Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Elkezdtem az új életem. fórum

Elkezdtem az új életem. (beszélgetős fórum)


612. somogyi márton (válaszként erre: 611. - Csigavére)
2016. szept. 10. 19:49
Olyan finomat főztem vacsira ma, hogy szerintem ezt el lehetne vinni kis dobozban, melegités nélkül is megenni. Na szóval. Fél kiló karfiol, fél kiló savanyu káposzta. Negyedkiló pulyka darált, öt deka főtt bulgur, só, bors, paprika. Ez sorokban lerakva, persze a hus pörkölt jellegü. A végén valamelyik zöldség a tetejére, nekem karfiol került. Egy gyenge tejfölbe egy tojás, só elkeverve, ráöntve. Egy óra sütés kb. 160 fokon jénai fedővel együtt, majd még egy tiz perc fedő nélkül. Hát nagyon jó lett. Ez kb négy nagy adag. Egy adag kb négyszáz kalória. Mivel nem zsiros, hidegen is ehető. Csak egy gondolat.
2016. szept. 10. 19:26

Most azon agyalok nagyon , hogy milyen kajákat tudnék vinni suliba. Melóba meg tudom oldani a meleg kaját , mert van konyha. De hétvégénként az egesz napos suliba még nem tudtam kitalálni.


Szoktam enni saláta szendvicset. Jégsaliba teszek sonkát paprikàt, főtt tojást és feltekerem. Reggelire és uzsira tökéletes . De egész napra kevés lenne


A kész salàtákat ami ilyen to go jellegű nem szeretem.

610. Csigavére (válaszként erre: 609. - Somogyi márton)
2016. szept. 10. 19:22

Énis örülök , hogy meg tudom osztani és el tudom olvasni mások írásait akik hasonló cipőben járnak mint én.


Sajnálom ami veled történt , biztos vagyok benne , hogy borzalmas volt. Én egy sima felfázással kínok kínják éltem meg.

609. somogyi márton (válaszként erre: 1. - Csigavére)
2016. szept. 10. 14:59
Én már nem emlékeztem, hogy ki kezdte a fórumot, de most kikerestem. Köszi Csigavére ! Jó ötlet volt, hasznos. A mensis problémádat átérzem. 50 évesen kivették a méhem. Sok gondtól szabadultam meg ezzel. Tudnék mesélni miken mentem keresztül, mire eljutottam odaáig. Arra én is emlékszem, hogy 3-4 kg a mimimum plusz volt rajtam.
2016. szept. 10. 14:52
Szerintem is jó kis fórum ez, én még nem találtam ilyen jó témát, és jó társaságot sem máshol. Nagy segitség is volt számomra, magamtól soha nem fogytam egy dekát sem. És tényleg nem csak egy fogyókura, hanem életmód váltás is. Odafigyelek minden falatra. Most értünk haza a piacról, itthon reggeliztem. Máskor már végigzabáltam volna a piacot. Most vettem egy üveg zöldbabot, és csináltam egy vékony főzeléket, és 6 pici szelet sertéskarajt, amit Férjemnek lisztbe mártva, nekem 2 db-ot natur elsőnek kisütöttem. Bőven elég volt.Az egész 400 kalória körül jött ki, és még bőven a fele zsir megvan, és a ch. is. A fehérje majdnem megvan a reggeli 2 tojás plusz két plusz fehérje miatt. Jó ez !
2016. szept. 10. 14:41
Ne hagyjuk már ezt a fórumot aludni !!!!!!!!
606. ironizáló (válaszként erre: 605. - Csigavére)
2016. szept. 9. 20:34
Tudom miről beszélsz :)
605. Csigavére (válaszként erre: 604. - Ironizáló)
2016. szept. 9. 20:31
Köszönöm ! Úgy érzem magam mint egy töltött káposzta
604. ironizáló (válaszként erre: 603. - Csigavére)
2016. szept. 9. 20:26
Nagyon befolyásolhatja. Ilyenkor vizet tart vissza a szervezet. Ez lehet 2-3 kg is akár. Úgyhogy ne aggódj, pár nap visszaáll.
2016. szept. 9. 19:59

Hogyan befolyásolja súlyúnkat a menstruációs ciklusunk? Valóban jó pár kiló eltérést mutathat a mérleg ebben a periódusban?

A nagyobb , puffadt has abszolút jellemző?

Úgy érzem jelenleg magam mintha semmit sem fogytam volna, lehet, hogy ez befolyásolja?

602. somogyi márton (válaszként erre: 601. - Ironizáló)
2016. szept. 9. 15:52
Azt olvastam, hogy rásegit a fogyásra, mert térfogatnövelő a bélben, telitettséget okoz, nem tudsz enni stb.
601. ironizáló (válaszként erre: 600. - Somogyi márton)
2016. szept. 9. 15:43
Mint anyag megvan, de módszert nem ismerek :)
2016. szept. 9. 15:31
Most hallottam a Pektinről. Ezt a módszert, vagy mi ez - ajánljátok? Ki mit tud róla?
599. Icuska538 (válaszként erre: 590. - Somogyi márton)
2016. szept. 9. 09:33
Valamennyit azért tb-re is kell fizetni érte
598. ironizáló (válaszként erre: 597. - Somogyi márton)
2016. szept. 8. 21:47
Vigyázz a fogaidra :) még mehet némi gyümölcs is. Mandula, kesudió is jó választás 1-1 marékkal.
597. somogyi márton (válaszként erre: 596. - Ironizáló)
2016. szept. 8. 21:03
Köszönöm. A puffasztott cuccot nem tudom enni, mert most csináltattunk fogat, nem tudom elrágni. Féltem a fogamat. Egy vagyon volt, de nem jó semmire. Örülök, hogy a zöldségágyakat el tudom "rágni". A többi jó ötlet.
596. ironizáló (válaszként erre: 590. - Somogyi márton)
2016. szept. 8. 20:40
Akkor szerezz be, puffasztott rizst, aldis kenyeret zabpelyhet, LM tejet, vagy rizstejet, kométa felvágottat, zöldségeket. Ha beültök valahova, akkor meg eszel egy hús+zöldség ételt. A rio mare konzervet is megnézheted. A lényeg ne stresszelj ezen, mert nem fogsz hízni. Lesz úszás, séta is. Érezd jól magad!
595. Csigavére (válaszként erre: 579. - Somogyi márton)
2016. szept. 8. 20:39

Hát ez nagyon jóó!! Csak így tovább, szerintem ne állj meg, fel lehet fogni ezt úgyis mint egy új egészséges életstílust!


Én sajons ma sem tudtam tornzáni. Még mindig éles fájdalommal küzdök. De holnap hátha.

594. somogyi márton (válaszként erre: 593. - Channa*)
2016. szept. 8. 19:57
Valami minimálisan fizetni kell ott is, de nem a felét, talán tiz százalékot ha jól emlékszem. De rá tudsz pontosan keresni.
593. Channa* (válaszként erre: 592. - Somogyi márton)
2016. szept. 8. 19:54

Nem, sajnos van egy kis problémám már 22 éves korom óta. Van 5 db porckorongsérvem....

Nekem eddig olyat adtak csak, ahol fizetnem kellett mindennek a felét (belépő, kezelések).

592. somogyi márton (válaszként erre: 591. - Channa*)
2016. szept. 8. 19:42
Régen a háziorvos irta ki, most a fürdőben a helyi orvos irja ki. Elmondod, milyen problémád van, és kiirja a fürdőbelépő mellé a négy kezelést. Én pl. a masszázst, a tangentort, a sulyfürdőt, és valami elektromos kezelést szoktam kérni. Férjem a belépő mellé a masszázst, az iszapot, a széndioxidot, esetleg sulyt, meg valami elektromos. 30 éve járunk. Ez egy vidéki gyógyfürdő. De szerintem igénybe veheted Pesten is a gyógyokban. Évi kétszer 15 alkalom. Te biztos egészséges vagy, de 30 felett már mindenkinek van egy kis hátfájása, derékproblémája, gerinc ferdülése stb. Vagy egyáltalán karbantartás végett is.
591. Channa* (válaszként erre: 590. - Somogyi márton)
2016. szept. 8. 19:29

Erről még nem hallottam. És Pestre is lehet járni?

Mert akkor ugye nem kellene szállás, csak elmennénk naponta úszni, stb.

Hogy kell igényelni, stb.?

590. somogyi márton (válaszként erre: 589. - Ironizáló)
2016. szept. 8. 19:21
Semmi. Önellátó appartman. Be lehetne fizetni valahová, de akkor végképp nem tudjuk, milyen összetevőkből van az étel. Amikor két hétre megyünk, akkor főzünk, nem gond. De 5 napra nem cuccolunk. Nem akarom, hogy a Férjem megszakadjon. Ez a két részből álló OEB. üdülés. Nem tudom, hogy tudjátok-e, de ez a 15 nap egy évben kétszer alanyi jogon jár minden magyar állampolgárnak. Csak a szállást kell fizeni, a fürdőbelépő, a kezelések tb-re mennek. Ja és 56 napon belül meg lehet szakitani az üdülést. Mi igy szoktuk, hogy 5 - és tiz nap. De van aki naponta lejár IC-vel, és nem fizet szállást. Nem sokan tudják ezt a lehetőséget. Az ország bármely fürdőjébe érvényes.
589. ironizáló (válaszként erre: 588. - Somogyi márton)
2016. szept. 8. 18:51
De milyen ellátás van ott? Kaptok valamit? Félpanzió?
588. somogyi márton (válaszként erre: 587. - Icuska538)
2016. szept. 8. 18:26
Nagyon aranyos vagy, köszi. Én sem szoktam hizni, már 30 éve járunk ide fürödni. Csak most ugye más, mert beindult egy folyamat, amit nem szeretnék veszélyeztetni. Meg a gép is hiányozni fog, mert most kényszeresen irom a kalóriabázist. Nagyon nagy segitség. Én is fogyókuráztam már sokszor, ami azt jelenlette régen, hogy nem ettünk. Egy nagy éhezés volt végig. Volt vagy 20 éve, hogy ugy fogyóztam, hogy nem ettem mást, csak zacskós levest. Le is ment sok kiló, most azt sem ehetem, mert laktózos mind. Na majd odafigyelek.
587. Icuska538 (válaszként erre: 586. - Icuska538)
2016. szept. 8. 17:34
Szerintem ha picit ezen idő alatt többet eszel sem biztos, hogy hizni fogsz ....arra is rájöttem máskor mikor fogytam, hogy a kicsit több kaja meg tudja lóditani a fogyit...mert azért fogytam én régebben, csak elhagytam magam és hát más gondjaim is lettek
586. Icuska538 (válaszként erre: 585. - Somogyi márton)
2016. szept. 8. 17:32
Én könnyen osztom az észt ....hiszen nem tudtam még fogyni ...de én ilyenkor ha megyek valahova ....nem eszem csak a kaják felét, hogy legalább ne hizzak....ha nem tudok késziteni akkor elhagyom a szénhidrátokat , abonett vagy valami hasonló ropogós kenyeret eszek....és sokat megyek, mozgok még a vizben is tornázom, mert úszni nem tudok, ha üdülök érdekes nem szoktam ezek mellett hizni .....
585. somogyi márton (válaszként erre: 573. - Somogyi márton)
2016. szept. 8. 16:20
Még mindig azt kutatom, hogy miben van kevés zsir, szénhidrát, amit ott lehet enni. Hust sütni, halat, stb. nem tudok, mert egész nap a fürdőben leszünk. Tapasztalat, hogy kenyérféle, csak a vizes zsömle biztos. De az is milyen értékekkel bir !Az első 5 napra vonattal megyünk, nem vihetünk sulyt. A második tiz napra kocsival, akkor könnyebb lesz, mert bespejzolok itthonról. Szörnyü. Az összes felvágott tele van zsirral. A májas is. A kenőcsök is. Zsömlét hányat ehetek meg? Most ugye Wellness kenyeret eszek az Aldiból. A sajtok is csupa zsirosak. A zacskós leveseket imádom, régen utazó kaja volt, de már nem lehet, mert mind laktózos. Készétel konzerv dettó tiszta zsir. Lehet, hogy 5 nap alatt elrontom az egészet uszás- ide, vagy oda? Halkonzerv jó??? Segitséget kérek ! Tudom Ti nem értek rá annyira gépezni, mint én a friss nyugdijas, de ha egy ici-pici időtök lesz, várom az ötleteket. Köszi.
584. somogyi márton (válaszként erre: 581. - Ironizáló)
2016. szept. 8. 10:54
Köszönöm. Most jöttem meg, hát volt az 2-3 km is. És végig felfelé. De vettem halat saját lében kevés zsirral, cottaget, sütőzacskót /mert olyan recepteket is olvastam /. Kemény gyaloglás volt, másfél óra, de megérte. Szép napot, annak aki dolgozik.
583. gribedli*** (válaszként erre: 580. - Somogyi márton)
2016. szept. 8. 10:52
Ügyes vagy!:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook