Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Escapelle tablettával esemény utáni fogamzásgátlás után nem jön meg a vérzésem. Meddig várhatok, mi történhet? fórum

Escapelle tablettával esemény utáni fogamzásgátlás után nem jön meg a vérzésem. Meddig várhatok, mi történhet? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
413. Hellcat
2011. márc. 12. 09:03
Nekem egyik ismerősömnek sincs semmi baja a bogyóval..és azoknak sem kik abbahagyták:)ne izgulj:)
412. Thepuszedli (válaszként erre: 411. - Lilu44)
2011. márc. 11. 23:16
Köszönöm a gyors válaszod :) Igazából bevettem, mert estére egészen normálissá vált, szóval most már mind1. Én is eléggé ellene voltam, de nincs nagyon más választás... És inkább szedem a bogyót, minthogy mégegyszer ilyen helyzetbe kerüljek.. Majd meglátjuk mi lesz. :)
411. Lilu44 (válaszként erre: 410. - Thepuszedli)
2011. márc. 11. 18:08
Sziaa! En a helyedben varnek meg egy honapot a fogival, mert most elegge lesokkoltad a szervezeted...valojaban a helyedben el sem kezdenem szedni, bocsi,hogy ezt mondom, semmi kozom hozza a te dolgod, en csak tapasztalatbol mondom! Amugy az nor malis 'hogy nem iugy jott meg ahogy kellett vna! Nekem is igy volt! En 6 honapja szedtem be utoljara escapellet, az volt a 2. es nekem is hasonlo volt mint neked most! Aa fogamzasgatlot kb egy evig szedtem, majd abbahagytam azoota jon meg ossze vissza, pedig az mar 2 eve volt ,hogy abbahagytam! A mehem osszement, de legalabb nekem meg mukodik, a bnom 3 evi fogi szedese utan teljes mertekben leallt a mehe, es kg akkora moint egy bab... Soha eletemben tobbet nem veszek be ilyen merget a szamba...nah de elkanyarodtam a tematool, bocsi, csak szerettem vna ezt megosztani veletek! A valasz pedig h sztem vard meg a kovetkezo menzit!
2011. márc. 11. 14:31
Sziasztok! Nekem egy olyan kérdésem lenne, h két hete be kellett vennem egy escapelle-t. Azután egy hetet késett a menzeszem a várt időhöz képest. Ma megjött, viszont nem olyan erősen ahogy szokott, inkább egy barnás folyásnak mondanám. Viszont a dokim azt mondta, h elkezdhetem szedni a volina-t, amint megjön... Most nem tudom mit csináljak.. :/ Szerintetek ez csak a sürgősségi bogyó miatt gyengébgb és elkezdhetem szedni a fogamzásgátlót??
409. 099c0bed40 (válaszként erre: 408. - Hellcat)
2011. márc. 8. 20:04

Szia, igazán nincs mit köszönnöd, nagyon szívesen válaszoltam.


Szerintem nem lesz gond, szépen lassanként át fog állni a szervezeted a gyógyszerben levő hormonokra.

Ha mégsem lennél teljesen rendben, akkor egy kicsit más hormon-összetételű ( nem feltétlenül "erősebb") gyógyszert kell kipróbálni.

A választék mára már szerencsére nagyon széles, (nem úgy mint mikor én kezdtem szedni 28 évvel ezelőtt-- akkor ugyanis mindössze 2(!)fajta fog. gátló volt a forgalomban, abból lehetett "válogatni". :)

A legjobbakat Neked, nyugi, nem lesz baj: Eszter

408. Hellcat
2011. márc. 8. 08:45
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat,nagyon megnyugtattál:) ma reggel megint nem volt semmi,meg este sem.Valószínűleg tényleg az lesz,hogy szokja a szervezetem.Nekem ez az első gyógyszerem,és nagyon megijedtem,mert még nem volt semmiféle tapasztalatom:)Az első hónapot is kivártuk,tehát védekeztünk máshogyan is,nehogy baj legyen.Aztán mikor jött a pecsételés,akkor egyből elolvastam a papírt és mivel nem írta hogy alkalmazni kell ilyenkor mást védekezési formát is,így nem használtunk óvszert.Most szombaton hagyom abba a második levéllel.Kíváncsi vagyok hogyan és melyik nap jön meg.Utána mennék nőgyógyászhoz rákszűrőre meg konzultálni a gyógyszerrel kapcsolatban.Amúgy azért döntött emellet,mert nagyon alacsony a hormontartalma.Persze ha nem válik be akkor kipróbálok másfélét,de azért nem szívesen cserélgetném:S Mégegyszer köszönöm a segítségedet:)
407. 099c0bed40 (válaszként erre: 406. - Hellcat)
2011. márc. 8. 08:03

Szia, amit ide bemásoltál, az pontosan úgy is van.

Nem kell aggódnod egy esetleges terhesség miatt, a színes folyás és pecsételgetés mindössze annak a jele, hogy a szervezetednek szoknia kell a "mesterséges hormonokat" amik a gyógyszerben vannak.


Ha viszont 3-4 hónapon túl is makacsul visszatér a vérezgetés vagy barnázás, akkor célszerű íratni egy más összetételű tablettát, választékból igazán nincs hiány, épp most néztem valamelyik orvosi fórumon, jelenleg 54 féle (!) orális fog. gátló közül lehet (egyénre szabottan) választani.


A Helyedben egyáltalán nem aggódnék, mert kizárt hogy terhesség miatt legyen ez a kis vérzészavar, de ha biztosra akarsz menni, csinálj terhességi tesztet, negatívnak kell lennie.

Ha bármi egyéb kérdésed vagy észrevételed lenne, nyugodtan keress privátban, tudásomhoz és időmhöz mérhetően amit és amint tudok, válaszolok!

406. Hellcat
2011. márc. 7. 21:04

Ezt írta a papírja:

A kombinált fogamzásgátlók alkalmazásának első néhány hónapjában rendszertelen (pecsételő, vagy áttöréses) vérzés jelentkezhet a szabályosan ismétlődő megvonásos vérzések közötti időszakokban. Lehetséges, hogy emiatt tisztasági betétet kell viselnie, azonban folytassa továbbra is az előírt módon a tabletták szedését. Amint szervezete alkalmazkodott a tabletta hatásaihoz, a rendszertelen vérzés is megszűnik (rendszerint 3 csomag felhasználása után). Ha makacsul fennáll, erősödik, vagy újból jelentkezik a vérzés, forduljon orvoshoz.

405. Hellcat
2011. márc. 7. 21:00
remélem nem lesz semmi gondod.Viszont szeretnék én is kérdezni,tudom nem ebbe a fóromba való,de nem nagyon kapok rá választ másikban:S szóval az a bajom,hogy most szedem a második levél mercilont,és az első levél után meg is jött szépen a vérzés a második gyógyszermentes napon,majd elmúlt,aztán elkezdtem a második levéllel.Ekkor már nem védekeztünk,nem is volt semmi gond.AZtán szombaton (még 8 szem volt akkor hátra) lett egy kis rózsaszínes folyásom,de éppen hogy valami.Vasárnap szinte semmi nem volt.Aztán ma meg reggel egy nagyon kicsi,aztán együtt voltam párommal,majd utána erősebb barnás lett.Aztán most estefele meg már pirosas mensi szerű.Nagyon félek,mert nem tudom mi ez.Azt írta a papír,hogy az első 3 hónapban lehet pecsételő vagy áttörő vérzés,de azt nem tudom,hogy baj-e hogy ez a ciklus vége felé jelentkezik.Nem védekeztünk párommal máshogy,mivel gondoltam véd,ha szedem,mivel a gyógyszermentes napon is véd.Lehet butaságot csináltam,nem tudom:S de aggódok mi ez s félek,hogy erősebb lesz.Nem szoktam SOHA felelőtlen lenni,mindig nagyon vigyázunk.Lehetséges,hogy még szokja a szervezetem?Első levélnél majdnem végig volt barnás folyásom.Elvileg normális lehet ez,de én csak attól félek,hogy ez azt jelenti,hogy nem véd és lesz valami gubanc....:S:S pont azért kezdtem el szedni,hogy ne parázzak,és biztonságban legyek:s
2011. márc. 7. 19:49

Köszönöm a válaszod!:)

Nagyon félek, hogy milyen következményei lehetnek:S Lehet fel kellene hívnom a nőgyógyászom? Bár nem hiszem h tudna mit kezdeni velem:S Ezek szerint marad az idegőrlő várakozás. Ja, és egyébként, mikor először bevettem a tabit, fájt a hasam egész héten. Görcsöltem, de semmi nem történt. Most viszont miután bevettem a tabit semmit nem érzek. Se hasi görcs, se hirtelen felindultság, semmi. Érdekes...:S

403. 099c0bed40 (válaszként erre: 401. - Nagygubanc)
2011. márc. 7. 19:37

Szia, ha már előtte se voltak rendben a hormonjaid, akkor sajnos valóban jóval valószínűbb hogy az ilyen sűrű egymásutánban beszedett "progeszteronbombától" nehezebben áll majd vissza a ciklusod.

Ha 3 hónapnál is többet késik, érdemes orvoshoz menni és egy hüvelyi UH-ot kérni, a méhnyálkahártya illetve a petefészkeid állapotának megítélése miatt.

2011. márc. 7. 18:56
ja,és a "vicces" a dologban, hogy teljesen más csomag gumi volt teljesen más márkával. Ami kilyukadt először, az masculen volt, a másik pedig lifestyle...:S:(
2011. márc. 7. 18:55
köszönöm szépen a válaszokat! Egyébként a tabit, egy-két órával a baleset után vettem be,szóval nagyon hamar. Nem is a terhesség iránt aggódok, az nem lesz az tuti. Hanem jobban aggódok a hormonális kavarodástól. Főleg, mert nyár elején, volt hogy 5 hónapig!! nem jött meg. Elmentem orvoshoz, azt mondták PCO gyanú, ami végülis azt jelenti, hogy kevés az ösztrogén a szervezetemben. Végül kiderült, hogy nem PCO, és most mentem volna további hormon vizsgálatokra, dehát ezzel a közjátékkal semmi értelme nem lenne. Ez az egész pedig attól volt, hogy szedtem fog.gátlót. Nyár elején leálltam róla és attól nem jött meg 5 hónapig. Ezért se szeretnék fog.gátlót szedni, de muszáj lesz. Teljesen kikészültem. Még egy ilyet nem tudok feldolgozni...:(
400. 099c0bed40 (válaszként erre: 398. - Nagygubanc)
2011. márc. 7. 08:44

Szia, véleményem szerint a terhességtől nem kell félned, a hormonjaid viszont alapos "progeszteronlöketet" kaphattak az egy héten belüli két tablettával---- én inkább attól tartanék a helyedben, mikorra áll vissza a normál ciklusom, és ha visszaáll, normális lesz-e.

Továbbá komolyan elgondolkodnék egy másfajta fog.gátlási módszeren, ha ez a gumis változat most ennyire pechesen jött össze.

399. Hellcat
2011. márc. 7. 08:07
Szia.Szerintem nem lehetsz terhes,én így gondolom,mivel hat a gyógyszer ha ilyen hamar is veszel be kettőt,csak szerintem a szervezeted oda lesz nem is kicsit.Szóval ne csodálkozz,ha össze vissza fog megjönni,vagy késik csomót:S nagyon nagy adag ez,pláne kétszer:S nem gondoltál rá,hogy tabit szedj?Én rászántam magam,mivel nálam is kétszer fordult ez elő,és azóta nyugodtabb vagyok.Ezzel az esemény utánival szerintem többet árt az ember,mint a fog.gátlóval.De mégegyszer mondom,szerintem nem lehetsz terhes,bár nem vagyok nőgyógyász.Egyik barátnőmnek is ez volt,hogy 1 hónapban kétszer szakadt ki az óvszer és így kétszer vett be esemény utánit,és nem lett terhes.Gondolom ez amúgy hibás csomag óvszer lehetett,mert nálunk is mikor egy elszakadt teljesen,akkor bevettem a tabit,de utána megint szakadt egy csak az még a legelején.Sajnos van hibás csomag óvszer.Ezért még azt javasolnám,hogy ha egy dobozból egy szakad akkor kuka az egész.Igaz pénzkidobás,de inkább 700 ft menjen kárba mint majdnem 6000 tabira vagy esetleg abortuszra:S:S bocsánat,hogy hosszúra sikerült,megpróbáltam mindent beleírni:) és fel a fejjel,szerintem nem lesz gáz,csak próbálj meg megnyugodni még ha nehéz is.Amúgy a baleset után mennyi idővel sikerült bevenni?
2011. márc. 6. 21:23

Sziasztok!

Nagy bajban vagyok:S Múlt héten, tehát február 27.-én, történt egy kis baleset, kilyukadt a gumi. Párommal azonnal dokihoz mentünk, felírta a tabit, bevettem. Tudni kell azonban, h nem vagyok egy egyszerű eset, a februári mensim kimaradt. Először csináltam egy tesztet negatív lett. A héten kezdtem megnyugodni, mikor ma, megint megtörtént a baleset. Megint doki, megint tabi. Aggódok nagyon. Egy hét eltelte után két ekkora dózisú hormonbomba...Mennyire kell félnem?:S

Választ előre is köszönöm.

Gubanc...

397. Hellcat (válaszként erre: 396. - Malacka_93)
2011. márc. 3. 20:05
Én egyszer sem hallottam,hogy extra vérzést okozna,vagyis azt,hogy mindenképpen okoz..előfordulhat,de kicsi rá az esély.Elvileg rendes időpontban kell megjönnie,de persze előbb is jöhet meg később is,de inkább később szokott.Szerintem jobb lenne,ha mgnézetnéd magad orvossal.Nálam egyszer sem okozott extra vérzést.Mindig 1 héttel később jött meg és mindig rendes vér.Persze az is lehet hogy érzékeny vagy rá,nem bírod annyira és ezért vannak ilyen tüneteid.Amúgy ezeknek az esemény utáni tablettáknak az a lényegük,hogy megakadályozzák az esetleges megtermékenyített petesejt beágyazódását.Ha jól tudom,akkor 4. naptól van beágyazódás,ezért 72 órás a tabletta.Minél hamarabb veszed be,annál biztonságosabb.Szerintem,ha a peteérés előtt 2 nappal vetted be,akkor a rendes mensi időben kellene megjönnie,vagy később.Nekem mind a kétszer 1 hetet késett.Mellékhatása annyi volt,hogy bekavarta a mensimet egy jó pár hónapig,de ennyi.Hasam se fájt,nem is véreztem akkor amikor nem is kellett volna.Szerintem mondd el egy orvosnak és vizsgáltasd meg magad,legalább tudnád,hogy nincs baj és megnyugodnál.Remélem tudtam segíteni.
2011. márc. 3. 17:39

2 hete vettem be egy escapelle tablettát. egy internetes protálon azt mondták, hogy a 72 órás tablettának az a hatása, hogy 7 napon belül hoz egy extra vérzést. nekem a tabletta utáni 8. napon kezdett el furcsa lenni a folyásom, először rózsaszínes, majd barnás, mostanában pedig barnás és egyben véres is.... de ennek a mennyisége napszakonként változik, például reggeltől délutánig vérzés féleésg van, délutántól estig csak pecsételés... az alhasam is fájogat azóta, a mellem pedig már 1 hete... peteérésem előtt 2 nappal vettem be a tablettát... elvileg csak 5-7 napot késhet a menstruációm, de ezen a portalon azt mondták, hogy ezt az extra vérzést követő 28. napon fog csak megjönni megint... most mi az igazság? mi van velem?

(nem felelőtlenségből kellett bevennem, baleset történt...)

2011. febr. 19. 21:20
Szia, nem mindenkinél okoz mellékhatást, ám ettől még hat, úgyhogy nyugi...:)
2011. febr. 19. 11:52
Szia köszönöm picit megnyugtattál:) és az normális h a tabi után semmi mellékhatást nem érzek? kb olyan mint mielőtt bevettem:/ nem kéne rosszul lennem tőle v ilyesmi? a sok hormon miatt.
2011. febr. 19. 11:02

Szia, ha a barátod nem benned ejakulált, a gumi is csak az oldalán szakadt ki, ráadásul még a tablettát is bevetted, akkor gyakorlatilag 0 % az esély arra , hogy teherbe estél.

Ne izgulj, semmi okod rá!

Eszter

2011. febr. 19. 10:56
Sziasztok! A véleményetekre lennék kiváncsi. A barátommal az együttlét után vettük észre, hogy elszakadt az óvszer az oldalán, de nem bennem ment el(nem szoktuk pont ez miatt). Ezután kb 20 órával vettem be esemény utáni tabit, biztos ami biztos alapon. kb 2 hét múlva kell megjönnie. eléggé izgulós vagyok:S Szerintetek mennyi az esély arra hogy terhes legyek? Adri
2011. febr. 11. 14:08

Szia, bocsáss meg, ez esetben félreértettelek!


A válaszom többi része helytálló, azaz sajnos előfordulhat hogy a gyógyszerben lévő nagy adag progeszteron miatt a saját hormonrendszer megborul, és időbe telik míg helyreáll, ez a "rendetlenkedés" max. 3 hónap szokott lenni, nem több.

Egy kis türelem, Nálad is be fog állni a ciklusod olyanra amilyen volt .

Ismételten bocs, hogy félreértelmeztem amit írtál, szép napot: Eszter

2011. febr. 11. 10:03
köszi a vlaszod :) am csak 1 szer vetem be jan 11.n (elöte 4.n jöt meg) s 17n megjöt(tablettl) meg most februr 4n megjöt megin rendesen s ez nyugtalanitot h szinte 2hetente megjöt.
389. 099c0bed40 (válaszként erre: 388. - Tamara91)
2011. febr. 11. 08:57

Szia, hogy e össze-vissza vérzel, az normális, az Escapelle-t viszont nem szabadna ilyen sűrűn használnod, mert előbb-utóbb teljesen tönkre fogja tenni a hormonműködésedet.


Ha ennyi "baleset" ér Benneteket, akkor talán inkább egy más fajta fogamzásgátlási módszeren kéne elgondolkoznod, a paletta széles, biztosan lehetne találni valami ennél jóval megbízhatóbbat.

2011. febr. 11. 07:53
sziasztok. Jan 4ksve de megjöt s9 ig tarot 11edik kiszakat az óvszer és bekelet venem az escapella tablett 10rra r sikerült. 6napra r megin megjött rendesen 5 napig tartot kt hétre r megin megjöt feb 4n ezis 5napig tartot. Ez normális?
2011. febr. 7. 19:40

:)))) Igazán nincs mit, nem az én érdemem volt, hanem a gyógyszeré és a szervezetedé.

Örülök neki, ezek szerint most már tökéletesen megnyugodhatsz!

2011. febr. 7. 16:55

Sziaa. Hihetetlen!

Ma reggel felkeltem és a legjobb dolog történt velem... Megjött!

Mintha megijedt volna, ahogy a tesztet emlegettük.

Nahát! Micsoda öröm! Köszönöm szépen mégegyszer.

2011. febr. 7. 00:03

szia, örülök hogy sikerült megnyugtatnom egy kicsit.

Tesztek érzékenységében ennyi idő elteltével ( hét hét, ugye?)szerintem már nincsenek nagy különbségek, de ha a gyógyszerészt megkérdezed, Ő biztosan tud segíteni, melyik a legérzékenyebb, azaz a legmegbízhatóbb.

2011. febr. 6. 11:32

Nagyon szépen köszönöm kedves Eszter a segítséged.

:) Picit most megnyugodtam, de minél hamarabb fogok akkor egy tesztet venni ( hogy mégjobban megnyugodjak) Van valami "ajánlatod" hogy milyet vegyek? Árkategória? Vagy mindegy?! ( Szerencsére nem volt még ilyennel dolgom)

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook