Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Esküvő 2015 fórum

Esküvő 2015 (beszélgetős fórum)


127. Bársonyhang (válaszként erre: 112. - 963fbe3141)
2014. okt. 27. 21:56

Szia Adri.

Csak tájékoztatásul a polgári házasságkötéshez: házasságkötési szándékot a házasulók ak együtg kell bejelenteni annál a települési polgármesteri hivatal anyakönyvvezetőjénél ahol a nagy eseményt tervezitek. Bejelentkezni legkorábban 1 évvel előtte lehet , azonban legkésőbb 30 nappal előtte. ( a kötelező 30 napos várakozási idő alól felmentést a jegyző adhat) Az élet és a gyakorlat azt mutatja, jobb mielőbb bejelentkezni az anyakönyvvezetőhőz, ugyanis előfordulhat hogy nemkaptok számotokra megfelelő időpontot. Sok sikert. Remélem összejön:-)

126. P.Petra (válaszként erre: 125. - Aniko 86)
2014. okt. 27. 21:27
Nálunk is ma köttetett a DJ-vel a szerződés! :)
2014. okt. 27. 21:03
Látom mindenki szépen halad!!! :) Mi ma a zenészünkkel találkoztunk, már hallottuk játszani, és határozottan őt szerettük volna! Sikerült is megegyeznünk, úgyhogy végre van Zenèszünk!!! Öröm és boldogság! :)
124. P.Petra
2014. okt. 27. 16:23
Sziasztok! Most jöttünk az anyakönyvi hivatalból. Hát nem volt egy gyalog galopp, azt mondták, hogy az idei évre már nincs időpont, jövő évre meg még nem tudnak adni, mert nem tudják mibe beírni. De mivel kihelyezett esküvők lesz, így írtunk egy kérelmet, amivel fixáltuk a dátumot, és majd december elején kell visszamenni, addigra az engedély is meglesz. Már ez is haladás! :)
123. Tavirózsa :) (válaszként erre: 122. - 963fbe3141)
2014. okt. 27. 15:36
Válópapírt? Elváltál és képes vagy még egyszer férjhez menni? :)
2014. okt. 27. 15:34
Na megkérdeztem az időpont foglaláshoz is ott kell lenni a páromnak is.Nevet már tudom:)Azt mondták csak személyi okmányokat kell vinni válópapirt
121. cirmimi (válaszként erre: 114. - 963fbe3141)
2014. okt. 27. 12:10

Szia!

Én szintén 80e-ért megyek fotózni: előkészületektől kb éjfélig, szóval ha nem ennyi az időtartam,akkor olcsónak nem mondanám :)

120. Zonne (válaszként erre: 114. - 963fbe3141)
2014. okt. 27. 09:31

Szia,


nekünk 120e volt, de 12 órát volt ott, előkészületektől, éjfél utánig. Annakidején ő mondta, hogy ez úgy szokott működni, hogy kb 10e / óra, természetesen szépen megcsinálta az utómunkálatokat, adott DVD-t, stb. Az árban benne volt egy jegyesfotózás is (ha nem kértük volna akkor is ennyibe fáj), mert mint mondta, sokkal jobb, ha megszokjuk, mikor hogyan álljunk, nézzük, így az esküvő napján időt sprólunk. Őszintén szólva először szkeptikus voltam ezzel kapcsolatban, de utólag azt mondom, nagyon nagyon megérte!


És utólag azt is mondom, hogy fotósra ne sajnáld a pénzt :-)

119. Tavirózsa :) (válaszként erre: 117. - 963fbe3141)
2014. okt. 27. 09:27

:D

Csak a te esküvőd lesz? :)

Természetes, hogy mind a kettőtöknek ott kell lenni!

És pénzt is vigyetek! Illetve gondolkozz a férjezett neveden, ha eddig nem tetted még. :)

118. Anita11 (válaszként erre: 117. - 963fbe3141)
2014. okt. 27. 09:09
Szia! Elvileg mindkettőtöknek ott kell lenni, mert alá kell írni a jegyzőkönyvet.
2014. okt. 26. 12:50
Na voltunk helyet intézni és már az vacsorát is megnéztük mi legyen:)Már csak az anyakönyvvezetőhöz kell menni időpontért nem tudom nekem is adna e vagy páromnak is ott kell lenni.
116. Madine (válaszként erre: 114. - 963fbe3141)
2014. okt. 25. 23:44
Szia! Nekünk 80 ezerért reggeltől éjszakáig vállalata, de mivel ismerősön keresztül szereztünk megegyeztünk 60-ban.
115. aidi
2014. okt. 24. 13:29
Sziasztok! Nekünk 2015.06.27-én lesz az esküvőnk. A helyszínek már le vannak foglalva, van fotósunk, a zenész is már majdnem ok, még a ruhán gondolkodom, hogy hol lehetne szépet, de viszonylag olcsót találni.
2014. okt. 23. 12:47
Mennyire drága 80 ezer körül egy fotós?Aki nem lesz ott éjfélig és az előkészületek sem fotózza?Kicsit soknak tartjuk.Menyasszonyi ruha az nekem nem hagyományos lesz hanem olyan koktél ruha:)
113. Anita11
2014. okt. 23. 11:50

Sziasztok!

Én is csatlakoznék hozzátok, nekünk 2015. május 16-án lesz az esküvőnk (ugyanúgy 16 órától mint Aniko 86-nak) :)

Lesz polgári és templomi szertartás is. Mi 113-an leszünk, már le van foglalva minden szolgáltató (helyszín, fotós, videós, vőfély, házasságkötő, templom, zenekar, fodrász, kozmetikus).

Kinéztünk már cukrászdát és virágüzletet is, de ott még nem jártunk. Nálunk kicsit nehezíti a helyzetet hogy külföldön élünk (Norvégiában), de ahhoz képest egész jól alakulnak a dolgok. :)

Az első menyasszonyi ruhapróbáim most decemberben lesznek (3 szalonba megyek), remélem tudok majd választani...

2014. okt. 20. 20:58
Köszi:)Párom is azt mondja ne fizessük zenészt majd megoldjuk gépről.Igen nem gondoltam volna,hogy ennyire betelnek a helyek.Párom nem nagyon akar ez ügyben intézkedni igy én csinálom már írtam pár fotósnak az árakkal kapcsolatban mivel nekünk csak polgári lesz és ott meg vacsora és csak ott szeretnénk képeket meg videót.Nem lesz leánykikérés sem meg vőfély sem.Minden férfi ennyire nem veszi ki a részét ezekben az intézkedésekben?Gyűrűt is néztem már páromnak mutattam mondta jó nem nagyon érdekli.Nem olcsó a fotós ahogy elnéztem kb 60 ezertől indulnak.Mikor érdemes a polgárira bejelentkezni,hogy az adott időpontra ne vigyék el azt a helyet?Ruhát is megkérdeztem kb 2 hónap mire megvan.
111. P.Petra (válaszként erre: 109. - 963fbe3141)
2014. okt. 20. 20:35

Én azt mondom, a zenéről ne mondjatok le. HA nem is élő zene vagy DJ lesz, ti is össze tudok állítani egy CD/DVD-t a saját számaitokkal, ami a háttérben mehet. :)

Nekünk már megvan az étterem, és az elkövetkező hetekben írjuk is az előszerződést. Tartottunk terepszemlét, elmondtuk az igényeinket a tulajdonosnak, aki szívesen hajlott is a kérések teljesítésére. Szerintem, ha a hely meg van, akkor ahhoz lehet a többit igazítani: DJ, dekor, meghívó stb. Nálunk azért áll most az egész, mert az anyakönyvi hivatal nem hajlandó beírni az időpontunkat, csak decemberben. Addig nem tudom véglegesíteni a meghívókat és éles szerződést sem tudunk még írni... :(

2014. okt. 20. 20:13
minden attól függ, mennyire akartok igényes esküvőt. Ahogy látod a kiválasztott helyszínen is alig van már hely. Ha szeretnétek más szolgáltatókat (cm/vőfély, fotós, filmes) és ezekből nem csak 1 valamelyiket hanem egy jobbat szeretnétek akkor minimum fél évvel előre tervezzetek, de jobb, ha több. Polgármesteribe ha nem fővárosi vagy megyeszékhely ahol 15 percenként van IGEN, lehet elég az 1 hónap, de jobb ott is mihamarabb lefoglalni az időpontot, különben meglepetések érhetnek
2014. okt. 20. 17:22

Akkor jól értem,hogy legyen zene mert az más hangulatot ad:)


Ti mikor intézitek a ruhát és helyet?Most beszéltem azzal az étteremmel ahova menni szeretnénk és már alig van hely júniusra.Egyáltalán hogy érdemes ennek nekiállni?Párom azt mondta majd májusba jelentkezzünk be a polgármesteribe mert elég előtte 1 hónappal de közben meg már a helyet intézzük és még lánykérés sem volt fura.DE nem akarom párom rábeszélni a lánykérésre ha nem akar.Gyűrűt mikor érdemes intézni?

2014. okt. 20. 13:50
Szia, voltam hasonlón, 30 fő, beszélgetős... ott egy bárzongoristát hívtak és nagyon hangulatos háttérzenét csinált.
2014. okt. 19. 20:11
Köszi:)Akkor lehet lesz zene még megbeszéljük párommal
106. P.Petra (válaszként erre: 104. - 963fbe3141)
2014. okt. 19. 11:05

Azt játszik, amit te mondasz neki! Mi küldünk neki egy listát a kedvenc számainkkal és aköré építi majd fel az estét.

A mulatóstól, a 60-70-80-90-es évekig és a mai zenékig mindent lehet választani a többségüknél, ami nektek tetszik. :)

105. genlips (válaszként erre: 104. - 963fbe3141)
2014. okt. 19. 08:41
Azt jatszik, azt kellene, amit te akarsz hallgatni. A jo djknek nagy a repertoarjuk, ha jazzt szereted, azt jatszik, ha csak Frank Sinatrat, azt jatszik. Te vagy a vevo, te dontesz, milyen stilus illik a te eskuvodhoz, vendegeidhez es stilusodhoz. Djnek hivjuk, az igaz, de nem a mai discozenet fogja neked bekeverni az eskuvore. Szerencsere!! :)
2014. okt. 19. 07:36
Köszi:)Nem is a pénz miatt mondom a dekorációt hanem hogy nem lesz zene de azért zene meg igen:)És dj akkor ugye csak mostani modern zenét játszik?
103. P.Petra (válaszként erre: 101. - 963fbe3141)
2014. okt. 18. 22:59
A ti elképzelésetekhez igazodjatok! Nekünk is kicsi esküvőnk lesz (20fő), de mi nagyon szeretjük a zenét, így DJ-t hívunk. A dekorációt illetően, gugli a barátod, sok ötletet lehet találni, amit pár forintból, magad elkészíthetsz. Én is onnan inspirálódom, mert én akarom készíteni a dekort. :)
102. Madine (válaszként erre: 101. - 963fbe3141)
2014. okt. 18. 20:47
szia! szerintem olyan legyen, ami hozzátok közel áll. ha nincs zene, hát nincs. a dekorációt én nem hagynám ki, kicsi pénzből is tök jó dolgokat ki lehet hozni.
2014. okt. 18. 11:40
Sziasztok.Mi is jövőre tervezzük az esküvőt.Szerintetek ha csak 30-35 ember lesz és étteremben egy külön teremben megtartva a vacsora mennyire fura,hogy zenekar zene nem lesz?Fotós lesz azt szeretnénk de zenét nem csak egy sima vacsorát.Vagy ha ilyet szeretnénk akkor felesleges majd a termet asztalt disziteni?
100. Madine
2014. okt. 8. 20:05
Sziasztok! Nekünk februári esküvőnk lesz, és a párom a héten már elkezdte a munkatársainak, barátainak szétszórni a meghívókat. :) A drága annyira várta már... :)
2014. okt. 6. 18:44

Sziasztok!

Mi is megtaláltuk a DJ-nket! Végig beszéltük az esküvő menetét, milyen zenéket szeretünk, közben fürkészve figyelt minket. Mi meg olyanok voltunk mint két izgatott kisgyerek, egymás szavába vágtunk.:)

A projektortól kezdve, a vászonig, mikrofonokig, fénytechnikát és a két helyszín hangosítását biztosítja, sőt a vendégek koordinálását, pici vőfélyszerepet is. Mindezt nagyon jó áron. Nem volt nagyképű. nem sztárolta magát. Szimpatikus volt nagyon! :)

98. genlips (válaszként erre: 97. - Genlips)
2014. okt. 6. 17:28
Akit nagyon akarsz, hogy ott legyen és véletlenül se foglaljon le egy nyaralást arra az időpontra, előtte akár egy évvel is érdemes szóban, e-mailben velük tudatni az időpontot, szerintem (legjobb barátnők, szülők, kedvenc unokatestvérek, nagybácsik-nagynénik)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook