Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Eltorzult Z generáció fórum

Eltorzult Z generáció (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Eltorzult Z generáció

1 2 3 4
2014. szept. 5. 15:30
Ezt a"tiszteletlen "generációt a nagyon tisztelettudó generáció termelte ki.Igen más világ van teljesen mint régen.Minden felgyorsult.Nem is lehet összehasonlítani.Van ami régen szép volt rengeteg minden sokkal jobb volt és sokkal könnyebb is.Persze van ami nehezebb volt.Ezt a világot az idősebbek alakították ilyenné nem a mai fiatalok.Nem őket kell hibáztatni.De had mondjak valamit.Tegnap belement egy muslinca a szemembe az utcán.Megkértem voln egy idős hölgyet de nem ért rá.Két tinédzser lányt állítottam meg.Szó nélkül előkapta a mobilját tükörnek tartotta és segített kiszedni azt a nyomorult dögöt a szememből.Nem bántani hanem szeretni kellene a fiatalokat.Az időseket meg elfogadni.Eltorzul e ez a generáció.Igen de szodoma és gomora is az volt.Mit ne monjdak Woodstockról.Szóval mindenhol lehetne sepregetni rendesen
2014. szept. 5. 13:38
A hozzászólásomban véleményt írtam,attól függetlenül,hogy saját tapasztalat után vagy sem.Az aprócska helyesírási hiba pedig,úgy gondolom belefér.
78. unom (válaszként erre: 77. - Selena78)
2014. szept. 5. 13:32
Az várja el a tiszteletet aki tudja magáról, hogy képtelen kiérdemelni.
77. selena78 (válaszként erre: 67. - KisGréta)
2014. szept. 5. 13:24

Ne haragudj, de ugyan miért kellene elfogadnom a tanárok módszereit, ha nem tartom azokat helyesnek?

Testi fenyítés az iskolában? Ugye csak viccelsz? Habár viccnek is rossz...


És nem, minálunk nem egyértelműen mindig a tanárnak volt igaza. Mert a tanárok sem istenek, sem szentek, emberek ők is, tévedhetnek, arról nem is beszélve, hogy nem mindenik áll a hivatása magaslatán. Valahogy az én szüleim meghallgattak engem is, nem az volt az alap, hogy a gyerek alapjából lusta, rossz és hazudik. És én is így tettem szülőként, már csak azért is, mert én ismerem a gyerekem.


És nem, nem magáztam a szüleimet. Már az én szüleim sem magázták az övéiket. Pedig nagymama vagyok már magam is.

76. kristo_f (válaszként erre: 67. - KisGréta)
2014. szept. 5. 13:23

külömbségek "

Von Hause aus?

:)

75. 6b006fc769 (válaszként erre: 73. - Unom)
2014. szept. 5. 13:14
Igen, azt elfelejtettem leírni, hogy generációtól függetlenül.
2014. szept. 5. 13:14

Jut eszembe, ma több órát töltöttem töményen a "Z" generáció körében.

Nagyok kedvesek, aranyosak, udvariasak voltak. És okosak is. Az egy másik dolog, hogy nekem elszívták az összes életerőmet, de nem vagyok pedagógus alkat.:)

73. unom (válaszként erre: 72. - 6b006fc769)
2014. szept. 5. 13:13
Ezzel egyetértek, az önfegyelem sokakra ráférne, generációtól függetlenül.
72. 6b006fc769 (válaszként erre: 69. - KisGréta)
2014. szept. 5. 13:12
Tényleg nem jó szó a beleverni, mert az, amit belevertnek, az nem tisztelet. Mondjuk fegyelem, amit belevernek. A tisztelet az tényleg csak kiérdemelhető. Az viszont nem ártana, ha az emberekben több fegyelmezettség, több udvariasság lenne.
71. unom (válaszként erre: 69. - KisGréta)
2014. szept. 5. 13:10

A hozzáállásodat megmutatja.

Szerencsére egyik lányomnak sem volt ilyen tanára, pedig voltak köztük idióták.

A tiszteletet el lehet várni, csak felesleges. Ki kell érdemelni. Ilyen hozzáállást nem tudok tisztelni.

70. 6b006fc769 (válaszként erre: 65. - Érdekes73)
2014. szept. 5. 13:07

Ugye?:) Végre:))

Csak szegény netbarátnő nem tud hozzászólni;))

69. KisGréta (válaszként erre: 68. - Unom)
2014. szept. 5. 13:05
A,,beleverni,,szó nem jó kifejezés volt,már látom,nem szó szerint értettem.
68. unom (válaszként erre: 67. - KisGréta)
2014. szept. 5. 12:57

Beleverni a tiszteletadást? A tiszteletet ki kéne érdemelni, és kölcsönösen megadni. Semmi tisztelnivaló nincs abban a felnőttben aki visszaél a hatalmi helyzetével, testi fölényével. Az ilyen húzzon utcát söpörni, emberekkel ne foglalkozzon.

Ez a gondolkodás a torzult, beteges, szerencse, hogy lassan háttérbe szorul.

Ha szigorúbb szabályokra vágysz menj Észak-koreába, az neked való lenne.

2014. szept. 5. 12:48
Az,,öregek,,is keresték a kiskapukat,minél inkább be volt,,zárva,,valaki annál inkább kereste.A tisztelet adást otthon kell a gyerekbe beleverni és az oviban,iskolában.Egy harmadát a napnak itt tölti.Sosem hallottam otthon a tanítómra egy rossz szót sem,ismeretlenül is elfogadták a módszereit és megbíztak benne a szüleim.Még akkor is ha fenyített és ezt nem csak szóval tette!Szigorúbb szabályok kellenének az iskolákba úgy az öltözködéssel,viselkedéssel kapcsolatban is.Én pld.nem kenhettem be a körmeim színtelen lakkal sem,ha a szoknya túl rövid volt,már figyelmeztettek.Szüleimet,tanáraimat magázni kellett.Voltak illemtan és erkölcstan órák a mai gyerek hol tanulja ezeket?Ikebana2 utolsó mondatában benne van a megoldás...A korosztály külömbségek pedig már öt év után is látszódnak.Nem kell várni egy egész generációra.
66. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Netbarátnő)
2014. szept. 5. 11:03

Bár a netbarátnős cikkeket mindig fenntartással olvasom el...ebben is csalódtam (vagyis nem, mert sok hülyeséget vártam, megvolt:D)


Miért nem ír már valaki cikket a mai 24-25 éves szűz lányokról és fiúkról?? Mert ilyenek is vannak. Valamikor egyébként korábban is házasodtak az emberek, ezért senki sem volt kiakadva, ha 16 évesen egy lány már nagy szexuális életet élt, hiszen "meglett nő, asszony". Pont a mai 60 éveseket nem kellett félteni, amikor annak idején otthonról elindultak hosszú szoknyában, a kapuban meg felcsavarták mininek ... Apukám mesélt eleget, nem volt ott erkölcs. Nem tudom, miért pont ez a korosztály van ezen kiakadva (cikkíró).


Ahogy elnézem, 12-50-ig meg mindenki elég sokat nyomkodja társaságban a telót is, ez sem csak a tinik sajátsága, sőt, a most felnövő generáció már ebbe nő bele és jobban tudja kezelni a dolgot. Azt is, hogy ezzel mennyi ember visszaél, stb. És azt is, hogy mennyire nem kell súlyt adni bizonyos dolgoknak.

2014. szept. 5. 10:28

Végre egy cikk ahol mindenki egyet ért :)

:D

2014. szept. 5. 03:57
Azt gondolom sajnos előbb meg kéne nézni az idősebb korosztályt is! Ott is akad bőven az erkörcstelen magamutagató , nem a korához és nem oda illő ruházatban pózolni! Minden korosztályban vannak olyan emberek akik másképpen gondolkodnak, és másképpen viselkednek ! Van bőven honnan venni ezeket a viselkedési formákat! De álltalánosítani azt gondolom nem szabad és nem is lehet! Nagyon sok tisztelettudó fiatalt ismerek, akikkel igen is nagyon jól el lehet beszélgetni , vannak terveik, csak igen én is úgy gondolom, hogy a tiszteletet ki kell érdemelni. Általánosítani meg nem lehet és nem is szabad! Hisz minden korosztályba vannak akik totál részegre isszák magukat, emberhez nem méltóan viselkednek másokkal szembe.
2014. szept. 5. 00:43
Jujj en is azt akartam irni, hogy ez mennyire letorzult es egyoldalu velemeny. Bocsanat, nekem nincs ennyire lepukkant ZS-93745262)4@:7;73)€2735 generacios ismerosom a facen hahahhha
2014. szept. 4. 22:16
Ez kb akora tulzas, mint ha azt irnam, hogy minden lany rovid haju.
61. Érdekes73 (válaszként erre: 49. - Selena78)
2014. szept. 4. 22:06
nincs új a nap alatt :)
2014. szept. 4. 22:03

Volt egyszer egy Woodstock beat rock hippi fesztivál

Szörnyűség kiáltották a polgárok

Aztán a svéd model, mindenki akárkivel akárhol, szabad szerelem


Ifjusági Park felett "randalirozott" a Nagyfa galeri. Rendőrség lecsapott.

Ifi Parkba csak elfogadható hajjal és öltönyben lehetett bemenni

Radics Béla Mo. legjobb gitárosa foggal harapta a húrokat, a tömeg örjöngött

Sportcsarnokban megjelentek az első külföldi együttesek

Rendőrök néha gumibotozták a sikongató randalirozó fiatalokat.

Kádár János egy beszédében azt mondta , nem baj ha hosszú a haj csak mossák. Utána a haj már nem volt érdekes

Batrice csirkét darált le a szinpadon, a fiatalok babos kendőt kötöttek és Ricse-Ricse üvöltöztek.

Szörnyűség kiáltották a polgárok

És igy tovább


Közben Mo-gon lakótelepek épültek, a gyárakban termeltek, az élet foylt a maga medrében

Külföldön fejlődött a tudomány, az első ember a Holdra lépett, úrkutatás, orvostudomány és a vizsgálati műszerek fejlődése rohamos volt

Ma tartunk ahol tartunk, de mindezt a mindenkori elátkozott huligánok, jampecek bitnikek rokkerek stb csinálták

Az utánpótlás jön, de idővel észhezt térnek


"Aki nem forradalmár 20 évesen és nem konzervatív 40 évesen az minek élt?", mondta valaki/vagy valami hasonlót/

2014. szept. 4. 21:41

Ma már nagyon elmosódottak a határok a generációk között. Itt nem csak arról van szó, hogy x, y, vagy z generáció és, hogy ez utóbbi hogyan viselkedik. Nézzünk nyugodtan szét és nézzük meg hogyan viselkedik a többi generáció is. Akkor, amikor nagypapa korú kispapák vannak és a nők egyre később szülnek, nem ritka a 40 felett szülő anya és egyre több a nagymama korú kismama is, akkor hol is vannak a határok? Kinek mi számít öregnek és kinek mi illik, mi nem?! Nem firtatni és vitatni akarom az okokat, de csak körül kell nézni és nem ezt vagy azt a generációt nevezni torznak! Nem torz, csak más! Mert másképp gondolkodik, más a fontossági sorrendje és más az értékrendje. De a maga módján a maguk területén nyilván a tőlük telhetőt megteszik. A fejlődés spirális pályán halad és bár minden generáció átmegy ugyanazokon az életszakaszokon, mégsem lehet azt várni, hogy ugyanúgy viselkedjenek.

Talán a korábban élt generációknak kellene bölcsebben tudomásul venni ezt a változást, megértőbben és toleránsabban szeretni az újabb generációkat és saját tudásukat felhasználva nyesegetni a vadhajtásokat, hogy végül minden generáció élhesse az életét békésen.

58. EsztyMorgan (válaszként erre: 55. - Selena78)
2014. szept. 4. 21:40

Minden generációnak megvan a maga "hibája". Igen a "mi időnkben" nem volt ennyire internet központú a világ. 14éves koromig anyum otthon lehetett velünk. (4en vagyunk testvérek, én vagyok a legidősebb). Rámszakadt a világ de voltak feladataim. Néha elbagatizáltam őket, mert "lázadtam" :) 17évesen meg már nyári munkán voltam, mert akkoriban csak így tudtam segíteni egy olyan háztartásban ahol mindkét szülő munkahelye megszűnt. És én erre büszke voltam. Míg mások részegre itták magukat én hétvégén pihentem; vagy moziba mentem a "különc" barátnőmmel. Szóval igen..a nevelésen sok múlik. Voltak hisztijeim, a szerelemtől meg is hülyültem néha. A nevelés ellenére voltam tiszteletlen a szüleimmel. Az jó ha a fiatalok hibáznak.

Sógornőm lánya 16évesen pl abbahagyta a sulit. A szülei beleegyeztek. Most otthon van. Nem tudja mit akar de nem is érdekli. Neki ez jó. 6 tárgyból bukott. Sosem tanult suli után. Rögtön ment netezni. Ilyen is van de ez a szülő hibája. Nem a gyereké. Ők csak élnek a lehetőségekkel.

57. unom (válaszként erre: 56. - Syria)
2014. szept. 4. 19:41
Ilyen színvonalon siránkozni, hogy ezek a mai fiatalok... Enyhén nevetséges.
56. syria
2014. szept. 4. 19:40

Nem tudom milyen a Z generáció. De 2 biztosan eltorzult.


A Netbarátnő írhatna normális cikkeket is. Van egy sokkal jobb ötletem: inkább ne írjon ide semmit. :D

55. selena78 (válaszként erre: 50. - Anyagi)
2014. szept. 4. 19:13

Szerintem a szülők nagy része megteszi, ami tőle telik. Mint ahogyan a mieink is, meg a szüleink szülei is. Ritka a tökéletes ember, a szülő sem tökéletes. A jó szülő sem. A mi generációnk nem igazán őrlődött azon, pld.hogy mennyire jó anya valaki. Tettük amit tennünk kellett, és ahogyan tudtuk.


És hogy ontopik is legyek, a hetvenes évek végén voltam tini, tenyérnyi szoknyáim voltak, és mell alatt megköthető blúzaim. A mai napig nehezemre esik felvarrni egy gombot, de szoknyát felhajtani álmomban is tudok, mert megtanultam tizenéves koromban.:) Muszáj volt, anyám mindig túl hosszú cuccokat vett.

Bulizni is eljártam, megkóstoltam az italt is, aztán mégis rendes ember lett belőlem. Sőt mitöbb, bizony akkor is örültünk annak, amit megvásároltunk, vagy megvásároltak nekünk.

2014. szept. 4. 19:08

A generációk, idézet innen:

[link]


"Az Y generáció az 1980 és 1995 között született embereké, a Z nemzedék pedig 1996-tól napjainkig tart."

2014. szept. 4. 18:52

Nézek és pislogok nagyokat. Valóban sok igazság van a leírtakban, de szerintem ezért nem a jövő generációi a hibásak. A hibás akkor a sok technikai fejlesztés és a kevés kommunikáció, mert könnyű mutogatni a kulcsos gyerekekre, akiktől nem kell csodát várni és vajon miért kulcsos? A szülője, hogy megteremtse amit kellene éppen vagy 3-om helyen dolgozik, egyik papírozott másik kettőről csak ő tud és akire tartozik és még sorolhatnék példát.. Mi marad? A teló és a net...


Amikor az emberek nem beszélnek egymással a szakadék nem fog összébb menni..Sajnos!


A cikkhez gratulálok!

52. jozsi.38 (válaszként erre: 49. - Selena78)
2014. szept. 4. 18:41
megagiga lájk :)
2014. szept. 4. 18:19

mi is zavartuk az elöző generációt, nem értem, hogy miért kelnek ki egyesek a mostani generáció miatt.


ez normális!!!:)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook