Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Endometriózis! fórum

Endometriózis! (beszélgetős fórum)


14. vic8
2008. szept. 13. 21:04
Köszi Rena! Ugaynezt kívánom Neked!!!
13. Rena85 (válaszként erre: 12. - Vic8)
2008. szept. 13. 12:43
Vic!Köszönöm a bíztatást!Kívánom neked,hogy minnél hamarabb sikerüljön a baba!
12. vic8
2008. szept. 13. 08:03

Rena! Nekem is endom van! :(

két éve laparatomiás műtétem volt. ökölyni cisztával. kivették a jobb petevezetékemet és a vakbelemet is, mert már annyira gyulladt volt. utána 6 hónap Danoval kúra, 1-2 hónap szünet. Lassan másfél éve próbálkozunk a babával, de sajnos nem sikerül összehozni. Van már egy négyéves lányunk és nagyon szeretnénk legalább egy l kistesót. A héten voltam orvosnál, szép tüszőim vannak, csak sajnos a jobb oldalon, ahol nincs vezeték. Bal oldal teljesen üres volt. Most újra 3. és 23. napi vérvételből hormonvizsgálat, aztán 90 % hogy megyünk a Kaáli-ba...

De én még reménykedem. Vannak csajok, akiknek sikerül endoval teherbe esni. Egy ismerősöm augusztusban szült, egy másik most terhes, egy harmadik nagyon kedves ismerős a napokban halvány pozitivat tesztelt. nem hiszi el, így hétfőn ismétli a tesztet.

Szóval nem csüggedni, nem feladni, a legváratlanabb pillanatban fog érkezni a baba!!!

üdv: vic

11. Rena85 (válaszként erre: 10. - Álmoska)
2008. szept. 11. 00:03
Szia!Köszönöm,hogy írtál.Szeretném megkérdezni,hogy te is azért kezelteted az endód mert babát szeretnél vagy mert annyira elviselhetetlenek a tünetek?
10. álmoska (válaszként erre: 1. - Rena85)
2008. szept. 10. 21:18

Szia Rena!

Mire vagy kiváncsi az endóval kapcsolatban?

nekem februárban volt egy ilyen műtétem,ha tudok valamiben segíteni,csak szólj.

2008. júl. 28. 16:00

Sziasztok!


Sajnos nálam is Endometriozis-t diagnosztizáltak, túl vagyok egy Laparoszkópos petepészek-ciszta műtéten és eközben kiderült, hogy mindkét petevezetékem el van záródva, tehát sajnos csak Lombik jöhet szóba. A problémám viszont az, hogy nem szeretnék még egyenlőre gyereket. (Nemrég volt egy mellnagyobbító műtétem is, tehát gyereket nem is célszerű még most vállalnom. ) Tudtok valami tippet adni, hogy mit csináljak most? 6hónapos Injekció-kúrát javasolt az orvosom, aztán már küldene is a Kaáli Intézetbe, mert szerinte minél hamarabb babát kell vállalnom, ha egyáltalán akarok-e valaha gyereket. De a párommal mi még nem érezzük úgy, hogy nekünk most gyerek kellene, méghozzá azonnal. Tudnátok tanácsot adni, hogy lehetne ebből kigyógyulni úgy, hogy még ne kelljen vagy 1-2 évig szülnöm?

Előre is köszönöm, ha segítetek!

További szép napot Nektek!

2008. jún. 13. 08:56
Köszi!
7. Rena85 (válaszként erre: 6. - Pannati)
2008. jún. 12. 12:48
Szia!Átnézek erre az oldalra biztosan sok érdekes olvasnivalót találok.Gratulálok a kislányodhoz meg a pocakodban lévő babához!
2008. jún. 12. 12:31

Szia,


rengeteg sorstársad vanb, csak nem jó helyen keresed őket/minket.

A www.endometriozis.hu oldalon van fórum és midnent megtalálsz, ami ezzel kapcsolatban érdekel.


Amúgy én is endós vagyok, 2X műtöttek a Tétényiben (Rákóczi prof. úr) és így is csa k lombikkal lehettem terhes, de már van egy 2,5 éves kislányom és egy 7-8 centis baba a pocakomban.

2008. jún. 4. 13:46
Úgy látom nem sok sorstársam van!
4. Rena85 (válaszként erre: 3. - 45f5ce422c)
2008. jún. 4. 11:50
Szia Hanim!Köszönöm,hogy leírtad!Mindíg jó olvasni,hogy volt akinek sikerült és ez lelket önt belém!
2008. jún. 4. 10:20

Sziasztok!


az én közvetlen környezetemben van 2 nő, akinek endometriózist diagnosztizáltak, amikor babát akartak. Az egyik anyukám legjobb barátnője, a másik csajszi is közeli ismerősünk. Az egyiknek 3 (ikrek!), a másiknak 2 gyermeke született, úgyhogy ne csüggedjetek, ne adjátok fel!

Az a lány, akinek 2 bébije van most (29 éves), évekig meddőségi kp-ba járt, és a doki a szemébe mondta, hogy soha nem tud majd teherbe esni.

Erre kb fél évre, amikor már nem kezelték, megfogant a baba, rá két évre pedig, a második!:))

Úgyhogy én csak azt tudom mondani, sok sok bátorságot, kitartást és sok-sok egészséges babócát kívánok mindenkinek!

2008. jún. 4. 07:10
Magamról röviden annyit,hogy most derült ki,hogy endometriózisom van és valószinüleg ezért nem jött össze a baba.Júni közepén kezdem el az injekciós kezelést ami 3 hónapon át fog tartani.Nagyon remélem,hogy a kezelés után már nem kell sokáig várni a babára!
2008. jún. 4. 07:04
Sziasztok!Szivesen beszélgetnék olyan nőkkel akiknek van vagy volt endometriózisuk!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook