Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Elkezdtem az új életem. fórum

Elkezdtem az új életem. (beszélgetős fórum)


732. somogyi márton (válaszként erre: 729. - Gribedli***)
2016. szept. 19. 15:19
Ó nehogy azt hidd, hogy hiú vagyok. Soha nem is voltam, csak az egészséges határokon belül. Még én szoktam mutatni a Kisfiamnak, hogy hogy leng a karom. A combomat max egy tunéziai kendővel szoktam eltakarni fürdőben. Ennyi. Én is érzem a sulyt. Szuszogok, pihennék stb. De egyre jobb. Hiába nem megy a kiló, érzem, hogy lazább minden. A posta 5-600 méterre van, és két hónapja kb 3-szor megálltam addig. Ma lementem egy nagy áruházba gyalog, kb 2 km. Nem volt szalag. Majd lesz. Szóval menni fog. Ma csinálom a ch. napot. Visszavettem 120-ra, de ma már 100-on vagyok. Gombás spagetti volt ebédre 20 deka,és még 10 deka maradt uzsonnára. Ma akkor elmegyek 160-ig, az eredeti számomig. Köszönöm a segitséget. Már a Férjem is nézegeti a dolgaimat. Ő tornász volt. 68 évesen még nehéz fizikai munkát végez, és ha nem lenne egy kis sör hasa, akkor tökéletes lenne az alakja. Meg vannak az izmok, a formák. 105 kiló. tizzel kevesebb mint én. Azt, és annyit eszik, amennyit akar. Rendszeres a zsiros kenyér, pökölt töltött káposzta,szalonna stb. Megnézte a szalagos videót és azt mondta, hogy engem ismerve felejtős. Ugy sem csinálnám. Szerinte inkább valami olyan kéne, amit irtatok a torna. Most hogy elmegyünk kezelésre fürdőbe, lehet,hogy az egyik kezelésnek a tornát választom, de nem a vizit, a már leirtak miatt /kicsi a viz /. Ha ott tudom csinálni, talán itt is. Férjem azt mondta, hogy szivesen felhozza a pincéből a polifomot, ha kell, és hiv mentőt is ha kell.
731. ab61752c45 (válaszként erre: 726. - Somogyi márton)
2016. szept. 19. 13:55
egyszerű.fölteszed a talpadra,aztán hol föl,le hol le,jól rácsavarod a karodra.
730. ironizáló (válaszként erre: 726. - Somogyi márton)
2016. szept. 19. 13:47

Itt vannak jó kis videók, amikben van labda. Van bennük olyan gyakorlat, amit bátran végezhetsz.


[link]


[link]

729. gribedli*** (válaszként erre: 726. - Somogyi márton)
2016. szept. 19. 10:37

Dehogy! 60 évesen véletlenül sem kell ilyen intenzív mozgás, ha amúgy is sok volt a kihagyás, nem vagy hozzászokva. Én is gyógytornára mennék a helyedben, a fontos izmaidat karbantartaná és az is éget ám sok kalóriát!:)


Ami a súlyt illeti, a lógó bőr, stb. Szerintem 10-15 év múlva a kopott izületek inkább örülnének ha csak a lógó bőrt kellene cipelniük és nem a túlsúlyt, de ha tényleg olyan zavaró lenne, léteznek erre spéci kezelések, vagy kisebb műtétek. Ismétlem, HA zavar, mert lehet, hogy lesznek ennél fontosabb dolgok is az életedben.

2016. szept. 19. 10:37

Itt vannak gyakorlatok gumiszalagra:


[link]

727. ironizáló (válaszként erre: 726. - Somogyi márton)
2016. szept. 19. 10:23
Mi nem a "testépítő" tornára gondoltunk :) Főleg nem így a távolból. Egyszerű, otthon végezhető gyakorlatokra, amik az egész testedet átmozgatják, úgy is fogalmazhatnék, hogy elkezded megint használni az izmaidat. A gumiszalag nagyon jó megoldás, nagyon hasznos, gyógytornászok is használják. Jó lehet még labda (sima pöttyös, később akár fitball is), ásványvizes palack. Körbenézek és linkelek képeket, videókat.
726. somogyi márton (válaszként erre: 724. - Ironizáló)
2016. szept. 19. 10:03
Akkor én nem értettem meg a torna lényegét. Azt hittem, hogy azért kell tornáznom, hogy izzadjak, kalóriát égessek, és sok ideig tartson. Tehát egy intenziv tornára gondoltam, amit mondjuk a testépitők csinálnak. Esetleg nincs fenn a neten valami ajánlás? Most megyek az Auchanba /gyalog/ és megnézem a gumiszalagot. Tescóban nem volt. De azzal sem tudom mit kezdjek ha lesz.
725. somogyi márton (válaszként erre: 724. - Ironizáló)
2016. szept. 18. 18:25
Köszi, most már marad holnap ebédre, mert nem mertem ma megenni már estére. Igy ma az értékeimen maradtam. Minden arcocska mosolyog. Majd ha megyünk egy hét mulva a fürdbe, megpróbálok tornát kérni, esetleg viz alattit. Azzal meg az a baj, hogy magas vagyok, és a hasam alá ér a viz. Nem lep el, tehát nem ér semmit. Különben van én nekem sport multam. Kosazarzam, és utána elvégeztem a segéd edzőit is. Rengeteg átmozgásos gyakorlatot ismerek fejből is. Tényleg csak rá kéne szoritani magam. A sok sulyvesztésről pedig azt akartam mondani, hogy sokszor látjuk azokat az öregasszonyokat - mint én - akik lefogyasztották magukat felére, és olyan szépek, hogy csak ugy fujja a szél a bőrüket maguk körül. Nekem még csak a 7 kiló ment le és már leng a felkarom bőre, és kötényem is van. A combom világ életben rütyős volt, csupa karfiol. Na most a belső combomon is van egy szép zacsi. Szóval egy 20-as fogyás olyan lenne, mintha 5 számmal nagyobb ruha lenne rajtam. Ezeket már tornával visszahozni nem igen lehet, esetleg csodával. Sok a viz bennem, de a vizhajtó nem csinál semmit. A laborjaim jók. Most is feszül a két bokám, és az alsó lábszáram. Ez lehet a korral jár? Régen csodájára jártak a vékony bokáimnak. Szerencsére eres nem vagyok. Ölellek.
2016. szept. 18. 17:51
Megeheted ma is még. Nagyon úgy néz ki, hogy sok víz van benned. De mi tartja vissza? Mi lehet az oka? Mi nem valami durva tornára gondolunk ám, hanem a tested átmozgatására, egy kis izmozásra, ami kopásnak és sérvnek is jót tehet. Esetleg egy jó gyógytornász tud még csodákat tenni. De nem az SZTK-s, hanem inkább magán. Én mindenképpen mozgatnám magam.
723. somogyi márton (válaszként erre: 713. - Ironizáló)
2016. szept. 18. 15:56
Bocs, hogy kinlódok, de ma egyem meg este a szénhidrát bombát, vagy holnap egyem meg napközben. Mert irtátok hogy a szénhidrátot ne este együk. Vagy ebben a esetben mindegy?
722. somogyi márton (válaszként erre: 719. - Gribedli***)
2016. szept. 18. 15:41
Nem lehet, hogy megint tele vagyok vizzel, és azért stagnálok? Dagad mind a két bokám napok óta, és nem jellemző. Vékony bokám van, és jó a szivem az ékg-m, a vérnyomásom, a cukrom,koleszterinem stb. Háziorvosnak, ha mondom, azt mondja rejtélyes betegségem van, nincs oka a boka dagadásnak. És mikor elkezdtem a fogyózást, és az elején lement a négy kiló gyorsan, akkor nem dagadt a bokám. Most megint dagad, és nehéz vagyok. Van vizhajtóm sunyiban, már megpróbáltam, de nem pisiltem többet egy kicsit sem.
721. somogyi márton (válaszként erre: 719. - Gribedli***)
2016. szept. 18. 15:37
Megnéztem, a BMI.-t 34,48. Enyhén elhizott tartomány. 32,14 lenne az áhitott 110-el. Igaz még az is abba a kategóriába tartozik.
720. somogyi márton (válaszként erre: 719. - Gribedli***)
2016. szept. 18. 15:31
Teljesen igazad van, és gyarló dolog a genetikára hivatkozni, de..... A tesóm 140 kiló / nem kövér / én soha nem voltam 100 alatt felnőtt korom óta. Egyszer lefogytam 110 kilóra a laktóz miatt - mindenki betegnek nézett. Több mint 5 kilóval születtem. A tesóm 4-el, de volt egy ikerje, aki meghalt a szülésben. Anyu most már pöttömke, de régen Ő is 90 kiló volt, és sportoló. Turista, hegymászó stb. bejárta a világot. Szóval nem áltatom magam nagy álmokkal, ugysem sikerül, vagy csak nagy áldozatok árán.... és mindjárt 60 éves vagyok. Gerincsérvem van fiatal korom óta. Tornázni nem enged az orvos sem. Egyszer tornáztam vagy 25 éve, a mentő vitt el. Ott töltöttem a két hét nyaralást a kórházban. Meg aztán lusta is vagyok. Egész életemben járkálós munkát végeztem, kopottak a térdeim. Kezdődő kopás a csipőben is. Még nem okoznak problémát sürün, de már van. Konzervativ kezeléseket felveszem minden évben kétszer. Uszom olyankor sokat. Most meg még sétálok is szegény Férjemmel - Neki igazán nincs rá szüksége- de jön. Szóval igy már nem tünik a 110 soknak??? /dehogynem!/.
2016. szept. 18. 15:17
110-et, bocsánat:)
718. gribedli*** (válaszként erre: 717. - Somogyi márton)
2016. szept. 18. 15:16
Elhiszem, de az a 30 évvel fiatalabb szíveddel volt. 115-öt cipelni is kell és nálad az még mindig a túlsúly kategória, annak minden egészségügyi kockázatával. Egyelőre érd el azt, persze, jól haladsz, de majd a dokit is megkérdezném, hogy mit gondol erről, hogy neked jó-e a 115?
717. somogyi márton (válaszként erre: 716. - Gribedli***)
2016. szept. 18. 15:11
Igazából a cél a 110 kg. harminc évig voltam 115. és ezzel is megvoltam. Az is 15 kg. fogyás lenne, egy álom.
716. gribedli*** (válaszként erre: 710. - Ironizáló)
2016. szept. 18. 15:04
Igen, 150 is jó, végülis én abból indultam ki, hogy nála a célsúly 80valahány kg (vagy ő 90-et írt ha jól emlékszem) szorozva 2-vel, 160-180 között valahol bármi.
715. gribedli*** (válaszként erre: 709. - Somogyi márton)
2016. szept. 18. 15:01
Akkor lehet azon a napon 160-180g pl egyél több gyümölcsöt vagy amiket írtam. Hamar megvan 40g ch gyümölcsből, de lehet egy kicsit több rizs is, utána a következő napon folytatod, ahogy már megszoktad.
714. somogyi márton (válaszként erre: 713. - Ironizáló)
2016. szept. 18. 14:55
Akkor ma estefelé megcsinálom. Köszönöm a segitségeteket.
713. ironizáló (válaszként erre: 712. - Somogyi márton)
2016. szept. 18. 14:53
Remek :) megenném én is :)
712. somogyi márton (válaszként erre: 710. - Ironizáló)
2016. szept. 18. 14:46
10 deka rizs, 20 deka alma, 1 evőkanál cukor, 2 dcl tej - ez 400 kalória. Belefér a napba, mert ezzel együtt 1300 kalória. A szénhidrát ezzel együtt 150 g. lesz. Most ebéd után 900 kalória van kb.
711. somogyi márton (válaszként erre: 710. - Ironizáló)
2016. szept. 18. 14:34
Köszi. Van két szem szép almám. Tényleg lehet,. hogy gyümölcs rizs lesz belőle... Gyerek koromban ettem utoljára. Meg szölő vagy fél kiló.
2016. szept. 18. 14:19
Én szerintem vidd fel erről a 120-ról 150 körülire és azt a 200 kcal-t gyümölcsből, vagy rizsből fedezd. Gyümölcsrizs :) És változatlanul a mozgás mellett kardoskodom :) Mármint tudom, hogy mozogsz, csak mehetnek bele intenzívebb részek.
709. somogyi márton (válaszként erre: 708. - Ironizáló)
2016. szept. 18. 14:00
Igen emlékszem, de nem tiszta, hogy mennyivel emeljem? Mondjuk legyen egy héten egyszer , hétfőn. Akkor mondjuk hány g. legyen? Most 120-on vagyok egy napra. 160-al kezdtük, de levettem. Rosszul tettem? Lehet, hogy ezért stagnálok?
708. ironizáló (válaszként erre: 707. - Somogyi márton)
2016. szept. 18. 13:48

De írtuk :) Ezt Grib írta :


Illúziót kergetnek azok, akik azt gondolják, hogy ha valami alacsonyabb GI, akkor azt mértéktelenül ehetik, hiszen a mennyiség is számít, szóval te koncentrálj arra, amit most is csinálsz. Ha stagnálsz, kicsit többet mozogj vagy kicsit emeld a ch-t pár napig (pl 2-3 napra vagy heti 1x emeltebb ch-t fogyassz, lehet ez egy gyümölcs vagy egy kicsivel több rizs, főzelék). Ez felgyorsítja egy kicsit az anyagcserét. Ne félj, 2 ilyen naptól vagy heti 1 ilyen naptól nem fogsz visszahízni. És a mozgás továbbra is fontos.

707. somogyi márton (válaszként erre: 706. - Icuska538)
2016. szept. 18. 12:17
Köszönöm, ezt már mondák itt, de nem tudom, hogy müködik. Meddig stb. Most 120-ra vagyok beállva / de ezt sem használom el legtöbbször. Akkor most mennyi legyen és meddig?
706. Icuska538 (válaszként erre: 694. - Somogyi márton)
2016. szept. 18. 12:11
Néha pl most egyél kicsit több szénhidrátot , meglóditja a fogyit ....nálam legalábbis
2016. szept. 18. 11:06
Én , most hogy megértettem a kalória számlálást, a makrókat stb. azon csodálkozom, hogy "csak" 125 kilóra hiztam fel. Meg volt a napi szerinem 3ezer kalória is ezek alapján. Minden nap főzök. Mindig hus ételt. Rántott dolgokat hétköznap is. Nem vagyok édességes, de rátaláltam egy helyen a lm.csokira, és miért ne egyek ha végre van. Jégkrém is mehet. Geszetenyepüré, mert van lm.hab. Kenyér két körbeszelet minden kajához stb. Le sem irom. Tegnap elmentünk Tarcsára, mert egészségügyi nap volt egy csomó szüréssel. Kiderült, hogy a másik felében meg tócsni nap van. Hát gondoltam még csak délelőtt van, ettem egyet. Kb 10 deka volt. Itthon lelkiismeretesen beirtam, és kiderült, hogy 200 kalória, és rendesen odavágott a zsir csikomnak. Régebben ebből simán benyomtam volna 3-at. Most ezt az egyet is sajnálom. Egyébként az eü. napon minden rendben volt, minden negativ. Volt oxigén fujás, cukor, koleszterint, vérnyomás, csontsürüség, Páromnak psa. Jó érzéssel értünk haza. És sétálgattunk vagy 2-3 órát. Csak az a fránya tócsni ne lett volna.
2016. szept. 18. 10:58

"hogy a kaja ne rohadjon a belünkben, én nem győzöm mondani, hogy egy egészséges vastagbélhez nem elég napi 1x vécére menni, hanem jobb a 2 (ha ehhez több mint 30g rost kell, akkor legyen több) de hüledezem, amikor valaki azt írja, hogy csak heti 2x vagy heti 1x megy. Az ilyenek nem félnek a vastagbélráktól? Egyáltalán, lefogadom, hogy bőrproblémáik, és más eü problémáik is vannak".


Botrányos állapotban vannak az emberek, főleg a nők ebből a szempontból. Ismerek nem egy ilyet, hogy 3-4 naponta 1x tud menni. És a többség természetesnek is veszi, hogy jó ez így. De qrvára nem az.

703. ironizáló (válaszként erre: 702. - Gribedli***)
2016. szept. 18. 10:53
Köszönjük a kimerítő pektines leírást :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook