Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Endometriózis! fórum

Endometriózis! (beszélgetős fórum)


2009. jan. 27. 17:08

szerintetek ez autoimmun betegség?vettem egy kapszulát amire rá van irva hogy ne alkalmazza autoimmun betgségeknél de nemtudom ez az e...

amugy meg tök fura mert nekem 2-3 napra csökkent le a havi vérzés,szinte alig volt, ez a darabos most van ,ja és a férfihormonom is elvileg több mindig is több volt,azárt voltam aknés 15évig kb ,most is,szal nem értem.ha nekem több a férfi hormonom elvileg az az endo ellen szólna ...

2009. jan. 27. 14:08

na megvan a date !!!10én kell mennem és 11 e műt...nagyon remélem h addig minden ok lesz,rengeteg gyümit kéne egyek nehogy elkapjon az influenza ...

a másik érdekes dolog,megvan a gyomrom szövettana is,negativ...a doki sem érti,mert mondta h elég gyulladt,érdekes.én már semmit nem értek.

222. kovbri (válaszként erre: 220. - Makrai.lilla)
2009. jan. 27. 11:33
Az vagy cisztától,vagy az endotól lehet,szerény véleményem szerint. Nekem is nagyon sokszor darabos a mensim,de azt gondolom,jobb ha kijön,mintha bentmaradna... Nekem ugye egy 8,és egy 5cm-es csokiciszta volt bent,lehet hogy attól jöttek a darabok,de a műtétnél kiderült az endo is,szóval nem tudom... Hülyeséget nem akarok irni.
221. kovbri (válaszként erre: 217. - Zsanetta)
2009. jan. 27. 11:28
Sajnálom Zsanetta!! Én az I.számúra járok,ott is van a dokim. Nekem eddig még problémám nem volt velük,a barátnőm mindhárom gyerkőcét ott szülte. A dokim is nagyon őszinte volt,mindent elmondott,és ha van valami bemehetek,vagy felhivhatom bármikor. Egyedül egy-két nővérkével nem voltam megelégedve,de nekik is elég stresszes a munkájuk... Hát nem tudom,a II.-ről sajna nem tudok mit mondani,pedig azt hallottam,az jobban felszerelt.
2009. jan. 27. 09:56
nektek nemvolt darabos a mensitek?amugy nekem is "csak" most ez meg az elözö havi,soha nemvolt ilyen.
2009. jan. 27. 09:51

zanetta ez valóban szar,,mit jelent ez a hysteroscopia ???azért remélem velem minden ok lesz mert sajna nincs pénzem maszek klinikára az 250 000 ft..

hogy lehet ezt félrekezelni???

218. Jucus14 (válaszként erre: 216. - Makrai.lilla)
2009. jan. 27. 09:30

Szia.


Az szerintem az endo miatt van. Mert az is méhnyálkahárty túlműködés jelent. De Én valahol azt olvastam, hogy az annyira nem egészséges, ha nagyon darabos. Bár endo sem egészséges. Szólj a dokinak is ez miatt.

2009. jan. 27. 09:30

a klinika itt budapesten botrányos,mesélhetnék róla hogy cseszték el az életemet.

most próbálom rendbetetetni magam más dokinál.

4 laparoszkópia endo miatt 3 éven belül,és egy hysteroscopia aminek az eredményét elsumákolták.

ez a II.női.

ja és egészséégügyi dolgozó vagyok,igy nem tudtak átvágni,bár sikerült tönkre tenni az életem.

az I.nőin pedig csak a koraszülött intenziv a jó,ami tényleg kimagasló.

3 kolleganömet is félrekezeltek endoval és lombikkal,ők is azóta ott hagyták.

kérdéd az ha ezt csinálják egészségügyi dolgozókkal mit csinálhatnak laikus nökkel!!!

2009. jan. 27. 09:10
az sztetek mitöl van ,az utóbbi 2 mensin most iylen,hogy vér ugy nemsok van ,mármint a betéten de ha pisilek minden egyes alkalommal jönnek ki darabok?bocs ha közvetlen voltam de tuti ezzel függ össze,...
215. kovbri
2009. jan. 26. 23:15
Igen,a sotén sajnos rengetegen vannak. Egyrészt azért Sajnos,mert sok a beteg nő. Én nem is gondoltam volna. Másrészt viszont a klinikának nagyon jó hire van,rengetegen járnak vidékről ide.
2009. jan. 26. 18:53
valaki valami activellt magyarázott.na ma hivtam a doktort,azt mondta holnap reggel ad iröpontot a mütétre de olyan 3 hét mulva csak. el is utazik stb meg gondolom sokan vannak.
213. kovbri
2009. jan. 26. 17:36
Köszi,mindenképpen rákérdezek,mert a homeopátiás szerekkel szerintem abszolút nem ártok.
212. Jucus14 (válaszként erre: 211. - Kovbri)
2009. jan. 26. 16:11

Szia.


Én nem próbáltam semmit beszedni rá. De szerintem nem is túl jó ötlet, mert mesterségesen idézik elő ezt az állapotot.

Szerintem ki lehetett bírni.

De kérdezd meg a dokidat.

211. kovbri
2009. jan. 26. 14:47

Küldtem emilt Lilla. :) A többiektől kérdezném,akik átestek ilyen hormonkezelésen,hogy a mellékhatásokat mint pl. a hőhullám stb. nem próbáltátok kezelni homeopátiás szerekkel,vagy gyógyszertárban kapható gyogyikkal ami kifejezetten klimaxos tünetekre vannak?

Köszi

2009. jan. 26. 09:03

szia !!oké .várom az emailt..

húú én régen voltam pánikbeteg már nem,de nem tudom,lehet a nyugtató nekem is jól jönne majd,föleg elözö este,mert én pl ha utazok valahova akkor sem tudok már elözö nap aludni.sajna az uh most kizárva mert megjött ma,de nemtudom,sokan azt irják hogy ott sem mindig látszik,csak ha van cisztád az enyém meg mensi után el szokott múlni.ez is érdekes,mert ez a csoki akármi nem szivódik fel nem?

amugy meg,mivel 2 éve fáj és tudom h valami nem Ok,ezért is szerintem elöbb vagy utóbb ugyis kéne mennnem laparra,akkor meg inkább most mint nyáron.

a gyógyszert mikortól adnák neked?

hát én nemtudom mit csináljak ha kiderül hogy ez van.mit szoktak mondani mennyi az az idö (fél év)?mire jó lenne teherbe esni ha nem akarsz ilyen hormon szart?nos, nekem van valakim de nem itt él,olaszba,ezért is nagyon rossz mert rég ott kéne lennem,helyette itthon szenvedek,neki már van gyereke,és nemtudom mit szólna ha hirtelen beállitanék azzal hogy :most kéne gyerek mert késöbb nem lehet?:):(kicsit vicces lenne.

209. kovbri
2009. jan. 25. 21:14
Mivel se pasim,és én még szülni sem szeretnék,igy ez még várat magára. Megkérdezem én is az injekciót,mert hát azt sem tartom egy jó dolognak,de a gyógyszerről nagyon sok rosszat hallottam. Én begörcsöltem iszonyatosan,és úgy mentem az ügyeletre. Ott derült ki uh-n a két ciszta. Igy már ki sem akartak engedni,de nem akartam bent maradni. Igy 2-héttel később mentem befekvésre. Azért én a helyedben mindenképp kérnék hüvelyi uh-t. Ne tapogasson,hanem nézzen meg. Első altatásom volt. Nagyon féltem én is,csak utólag jöttem rá,hogy nem kellett volna. Én nagyobb dózis nyugtatótak kaptam még a műtőben is,amiben azért altató is van,mert pánikbeteg vagyok. Attól volt a kábaság. Szóval nincs két egyforma eset. Irok neked priviben is. Azt csak lehet,hogy holnap,ha nem baj.:)
2009. jan. 25. 21:01

te akkor nem injekciót kapsz?

állitolag a gyogyszer sok nönek nem állitja le a mensit.és a gyerek?mit mondtak?szülj? vagy várj?

nekem is mondta még h lehet amit tapintott az vmi összenövés akkor az lehet 3 óráig tart a műtét majd?

puszi mindenkinek jó éjt

2009. jan. 25. 20:59

úú köszi a terjedelmes választ,. neked amugy hogy derült ki ez ?mármint milyen okból döntöttek a műtéted mellett?nekem ez a jobboldali alhasi fájdalom,de az kb 2 éve..ezért félek énis nehogy mire odaérek már nekem is ilyen elfajult lesz minden...bár azt mondta a bal oldalon semmit nem érez,de amikor a jobb oldalra ért a kezével ,mondta h hú ez csunya,,de ha meg olyan komoly lenne a dolog,miért mondta h nem erölteti a műtétet ?, majd szóljak én neki ha ugy érzem h menni akarok..ha pl vmi 5-8 cm eres vmit érzett volna,gondolom nem engedett volna el ezzel,amugy meg Uh -t nem is nézett.

de kitudja,olyan tapasztalt és jó keze van hogy ebböl is megállapitotta h ott valami van,hát ja,de mi? ez itt a kérdés..

elsö altatásod volt?azárt viselted rosszul??3 napig kába? ez durva ilyet nem hallottam.

jesszus

és az árak?ha nem gond,privibe megirhatnád hogy megy stb ezek a dolgok.

hires@citromail.hu

még tuti lesz kérdésem,de olyan jól esik h mások is vannak és segitenek,

206. kovbri
2009. jan. 25. 20:50
Az altatáshoz meg rengeteg vizsgálatra van szükség,ha valami van,ott kiderül,emiatt ne aggódj.
205. kovbri
2009. jan. 25. 20:47
Nem ugyanaz a kettő,de egy klinkán belül van. Engem most hétfőn műtőttek az I.számú klinikán laparral. Volt egy 8,és egy 5 cm-es cisztám. Sajnos ki kellett venni a bal petevezetőmet,mert teljesen átjárhatatlan volt,és sajnos kiderült az endo is ami nagyon súlyos IV. stádiumban van.:( El vagyok keseredve nagyon. Az összenövéseket oldották,és most a dokim nekem is a gyógyszeres kezelést mondta. A sote nagyon jó kórház. Egy nappal a műtét előtt kell majd bemenned. Adnak beöntést. Ezzel kezdik. Este 7-ig ehettem,és éjfélig ihattam,utána már semmi. A második voltam a műtőben, negyed 11-kor mentem be. Trombózis ellen kapsz majd szurit,meg bátoritó gyógyszert. :) Attól rendesen el lehet lazulni. Utána már gyorsan ment minden. Vénásan altatnak,nem érzel semmit. Bár nekem is az 1-órás műtét helyett 3,5 órás volt,és nagyon nehezen viseltem az altatást. 1 napig utána az intenziven voltam, be volt dagadva az arcom,és a szemem is nagyon csúnya volt. De ne ijedj meg,mindenki az intenzivre kerül,megfigyelésre. Én 3 napig kába voltam az altatástól,de neked biztosan nem lesz annyi,nekem az összenövéseket oldották,és nagyon csúnya volt odabent minden. A katétert nem érzed,azt még altatásban teszik fel,és amikor kihúzzák nem vészes. Az orvosok nagyon rendesek a sotén,nyugodtan mehetsz oda. Ha valami kérdésed van,kérdezz nyugodtan.
2009. jan. 25. 20:22
2es en van most olvasom.
2009. jan. 25. 20:20

úú ezt nemtudom pontosan asszem 1 ? ahol dr.ács nándor van...én tatabányai vagyok uh fogalmam sincs a dokikról de öt ugy hallottam jó..ismeritek?

még nincs amugy elöjegyzésem....gondolkoztam(zom)

szerintem holnap v kedd felhivom.de nekem mint irtam van más bajom is jelenleg,1 hónapja gyomor fájdalom,gyulladás,ki is lett mutatva tükrözéssel ami miatt lehetne müteni de gondoltam megkéne várnom amig elmulik,aztán rájöttem h lehet fölösleges várni,hisz 1 hónapja fáj és nem múlik,szal nekem sajna még más betegségem is van és ezt sem tudnák mi a szar ez.max a gyomrom moatt az lesz szar ha már nem ehetek elözö nap 12 töl meg inni sem,egy gyulladt gyomor ha 1 napig koplal hát nemtudom de minden esetre megkérdem a gasztrós dokim h mi legyen.

miért ?a sote 1-2nem ugyanaz?

jó éjjjjtttttt

202. kovbri
2009. jan. 25. 19:36

Szia Lilla!

A sotén hol műtenek? I.számú,vagy II. számú női klinikán?

2009. jan. 25. 19:25
ezt kézzel tapintotta h ekkora,meg már egy elözö havi uh is 2-3 cm eres vmit látott.hány cm -ernél nem lehet laparral csinálni????
200. Jucus14 (válaszként erre: 199. - Makrai.lilla)
2009. jan. 25. 17:32

Az enyém is ilyen volt. De hidd el nekem, altatásba semmire nem emlékszel.

De azt írtad, hogy 2-3 centi a ciszta. Azt meg lehet csinálni laparral.

2009. jan. 25. 17:27
én már csak attól tartok h laparral indulnak és ha valamit találnak akkor abból akár lehet hasi műtét is,iylet is hallottam...
198. Jucus14 (válaszként erre: 197. - Makrai.lilla)
2009. jan. 25. 15:02

Erre talán más tud választ adni, mert nekem lehet hogy jóval magasabb a fájdalom tűrő küszöböm, de én nem szenvedtem. Bár nekem az endo sem járt görcsökkel, még a 7×4 cm sem.

Csak bátorság, az nem jó ha az emberben ilyen ciszta van, ki kell szedetni.

2009. jan. 25. 13:33
még anynit,hogy sokan irták hogy lapar után amikor megjött nekik nagyon görcsöltek,. ez miért van? szép napot mindenkinek :)))
2009. jan. 25. 12:13
köszike..hát akkor nincs mese,holnap felhivom és megmondom h jegyezzen elö a műtétre...:(2 éve érzem ott jobb oldalt remélem nem komoly..
195. Jucus14 (válaszként erre: 194. - Makrai.lilla)
2009. jan. 25. 11:42

Csövet se mindenki kap. A leégetett ciszta után ha marad folyadék, vagy genny, akkor azon a csövön folyik ki.

Nekem nem volt semmilyen kiütésem, meg pattanásom sem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook