Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Escapelle tablettával esemény utáni fogamzásgátlás után nem jön meg a vérzésem. Meddig várhatok, mi történhet? fórum

Escapelle tablettával esemény utáni fogamzásgátlás után nem jön meg a vérzésem. Meddig várhatok, mi történhet? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
323. Monica25 (válaszként erre: 322. - Szabo.kinga)
2010. dec. 25. 13:28

Szia!

Vettél tesztet?

2010. dec. 25. 10:12
hé lányok még mindig nem jött meg:(
321. 099c0bed40 (válaszként erre: 320. - Szabo.kinga)
2010. dec. 20. 09:50

Szia, szerintem egyáltalán nincs okod izgulni, ha egyszer már megjött a menzeszed... ha ennek ellenére teljesen biztos szeretnél lenni abban hogy nem vagy terhes, elég ha csinálsz egy terhességi gyorstesztet.

Üdv: Eszter

2010. dec. 19. 14:12

Sziasztok!

Péntek este volt,és aznap múlt el a menstuációm.Ez volt kb egy hónapja.A barátommal gumi nélkül szexeltünk,de nem bennem élvezett el.Másnap megint lefeküdtünk,de akkor már bennem élvezett el,mert úgygondoltuk hogy ígyis-úgyis megvesszük a tablettát.Rá 14 orára kb be is vettem a tablettát.rá egy hétre megjött a menstruációm.aztmondta a doki hogy kb december 16.án kell megjönnie,és ha dec.16ra rá 3 hétre nem jön meg akkor menjünk vissza ultahangra.


még nem jött meg,aztmondják barátnők hogy semmi okom az aggodalomra,mivel bevettem a gyógyszert,és mivel aznap múlt el kevés az esély arra,hogy pont akkor lett volna peteérésem.


valaki mondja el a véleményét.

szerintem sekéne izgulnom,mert akkor még később jön meg:sssss

319. Revike1
2010. dec. 19. 11:30

köszönöm hogy ilyen gyorsan válaszoltál : )

nagyon félek mert a menstruációm amugy is késik,mivel antibiotikumokat szedtem 2 hétig(tüdőgyulladásom volt) és nagyon erősek voltak, rendesen befolysolták a szervezetemet,sokszor rosszul is voltam tőlük és most nemtudom mikor kéne megjönnie :/

318. 099c0bed40 (válaszként erre: 317. - Revike1)
2010. dec. 18. 21:39

Szia, semmi egyebet nem tehetsz, amit tehettél, azt megtetted azzal hogy a lehető leggyorsabban bevetted a tabit.

Most már csak az marad hogy reménykedj, Te abba a nagy hányadba tartozol majd, akinek használ az esemény utáni tabletta.

317. Revike1
2010. dec. 18. 13:56

sziazstok ! segitséget szeretnék kérni

tegnap lefeküdtem a barátommal és elszakadt az óvszer. egyből mentünk be a korházba,ott adoki adott egy receptet és felirta az escapelle tablettát.kiis váltottuk azonnal. még 1órán belűl bevettem a "baleset" után.

mennyire hatásos? micisnálhatnék még aterhesség elkerülése érdekében ?

2010. dec. 13. 19:48
Szia, ment rá a privi.
315. Judyy
2010. dec. 13. 15:23
Sziasztok! Volt egy kis baleset a barátommal,kiszakadt a gumi...:S (A fogamzásgátlót 2 hónapja hagytam abba) és az esemény után 24 órán belül bevettem az escapellet...A gyógyszer bevétele után 5.napra vérzésem lett, ami szinte már el is múlt.. akkor ez azt jelenti,hogy levált a méhnyálkahártyám és nem lesz baj?? Tudom, h ez mellékhatás, de csak akkor lehet mellékhatás ha használt is, nem?? Egyébként 26.-án kell megjönnie,és újból elkezdem a fog.gátlót!
314. d6b71af9a8 (válaszként erre: 313. - 099c0bed40)
2010. dec. 12. 12:23
Úgy érzem, a legkevesebb, hogy megkeverte a hormonrendszeremet. Hálát adok, hogy hatott!!!!
2010. dec. 11. 19:05
Szia, ezek szerint terhes nem vagy, csak a hormonrendszeredet keverted meg egy kissé, de az helyreáll előbb-utóbb.
2010. dec. 11. 11:57

Ma, a gyógyszer bevétele után 5 napra megbetegedtem.

(rendes menstruáció nov. 29-dec.3-4-ig volt)

311. d6b71af9a8 (válaszként erre: 310. - Panni21)
2010. dec. 8. 14:05

Húha, nem semmi.:(( Én kb. a 44. órában vettem be. S mint írtam, rögtön a menstruáció után történt, és nem is teljesen bent, hanem a "bejáratnál", nagyját le is töröltem, de ki tudja, mennyi került be. :(

S, aznap reggel még barnás-rózsaszínes is voltam...

Mindenesetre jobb a biztonság, gondoltam, ezért vettem be a gyógyszert. A hasam azóta is görcsölget, és fáj a derekam egyfolytában. De mondjuk ez már három hete fenn áll, közben megvolt a mensim, nem tudom mi ez a görcsölgetés....(oké, most lehet a gyógyszertől, de előtte....???) Úgyhogy mindenképpen el kell mennem a közeljövőben orvoshoz! És nagyon remélem, hogy terhes az nem vagyok!!!!!

310. panni21 (válaszként erre: 309. - D6b71af9a8)
2010. dec. 8. 08:49
Szia! Nem tudom olvastad e amit írtam az escapellével lettem terhes vagyis vagyok 7 hetes!!! Mondjuk nálunk akkor szakadt ki a gumi amikor pont peteérésem volt nem telet el 48 óra h bevettem a gyógyszert és mégis terhes lettem!!! Nem bánom de ezek után nekem megvan erről a véleményem (gyógyszerről)!!! Drukkolok hogy ne legyél terhes de ezek után én már ebbe nem bízok a 72 órás fogamzásgátlásba! Majd írd meg h mi lett veled!!!
309. d6b71af9a8 (válaszként erre: 308. - D6b71af9a8)
2010. dec. 7. 13:06
Annyit érzek, hogy ma egész nap görcsölget a hasam, meg fájdogál a derekam.
2010. dec. 6. 21:22

Sziasztok! Én ma vettem be escapelle-t. Szombaton kora délután történt a "baleset", rögtön a mensesem után. Még szombaton reggel, egy kis világosbarnám.

Bár a barátnőm szerint nem lehet semmi gond, de én csak így nyugodtam meg. Most várom, hogy mi lesz....hogy borította fel a hormonháztartásom.

Jó pár évvel ezelőtt volt szükségem ilyen gyógyszerre (Rigesoft), de akkor semmi bajom nem volt. A gyógyszer bevétele után kb. egy héttel megbetegedtem, és utána megint minden rendben volt. Bár most nem érdekelnek az esetleges mellékhatások, csak nehogy terhes legyek!!!!:(

2010. dec. 5. 08:47
Köszönöm szépen! ( azóta felnőttek, és olyanok mintha barátok lennének , nem pedig tesók)
306. panni21 (válaszként erre: 305. - 099c0bed40)
2010. dec. 4. 21:40
Köszönöm a bíztató szavakat én is azt szoktam mondogatni nem én leszek az egyetlen akinek ilyen kicsi korkülömbség van a babák között!!! Szívből gratulálok a 3 gyerekhez!!!:)
2010. dec. 3. 08:32

Szia, egészen biztos hogy bírni fogsz, az én két "nagy-kisfiam" között is éppen hogy csak 18 hónap volt---és még egy harmadikat is bevállaltunk, igaz Őt csak 3 év után. :)

Így negyed századdal késöbb is amondó vagyok, hogy életem egyik legjobb döntése volt 3 gyerek szülése viszonylag gyors egymásutánban.:)

304. panni21 (válaszként erre: 302. - 099c0bed40)
2010. dec. 2. 11:14
Szia! Köszönjük szépen a jókívánságot és remélem bírok majd két picivel!!!!
2010. dec. 1. 20:06
naa már mindegy végre megjött :)
302. 099c0bed40 (válaszként erre: 301. - Panni21)
2010. dec. 1. 11:34
Szia, az a lényeg hogy meg tudod tartani...jó egészséget és sok kitartást kívánok Neked a két kicsihez!
301. panni21 (válaszként erre: 300. - 099c0bed40)
2010. nov. 30. 20:50
Szia! Én is nagyot néztem mikor ezt az ultrahangos nő mondta nekem!!! Mindegy annyira nem érdekel mert örülök a babának így nem lesz túl sok a két babám között!!! Kicsit korainak gondoltuk a második babát ezért is írattam fel a gyógyszert mikor kiszakadt a gumi!!! Ennek biztos így kellett történnie!!!
300. 099c0bed40 (válaszként erre: 300. - Panni21)
2010. nov. 30. 20:06
Szia, azt senki sem állítja hogy esemény utáni tablettával 100 %-os a védelem,( mindez olvasható a gyógyszer tájékoztatójában is) de azt azért enyhe túlkapásnak tartom hogy egyenesen elősegíti a fogamzást, bárki is találta ki ezt a sületlenséget.
299. 099c0bed40 (válaszként erre: 297. - Cinga1991)
2010. nov. 28. 08:34
Szia, sajnos nem lehet megmondani, mert egyénileg változó.
298. f8ceac9d89 (válaszként erre: 295. - Hellcat)
2010. nov. 23. 12:53

Nagyon szépen köszönöm ezeket a megnyugtató szavakat. . . nem hiszed el mennyivel könnyebb és nyugodtabb lettem. . .

Amúgy ma hajnalban meg is jött. . .

Köszönöm a tanácsot. . .

2010. nov. 23. 10:58
Sziasztok! Nekem az lenne a kérdésem ,hogy kb másfélhónapja volt egy kis incidens, elszakadt a gumi.. és másnap vettem be 72 órás gyógyszert majd azután normálisan meg is jött. Ám most már meg kell volna jönnie 16. án.. vettem tesztet negatív lett. Szerintem sem lehetek semmiképp terhes, csak nem tudja valaki mennyit késhet ilyenkor a menstruáció?:S
296. Hellcat
2010. nov. 21. 21:06
Jah és nem kell előbb megjönnie hanem a rendes időben kell..persze lehet előbb is vagy később,és utána is bekavarhat.Esetemben 3 hónap volt majdnem mire kiürült a szervezetemből...
295. Hellcat
2010. nov. 21. 21:04

Szia!

Ha jól tudom akkor a beágyazódás az 4 nap...azért 72 órás a tabletta.És te elég hamar bevetted szóval sztem kizárt h terhes legyél.Amúgy azért mondanak 2 bogyót mert a Rigesoft az 2 darabos.Az Escapelle meg 1.Minél hamarabb veszed be annál hatásosabb és a mellélhatás sem törvényszerű.Nem akkor hat ha rosszul vagy tőle.Én egyszer sem voltam rosszul,nekem kétszer kellett ilyet bevennem.Viszont nekem mind kétszer késett kb egy hetet.Szerinem kicsit se parázz mert majd azért nem fog megjönni.Nem lesz itt semmi baj szóval nyugi:)és ha elkap is a hév akkor is védekezzetek:P

2010. nov. 21. 19:22

Sziasztok!!!


Nekem egy olyan problémám lenne,hogy együtt voltunk a barátommal november 18án hajnalban és a hév és a friss szerelem miatt kimaradt a védekezés...sajnos,hibásak vagyunk tudom...de utána azonnal mentünk a kórházba és gyógyszert írattunk...ezt az Escapelle tablettát kaptam...be is vettem azonnal...az aktus és ez idő alatt 5-6 óra telt el.

Rendesen a menstruációmnak november 24én kellene megjönnie...

De a gyógyszer bevétele óta semmi bajom nincs...semmi mellékhatás...azt mondta a barátom,hogy aki eddig ilyet vett be az mind azonnal megszenvedte...nekem meg semmi bajom...

Lehet,hogy nem hatott a gyógyszer??

Vagy már késő volt hogy bevettem,mert már megtörtént a beágyazódás???

És akiket kérdezgettem mindenki 2 szem tablettát mondogat,hogy bevett...nekem a dobozban 1 szem tabletta volt!:O

Segítség...tudom nem ilyenkor kell nyávogni,hanem azelőtt kell gondolkozni...csak most a tapasztalatok hallatán kezdtem el izgulni,hogy mindenki írja,hogy mennyit szenvedett...nekem meg semmi bajom és már 3 napja bevettem és még semmi jele annak hogy megjönne!!

Teherbe estem volna??


Előre is köszönöm a válaszokat...

❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook