Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogszabályzó fórum

Fogszabályzó (beszélgetős fórum)


2007. ápr. 5. 14:21

Volt fogszabályzóm, de olyan mintha nem is lett volna:o(

Kb. 3 hónap után helyreálltak a fogaim, a dokim teljesen elképedt h ilyen gyorsan. Ennek örömére fél év után levette, mondván h tökéletesek, sajna nem kellett volna...

122. aniii
2007. ápr. 4. 19:27
sziasztok!!! nekem ma vettek lenyomatot...(nem is volt vészes) és kedden megyek vissza anyuval megbeszélésre mert most ő nem volt ott és valószínűleg lesz fogsazbályzóm (amit már nagyon várok):D de viszont azt mondja (már a 2. doki), hogy a lenti mind két oldali 5-ös fog csirahiány miatt majd oda egy híd kell, mert hogyha összehúznánk akkor hátrébb menne az egész alsó fogsorom éés akkor úgy nézne ki mintha a felső fogsorom előre állna....pedig nem, de ez elég bizar hogy most beraknak 2 műfogat majd:S szerintetek ez normális???
121. cskata
2007. ápr. 4. 16:32

sziasztok!

ma vagyok 1 hetes!:)) illetve úgy 1 óra múlva leszek..;)

még csak fölülre kaptam, kb. 1-1,5 hónap múlva drótoznak alul..

háát, azért nem volt egy leányálom ez az 1 hét: a kajálás elég nehezen ment eleinte, de erőltettem, hogy minél gyorsabban megszokjam az új rágás-technikámat..:DD csak eléggé fájtak a fogaim - bár még most is, de már megszoktam..:D

Nekem rendesen feltörte egyébként a számat: először a kétoldalt a 4eseim helyén átfutó drót (az ív).. pár napja pedig a 6osaimat összekötő ív (ami a szájpadlásommal párhuzamos) szép lenyomatot gyártott a nyelvembe..:( De ma már nem volt annyira vészes - és hihetetlen, de azon a fogamon, ami a leginkább előre állt már most látom a változást!!:))) már szinte teljesen egy vonalban van a mellette lévővel..:)

Fájdalom mentes napokat mindenkinek!:)

120. ec63a7fc29 (válaszként erre: 98. - Ironica)
2007. ápr. 3. 22:57
Ezt a poént a fogaim 15 évesen adták elő, de úgy, hogy a bölcsességfogak nem függőlegesen kezdtek nőni, ahogyan Dr Spock tanácsolta nekik, hanem ferdén, bele a többibe. Mivel nem volt rossz fogam, a félig sem kinőtt bölcsességfogat nem lehetett kihúzni, így a két felső 5. fogakat vették ki. Rövidesen nem is volt hézag a 4-esek és a hatosok között. Látnád, milyen rejtvény ez manapság a fogdokinak kitalálni, mit is lát, ha ki kell találnia melyik-melyik!
2007. ápr. 3. 13:46

Sziasztok!

SOk hozzászólást olvastam. Igazából én tökre élvezem az egész fogszabályzósdit. AZt mondják sokan nem is látni (fehér porcelán van, fehér ívvel,ami néha lekopik), de én aztmondom minden fogszabályzó nagyon csini tud lenni. Főleg hogy lassan fél éve fennt van a felső, az alsó már másfél hónapja. Ami engem motivál az az, hogy ha leveszik nagyon szép lesz, már most is igen sokat szépült!!! Nem voltak ronda fogaim,de picit előreálltak azért és nem tudtam összeharapni a két fogsorommal. AZ alsót kifele a felsőt pedig befele kell szabályozni. Arra gondolok, mint kitűzött cél, ha leveszik kifehéríttetem vagy rakatok rá egy fogékszert. Valami mindíg lebeg a szemem előtt. Szerintem az a "menő" ha valaki megcsináltatja a fogait, és én az a tipusu lány vagyok, aki ad a külsejére és a fogai szépségére is!!!Mindekinek csak ajánlani tudom!!!

118. Ancsa 9 (válaszként erre: 103. - Erank)
2007. márc. 28. 16:46

Szia!

Nekem azért került sokba,mert 21 évesen már nem támogatják.Nekem a porcelán felül 90.000, a fém alul 70.000 volt.És minden alkalommal (kb.2-3 hetente)1000 Ft.Ja és a szájsebészeten a két

bölcsességfogam 40.000 Ft volt.Szerintem azért összességében megérte,az olyan dolgokra aminek van értelme nem sajnálom a pénzt és az energiát!Szerintem más sem...

Sok sikert!!

117. Netti99
2007. márc. 27. 19:42
Hello!!!Nekem már lassan 4 honapja fent van a fogszabályzóm (lent)nem vészes az első 2-3 nap picit kellemetlen ,de amúgy megfogod szokni !!!Nemsokára megyek a fentiért is :((sajnos kicsi a szájpadlásom és ezért nem férnek a fogaim ...picit még megkínoznak :)amúgy nem tudom ,hogy Ti hogy vagytok vele ,de szerintem fogszabival tök jó csókolózni :))
116. cskata (válaszként erre: 115. - .Lilla.)
2007. márc. 27. 15:41

köszi, rámfér!!:))

majd mesélek, hogy milyen a feeling..:)

(de csak úgy 1 hét múlva, mert holnap fogszabi felrakás után megyek anyukámhoz 1 hétre, hogy megtanuljak létezni az új állapotomban - és ott nincsen net..)

Szóval mikor újra jövök, már 1 hetes leszek!:) Remélem, a nyálam már nem fog folyni..:DDDD

115. .Lilla.
2007. márc. 27. 15:37
: )) Akkor minden jót holnapra,kitartást : )
114. cskata (válaszként erre: 113. - .Lilla.)
2007. márc. 26. 21:43

akkor kb. 1 év múlva Neked is tökéletes lesz, nemcsak a barátaidnak!:) Kitartáás!:)

Nekem holnapután ragasztja fel a felsőt a dokim.. hááát, hazudnék, ha azt mondanám, hogy tök nyugodt vagyok és nem izgulok..

de mindenki azt mondja, hogy gyorsan meg lehet szokni és nem olyan gáz, szóval mostmár nincs visszaút..:))

pláne, hogy a két felső 4esem helyén keletkezett űrt mostmár el kell tűntetni, mert ha így marad, akkor mehetek a Mónika showba fogsor vetélkedőre..:))))

113. .Lilla.
2007. márc. 26. 15:59

hihi : ) Nekem az a rocc h a baráti köreimben mindenkinek tökéletes fogai vannak.. meg mindnekinek akit ismerek..

amúgy ma tömtek 2 fogamat, még van 2 azt jövö7en tömik,nemis olyan nagy lyuk,mondta h várhatna még de mondtam h inkább legyünk tul rajta..és akkor jövö7kedden végre kapok beutalot fogszabályzásra és indulhat a hercehuirca- huzás,mintavétel sötöbö..

112. cskata (válaszként erre: 111. - Negerne)
2007. márc. 25. 22:21

Jaja!!:)

nekem valamelyik nap az tűnt fel a TV-ben, hogy a Kovács Lázárnak (Receptklub) mennyire csúnyán állnak a fogai.. pedig ő valószínűleg a 800.000,- Ft-os lingualt is lazán megengedhetné magának, ami még csak nem is látszana.. na, mindegy..:)

111. negerne (válaszként erre: 110. - Cskata)
2007. márc. 25. 20:00
Hát ezzel énis így vagyok. Mióta megkaptam a fogszabit, énis észreveszem mindenkinek akinek nem rendesen áll a foga. És ilyenkor arra gondolok, hogy sokkal rondább ha úgy áll, mint a fogszabi.
110. cskata (válaszként erre: 108. - Negerne)
2007. márc. 23. 14:01

na, majd hamarosan kiderül, mit szólnak az emberek..:)

amióta zajlik ez az egész fogszabis téma az életemben, azóta egyfolytában az emberek fogait vizslatom bárhol, bármikor - akaratlanul is..:) eddig fel sem tűnt, hogy milyen sok girbe-gurba fogú ember van..

109. cskata (válaszként erre: 107. - Erank)
2007. márc. 23. 13:56

mármint, hogy Rólad csinálhatnak-e röntgen felvételt? (vagy Te akarsz valakit megröntgenezni..?:)))))


Szerintem igen, mert amikor én a legelején elmentem fogröntgenre, akkor ott láttam fogszabis felvételeket másokról.. meg én úgy tudom, hogy mielőtt leveszik a fogszabit, elküldenek még egy röntgenre általában, hogy biztosan jól állnak-e már a fogak. (legalábbis nekem valami ilyesmit magyarázott a fogröntgenes dokinő.. meg azt is, hogy max. a szemükről+orrukról ismeri fel a kezelés végén a pácienseket..:))))

108. negerne (válaszként erre: 106. - Cskata)
2007. márc. 22. 20:05
szia. ne aggódj. amennyire énis féltem az emberek reakciójától, annyira más a véleményem már. Bár van aki úgy néz rám mint ET re,de beszólni senki sem mer. És az emberek nem figyelnek rá, hidd el. Sőt sok aztmondja nem ez a ciki, hanem a csámpás fog. Na az sokkal cikibb. szerintem ez lassan ivat, és meglátod nagyon sok embernek van.
107. erank (válaszként erre: 104. - Kate7)
2007. márc. 22. 16:20

Nem tudom, hogy egy magándoki megcsinálta-e volna a műtétemet. A fogszabályzós meg még a szajsebészetre se küldött el, hanem ott helyben megcsinálta. Nem is tudom miért panaszkodok, az a 7 év nem az orvosom miatt lett ennyi. Inkább örülök, hogy nem műtötte ki a fogamat, hanem megpróbálja a helyére irányítáni.

Amúgy 7 év alatt sok mindent láttam a rendelőben. A doki egyszer úgy gondolta, hogy rendelés alatt kimegy pipázni, úgyhogy pipával a szájában elment.

Ennél már csak az volt a meglepőbb amikor jött a pizzafutár. Mikor meg bementem ott figyelt a pizza az asztalon. :)

Valaki tudja, hogy fogszabályzóval lehet-e röntgenezni?

106. cskata (válaszként erre: 101. - Negerne)
2007. márc. 21. 17:58
igen, picit én is a külvilág véleményétől tartok.. a család és a barátok/barátnők abszolút támogatnak lelkileg, úgyhogy erről az oldalról biztosan nem kapok beszólásokat - de pl. a kollégáktól..nos, az már más tészta lesz..;) Mindenesetre már próbálom magam lelkileg felvértezni a "vicces" megjegyzések ellen.. aki beszól, annak a drótozott fogaimmal fogom leharapni a fejét!!:))))))
105. cskata (válaszként erre: 102. - .Lilla.)
2007. márc. 21. 17:53

jajj, dehogynem húztak..:( a másodikat éppen 1 órája..;) szóval most egy nagy gézdarabbal a számban csücsülök és várom, hogy elmúljon az injekció hatása és végre érezzem a bal felemet is..:)))

1 hete húzta a jobb felső 4-t, ma a bal felsőt, jövő szerdán meg ragasztja a fogszabit.. szerencsére nem szólt, hogy lenne lyukas fogam, így azzal nem telt idő, hogy még azokat is be kelljen tömögetni.. szóval nálam lényegében 3 hét alatt elindul(t) az egész... (az első egyeztető megbeszéléstől számolva)

Te mikor kapod a Tied?

104. Kate7
2007. márc. 21. 17:07
Sziasztok! :) Nekem is van fogszabályzóm... november 16 óta. Pataki vagyok és Nyíregyházára járok magándokihoz... az előttem szólónak üzenem, hogy az én magándokimnál elég sokba került a fogszabályzóm, ráadásul mikor ellenőrzésre megyek, akkor minden 2. alkalommal még vagy 4-5 ezret kell fizetni... de legalább megéri, mert nekem már ezalatt a pár hónap alatt meglátszik a hatása! nagyon is! és egyáltalán nem totojázott azzal hogy felrakja! már vagy a 3. alkalommal feltette. és tényleg becsületes doki, mert ha velem el kezd foglalkozni akkor azt meg is csinálja normálisan. És hiába már 2 órája letelt a munkaideje, addig nem hagyja abba ameddig nem végzett mindennel. Igaz néha fáj a fogszabályzóm miatt a fogam, de elviselhető. Az első napokban csak azért volt rossz mert még szokatlan volt. Egyébként nekem is kihúzták 4 fogamat és egyáltalán nem fájt! Addig nem húzta ki amíg azt nem mondtam hogy már nem fáj! És ha még fájt, akkor még adott érzéstelenítőt... nekem 1,5-2 évet mondott, de remélem hamarabb leveszi... én azt mondom hogy inkább több pénz és garantált siker mint kevesebb pénz és kitudja mikorra várható siker....Pusszi
103. erank (válaszként erre: 93. - Ancsa 9)
2007. márc. 20. 19:19

Szia!


Hát azt még nem mondanám, hogy közelítek a célhoz, de kössz a bíztatást. Hát nekem tényleg nagyon fent van a szemfogam. Nekem teljesen benne van az ínyben, de még a csontban is. Ahova meg jönnie kéne ott teljesen lapos az ínyem és ha mosolygok, bár a fogszabi miatt nem nagyon szoktam, akkor azon az oldalon lentebb van az ajkam. Nagyon várom, hogy kijöjjön.

Először nem tartottuk olyan fontosnak a fogszabályzást hiszen csak 8 éves voltam, ez volt az egyik ok amiért nem mentünk magánhoz. A fogorvosom utalt be. Elmentünk, azt mondták 1 év lesz mire rendbehozzák a fogaimat. Azóta eltelt 7 év és még nem járok közel a célhoz. Sokszor gondoltam rá hogy abbahagyom, de 7 év után nem hátrálok meg. Nagyon sokba kerül a magándoki? Mostmár nem megyek át, de azért kíváncsi vagyok.

102. .Lilla. (válaszként erre: 99. - Cskata)
2007. márc. 20. 18:26

Szijja

te februárban voltál elsőnek fogorvosnál h fogszabi és már rakják fel???? jóhamar,..bárcsak nekem is ien hamar menne.. bár ezek szerint neked nem huztak meg semmi nemvolt,ugye?

101. negerne (válaszként erre: 100. - Cskata)
2007. márc. 20. 10:03
szia cskata. Én azt a gyűrűt azután kaptam, hogy felrakták a breketteket, kb 1 hétel utána. Fájni nem fájt, csak a legútálatosabb dolog vollt az egészben. 2 hét volt mire megszoktam, de mondom, csak zavart és nem fájt! Nekem is azt jósolták, minimum 1 év, de lehet másfél vagy 2. És ehez képest úgytűnik hogy csak 7-8 hónap. Nade még jön utána az éjszakai helyfentartó, de az már nem látszik mások száára. Tudom, hogy nem gáz, és az emberek nagy része nem fglalkozik vele. De én egy boltban dolgozom, mint eladó. A 6 óra munkaidőm alatt 400-500 embert szolgálok ki. És azért van 1-2 ember aki úgy néz rám, mintha ET lennék. Úgyhogy már várom nagyon, hogy levegyék. Fel a fejjel. Nekem is sokan mondták, hogy így fáj, meg úgy fáj, nekem hála sosem fájt. Volt egy kis húzása a fogszabinak, de sosem fájt.
100. cskata (válaszként erre: 95. - Negerne)
2007. márc. 19. 21:32

húú, de irígyellek!!:)) nekem jövő7en rakja fel a dokim a felsőt, rá 1 hónapra pedig az alsót.. 1,5 évet jósolt be, de én reménykedem, hogy kb. 1 évvel megúszom..;)

holnapután kapom - elvileg - a szeparációs gyűrűket, attól kicsit parázom..:( egy másik fogszabis fórumon azt olvastam, hogy az a legkeményebb pár nap az egészben, nagyon fáj..:(

Neked milyen ezzel kapcsolatban a tapasztalatod? (gondolom, Te is kaptál a ragasztás előtti napokra ilyen gyűrűket..)

99. cskata (válaszként erre: 98. - Ironica)
2007. márc. 19. 21:26

szió!

nem akarlak megijeszteni, de ilyen esetben azzal indítanak (tudtommal) hogy kihúzzák a bölcsességfoga(i)dat...:(

Éjszakai fogszabit felnőtt korban már nem igazán adnak, csak a ragasztott levétele után, hogy a fogak ne mozduljanak vissza az eredeti helyükre. (persze orvosa válogatja.. nekem pl. volt 27 éves korom körül éjszakaim, nem is ért semmit, abba is hagytam az egészet akkor - viszont nemrég mondta egy dokinő, hogy ahhoz, hogy eredménye legyen, kb. 16 órát kellene naponta a szájban lennie.. akkor meg miért is éjszakai..?:))

Nekem jövő szerdán ragasztják fel az állandót, februárban két helyen is voltam konzultálni fogorvosokkal - és egyik helyen sem kellett fizetnem a tájékoztatásért.. Budapesten sajna nem tudok dokit ajánlani, én szegedi vagyok..

2007. márc. 19. 15:12

Sziasztok!


22 éves vagyok, és tegnap fedeztem fel, hogy növekvő bölcsességfogam sunyi módon elkezdte öszetolni a fogaimat. Eddig tökéletesen álltak a fogaim, most viszont az bal metszőm kezd előre csúszni. Még alig észrevehető..ilyenkor szerintetek éjszakai fogszabályzással meg lehet még oldani? Mert eléggé parázok a fogszabályzótól s elsősorban az ára miatt..

Valaki tudna ajánlani egy jó fogászatot, ahol nem kérnek el csillagászati összegeket csak azért mert belepillantanak a számba?


köszönöm

97. _Vica_
2007. márc. 15. 20:21

Sziasztok!


Én 19 éves vagyok és tavaly nyár közepén tették fel a fölsőt majd januárban az alsó rögzített fogszabályzóm.Nekem 4 fogamat húztak, nagyon megszemvettem velük, hihetetlen nagy volt a gyökerük.Fölül már teljesen rendben vannak, nyáron már le is veszik, alul még sajnos hordanom kell egy fél évet.Mindenkit csak bátoritani tudok, aki nemakar fogszabályzót. Én is féltem tőle, de megéri mindenképen a szenvedést! gyönyörűek lettek fölül a fogaim!

2007. márc. 14. 18:15
vaj és tavaly
95. negerne (válaszként erre: 90. - Weberkitti)
2007. márc. 14. 16:11
hali. Én 32 vagyok. És tavaj november végén kaptam a fogszabit. Az enyémek nagyon csúnyán álltak. ' hete azt mondta a doki, nagyon szép. Tényleg mind a helyén van, ezért májusban leveszik, és kapok éjszakait. Szóval nem tart olyan sokáig.
94. Ancsa 9 (válaszként erre: 90. - Weberkitti)
2007. márc. 14. 10:34

Szia!

Nekem 21 évesen lett fogszabályzóm,mert úgy voltam vele,hogy ha most nem vágok bele akkor soha.Most 23 vagyok és szerintem megérte,mert szépek lettek a fogaim.Nekem 13 évesen is kellett volna hozzá 2 év mire helyre jönnek,de a gyorsaság szerintem egyéni(20-25 évesen sincs késő),ill. dokitól is függ,hogy mennyire alapos,és mennyire profi.Én is örültem volna,ha éjszakaival meg tudom úszni,de az csak minimális eltérések esetén alkalmazható.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook