Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Endometriózis! fórum

Endometriózis! (beszélgetős fórum)


254. syl100
2009. febr. 4. 12:27
Végbéltükrözés?!Húú,az nagyon durva!Gondolok rád,kitartást!Kíváncsi vagyok mi lesz nálad!
253. kovbri (válaszként erre: 252. - Syl100)
2009. febr. 3. 23:32
Szerintem ne hagyd annyiban! Én ha holnap ráér a dokim,akkor megyek végbéltükrözésre! Szeretnék a végére járni a dolognak. Menj el belgyógyászhoz,vagy sebészetre.
252. syl100
2009. febr. 3. 18:58

Kovbri:Nekem dettó ugyanaz van mint neked.(a székelésnél ahogy írtad)

És nekem is 2 hete volt a lapar és már 4 napja fáj a jobb oldalam.Ha tele van a hólyagom vagy székelnem kell,akkor nagyon fáj.De ha nem kell akkor is fáj,meg érzem,hogy ott van valami!:(

2009. jan. 30. 18:21
másik fórumon.
250. kovbri
2009. jan. 30. 16:58
Ezt hol találtad?
2009. jan. 30. 15:45

ezt találtam vhol?::::

Érdeklődő levelére az alábbiakat tudom válaszolni:


Endometriosis esetében (mely sokszor meddőségnek oka is lehet) tapasztalataink szerint van létjogosultsága a harkányi kénes (carbonil sulfid) gyógyvízre alapuló komplex nőgyógyászati

kezelésnek (kádfürdő, iszapnadrág, gyógymassage, intimtorna). A panaszok az esetek jelentős részében tartósan jelentősen enyhülnek, vagy megszünnek, maradéktalan és végleges

gyógyulást egy 3 hetes kúra nem eredményezhet a betegség természetéből adódóan.

Nőgyógyászati vagy háziorvosi beutalóval, az eddigi teljes dokumentációval (vizsgálati, műtéti

leletek, stb.) előzetes időpont egyeztetést követően (Ambulancia: 06 72 580 926) egy beutalási

nőgyógyászati szakvizsgálatot javasolnék a kórházunk ambulanciáján, ahol a pontos lelet és nőgyógyászati diagnózis birtokában az időpontot egyeztetjük egy -általában- 21 napos (min. 14 napos) fekvőbeteg kezelésre.

2 féle elhelyezés lehetséges: 1./ térítésmentes komfort nélküli és 2./ 2 ágyas saját fürdős, erkélyes, hűtőszekrény, TV, telefon, stb. emelt komfortos ellátás - 1500 Ft/nap.

További részleteket a [link] weblapunkon talál még.


Szeretettel várjuk jelentkezését.


Tisztelettel és üdvözlettel:


Dr.Varga Péter PhD főorvos


Nőgyógyászati Részleg

Zsigmondy Vilmos Harkányi Gyógyfürdőkórház


H-7815 Harkány

Zsigmondy sétány 1.

Mobil: 06 30 217 07 04

248. kovbri
2009. jan. 30. 11:34
Zsanetta,sajnálom,te is megjártad a poklot. :( Nagyon nehéz ez a baba kérdés,mert természetesen szeretnék,de még nem most. Most ezzel a székelési görcsökkel kell valamit kezdenem. Remélem nincs nagy baj,de valami biztosan nem oké...
2009. jan. 29. 22:32

nekem is a legsúlyosabb,3 év alatt 4 mütét és én nem reagátam a gnrhra.

12 hónapból 8 hónap biztos kész gyötrödés,fájt a derekam a nyakam ,a petefészkem,mensikor iszonyazos görcs,és folyton kiújúlt. most a7 hói mütétem óta nincsenek gáz tüneteim és a lombik és a stimu után sem nött a cytám vagy jött új.maradt a 2cmer.

2009. jan. 29. 22:29

hát mindenáron baba nem,föleg ha nincs kitöl,mert egyedül nevelni.

én tudom mert elhatároztam ha a párom nem megy bele majd én egyedül,de már nem igy gondolom.

2009. jan. 29. 22:28
de most terhes vagynem???
244. kovbri
2009. jan. 29. 22:25
Oké,baba kell. Akinek nincs párkapcsolata,az mit csináljon?
2009. jan. 29. 22:16

hát ez egy ördögi kör azért mondtam.

sajnos nekünk is kerek perec azt mondták minél hamarabb baba kellene,de nem parancsolták rám.

én egyébként is szerettem volna.

a párom a kapcsolatunk elejétöl tudta hogy mi a bajom és tudta mivel járhat.

ő is elötte óckodott ésd elötte ugy érezte nincs más választása ,mert másképpen elveszit.

de arra gondolt igy meggyógyulhatok és már az elsö beültinél várta ö is a manót.sajna nem jött.

242. kovbri
2009. jan. 29. 19:07

Sziasztok!

Én már nem értek semmit. Összevissza küldözgettek,hasi ultrahang,ott kiderült egy 3,4cmes ciszta. Örülök neki,bár ezzel még nem kell foglalkozni,azt mondja a dokim,ez ki fog durrani. A belgyógyászaton semmit nem mondanak,minden oké. A sebészeten bél passage vizsgálatot kértek,ha az negativ,akkor gastroenterológi kivizsgálás. 10 nappal a műtét után egy újabb ciszta,és csak szenvedek,hogy mitől lehet ez a görcsös székelési inger,ami a műtét előtt nem volt...

2009. jan. 29. 18:35

na de utána neked is visszajöttek a panaszok nem? akkor meg az ember ugyanott van ahol van,és gondolkoztam énis,ha netán benyögnék nekem hogy gyerek vagy most lesz vagy már nem nagyon lehte akkor sem vállalnám mert nemtudom;>a pasim 2000 km erre lakik ,nem állithatok be neki ezzel a szöveggel,épp nem melózok szal nem ugy van ez hogy most szülsz vagy soha.

biztos vagyok benne hogy ha majd akarok ugyis megnéznének még egyszer laparral ,akkor meg...

240. Zsanetta (válaszként erre: 234. - Makrai.lilla)
2009. jan. 29. 18:05

változó!!!


nekem semmi nagyon rossz mellékhatásom nem volt tőle.

tehát én beadatnám,mert akkor se mensiznék,én nem viseltem rosszul.

2009. jan. 29. 12:55
igen ez biztos igaz hogy lelkileg is azért lehet segiteni az állapoton,.felfogás kérdése,na ezt pont én mondom?:)amugy én régen agykontrolloztam de sokáig nem szedtem elö,most ujra,de nem kimondottan erre a betegségre,nekem most a gyomromat is elöbb renbe kell tennem,de kitudja,csodák is történtek már meg,föleg az agykontrollos körökben..........
238. Jucus14
2009. jan. 28. 21:26

Sziasztok.


Látom mindenki kezd egy kicsit borúsan látni.

Csak egy-két dolog: az endometriosis nem csak a női nemi szervekben jelenhet meg (bár itt a gyakori), hanem akár az agyban, akár a térdben, bárhol előfordulhat. A kezeléseknek az a célja, hogy leállítsák a ciklust. Vagy a gyerek áldást ajánlják. Én hiszem, hogy ebből ki lehet gyógyulni, vagy legalább teljesen tünetmentesnek lehet lenni.

És ha az ember nem így gondolkodik, akkor egy életen át stresszeli magát. Én például akkor voltam tünet mentes, amikor nem szedtem semmilyen gyógyszert és nem is foglalkoztam vele hogy ilyen van. A munkába temetkeztem, és csak azt vettem észre, hogy 30 naponta menzeszelek.

Inkább örüljünk, hogy bár kezdeti szinten de fel ismerték ezt a kórt.

2009. jan. 28. 16:36
hát nemtudom de jobb volt amig nem tudtam erröl a betegségröl most meg minden napot ez a szar teszi ki hogy ez van vagy nem.a stádiumtól függ hogy hol helyezkedik el még?pl belek stb?vagy egy enyhe is lehet más máshol ???
2009. jan. 28. 16:35
irtam emailt!!!ha tudod küldd el a telcsi számod ott ok???:)
235. kovbri
2009. jan. 28. 16:19
Mivel nem jön meg a mensi,igy elpusztul az endo,olyan helyekről is,amit a laparral nem tudnak megnézni. Igy elkerülhető egy bél,vagy hólyagműtét. Szerintem ezt is figyelembe kell venni.Lehet,hogy csak hónapokra,lehet,hogy évekre elmúlik. Kinek milyen a szervezete. Alaposan át kell gondolni az biztos. Nekem azt mondta a doki,hogy mindenképp szükségem lenne a kúrára.
2009. jan. 28. 16:11

akkor te zsanetta ha most műtenének elöször nem vállalnád ujra az injekcuiókat?mert ha pl nekem kiderül h ez van és akarnának adni nem hiszem h be akarom adatni,.túl sok a mellékhatás a semmiért.mert ha pl tutira az lenne az ellenszer azt mondom ok,na de nem, ez nem múlik el,ezért szerintem az idöhúzás is baromság.

fél év mulva ujra elöjönne nem?

233. kovbri (válaszként erre: 228. - Zsanetta)
2009. jan. 28. 15:57

Köszi!

Én is tudom,hogy legjobban a belekre,és a hólyagra mehet még rá. Nekem is oldották az összenövéseket. Nagyon remélem,hogy nincs nagy gond. Holnap kiderül.

2009. jan. 28. 15:50

nem az azért nem.

nekem például a méhem volt a belemhez növe a sok pütét után és lefejtették és ölteni is kellet .

de egyébként nem tudom.

én nem hiszek az injekciókban.

ebből a betegségből nem lehet meggyógyulni,de vele lehet élni.

magát az állapotot az injekciókkal nyugalmi állapotaba lehet hozni ,de meggyógyulni belöle szerintem nem lehet.

2009. jan. 28. 15:28

én azthittem ök csak nögyógyászatilag csinálhatnak akármit is,ha a beleken is van akkor kell az injekció hogy attól majd idövel elsorvad nem?

de az fasza lenne ha odamegyek mint laparos,aztán mire felkelek közlik hogy kivágtak a belemböl.most mondtam egy példát.

2009. jan. 28. 15:23

ugy tudom kivették azt a szakaszt a csajnok.


azt tudom hogy a belekre és más szervekre is ráterjedshet az endó.

nekem is volt,sőt mikor mensizek akkor véres nyakos székletem is van.

ebben a betegségben okosnak lenni???

szerintemh a igy görcsöl lehet uh is jó lett volna.

2009. jan. 28. 15:19
na jó de miért pont a műtét után vannak ezek a görcsök???ez nekem kicsit gynús...ugyanis másik fórumon is olvastam vhol..mi az hogy resecalni?bánthatták a beleket is?erre gondolsz???
2009. jan. 28. 15:07

szia kovbri!!!

hát bizzál benne hogy nem ment rá a beleidre.

nem megilyeszteni akarlak de hallottam olyat hogy valakinek(resecalni),ki kellett venni azt a kis rész ahol az endo volt.

ő ugy jött rá hogy véreset kakilt.

227. kovbri
2009. jan. 28. 14:26
Felhivtam a dokimat,és azt mondta,ha a székelés után elmúlnak a görcsök,akkor az belgyógyászati probléma. Nagyon örülök... Holnap mehetek belgyógyászhoz is. Remélem gyógyszeresen tudnak valamit segiteni,és nem az van,hogy az endo a beleimre is ráment. :(
2009. jan. 28. 13:49
egyre jobban tartok a műtéttöl mert nem te vagy az egyedüli aki iylen hasi görcsökröl számolt be,,,na én ebbe tuti belehülyülök,.de miért ??nem értem...
225. kovbri
2009. jan. 28. 11:02
Egy héttel vagyok laparos műtét után,amiből kiderült az endo (IV.std.) A kórházban nem volt ilyen panaszom,de mióta itthon vagyok,minden reggel iszonyatos éles görcseim vannak,mielőtt wc-re mennék. Olyan fájdalom van a 2 petefészkem körül,hogy a hányinger kerülget. Miután tudtam produkálni a wc-n,elmúlik. Valakinek volt hasonló panasza? Ma vissza is megyek a dokihoz,mert ezt igy nem birom.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook