Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Eltorzult Z generáció fórum

Eltorzult Z generáció (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Eltorzult Z generáció

1 2 3 4
2014. szept. 4. 11:01
Csupa általánosítás bezzeg a mai fiatalok :)
2014. szept. 4. 10:36
Általánosítás. A kishúgom is beleesik és tényleg sokat netezik de szokott olvasni drámatagozatos imádja a színházakat. Persze azért ő is flegma , és vannak vele gondok de ilyenkor csak legyintünk és tudjuk hogy majd "kinövi". Én 100x rosszabb kamasz voltam, és akkor mi van hálás vagyok a szüleimnek hogy elviseltek.
2014. szept. 4. 10:24
Hozzáteszem: a hölgyeket a mai napig előre engedik (ezt kifogásolta az írója ennek az írásnak). A csajszikat, macákat, cuncikat, nőciket stb. valóban nem mindig.
2014. szept. 4. 10:23

Nem tartozom a Z generációhoz, de még így is kinyílt a bicska nálam. Így általánosítani embereket merészség.

Minden korosztálynál elhangzik: -Ezek a mai fiatalok, vááá, nem lesz ember belőlük sosem!!!

Aztán megkomolyodnak és nevelik a gyermekeiket, általában a jóra, a szépre.

Hogy egyre előbbre tolódik a szexuális élet?.... nem biztos, a régi időkben is volt az, csak hivatalos lepapírozott keretek közt szültek a nők 15-16 évesen, már asszonyok voltak. Ne dugjuk már a homokba a fejünket!! A belvárosban élek, nem mondom, hogy tetszik, amit sokszor látok, hallok, de bízom benne majd normális tagjai lesznek a társadalomnak az éppen seggrészeg egyetemisták, úgy vélem igen, mert az előző generáció is súrolta mindig azt a határt, amit az adott társadalom törvényei engedtek számukra.

Nézz vissza a 60-70-80-as évek divatjára, akkor is volt csípőnadrág, cicanadrág, mell alatt végződő blúz, bugyit alig takaró miniszoknya.

Mivel általánosító a "cikk", így az értékelésem egyes alá.

16. 6b006fc769 (válaszként erre: 15. - Kilimcs)
2014. szept. 4. 10:22
hová szöktek az "á" betűid?:)))
15. Kilimcs (válaszként erre: 8. - 3db3c63933)
2014. szept. 4. 10:20
meg mondjuk nehz olyan idős embert tisztelni, aki úgy ll hozz, hogy midnen fiatal hülye...
2014. szept. 4. 10:20

Nahát, ez mekkora hülyeség!

Az Y generációs cikkíró szerintem valamelyik Bronte regényben nőhetett fel.

Agisnak teljesen igaza van, amikor mi voltunk tizenévesek, ugyan ez volt, kivéve a facebookot.

Lehet, hogy csak jó a memóriánk?:)

2014. szept. 4. 10:18
A Z generációról elég felületes tudáskával rendelkezget az írócska :))
12. agis
2014. szept. 4. 10:17

En Y generacio vagyok, es a netezesen kivul minden ugyanigy volt mar az en kamaszkorombna is.

Szoval nem kell rajuk kigyot bekat kiabalni :)

11. EsztyMorgan (válaszként erre: 3. - Simple)
2014. szept. 4. 10:13

Egyetértek! Nagyon sok múlik a nevelésen. Sőt! Minden azon múlik! A mi időnkben is meg voltak a trendek. Igen akkor még nem volt ennyire facebook függő a fiatalok zöme. De pl mikor én voltam iskolás az volt a módi, hogy iskola után (ahogy most is) nem haza visz az út hanem az utcára. Engem nem engedett anyám csavarogni. Mivel közel laktam a sulihoz így tanítás vége után fél órával otthon kellett lennem. Otthon ebéd várt, ebéd után pihenés majd tanulás. Késő délután meg már alap volt hogy nem mehettem sehova. A hétvége más volt de akkor is be kellett tartanom bizonyos szabályokat.

Ez a cikk tele van gyűlölettel és túlzással. Nevetséges az egész!

10. bowie
2014. szept. 4. 10:12

Általánosítás a cikk.

Az én környezetemben pl igen, van a fiataloknak facebookja, és szoktak ott csevegni is. Hogy megbeszéljék mikor, hol találkozzanak.

Nem töltik ott a napjukat, egész nyáron tele voltak a parkok fiatalokkal. És nekem egyáltalán nem tűntek tiszteletlennek sem. A másfél éves és nyolc éves gyerekemmel zokszó nélkül leálltak labdát rugdosni a 17-19 éves kamaszok, akik a cikk szerint ugye léhűtőek és tiszteletlenek.

Biztos van olyan is, biztos az is, hogy sok olyan van. De még több van, aki nem olyan, mint a cikkben leírt fiatalok.

2014. szept. 4. 10:06

szerintem a cikkíró megismerhetné az embereket ahelyett,h ogy külsősélgek egy egy réteg alapjn megítéli az egész fiatalsgot.


egyszerűen no komment, . bármelyik korszakban a mai fiatalok duma hmm.. részint a fiatalok mindig az előző generáció ygerekei. az előző generációk változtatnak avilgon, a fiatalok pedig alkalmazkodnak hozzá.


mondjuk én ezt az értékeltűnést nem vettem észre... pl a verses kördiliben a facen, minden fiatal ismerősöm megosztott már verset, van aki többet. és senki se sulis tananyaghot... hmm... ha igaz lenne,h ogy csak iszank, stb, akkor ezeket honnan smerik ? :)


Amúgy meg, ugye: fiatalsg bolondsg. Gondolom a topikindító se egyből fenőttnek született...

8. 3db3c63933 (válaszként erre: 1. - Netbarátnő)
2014. szept. 4. 10:05

Szerintem te valamiért nagyon haragszol a fiatalokra. Talán azért, mert fiatalok? Tény, hogy van sok igazság abban amit leírtál, de korántsem vonatkozik minden fiatalra. Sajnálom,ha a környezetedben te csak elviselhetetlenekkel és bunkókkal találkozol. Én találkozom sok olyan fiatallal, akik igenis tisztelettudóak, köszönnek, értelmesen kommunikálnak, van véleményük a világról - és igen, persze facebookoznak, az internet világában élnek. Erre igazából rá is vannak kényszerítve. Manapság már az iskolák is elvárják, hogy minden gyerek rendelkezzen számítógéppel és internethozzáféréssel. A feladatokat is ennek megfelelően kapják. Nevezhetjük ezt fejlődésnek, vagy akár a fejlődés eltorzításának is. Persze nem törvényszerű, hogy ettől még megszűnnek emberi módon viselkedni. Sok minden függ neveltetésen és a lakókörnyezeten is.

Az idősebbek kötelező tiszteletét pedig soha nem értettem. Bármilyen kor csupán egy állapot, nem érdem. Nagyon sok igazán idős embert lehetetlen tisztelni a viselkedése, az undok modora, az embergyűlölete miatt. A tiszteletet ki kell érdemelni minden korban, de kikövetelni semmiképp nem lehet.

2014. szept. 4. 09:55
*mármint a többiekkel nem foglalkozni :)
2014. szept. 4. 09:53
Inkább morgolódásnak tűnik számomra a cikk, mint átgondolt szövegnek-sajnos. Pedig lenne benne igazság, valamelyest. Engem pl. az szokott zavarni korábban, hogy a gyermekem osztálytársai miért nem köszönnek, ha én, mint szülő előre köszönök, akkor sem, csak a gyerekemnek köszön. Szerencsére a fiam nőtt és a barátai köszönnek, kedvesek, odajönnek beszélgetni. Én pedig megtanultam nem foglalkozni vele és pont. Nevelés kérdése valóban, persze, egymástól is sokat tanulnak.
2014. szept. 4. 09:52

Gyanítom, hogy pesti cikkíró pesti tapasztalatait írta meg.

Itt (sajnos) 90%-ban jellemző ez a dolog, valóban ilyen fiatalokat látni az utcán, tömegközlekedési eszközön, az esti belvárosi forgatagban.

Remélhetőleg majd egyszer ők is felnőnek és jót nevetnek magukon. Valószínűleg rólunk is hasonlókat gondoltak egykor.


Az viszont, hogy a társadalom 90%-a - (nem csak a fiatalok) a tömegmédiás csatornákon eltöltve élete nagy részét - egyszerűen elbutul és eltűnnek az emberi kapcsolatok, meglazul az erkölcs, ez szerintem vitathatatlanul így van. Csak nem kizárólag a tinédzserek sajátossága...

4. unom
2014. szept. 4. 09:48

A tiszteletet nem elvárni kell, hanem kiérdemelni. Aki keveri az illemet és az erkölcsöt, frázisokat puffogtat, közhelyeket sorol, és mindezt cikknek gondolja az hiába várja.

A szöveg meg több ezer éves, a "mai fiatalok" minden korban léhák, erkölcstelenek, stb. voltak.

2014. szept. 4. 09:47
Hát ez.... inkább nem írom le, mit gondolok erről az írásról, mert úgyis törölnék. Szerintem aki neveli a gyerekét, és foglalkozik vele, annak nem lesz ilyen.
2014. szept. 4. 09:44
Erős túlzások és általánosítások jellemzik a cikket.
2014. szept. 4. 09:38
Nézzünk körbe a világban, és figyeljük meg milyen nagy változás fedezhető fel a legtöbb tizenéves körében!

Semmi sem olyan, mint régen. Eltűntek azok a régi szép idők, mikor még a fiatalabb társadalom tagjai tisztelettel tudtak tekinteni az idősebbekre, tartalmas dolgokkal töltötték mindennapjaikat és képesek voltak a való életben élni.

Ugrás a teljes írásra: Eltorzult Z generáció
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook