Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Eltorzult Z generáció fórum

Eltorzult Z generáció (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Eltorzult Z generáció

1 2 3 4
50. Anyagi (válaszként erre: 49. - Selena78)
2014. szept. 4. 17:50

Csak óvatosan jegyzem meg, hogy minden új generációról hasonlóan vélekedik a régi!


És : "Ez a generáció pontosan olyan, amilyenné az előző nevelte."

Egy gyermek felnevelése komoly munka, idő, odafigyelés, esetenként lemondás és önmagunkkal szembeni következetesség is! Megtették ezt azok akik most sopánkodnak???


Mindkettőben sok igazság van - meg abban is, hogy a mai fiataloknak rosszat tesz a kialakult "vásárlói társadalom" amikor az öröm forrás az, amit meg lehet venni...

49. selena78 (válaszként erre: 48. - 0a13a7d41c)
2014. szept. 4. 17:37

Bizony-bizony...


Ki is mondta ezt?

„A mai fiatalok szeretik a luxust, nem tisztelik az idősebbeket, szembeszegülnek tanáraikkal, belevágnak a szavadba. Mi lesz így a világból?"


Hát Platon vagy 2500 évvel ezelött.:)))

2014. szept. 4. 16:33
Ez nem új téma. A "mai" fiatalokkal mindig is bajok voltak amióta világ a világ. :)
47. michelle.r (válaszként erre: 28. - 3d787b167a)
2014. szept. 4. 15:10

A nénikéd, az torz édeském, nem én :P

:DDD

46. michelle.r (válaszként erre: 27. - Lara1984)
2014. szept. 4. 15:09

:))))

Megint jól szólt kollegina :). Tanítok még egy okosságot, ha a netbaratnő hányta ki a klaviatúrájából, elolvasni sem érdemes :).


Én ugyan nem éltem olyan nagyon sokat a régi szép időkben, de amit tudok róla, azok alapján egyáltalán nem vágyom oda. Nem mondom, hogy néha nem utaznék vissza, de jó nekem itt és most. Nekem kellenek ezek a lehetőségek, amik itt vannak, ott nem voltak.


Az pedig, hogy milyenek vagyunk, hogy viselkedünk, mire neveljük a gyerekeinket, a saját felelősségünk. Ez a generáció pontosan olyan, amilyenné az előző nevelte.

2014. szept. 4. 14:47
Hú de jó kis demagóg cikk ez, benne az összes sztereotípiával. A cikk írója biztos gyakran mondogatja, hogy "bezzeg az én időmben!"
44. unom (válaszként erre: 42. - Gracielita)
2014. szept. 4. 14:20

Mindenki változik még 18 éves kora után is.

Sokan akik tipikus "jógyerekek" voltak később siklottak ki, és a bulizós-cigizős-ivós csapatból sokan lettek sikeresek, többségük családos.

Persze, a mai generáció más, mint mi voltunk, de mi is jócskán különböztünk a szüleinktől, ez így természetes. Nem szeretném, ha a lányom olyan lenne, mint a szülei generációja.

2014. szept. 4. 14:17
és a birkaszellem meg sajnos mindig van... meg a klikkesedés. megfigyeltem, hogy nagyon sok velem egykorú egyébként normális, és teljesen ellehet vele beszélgetni, de amint bekerül a "csoportba" hirtelen kis r*ivé válik mintha kicserélték volna. nem tudom meddig tart ez az időszak, de kicsit egyedül érzem magam benne már elég régóta.
2014. szept. 4. 14:14
remélem az én generációmé is befog nőni bár megmondom őszintén láttam egy két olyan reménytelen esetet is akiről azt sem tudom elhinni hogy megéli a felnőtt kort nem hogy gyereke legyen... persze nem mondom, vannak kivételek. nekem is vannak normális barátaim, de sajnos tényleg nagyon sokan pont oylanok ahogy az a cikkben van írva.
41. 72497ec515 (válaszként erre: 39. - Gracielita)
2014. szept. 4. 14:08
Már aki ! A tesóm is '95-ös és normális. Nem kell mindig a birkák urán menni.
40. unom (válaszként erre: 39. - Gracielita)
2014. szept. 4. 14:06

Leírták ezt minden generációról, az írás feltalálása óta :D

A sajátomat látom, hogy mi lett az ivós, bulizós fiatalokból. Ugyanolyan tagjai a társadalomnak, mint bárki más, benőtt a fejük lágya.

2014. szept. 4. 14:05
Köszönöm, hogy végre VÉGRE VÉGRE valaki leírta ezt a tényt!!! Komolyan mondom, nagyon hálás vagyok érte! Én 95-ös vagyok igaz, de sajnos a 95-ösökre is ugyanez jellemző, és nagyon kiábrándító a helyzet. Én mindig kívülálló voltam, azért bántottak mert nem jártam el bulikba inni, nem cigiztem, és 18 évesen vesztettem el a szüzességemet, és azóta is komoly kapcsolatban élek. Mert ez nem menő.
38. 3d787b167a (válaszként erre: 30. - Gota)
2014. szept. 4. 13:50

Egészséges, hogy mindenért más a hibás?



Nem vagyok befordult, csak látok a szememmel, és napi kapcsolatban vagyok azokkal a szülőkkel, akiknek a saját gyerekük nem fogad szót.


De persze tudom, én látom rosszul a dolgokat.



Bocs!

37. NomNom
2014. szept. 4. 13:08
Bocs a szóismétlésekért, csöppet fáradt vagyok... :)
36. NomNom (válaszként erre: 32. - Rinike)
2014. szept. 4. 13:07

Nem minden fekete-fehér, de akkor is hatalmas "gap" van a 80-as években és a 90-es évek közepe-végén születettek között. Én a 11 éves unokahúgomon érzem és a barátain. A legnagyobb gond, hogy nem bennük látom és nem is bennük van a probléma, hanem a neveltetésben. A szülők legtöbbször a pedagógusra hárítják a nevelést, a pedagógus pedig azt gondolja, ha a szülő nem bír vele, miért pont én?

Képtelenek korlátok közé szorítani az alig tinédzser gyerekeket! Mert még gyerekek, mégis olyan szinten sakkban tartják a tanárokat és a szülőket, hogy az kétségbe ejtő.

Természetesen rengeteg ellenpéldát is látok, főként a jobb iskolákban, na meg persze sok szülő rengeteg energiát öl bele, hogy a gyereknek legyen gyerekkora és értelmes tinivé, felnőtté cseperedjen.

Viszont most sokkal több inger éri őket, mint akár engem, aki még csak 24 éves vagyok. Ezektől nem tudjuk őket elzárni, mert már a telefonon ott az internet, a facebook, nem lehet mindig figyelni őket. 10 éve mikor 14 voltam, még éppen hogy bejött a színes kijelző. :) Tehát egyértelmű, hogy akkor még nem állt fenn ez a probléma, hogy lépten-nyomon nyomkodnunk kellett valamit. Más elfoglaltságaink voltak. Most viszont ez van, valahogy el kell fogadnunk és ugyanakkor lépést kell tartanunk vele, hogy tudjuk mitől kell megvédenünk a gyerekeinket. Nincs gyerekem, de remélem, hogy a mostani elképzelésemet majd át tudom a gyakorlatba is ültetni, mikor a saját tini gyerekemet kell nevelgetnem. :)

35. gota (válaszként erre: 32. - Rinike)
2014. szept. 4. 12:52
Igen, igazad van. Ha jól tudom, az X generáció az 1980 után születetteket jelenti, az Y generáció az 1990 utániak generációja...
34. unom (válaszként erre: 33. - Rinike)
2014. szept. 4. 12:50
Igazad van, egy netes oldal, de a színvonal állandó :)
33. rinike (válaszként erre: 31. - Unom)
2014. szept. 4. 12:44
Gondolod, hogy ő egy konkrét személy? Azt hittem, hogy egy netes oldal neve.
32. rinike (válaszként erre: 1. - Netbarátnő)
2014. szept. 4. 12:42
Az én véleményem szerint az y generációs cikkíró is alig lehet idősebb, mint az 1996-os vagy annál később születettek. És ha így van, akkor a cikkírás még csak szárnypróbálkozás nála, és az évek múlásával majd jön az élettapasztalat is, hogy nem szabad általánosítani, valamint nem minden fekete-vagy fehér.
31. unom (válaszként erre: 27. - Lara1984)
2014. szept. 4. 12:12
Lassan elég az írót megnézni. Netbarátnő: nem sok jó cikk van ettől az írótól. Nem mondom, hogy egy sem, mert biztos nem olvastam mindet, és lehetnek csodák.
30. gota (válaszként erre: 28. - 3d787b167a)
2014. szept. 4. 12:11

Még mindig jobb empatikusnak és elfogadónak lenni (ami ugyan szerinted torz, szerintem egészséges dolog), mint befordultnak, és "ítélkezőnek" lenni.


Bocs!

29. 3d787b167a (válaszként erre: 27. - Lara1984)
2014. szept. 4. 12:09
:D
2014. szept. 4. 12:09

Itt nem csak az 1996 után születettek torzak, hanem a szüleik is.


Bocs!

27. Lara1984 (válaszként erre: 1. - Netbarátnő)
2014. szept. 4. 11:54
Amikor a "régi, szép idök" kifejezéssel találkoztam, már tudtam, hogy nem kell sokat várnom a cikktöl...
26. gota (válaszként erre: 25. - Kistanítónéni)
2014. szept. 4. 11:44
Tökéletesen egyetértek. Semmivel sem voltunk jobbak mi, és ők semmivel sem rosszabbak... Amúgy is utálom az általánosításokat is. Egyszerűen mások, mint az előző generáció. De a világ is megváltozott. Keresik a helyüket. Ahogy mi is tettük annak idején...
2014. szept. 4. 11:17
A Z generáció semmiben sem rosszabb, mint az előzőek, maximum más. 17 éves lányom van, és nagyon büszke vagyok rá. A barátai, ismerősei, osztálytársai is általában nagyon jó fejek, a legtöbbjük értelmes normális fiatal, akik tanulnak, sportolnak, céljaik vannak. És persze buliznak, szórakoznak, ismerkednek, szerelmesek, keresik a helyüket a világban. Azt hiszem ez a dolguk 17 évesen. És használják a számítógépet, internetet, ahogy mára az én korosztályom is teszi, nincs ebben semmi különös.
24. Érdekes73 (válaszként erre: 23. - Érdekes73)
2014. szept. 4. 11:13
vagy X ? nem tudom
23. Érdekes73 (válaszként erre: 17. - 9b10f3d7ff)
2014. szept. 4. 11:06
A Z generációs kisebbik gyermekem még 9 évesen is hitt a mikulásba mint a legtöbb osztálytársa én mint Y generáció már 3 évesen se :)
22. Érdekes73 (válaszként erre: 14. - 6b006fc769)
2014. szept. 4. 11:05
:) a Bronte lányok ennél vagányabbak voltak...
21. Érdekes73 (válaszként erre: 2. - Szerénke83)
2014. szept. 4. 11:02
Csak azok :)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook