vacsira is valszeg..:)


háát, az aktiválás megint nem vészes, 1-2 fogam érzékenyebb, kicsit sajog - de nem az összes felső.

Viszont alul már "alakul" a helyzet..:( egész elfelejtettem, hogy milyen érzés is ez - de mostmár eszembe jutott..:) háát, rágnom nem kell pár napig az biztos..

csak tudnám, miért vettem tegnap kenyeret..!?:)))


Te hogy vagy?:) bölcsességfog? ívtágító? egyéb alkatrészek?

256. Tasa (válaszként erre: 255. - Cskata)
2007. máj. 10. 08:35
Jó étvágyat a tejbegrízhez, megvolt már az első adag? :) Hogy vagy, jobban fáj, mint tegnap?
255. cskata (válaszként erre: 254. - .Lilla.)
2007. máj. 9. 20:57

szió!:)

eddig jól..:) még nem fáj nagyon, picit érzem, hogy szorosabb az egész - gondolom, holnapra vészesebb lesz, de nem baj - állok elébe!:DD

alulra kaptam szeparációs gumikat, 2 hét múlva ragasztja az alsó fogszabimat.. Na, ezektől a szeparációs gumiktól most jobban tartok, mint az aktiválástól - mert amikor a felülre kaptam ilyen gumikat annó, akkor kb. 4-5 napig nem nagyon tudtam rágni.. holnap tuti tejbegrízt eszem egész nap..;))

254. .Lilla. (válaszként erre: 252. - Cskata)
2007. máj. 9. 19:46
Na hogy vagy a 2. aktiválás után? :) van már fájdalom?
253. Tasa (válaszként erre: 248. - 08546774f7)
2007. máj. 9. 13:12
Nekem csak felül van. A helyedben elég morcos lennék, ha 9 hónap után közölnék velem, hogy alulra is kell. Akkor miért nem rakta fel a felsővel együtt? Vagy akkor még nem látta, hogy szükséges alulra is? Én így lehet, hogy nem mennék bele.
252. cskata (válaszként erre: 251. - Tasa)
2007. máj. 9. 12:58

:) valójában lehet, hogy eddig is ott voltak, csak sosem tűnt fel, mert - bocsi, de - nem vájkáltam az ujjammal ott hátul..:))))

(ez most elég gusztustalanul hangzott..:DD)

251. Tasa (válaszként erre: 246. - Cskata)
2007. máj. 9. 12:56
Ne idegeskedj, biztos van magyarázat a dudorokra! De szerintem amennyire rá vagyunk kattanva a fogainkra, hajlamosak vagyunk olyan dolgokat is észrevenni, amik teljesen természetesek, csak mi parázunk be tőlük. :)
250. cskata (válaszként erre: 248. - 08546774f7)
2007. máj. 9. 12:55

szia!

nekem is egyelőre csak felül van, de ha minden igaz, akkor még májusban megkapom az alsót is.. az én dokim nem említette, hogy alulról is tervez húzni, pedig felülről nekem is kikapták a két 4-est.. (hehe, ez a "kikapták" lehet, hogy egy kicsit könnyelmű kijelentés volt..:))) alig akartak kijönni..:)))

mondjuk, lehet hogy én sem lennék túl boldog, ha még alulról is ki akarna húzni 2 fogat - én nem látom vészesnek a helyzetet ennyire.. sőt, alul csak minimálisat torlódtak a fogaim - oda inkább azért akarnak fogszabit rakni, hogy a helyes harapást/összezárást ki lehessen alakítani..

valójában orvosa válogatja, van aki egyáltalán nem húz, van aki meg csak úgy dobálná ki az ember szájából a feleslegesnek ítélt fogakat..:( nehéz így laikusként megmondani, hogy húzass, vagy ne..


Pénz szempontjából szerintem azt kellene megtudnod, hogy számít-e, hogy időközben elmúltál 18, vagy az össz-kezelés megkezdését veszik ilyenkor figyelembe. (mert ha jól értem, az még a 18. szülinapod előtt kezdődött, így még TB támogatott volt)

249. .Lilla. (válaszként erre: 248. - 08546774f7)
2007. máj. 9. 12:37

szia

hát szerintem a tökéletes végeredmény érdekében : ) Én is kihuzattam mind a 4 4est,mondjuk én msot töltöm a 18at szóval nekem még lesz rá támogatás.. Megfontolandó anyagi okokból is, de ha még bírod a szenvedést és tudsz rá áldozni,akkor szerintem megéri.. mondom ezt én,akinek még a mintát se vették le,nem hogy felragsztották ovlna :P

2007. máj. 9. 12:16

Hy!

Nekem tavaly augusztus óta van felül fogszabályzóm.A 2 4-esemet sajnos ki kellett húzni.

Tegnap voltam fogszabályzáson,és akkor tudtam meg(állítólag benne volt a tervben,csak nekem nem mondták)hogy alulra is kéne fogszabályzó,és onnan is kéne 2 fogat kihúzni,mert ha alul nemhúznak akkor nembiztos hogy tökéletes lesz a végeredmény,bár aztmondták hogy meglehet oldani úgyis hogy nemraknak alúlra...

Ti mit ajánlotok,illetve mit tennétek a helyembe??

Ami ellene szól:

-nemakarom még 2 fogamat kihuzatni-már elmultam 18 éves igy szerintem nem lenne rá támogatás...

Üdv!

247. cskata (válaszként erre: 246. - Cskata)
2007. máj. 9. 12:15
érdezni helyett: kérdezni..:)
246. cskata (válaszként erre: 245. - Tasa)
2007. máj. 9. 12:14

szió!:) éljen a kenőmájas kenyér!:))) apró örömök a hétköznapokban..:D


húú, igen.. ma megyek, kíváncsi vagyok, mi fog most történni..:)

egyébként nekem (szerintem) nőtt egy dudor a bal felső 5-ös fogam fölé, az ínyemre/-be..

igaz, van a másik oldalon is egy ilyen, csak kicsit kisebb.. nem tudom, hogy a fogam gyökere vagy valami csont vagy mi lehet az - de nem rémlik, hogy eddig lett volna ilyenem.. nem fáj, csak kicsit bepánikoltam a létezésétől..:))

ma erre is rá akarok érdezni, hogy mi lehet.. remélem, valami "természetes folyamat eredménye" - bár most ezt nem nagyon tudom elképzelni..

245. Tasa
2007. máj. 9. 10:08

Helló csajszik!

Tudok rágni! :) Friss, ropogós kenőmájas kenyeret ettem! A héját először nem mertem bevállalni, de úgy csábított, hogy megpróbáltam. És nem fájt a rágás! ( Sose gondoltam, hogy ennek egyszer így tudok majd örülni. :) )


cskata, kellemes aktiválást ma! ;) Remélem picit fájni fog utána, de csak azért, mert ha nem, akkor megint aggódni fogsz, hogy nem történik semmi! :)

244. cskata (válaszként erre: 239. - Erank)
2007. máj. 8. 09:42
nekem még csak 1 aktiválásom volt, így nagy tapasztalatokkal nem rendelkezem fogsor-illeszkedés témában..:) holnap megyek a 2.-ra, majd kiderül, mi lesz utána..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook