Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Elkezdtem az új életem. fórum

Elkezdtem az új életem. (beszélgetős fórum)


522. Icuska538 (válaszként erre: 521. - Somogyi márton)
2016. szept. 5. 12:23
Nekem talán ilyen problémám nincs /még talán/ és nem jöttem rá, köszi ....
521. somogyi márton (válaszként erre: 520. - Icuska538)
2016. szept. 5. 12:19
Laktózmentes !! /Sajnos zéró toleranciás vagyok, és az enzim tablettákat sem birom. /
520. Icuska538 (válaszként erre: 518. - Somogyi márton)
2016. szept. 5. 12:16
Gondolkodom de igen igen megdolgoztat de nem tudom mit jelent a Im röviditésed....biztos pedig nagyon egyszerű....de öregszem ......és hiába agyalok
2016. szept. 5. 12:02

Gribedli, azt hiszem te írtad, hogy a szénhidrát csökkentett liszteknek nagyobb a glutén tartalma? A testvérem berendelt egy csomó ilyen lisztet, mert egészségesebben akar étkezni.


Egyébként szerinted a glutén mennyire káros, aki nem érzékeny arra gondolok, érdemes azért kevesebbet enni?

518. somogyi márton (válaszként erre: 517. - Gribedli***)
2016. szept. 5. 10:53
Imádom a lencsét, van is itthon. A majonéz kis kilengés volt, de azt is szeretem. Köszi. Tizórai /ami eddig nem volt soha / 20 deka szölö, és egy deci 1,5-ös lm.tej.
517. gribedli*** (válaszként erre: 512. - Somogyi márton)
2016. szept. 5. 10:46

Margarin, majonéz helyett lehet mustárral is kenni, tudom, hogy nem ugyanaz, de finom.


10 deka lencsében pedig van 26g fehérje, több mint 10deka csirkemellben és 2x annyi mint egy szelet húsban. Ráadásul rostok és ásványi anyagok is:)

516. gribedli*** (válaszként erre: 512. - Somogyi márton)
2016. szept. 5. 10:37

A fehérjében egyáltalán nincs zsír, a sárgáját ne edd meg a tojásoknak, lefagyasztható felverve. Ezzel 2 tojás esetén is megspóroltál 10g zsírt, a sárgájában nincs fehérje, csak zsír. A majonéz meg, hát ezt te is tudod, hogy zsíros, szóval inkább zöldséget tehetsz helyette.


Sütésnél sem kell annyi zsiradékot használni, létezik spray, vagy kanál zsiradék helyett csak kikened.

515. ironizáló (válaszként erre: 514. - Somogyi márton)
2016. szept. 5. 10:34
Vállalom :)
514. somogyi márton (válaszként erre: 513. - Ironizáló)
2016. szept. 5. 10:11
És a felajánlásom hogy tetszett a kajára, és a futásra vonatkoztatva???
513. ironizáló (válaszként erre: 511. - Somogyi márton)
2016. szept. 5. 09:54
12 cm gyönyörű, nagyon ügyes vagy! Nekem is kevesebb lett a fehérje 2 napja, pedig volt hal és csirke is. Tegnap már jó lett. A másik kettőt sikerült jól összehoznom :)
512. somogyi márton (válaszként erre: 506. - Andika751)
2016. szept. 5. 09:21
Kicsit bajban vagyok a fehérjével, lassabban megy be, és estére 2-4 g. hiányom van. A zsir bezzeg már reggelinél a felénél tart ma is. Ettem két pici főtt tojást, rá egy evőkanál majonézt. 4 dkg Aldis fitt magvas kenyeret hajszálvékonyan megmargarinozva /liga 20 % / Ez az egész egy saláta ágyon. /jéglasáta,paradicsom,paprika,uborka,póré,ujhagyma/ 411 kalória jött ki-.Majonézt nagyon szeretem, egy hónapja először ettem, kb 100 kalória az egy evőkanál. Inni a gyógyteámat iszom, az nem kalória - reggel, délben kaja után. Ugy érzem, hogy jó nekem. Kicsit gyorsitja az anyagcserét. Délben tökfőzelék lesz, szombati maradék, csirkemájjal / a módját még nem tudom /, de elég sok fehérje van benne. Este még nem tudom, mert elfogyott a joghurtom, turóm és minden ilyesmi, és a helyi boltban nem kapok lm. cuccot. Lap sajtom van, de az olyan rengeteg kalória, mert zsiros. Alig lehet zsirszegény sajtot kapni, főleg lm-t. Ebben az esőben nem valószinü, hogy bemegyek Peste ezért.
511. somogyi márton (válaszként erre: 509. - Ironizáló)
2016. szept. 5. 09:08
Ha keveset eszel, majd én eszem helyetted is, Te meg fussál helyettem. Reggeli kalóriám 411. De a zsir már megint az egész napi adag több mint fele. Fehérje meg a negyede. Egyébként 12 cm a derekam deficitje, alakul az egész formám. Köszi a segitséget mindenkinek.
510. Guruljka (válaszként erre: 509. - Ironizáló)
2016. szept. 4. 22:39

Igen, ezt sokan nem akarják megérteni... :D

(Fent vagyok én is a Bázison, de mostanában nem számolok.)

2016. szept. 4. 22:25
Jelentem én is nyomom a kalóriabázist. Nem akarok fogyni, de ettől függetlenül jó látni az értékeket. Ami nagyon érdekes, hogy az elmúlt két napban keveset ettem (1303, 1630 kcal) és egyáltalán nem éreztem úgy. Még csoki is volt, meg gyümölcs is :O Ennek ellenére kevés lett, mert persze futottam mindkét nap (12 km). Tehát nekem többet kell ennem. Furcsa ezt így leírni.
508. andika751 (válaszként erre: 507. - Somogyi márton)
2016. szept. 4. 18:22
így van, nem kell annyira görcsölni rajta, van időd.
507. somogyi márton (válaszként erre: 506. - Andika751)
2016. szept. 4. 18:08
Kb én is igy csinálom. Eddig a zsirt nem figyletem, de most hogy regisztráltam kal.oldalra, igy az az orrom alá dörgöli. Ma is sikerült egy kicsit megcsusznom. De ezt már reggel tudtam, mert majdnek a háromnegyedig ment a porméter. Na mindegy, nyulat nem lőnek vele. Egy kicsit lasabb lesz a folyamat, de ráérek, remélem.
506. andika751 (válaszként erre: 500. - Somogyi márton)
2016. szept. 4. 17:57

ha jól emlékszem talán az 1500 cal állítottad be magadnak a diétába?


én is ennyit eszek, van, hogy kevesebb sikerül, de azért ezt megeszem, én ettől is fogytam!!! Pedig nem sok súlyfelesleg volt rajtam, tehát állítólag azt már nehezebb is leadni.


Én úgy osztom el , hogy reggeli-vacsora 350 cal, tízórai-uzsonna 150 cal, ebéd 500 cal, ha esetleg többre sikerül az ebéd, akkor az uzsit kihagyom, vagy csökkentem. Így azért vacsira is jut, nem éhezek.

505. andika751 (válaszként erre: 492. - Gribedli***)
2016. szept. 4. 17:49
köszi Gribedli! Már egy jó ideje ezt tartom, már sokszor fejből tudom, hogy miből mennyit ehetek, sok mindent már szemre be tudok lőni. Idő kellett neki, szerintem én ettől fogytam le, meg persze a torna, most meg tartom a súlyom, ha néha kilengek, mert van ilyen is, utána a többi napon kompenzálom és akkor rendben lesz.
504. somogyi márton (válaszként erre: 503. - Icuska538)
2016. szept. 4. 17:10
Még nem, de kb 10 cm derékból. A mérleg még várhat.
503. Icuska538 (válaszként erre: 495. - Somogyi márton)
2016. szept. 4. 17:01
Egy hónap elmúlt , nagyon kiváncsiak vagyunk , mennyi ment le !!!! Légyszi a kiváncsiságom kielégiteni, és a magadét is , ennyi idő elteltével mérd már meg mennyi a minusz ....
502. Icuska538 (válaszként erre: 482. - Andika751)
2016. szept. 4. 16:57
Én a több zsir fogyasztás miatt vagyok ellene , de nagyon ...egyébként azt gondolom én is azért fogynak mert kevesebb hizlalót esznek. Tegnap nyugdijas összejövetelen egyik ismerős megvékonyodott, azt mondja ezt a lötyit issza , és mindig eszik hozzá kanál zsirt vagy darab szalonnát ....és mellőzte a sütit....
501. Channa* (válaszként erre: 500. - Somogyi márton)
2016. szept. 4. 14:17
:DDDD
500. somogyi márton (válaszként erre: 499. - Channa*)
2016. szept. 4. 14:09
Sikerült köszönöm. Most ebédeltünk, a zsirt tulléptem 4 g-al, fehérje még hiányzik, és van még 400 kalóriám. Eddig ilyen azért nem volt.
499. Channa* (válaszként erre: 495. - Somogyi márton)
2016. szept. 4. 11:16

Belépsz az oldaladra/oldalt tápanyagjavaslat/beállítás (a csíkok alatt)/lenyitod a nyilat és azt választod, hogy beállítás grammban.

Így azt írod be, amit szeretnél.

498. somogyi márton (válaszként erre: 497. - Gribedli***)
2016. szept. 4. 11:08
Hát igen, megpróbálom inkább ugy. Köszi.
497. gribedli*** (válaszként erre: 496. - Somogyi márton)
2016. szept. 4. 09:49

A fehérjeportól csak úgy még senkinek nem lett testépítő kinézete, ehhez évekig, évtizedekig kell edzeni is, szóval nem kell félni:)))


Ettől függetlenül ha össze tudod állítani valódi ételekkel az étrendedet, semmi szükséged nem lesz rá, oda kell figyelni a kajára és kész, mozogni kell mellé, és élvezni az életet:D

2016. szept. 4. 09:43
Beirtam a keresőbe, hogy fehérje bevitel, és egy csomó port ajánlottak. Nekem lehet erre szükségem? Szemben van velem a TV. Pont ebben a pillanatban hirdettek a laktózmentes fehérje port. Azért ilyen szinten nem szeretném befolyásolni a szervezetemet. Ugy kezdődött, hogy megelégednék tiz kiló leadásával. Hát ez még nem ment le, érzem, de azért testépitő nem szeretnék lenni. Szóval kell a fehérje kiegészités??? Bocs, hogy zaklatlak.
495. somogyi márton (válaszként erre: 493. - Gribedli***)
2016. szept. 4. 09:35
Oké, akkor nem jól emlékeztem. Emelem a fehérjét. A többi maradhat. ch 160 / még nem ettem meg soha / zsir 50. / ezt sem lépem tul, de nem könnyü /. Ma vagyok egy hónapos !!!. Még nem mérlegeltem, csak mérek cm. közelt 10 cm derékból. Köszi . Irtam privátot láttad? Meg kell kérdeznem Channát, hogy hogy lehet a beállitást megváltoztatni, mert ugy egyszerübb lenne, mint számolgatni. Csak ugye a számitógép.....
494. gribedli*** (válaszként erre: 486. - Channa*)
2016. szept. 4. 09:25

Akkor jó. Van még egy telefonos app is, hasonló, az a neve, hogy my fitness pal


Ez hasonló a kalóriabázishoz, sajnos az én telómra nem lehet beállítani, ezért jól jött, amikor kaptam ajándékba a fitbit karkötőt, mert azt be tudtam állítani a pc-n.


A fitness palt is nagyon sokan használják, be lehet állítani olyan dolgokat is, hogy pl minden gyakorlatból amit edzés alatt csinál az ember, teszem azt, legyen minden edzéskor kettővel vagy öttel, stb. több ismétlés, és így nem kell fejben tartani semmit, a rendszer már az edzést is írja, szóval tényleg nagyon aprólékos. A fitbitnél úgy van mint a kalóriabázison, hogy általánosságban írom be, hogy mit mozogtam, pl kertészkedés x óra, súlyzós edzés x perc.

493. gribedli*** (válaszként erre: 484. - Somogyi márton)
2016. szept. 4. 09:16

Nem, bocs, mielőtt félreértés lesz belőle, én nem lőttem be neked 70g fehérjét, tuti nem. A rendszer a kalóriaszámolón lehet, hogy igen, de ha visszaolvasol, azt írtam, hogy a fehérjéd minimum 80 (csak a túléléshez), de mivel mozogsz is meg idősebb vagy, simán lehetne 120 is, mivel magas is vagy, erős alkatú.


Csak azért írom, nehogy elfelejtődjön:)


Channa írta, hogy megváltoztathatod a beállításoknál a kalóriaszámolón, hogy magasabb fehérjét adjon meg, esetleg ott megpróbálhatod. Ismétlem, nem lesz bajod attól sem, ha kevesebbet eszel fehérjéből, ahogy Andikának is írtam, inkább fennáll a lehetőség, hogy az idősebb korban amúgy is pusztuló izomhoz nyúl a szervezet, hogy fehérjéhez jusson.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook