Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Félek, hogy beteg lettem fórum

Félek, hogy beteg lettem (beszélgetős fórum)


22. Channa* (válaszként erre: 19. - Soufflet)
2023. jún. 25. 12:28

Ha rám gondoltál;)


Az, hogy mennyit iszol a te döntésed, így nem mondhatom, hogy igyál vagy ne.


De az biztos, hogy az ital szórakozik a vércukor szinttel. Emeli.


Az a baj, hogy csak tippelgetsz, hogy leesett a cukrod, mert nem mérted, stb., így én nem arra gondolnék. Inkább gondolok egy pánikrohamra vagy a melegre, bár azt nem tudom, hogy nálatok mennyire van meleg...


Azóta minden rendben van?

21. Channa* (válaszként erre: 13. - Bozsu55)
2023. jún. 25. 12:25

Jaaa! Most néztem, hogy mit írtam!


Igazad van! Ő korról írt én meg benéztem cukorszintnek!

20. Soufflet (válaszként erre: 19. - Soufflet)
2023. jún. 25. 01:07

Csak szakul jott ossze. Bo fel eve nem latok szemuveg nelkul, neha osszeestek. De veletlen.

Ugy legyen!

2023. jún. 25. 01:02
Mondod, hogy cak ne pialj ennyi!
18. Soufflet (válaszként erre: 15. - Regin_a)
2023. jún. 25. 01:01

Tudom, hogy nem gyogyithato.

Egyik sem.

Regen egyutt vitorlaztam egy 1-es cukorbeteggel.


Felnottkent felelotlenesnek mondom, mert az csak egy cadet volt. Ferto vizes kajat evett, es huztunkbki a partra enni.

17. Soufflet (válaszként erre: 15. - Regin_a)
2023. jún. 25. 00:57

En meg se jegyeztem a szamom.


Minek? Testcsikom, implantation csics.


Csak megijesztett nagyon ami tortent 2 napon belul, es az oreganyam.

16. Soufflet (válaszként erre: 10. - Channa*)
2023. jún. 25. 00:49

A pialas lehet, de az azelotti napokban nem muveltem (olyan) sokat.

Keveset aludtam, az igaz. Az agyban voltam legalabb 12-tol, es orak utan chateltem, mert nem aludtam.


Eloszor haziorvos, onnan a labor. Mas gyogyszerek miatt ugyis kell. Remelem, egybe csapjak.

Bar itt szeretnek csapolni, hogy a kezdok gyakoroljanak.


A surgoßegi serv ellenorzeshez egy oldalnyi cimket nyomtattak, aminek semmi ertelme, ketszer elotte es meg utana is vesznek vert, pedig teszthez nem hasznaljak fel, csak ha kell(ene), de akkor ujra vesznek vert.


Te lattal mar spriccelo vert vervetel utan? En most mar igen, pedig alacsony volt a vernyomasom egy perccel elotte. lila a konyokhajlatom.

A csaj, aki csinalta, jobban megijedt mint en, de szepen fekve, mozdulatlanul maradtam, amig csinalta.

En ereztem rosszul magam (reggeli kiengedes elott), es feltoroltem, meg a csaprol is letoroltem, hogy ne szaradjon ra; ill. en szoltam a szemelyzetnek, hogy a kovetkezo beteg elott RENDESEN takaritani kellene. En nem tudom, ez a csaj hova tunt egy szo nelkul. Nem neki valo ez a munka.

Nem latott meg vert, vagy ilyen trehany? Vagy gondolta, ha a betegek atvevodnek.

En egy xarros kavezoban nem dobnam elnsoha a melot ugy, hogy eddig dolgoztam.

2023. jún. 23. 18:46

Hm érdekes ez a cukor/szénhidrát

Sok évvel ezelött egy kórházi esetnél 8.3 cukorszint volt 24 órás éhezés után

Tessék szedni gyógyszert. Szedtem

Az elmúlt hetekben lágyéksérv műtét, ezt meg azt a gyógyszert hagyja abba. Már elővizsgálatra is így mentem

Cukorszint többszöri, többnapos mérés esetén is 5.6-5.8 mmol/l volt

Azóta sem szedem a gyógyszert rá, bár kelelne vennem tesztcsíkot

Mert olyan nincs hogy ez "gyógyítható"

14. Channa* (válaszként erre: 13. - Bozsu55)
2023. jún. 23. 18:12

Igen, valószínű.

Én viszont a vércukorszintről írok konkrétan.

13. bozsu55 (válaszként erre: 10. - Channa*)
2023. jún. 23. 17:37
A 40-50 jelen esetben életkort jelent, szerintem.
12. Greeneyed (válaszként erre: 11. - Bnedora)
2023. jún. 23. 11:41

Pont az inzulintól megy le, nem? Mivel, gondolom, adott szénhidrátbevitelhez és adott mozgásmennyiséghez van beállítva a dózis, és ha előbbi kevesebb vagy utóbbi több, akkor túl soknak bizonyul az inzulin.

A FI esete más, mert neki gyógyszer nélkül megy le a cukra.

11. bnedora (válaszként erre: 9. - Channa*)
2023. jún. 23. 10:57
Nekem inzulin mellett is lemegy a cukrom, amennyiben nincs meg a megfelelő CH-bevitel, v. sokat mozgok. Szerencsére, csak nagyon ritkán fordul elő ilyen eset.
10. Channa* (válaszként erre: 7. - Burrit0)
2023. jún. 23. 07:33

Akkor elkezdődött a kivizsgálás? Abból majd kiderül, hogy cukorbeteg vagy e.


A tesómról, amikor kiderült, hogy cukorbeteg, több tünete is volt.

Saját maga is érezte azt az acetonos szagot, fájtak a lábujjai, napi 20 liter vizet megivott.

Elment vérvételre, és 2 óra múlva a háziorvosa ott volt a lakásán és hívta neki a mentőt, mert 24 volt a cukra. 1 hétig volt kórházba. Ez idő alatt pótolták a sok vízivás miatti vitamin és ásványianyagok hiányát és beállították inzulinra.


Igen, én is a családi hátterem miatt szedek cukorgyógyszert, mert hátha nem leszek cukorbeteg. Nekem a reggeli éhgyomri vércukrom volt mindig picit 1-2 tizeddel magasabb, illetve a terhelésesnél mutattak ki még eltéréseket.


Neked a piálásra is kellene figyelned. Bocs, hogy ezt írom! Az ital nagyon liftezteti a vércukorszintet!


Az ájulás bármitől lehet. A kórházba ha kivizsgáltak, akkor elvileg rá kellett jönniük. Lehet egy pánikroham, lehet a melegtől, stb.


40-50 közötti vércukorszinttel már nem élne.

A tesóm 24-es szintjére azt mondták, hogy csoda, hogy nem esett kómába.


Egyébként, van egy lány rokonunk, akinek viszont úgy derült ki, hogy cukor beteg, hogy kómába esett 21 évesen. Szerencsére a kórházba kezelték és kb. 1 hét után magához tért. Azóta inzulinos.

9. Channa* (válaszként erre: 4. - Bnedora)
2023. jún. 23. 07:23
De ez az, amikor leesik a vércukorszint. Ez nem a cukorbetegség, ha jól tudom, hacsak nem szed gyógyszert, mert akkor szedése miatt kialakulhat ilyen.
2023. jún. 23. 00:15
Neki 40-50 kozott lett tenyleg rossz.
7. Burrit0 (válaszként erre: 6. - Burrit0)
2023. jún. 23. 00:13
En nem tutom, mi tortent, de egy pillanatban az utcan voltam, utana meg a korhazban. Onnan a medikudok kitettek, es masnapra felulvezsgatara kellett mennnel. Az vezetni orvos volt, aki janualban felszabdalt, es azt mondta, hogy irany az endokrunonogus. Foleg a nagyanyai hattterel.
6. Burrit0 (válaszként erre: 2. - Channa*)
2023. jún. 23. 00:01

En akkor is reggelizek, ha hajnali 4-kor kelek.


Reggel 7-8 felkelek enni, es visszafekszem. Zoldseg, hus, teszta.


20 eve kb. ugyanazt eszem, es a sulyom alig valtozott.

Innen a gyanu.

5. Burrit0 (válaszként erre: 4. - Bnedora)
2023. jún. 22. 23:53

Ezert gondolja a masodik dokim.

Es kerdezett ra a felmenoimre.

4. bnedora (válaszként erre: 2. - Channa*)
2023. jún. 22. 23:25
Nem mindig magas. Amikor alacsony, akkor hipoglikémiáról lehet szó, melynek tünete lehet a kínzó éhségérzet, remegés, gyengeségérzet, bágyadtság vagy ingerlékenység, de felléphet hasfájás, ásítozás és hideg verítékezés is.
3. Greeneyed (válaszként erre: 1. - Burrit0)
2023. jún. 22. 22:48
A hipoglikémia az inzulinnal kezelt cukorbetegeket érinti, nem? Ha cukosbeteg lennél, akkor magas lenne a cukrod.
2. Channa* (válaszként erre: 1. - Burrit0)
2023. jún. 22. 22:42

Azt hiszem így nem lehetsz cukros. Biztos össze-vissza eszel azért esett le. Figyelj kicsit jobban.


A cukorbetegeknek magas a cukra.


Nyugi!

2023. jún. 22. 22:05

Ket nap alatt ketszer osszeestem, pedig ettem, es nagyon alacsony volt a vercukrom. Egy nagymamam 40-50 kozt lett cukorbajos.


En nem lehetek.

Es nem vagyok.

A feltetelezes sem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook