Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Extrasystoléval együttélők klubja fórum

Extrasystoléval együttélők klubja (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
3039. Ludmilla8i (válaszként erre: 3037. - Andrea1993)
dec. 18. 21:55
Szia. Nekem eddig mindegyik pánikrohamom nehézlégzéssel kezdődőtt. Aztán jött a magas pulzus,remegés,szédülés. Eddigi legnagyobb pánikrohamomnál annyira kapkodtam a levegőt hogy elzsibbadt a csuklóm,könyököm,térdem és a bokám. Mellé szédültem is nagyon és 140 feletti pulzusom volt remegéssel. 150es vérnyomással.Az szörnyű volt. Ügyeletre mentem ahol annyit mondtak hogy lélegezzek zacskóba aztán majd megnyugszok🤷 most már viccesnek tűnik de akkor halálfélemem volt.
3038. Andrea1993 (válaszként erre: 3037. - Andrea1993)
dec. 18. 18:45
Véreredmény akart lenni
3037. Andrea1993 (válaszként erre: 3034. - Bluemoon55)
dec. 18. 18:44

Ilyen nem volt. De hasonló gyors szívdobogás igen, de azt betudtam annak hogy meghalt a nagymamám. Nehézlégzés és szédülés még sosem társult vele. Voltam 2022 Ben teljes körű kardiológiai vizsgálaton. Szív uh plusz EKG. Ott mindent rendben találtak. Végeredményben sem volt eltérés.

Lehet majd egy 24 óras holtert feltetetek majd.

3036. TSanya (válaszként erre: 3035. - Bluemoon55)
dec. 18. 18:31
Ugyanaz, mint tegnap: erős melegedés a magasban, anticiklon, napkitörés.
dec. 18. 16:57
Nekem ma is kb annyi extra van mint tegnap.. Nemtudom most ez mi
3034. Bluemoon55 (válaszként erre: 3033. - Andrea1993)
dec. 18. 16:43
Szia maskor is volt már Neked hasonló?
dec. 18. 12:29

Sziasztok.

Tegnap este ittam 1 db pálinkát meg egy pohár sört mert jöttek a rokonok. Jól éreztem magam különösebb bajom nem volt. Aztán lefeküdtem éreztem hogy erősebben vér a szívem de nem volt gyors. Lefeküdtem aludni és kb 1 óra múlva arra keltem hogy kiugrik a szívem. Volt már ilyen többször nem is törődtem vele. Aztán kimentem a mosdóba csak nem múlt elfelé sápaftam elfelé rámjött a szédülés és a nehézlégzés. Szerencse hogy testvérem orvos szóltam neki. Halistennek hamar jött. Vérnyomásom 128/78/155 pulzus. Csinált EKG-t ami nem mutatott semmit csak szaporább szívverést. Plusz jött egy extra amit el is kapott az EKG. Na mondom végre már látom én is. Aztán rendeződött magától minden. Kaptam Betaloc/0.25 Frontin felét/káliumot/megneziumot. Ami a legrosszabb volt hogy rámjött meg egy múlni nem akaró remegés is. Tudom hogy panikroham volt de még nekem sosem társult hozzá nehézlégzés és szédülés. Remélem ti jól vagytok. Mostmár mellőzöm az alkoholt teljesen. 30 éves nő vagyok normál testalkattal.

3032. Bluemoon55 (válaszként erre: 3031. - TSanya)
dec. 18. 10:25
Hat en holnap utazok Vissza a hegyekbe, ott se jobb, -15 stb januarban
3031. TSanya (válaszként erre: 3030. - Bluemoon55)
dec. 18. 09:40
És az aniciklont, a vele járó igen magas légnyomással se felejtsük ki (tegnap pl.: 1039 hPa).
dec. 17. 22:32
Hat igen, osszejott minden, melegfront, napkitores, ilyenkor szedhetek akarmit, is van extra sajnos, méghozzá elég sok.. Most is.. De jo. Állítólag hajnalra ér ide
3029. Bluemoon55 (válaszként erre: 3024. - TSanya)
dec. 17. 22:22
Ezt nem is tudtam, de igen mágneses viharok stb is befolyásolják ezek szerint... Mint pl a telihold stb
3028. Bluemoon55 (válaszként erre: 3025. - DMaryloo)
dec. 17. 22:21
Ird le, érdekel minket
3027. Bluemoon55 (válaszként erre: 3025. - DMaryloo)
dec. 17. 22:21
En mar rajottem. Melegre rosszabb. Mindig a hidegtől félek, de melegre rosszabb.
dec. 17. 20:14
Sziasztok! Ma nekem is sokkal több extrám van mint szokott. Pedig úgy voltam vele végre napsütés viszonylag jó idő tök jó minden. Aztán persze az extrák közbe szóltak. Tegnap egy db se volt. Egésznap takarítottam,főztem,tettem vettem. Ma meg már délelőtt elkezdte sorozat extrával. Mindegy. Majd holnap talán újra egy jobb nap lesz. Mindenkinek extra mentes napokat kívánok!
3025. DMaryloo
dec. 17. 18:55
Sziasztok, új vagyok itt, majd egyszer leírom a storymat, most csak annyit, hogy a mai napon én is extra rosszul érzem magam, rengeteg az extra.
3024. TSanya (válaszként erre: 3023. - Bluemoon55)
dec. 17. 18:41
Igen, melegfront és az utóbbi évtizedek legnagyobb napkitörése ma érte el a Földet.
dec. 17. 14:44

Ki hogy van ma? Melegfront..

Nekem ma sok extra van...

3022. Bluemoon55 (válaszként erre: 3021. - Napsugár7)
dec. 16. 19:42
Igazad van de hidd el depresszió és depresszió közt is van óriási különbség. Ma már "nevetek" azon hogy anno 15 éve, hogy nem jöttem ki magamtól abból a helyzetből de akkor abban a helyzetben tényleg úgy éreztem hogy itt a vég, és ha nem szedem a gyogyszert akkor ki tudja mi lenne. Halistennek ilyen azota sem volt és nemis lesz, mert már tudom milyen volt akkor. Bármi rossz is tortenjen, probalok enis kikecmeregni a depresszióbol. Ami most van, keresem a betegséget stb, ez mas, meg tudom jol hogy miért vannak a bajaim, de ahogy írtam, van olyan mélyen az ember amikor jó a tabletta. De alapvetően én sem támogatom, sőt. Szerintem a pszicho terápia lenne a fontosabb, csak hat nincs rá lehetőség, maszek alapon az emberek nem tudják kifizetni, sztk ba meg kb nincs is....
3021. napsugár7 (válaszként erre: 3019. - Nórika1988)
dec. 16. 12:08
"A nem vagy rosszul kezelt betegek végül kivétel nélkül meghalnak..." Szerencsére ez nem igaz.Ilyen kijelentéseket tenni felelőtlenség orvos szájából is.Akárki is mondja.A gyógyszerrel kezelt betegek sokszor öngyilkosságot követnek el a gyógyszer mellékhatások, gyógyszerek okozta függőség miatt.Elvonóra, zárt intézménybe is kerülnek. Végül már a mellékhatásokat kezelik, mert már súlyosabb panaszokat okoz, mint az eredeti probléma.Ezek is tények.Nem vagyok gyógyszerellenes, de nem is támogatom a depresszióipart.Kevés a lelkiismeretes, beteggel valóban törődő orvos sajnos.Szedje a gyógyszert...nem használ? Írunk másikat, ez nagyon jó, sokan szeretik, ez a legmodernebb antidepresszáns...Szóval összetett dolgok ezek.Mindenki döntsön legjobb belátása szerint, alaposan mérlegelve a pro és kontra érveket...Én itt most sima depresszióról beszélek, személyiségzavar és egyéb súlyosabb gondokon kívül.Nyilván egy borderlaine probléma, skizofrénia és egyéb betegségek másképp kezelendők.
3020. napsugár7 (válaszként erre: 3019. - Nórika1988)
dec. 16. 11:38
Én senkit nem beszélek le, a tapasztalataim által a véleményemet mondom el.Megjártam a pokolt, szokták így mondani és mindent megtapasztaltam depresszió és szorongás terén.A depresszió valóban lehet halálos betegség, de gyógyszerek következményeként is.Nekem azt mondta az orvos, hogy életem végéig gyógyszert kell szednem, mert a depresszió nem gyógyítható gyakorlatilag.Hát súlyos kijelentés volt és nem is igaz.Így lehet gyógyszerekre programozni egy embert...A legmélyebb gödörből jöttem ki gyógyszer nélkül és azóta sem estem vissza, pedig eltelt 30 év.És nem is fogok visszaesni, mert megtanultam a megküzdést a problémákkal, bármi legyen az.Nem vagyok stresszmentes, mert senki nem az.De örülök annak, hogy sikerült legyőznöm a depressziót.Aki úgy érzi, kell a gyógyszer, szuverén joga hozzá...Nem vagyunk egyformák és nem tud valóban mindenki megküzdeni gyógyszer nélkül.De csak átmenetileg és pszichológussal együtt javasolnám bárkinek.
dec. 16. 11:19

A dokimnak volt egy nagyon jó mondata az egyik konzultációnk során. Azt mondta, a depresszió sajnos halálos betegség. A nem vagy rosszul kezelt betegek végül kivétel nélkül meghalnak. A szerencsés és önazonos páciensek viszont új emberként tudják letenni örökre, de ehhez sok munka kell. Ráadásul a depresszió nem egy akut gyulladás, hanem kb a születésünk pillanatában megveti a lábát a szervezetünkben és a traumaink hívják életre. Ez természetes emberi védekező reakció a boldogtalanság ellen, csakhogy ha valakinek nincsenek eszközei megvívni ezt a harcot a mindennapi stressz és veszteségek ellen, akkor elhatalmasodik a depresszió. Ez egy létező és kezelendő állapot.

Mindezen tényeket ismertetve aztán feltette a kérdést: miért kínozta magát évekig, ha látta, hogy már nem megy? És igen, a kérdés jogos, miért feszegetjük a határainkat, amikor azt érezzük, hogy napról napra rosszabb vagy legalábbis nem jobb?

3018. Nórika1988 (válaszként erre: 3009. - TSanya)
dec. 16. 11:00
A mai antidepresszánsok nem addiktívak. Vagyis van, ami nem az. Amit én szedek, állítólag viszonylag új a piacon, szóval biztosan van változás.
3017. Nórika1988 (válaszként erre: 3012. - Napsugár7)
dec. 16. 10:55
Ezzel azért vitatkoznék. A depresszió egy mentális állapot, az elszenvedője nem tehet a kialakulásáról. Ez pontosan olyan, mintha azt mondanád valakinek, hogy saját magadnak köszönheted, hogy rákos vagy. Persze, tudjuk, hogy vannak a betegségeknek lelki okai, de azok rajtunk kívülállóan alakulnak ki. Senki sem akar depressziós lenni, mégis az lesz. Nem kedvtelésből. A depresszió ráadásul azért is alattomosabb minden betegségnél, mert egyrészt nehezen kézzel fogható, másrészt a társadalom megítélése szerint - ahogy te is írod - ez egy olyan állapot, amibe belekeverted magad, hát, tessék akkor szépen kievickélni. Ha nem sikerül, gyenge vagy. Ha sikerül, akkor meg azt mondják, na végre, látod, ez a természetes állapot. Ez is nagyon veszélyes terep, szerintem bízza mindenki szakemberre ezt a kérdést.
dec. 16. 10:48

Semmiképp sem az antidepresszáns mellett akarok korteskedni, de van olyan típus, amit én is szedek, ami mellett gyakorlatilag bármilyen gyógyszer szedhető és nálam nemhogy ritmuzmszavart nem okoz, de konkrétan rendezte a pulzusomat. Korábban a nyugalmi pulzusom 90 és 100 között volt, és fekve, könyvet olvasva is olyan erősen dobogott, hogy látszott a mellkasomon. Az antidepi óta 60 a pulzusom és meg sem érzem. Extráim vannak olykor, de őszintén tudok legyinteni rájuk. Iszonyú jó pszichiáter gondozása alatt állok, a gyógyszer mellett pszichoterápiát is alkalmaz és februárra tűzte ki az antidepi leépítésének a megkezdését. Ezek a szerek nem ördögtől valók, ha az ember betartja az utasításokat és nem kizárólag a gyógyszertől várja a megoldást. Nagyon veszélyes dolog valakit rábeszélni, de legalább olyan veszélyes laikusként lebeszélni a gyógyszerről. Szerintem mindenki el tudja dönteni, hogy mennyire romlott az életminősége ahhoz, hogy kezdjen vagy ne kezdjen gyógyszert. Tagadhatatlan, hogy egy jó orvos is kell, aki valóban segít, de ez minden betegségnél így van. Az ember a fogorvosát is megválogatja.

A szorongás egy betegség, ezt kár szépíteni, viszont gyógyítható, ráadásul könnyedén. Sokkal, mint pl egy lumbágót.

Én is sokáig küzdöttem a gyógyszer ellen, de eljött az a pont mikor fel kellett ismerném, hogy az "elengedés" nem elég, mert hiába igyekeztem elengedni, az agyam már olyan szinten ki volt élezve az extrák miatti veszélyhelyzetekre, hogy volt, hogy álmomból riadtan, hogy úristen, meg fogok halni. Így nem lehet és nem is szabad élni.

3015. Bluemoon55 (válaszként erre: 3011. - Napsugár7)
dec. 16. 09:18
Tudom mivel jártam tavaly 5 hokapig. De van az az eset sajnos, ismerősnek is aki pl borderlinos más személyesség zavaros, ott kell a gyogyszer, akár depresszió. Anno nekem ahogy írtam segített
3014. napsugár7 (válaszként erre: 2442. - Ludmilla8i)
dec. 15. 22:25
Ne gondolj arra, hogy mi lehet vagy nem lehet, mi történhet meg vagy mi nem...legtöbb dolog, amit elképzelünk, soha nem következik be.Most, hogy ezt leírtam, ütött is egy extrát...:D De az ilyen 1-1 ütés nem zavar.Szerintem nekem lehet évek óta sok extra van, csak eddig nem tudatosult.Nehéz dolgok előtt állok és a stressz miatt jobban magamra figyelek, ahelyett, hogy a külvilág felé figyelnék továbbra is.Ha elfoglalom magam , dolgozom, észre sem veszem.Pedig tuti vannak.Tehát a szorongás, mivel jobban befelé figyelünk, tudatosítja az extrákat.És mivel tudatosul, az ezáltal kiváltott stressz fokozza tovább...el kell fogadni, ha más nincs és úgy élni, mintha nem lenne...Kikapcsolni...ha a gondolkodás beszűkül az extrákra meg a szorongásra, az ront a helyzeten.Pánikig viszi a dolgokat.Múltkor én is rápánikoltam a sorozat extrázásra kicsit...De mivel utálom a szorongást, bármi oka is legyen, én úgy próbálok védekezni, hogy megpróbálom elfogadni.Ez van, lesz, ami lesz...
3013. napsugár7 (válaszként erre: 2252. - Ludmilla8i)
dec. 15. 22:07
Igen, akartam is írni ezt vagy lehet írtam is, hogy a reflux, rekeszizom sérv is ezen az alapon okozhat problémát.
3012. napsugár7 (válaszként erre: 3009. - TSanya)
dec. 15. 21:47
Az orvosnak mindegy...általában.A mellékhatásokat neked kell elszenvedned.Az ő feladata felírni a gyógyszert.Neked is ugyanazt mondom, semmit nem old meg...A depresszióba az ember saját magát viszi bele, de ugyanígy ki is tudja húzni a gödörből saját magát.Tapasztalat.Beindul egy negatív gondolat spirál, mindegy, mi váltja ki és egyre mélyebbre húz.Ezt nem szabad megengedni.
3011. napsugár7 (válaszként erre: 3008. - Bluemoon55)
dec. 15. 21:40
Semmit nem old meg az antidepresszáns...Ha feltétlen muszáj, nélkülözhetetlen, csak akkor...és csak átmeneti időre.De többet ér egy jó pszichológus bármilyen gyógyszernél...
3010. Bluemoon55 (válaszként erre: 3009. - TSanya)
dec. 15. 21:11
Majd eszembe jut a neve amit szedtem, leirom, de pedig de, vannak már modernebbek, ezt az orvos mondta
❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook