Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogszabályzó fórum

Fogszabályzó (beszélgetős fórum)


363. Tasa
2007. máj. 31. 10:14

Igen, azt tekergette. De nekem még a gumicsere is fájt. :( Pedig amúgy nem voltak érzékenyek a fogaim egyáltalán. Szóval ezért gondolta, hogy az íny a hunyó.

Meg a gyűrűt ragasztotta vissza a bal hátsóra, mert kilazult, vagy mi. És a fogívtágítót is kivette, állított rajta és visszatette.

362. cskata (válaszként erre: 361. - Tasa)
2007. máj. 31. 10:04
:((( azt a fekvő 8-as formájú drótot tekergette, amiről beszéltünk..? vagy csinált még mást is? (gumicserén kívül)
361. Tasa
2007. máj. 31. 10:00

Hát ez fájt. Nem kicsit, nagyon. :(

De valószínű azért, mert be lehet gyulladva az ínyem, azt mondta a dokinő. Szóval ezentúl úgy fogom sikálni, mint egy őrült, mert nem örülnék, ha minden állítás így fájna.

360. cskata (válaszként erre: 359. - Tasa)
2007. máj. 31. 08:32

jóóó lesz az, majd meglátod!!:))) és nem hiszem, hogy nagyon fog fájni - tudod, nekem sem fájt egyáltalán az első!:) (sem a második, a harmadik meg fel sem tűnt, mert akkor annyira fájt alul..:)))

na, mesélj majd mindenképpen!!


Lilla, hogy vagy? Holnap gumiosztás...?:))

359. Tasa
2007. máj. 31. 08:10

Sziasztok!

Mindjárt indulok. Hát én nem várom. Picit tojok, dehát nem fájhat annyira. Nyekkenek kettőt én is, aztán vége, remélem. :) Nah, majd jövök beszámolni.

358. .Lilla.
2007. máj. 29. 18:10
jah és egy hete azt írtam h 2 hét mulva görcsben... :P nem ismétlem el.. szal jelentem 1 hét.. :P és nem izgulok, egyszerűen VÁROM : )
357. .Lilla. (válaszként erre: 353. - Márk87)
2007. máj. 29. 18:08

oksi ;) köszi

azthittem ér is valamit, mert mindenhol ezt látom, meg doki is emlegetett ilyet.. de inkább maradok a réginél :)

2007. máj. 29. 18:01
Köszi megtaláltam.
355. cskata (válaszként erre: 354. - Erikpipi)
2007. máj. 29. 17:59
szia! a 301 - 303. hozzászólások környékén olvasgass, ott volt ilyesmiről szó..:)
2007. máj. 29. 17:49
Tudja valaki mikortól lehet fogszabályzót viselni?
353. Márk87
2007. máj. 29. 17:04

nekünk volt elektromos fogkefénk és határozottan azt ajánlom, hogy senki ne vegyen ilyet...

gyakorlatilag nem tisztít a fogak között, csak azoknak a felszínét sikálja. besárgult a fogaim között mikor azt használtam. persze nem durván, de én láttam a különbséget a kézihez képest. pedig nem egy 20 filléres fogkefe volt. 12ezres oral-b. mozgott a feje össz-vissza de éppen a rotáció miatt nem hatol mélyebben a fogak közé. egy vacak 400forintos fogkefe többet ér... szerintem.

352. .Lilla.
2007. máj. 29. 15:49

hmm okés : ))) majd megnézem..

amúgy a tehbegrízt vinni tiszavasváériba projektről annyit, hogy most harapni nemtok és rágni is csak bo, szóval már megszenvedem addigis míg felkerül.. :P Azaz remélem "csak" azért fáj mert mozdulgatna, nem azért mert valami baj van vele..:S

351. cskata (válaszként erre: 350. - .Lilla.)
2007. máj. 29. 15:38

hehe..:)) végülis.. biztosan arra is jó..:D szerencsére ebben még nincs tapasztalatunk..:P


én is nehezen találtam meg a DM-ben egyébként.. nálunk legalábbis a fogkefés állvány legalján voltak egy dobozkában.. gondolom, nem olyan nagy a forgalmuk belőle..:)

de ha a fogkefe tokján az "ortho" szót látod, az már állítólag tuti, hogy valamilyen fogszabis segédeszköz lesz..:))

350. .Lilla.
2007. máj. 29. 15:26
én dm-be nézem már vagy 2 hete de még nemláttam :) ezt a fogköztisztítósat itt protkotisztítóként hívják :PPP vagyis igy van kiírva : )
349. cskata (válaszként erre: 348. - .Lilla.)
2007. máj. 29. 15:25

nekem a dokim asszisztense mondta a fogszabisat (DM-ben vettem, olyan 700 Ft körül van - szóval nem ócsó..) + a fogköztisztítósat is (szintén DM)

ezt az utóbbit nem igazán használom, inkább aranytartaléknak van..:)

elektromos fogkefém sosem volt, arra valahogy nem vágyom..:)

348. .Lilla.
2007. máj. 29. 15:19
: ) megnézem.. : ) maaajd egy héééééééééét mulva (:))) ) áll szándékomban venni egy fogszabis fogkefét vagy egy elektromosat majd meglátjuk mit mond a doki.. :)
347. cskata (válaszként erre: 346. - .Lilla.)
2007. máj. 29. 15:14

bemásolok ide egy linket:

[link]


nekem a lenti 3 kép közül az első fajta van (csak szájzuhany) - a 2. képen eletromos fogkefével van egybeépítve (ez jóval drágább), a 3. fotó meg sztem csak fogkefe..


sokszor előfordul egyébként, hogy fogmosás után még mos ki maradékot a fogak közül.. (pedig próbálok tök alaposan fogat mosni - de mégis..)


én egyébként nagyon megszerettem, szóval fogszabi után sem kerül a szekrény mélyére..:)))

346. .Lilla. (válaszként erre: 343. - Cskata)
2007. máj. 29. 14:54

köci mindent : )

hát igen eljött ez a hét is, és Tasa te meg mész első aktiválásra : ))) gondolom hogy várod már.. :P

Kata: miis ez a szájzuhany pontosan? :$

345. cskata (válaszként erre: 344. - Tasa)
2007. máj. 29. 09:52
köszi, Neked is!:)
344. Tasa (válaszként erre: 341. - 12f75173e0)
2007. máj. 29. 06:56

Szia!

Ne legyél elkeseredve! Gondolj arra, hogy 2 év milyen gyorsan elmegy és utána mennyi ideig élvezheted az eredményt! Nekem röntgen után 3 héttel ragasztották a szabit.


Csajok, szép napot Nektek! :)

343. cskata
2007. máj. 28. 19:46

sziasztok!:) húú, de felpörgött az élet a 7végén..:)


Márk, bátran vágj bele - bár látom, ez már nem is kérdés!:) nekem is a két felső 4est húzták, abszolút kibírható élmény! (ezeknek álítólag még nincs olyan nagy gyökerük, mint a hátrébb lévőknek - sőt, csak 2 gyökerük van!) Nekem éppen ma van fent 2 hónapja a fogszabim (felül) és még jócskán megvannak a 4esek helyei.. - viszont már rengeteget változott a fogaim állása!:) De azt hiszem, igaza van Tasának - lesz kb. 5 hónap, mire teljesen bezárul a két rés..

Nekem alul és felül is van, műanyag fogszabi fém ívvel (állítólag alig látszik..;))

120.000,-/ív volt az ára (tehát összesen 240.000,- az alsó+felső) és aktiválásonként 3.000,- Ft-ot fizetek. Ha lesznek/kellenek pót alkatrészek, vagy alkatrész cserék, akkor lesznek plusz költségek - de ez menet közben fog kiderülni.

Kezelési idő: nekem is 1,5 évet mondott az orvosom - de mint írtam, már 2 hónap után nagyon sok a változás!:)

Fogkefék: nekem van Oral-B által forgalmazott fogszabis-fogkefe (itthon), munkahelyen normál fogkefém van. Vettem egy fogköz tisztító fogkefét is, de azt alig hasznnálom - nem igazán van rá szükség.. Én beruháztam annó egy szájzuhanyba - az viszont tényleg nagyon jó!!:)) utána tök sterilnek érzem mindig a fogaimat..:DD


Lilla: gratula az eredményedhez, ügyes vagy!!:) Ha viszont annyira maximalista vagy, akkor szorítok, hogy még csusszanjon feljebb a pontszáod..;))

Ja, és már az a hét van, amikor szeparáló gumikat kapsz..;)) hűűha..:)) nekem fájtak - szóval vigyél tejbegrízt Tiszavasváriba..:D


Tasa: látom, tetszett a gyurmafejes hasonlat..:))


Nagyzs: nálam is 1-1,5 hónap volt, mire a röntgentől eljutottam a felragasztott fogszabályzóig..

342. .Lilla.
2007. máj. 28. 14:52
hmm.. hát röntgen, utána ha kell akkor foghuzás.. gondolom azért kellett röntgenezni, hogy melyiket is húzzák, vagy jobb esetben csak azért hogy megnézze hogy minden okés e.. utána mintavétel plusz amig megjön a kész fogszabi amit aztán ragazsthat a doki.. hát ugy kb 1-másfél hónap
2007. máj. 28. 14:47

Sziasztok!

Nekem kb. 2 hét múlva kell mennem röngenre.Aztán kb. mennyi idő múlva kerül fel a fogszabi.

Nekem azt mondták legalább 2 évig kell hordanom.

Mert agyar (azaz szemfog)nő, meg arrébb van csúszva az egész fogsorom :(((

340. Tasa (válaszként erre: 338. - Márk87)
2007. máj. 25. 19:53

Igazán nincs mit! ;) Nekem is jólesett újoncként.

Én 4 hetente fogok járni aktiválásra (így hívják az állítást) jövő héten megyek az elsőre.

cskata, innen a fórumról 3 hetente jár, viszont sokan 2 hetente mennek. Ők ugyanahhoz a dokihoz járnak Pestre. Ő kicsit másabb módszerekkel dolgozik. Szóval ez dokifüggő.

Szerintem kérdezz meg több dokit is, hátha találsz olyat, aki ennyiért csinálja, mint nekem. Nagy árkülönbségek lehetnek orvos-orvos között. De ez nagyon jó, hogy ilyen lelkes vagy, csak így tovább! :)

339. Márk87
2007. máj. 25. 19:42

pedig nekem is jobban tetszene a porcelános... egy ismerősnek az van és nem is vettem észre azonnal..

na mindegy, így is örülök ha eljutok odáig, hogy szenvedhetek a felhelyezés utáni napokon :)

338. Márk87
2007. máj. 25. 19:38

Köszönöm-köszönöm a bátorítást :)


én is most érettségizem, mivel 13 éves suliba járok. ha túl leszek a szóbelin (júni.18-19) már megyek is orvoshoz. jövő héten le is foglaltatom az időpontot. az a baj, hogy aki relatíve közel van és nem is drága az csak "lemezeset" tesz fel, a fehér (amit porcelános elvileg) ezért nem is nagyon jöhet szóba. Tasa te elég jó kijössz 200-ból, mikor a Madáchba voltam ott egy éve 250ért akartak porcelánost felrakni. + az állítások ami azthiszem 5ezer alkalmanként. Erről jut eszembe :

milyen gyakran kell állatásra járni ? nyilván eleinte gyakrabban, de mégis, hetente, kéthetente vagy havonta ?

337. Tasa (válaszként erre: 335. - .Lilla.)
2007. máj. 25. 18:49

Nincs bemoldalam, lusta voltam fényképezkedni, most meg már nem látom értelmét, ha az eredeti állapotot nem fotóztam le. :(

Gratulálok Lilla! Nagyon szép (rész)eredmény a 111 a 120-ból! Ügyi vagy! :)


Kata, elképzeltem magunkat, mintgyurmafejek! :DDD

Vagyis :#)

336. Tasa (válaszként erre: 333. - Márk87)
2007. máj. 25. 18:27

Szia Márk!

Mintha magamat hallanám! Én életemben nem voltam fogorvosnál, de miután középiskolás koromban lefejeltem egy üveget és kilazult kicsit az egyeském, ami a bölcsességfogak növekedésével így könnyedén előrevándorolt, elnyomva ezzel a ketteskét, idén elhatároztam ( 29 éves fejjel ), hogy megcsináltatom. Bár sokan mondták, hogy ez a szexepilem, engem akkor is marhára zavart. Nekem az adta a végső lökést, hogy iwiwen néztem egy lánynak a képeit, akinek fogszabija volt. Namármost olyan gyönyörű fogsora lett utána, hogy én másnap felhívtam a dokinőt és bejelentkeztem hozzá, de azért meg nem haraptam. ;)

Én, mint egy hónapos fogszabis megpróbálok válaszolni a kérdéseidre:

- a foghúzás nem fáj, max. kicsit kellemetlen az a reccsenés amit hallasz közben. Én nagyon-nagyon féltem, még a szuritól is, de kibírtam. Egyszerre kikapta nekem mindkettőt. (Sőt azóta egy bölcsességfog eltávolításon is túl vagyok)

- a hézag kicsit zavaró, picit pösze lettem átmenetileg, de a fogszabi felragasztása utána nekem javult a helyzet, mert a hézagot áthidalja az ív és így annyira már nem is érzékeled a lyukat. Szóval meg lehet szokni.

Azt mondják nálam tapasztaltabbak, hogy kb. 5 hónap alatt záródik össze a rés. (ami számomra jelenleg elképzelhetetlen, de remélem igazuk van)

- nekem is másfél évet mondtak. A fogak eszméletlen gyorsan elkezdenek mozogni, nekem már szinte egyvonalban vannak a problémás fogaim. Csak a rések eltűnésének kell több idő.

- én ugyanazt a fogkefémet használom, mint előtte, meg fogselymet, amit érdekesen füzögetni kell az íven keresztül, de már ez is megy profin. :) De persze vannak kimondott fogszabis fogkefék, szájzuhanyt ajánlják még sokan. Én ezeket nem próbáltam.

- ne szégyellj az anyagiakról beszélni, igenis nagyon fontos az is nekünk, akik nem vagyunk milliomosok! Én nagyrészt ezért is halasztgattam ilyen sokáig. Szóval nekem csak felül van fehér színű, fém ívvel. Először 100.000-et kellet letennem, aztán majd még 100at törlesztgetek havonta. Tehát össz-vissz. 200.000-ben lesz nekem.


Úgyhogy Márk, ne várj tovább, irány a fogszabályozás!!! :D És várjuk a beszámolókat!

335. .Lilla. (válaszként erre: 334. - Márk87)
2007. máj. 25. 17:29

Ez a jó hozáállás : ))

"túl régóta harcolok magammal, a szüleimmel, a környezetemmel... " - detto : )

foghuzás: ha egy bőgős csaj túléli mind a 4et :P Amúgy orvostól függ, de húznak kettőt eccerre, nekemis így volt.. : ) és hát nemfáj, mivel szuri : )

ár: nekem tb támogatott lesz úgyh ebben nemtok segíteni sajnos, de ezis nagyon orvosfüggő..



Kata: érettésig, hát nem annyira jó amennyire bíztam benne, de hűt lehet hogy túl maximalista vagyok? :P 120ból 111pont : ) ezmég nem végleges, de perpill így áll, még mehet le is meg fel is : )

Megnézem a bemoldalad.. Tasa!nekedis van? :) majd teszek fel képeket az elforult fogaimrol :P

jaés.. ujabban, azaz ma a jobb alsó hármasom fáj de nagyon.. ELŐFÁJÁSOK :P edződöm juni6ra : )

Tasa! amúgy még korábban elírtam, a gyűrűket vagy gumikat vagy miket juni 1én kapom.. és 2án mennem kell tiszavasváriba.. szóóval.. ha az is fáj.. :)

na mindenkinek jó hétvégét ;)

334. Márk87 (válaszként erre: 333. - Márk87)
2007. máj. 25. 14:48

jaaj, amúgy azért is tőletek kérdezem, mert ti tapasztaltak vagytok és sokmindent tudtok már a dologról. visszaolvastam egy darabig amiket írtatok és sokat segített..

A fogdokihoz legközelebb már úgy akarok menni, hogy határozottan benyitok, odadobom az addigra összekuporgatott pénzt és azt mondom : vegye le a mintát, de nagyon gyorsan, vagy megharapom ! :D

túl régóta harcolok magammal, a szüleimmel, a környezetemmel... megcsináltatom nyáron akkor is ha bele gebedek.. :S

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook