Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Elkezdtem az új életem. fórum

Elkezdtem az új életem. (beszélgetős fórum)


582. gribedli*** (válaszként erre: 572. - Csigavére)
2016. szept. 8. 10:50
Hajrá!!!:) És jobbulást!
581. ironizáló (válaszként erre: 580. - Somogyi márton)
2016. szept. 8. 09:50
Nagyon ügyes vagy és szuper eredményeid vsnnak. Így tovább. A kismérleg nagyon jó lesz, én szeretem :)
580. somogyi márton (válaszként erre: 571. - Gribedli***)
2016. szept. 8. 07:25
Még egyszer köszönöm a tanácsaidat. Napok óta tartom a megbeszélt értékeket. A fehéjét jóval meghaladom, a ch. is mindig szinte 100 alatt marad, és zsir sem csuszik ki már jó ideje. Minden nap gyalogolok egy órát. Olyan célokat teszek magam elé, pl. ma, hogy a Férjem megy a nyaralóba füvet nyirni. Én elmegyek vele kocsival a Lidliig / kb 2,5 km / veszek magamnnak Welness kenyeret, és haza gyalogolok. Ez sem tettem volna meg aug. 4.- előtt. Most élvezem / csak ne félnék a kutyáktól, de akkor majd futok /. Ölellek Benneteket. Ja, és vettem digitális konyhamérleget, és egy egy X-el kisebb fürdőruhát, mint az előzőek.
579. somogyi márton (válaszként erre: 578. - Ironizáló)
2016. szept. 8. 07:04
Na nem birtam tovább, mérlegeltem. Ti is mérlegeltetek, hát én is ráálltam reggel. 7 KILÓ minusz. Eredeti sulyhoz 3-4 kiló kell. De nem hagyom abba, jól érzem magam. Nem lenne baj, ha 110 kiló lenne, azzal már kiegyezem/ az még 7-8 kg / . Derék csipó 7-7 cm. ma reggel. Boldogság ! Nagyon szép napot Nektek !!!
578. ironizáló (válaszként erre: 568. - Lapbarna)
2016. szept. 7. 22:36
Csupa jó hír. Így tovább. Gratulálok!
577. ironizáló (válaszként erre: 572. - Csigavére)
2016. szept. 7. 22:35
Nagyon jól haladsz, gratulálok! A felfázáshoz meg gyors gyógyulást kívánok.
576. Csigavére (válaszként erre: 575. - Lapbarna)
2016. szept. 7. 20:48
Köszönöm! Nem is volt erőm ma hozzá! Borzalmas fájdalommal jár. Holnap doki aztán remélem minden visszaáll a régi kerékvágásba.
575. lapbarna (válaszként erre: 572. - Csigavére)
2016. szept. 7. 16:59

Nagyon ügyes vagy, hogy már ennyit fogytál!

Szerintem felfázás mellett semmiképpen se tornázz! Menj orvoshoz, ha kell, lehet, hogy antibiotikumra is szükséged van.

Jobbulást!

574. Channa* (válaszként erre: 563. - Gribedli***)
2016. szept. 7. 15:58

Így-így!

Egy hátránya van az úszásnak, mégpedig az, hogy a kálcium beépülését akadályozza a felhajtóerő, így mindenképp kell mellé valami más mozgás.

573. somogyi márton (válaszként erre: 562. - Ironizáló)
2016. szept. 7. 15:29
A hó végén elmegyünk gyógyfürdőbe egy hétre, majd következő hónapban 2 hétre. Előre félek, hogy mit fogok enni, önellátós üdülés. Nem lesz nálam laptop. Behatárol a laktóz. Most folyamatosan azt kutatom, hogy mivel nem fogok mellé. Most találtam, hogy van olyan szardinia, ami zsirmentes. Az vajon jó egynek-kettőnek? A kalóriabázison beütöttem az olajos halakat,és ott akkor a zsirtartalmak vannak, hogy ugrottam egy hátast. Létezik, hogy a nixe lidl.ennyire laza?
572. Csigavére (válaszként erre: 568. - Lapbarna)
2016. szept. 7. 15:22

Kitartást továbbra is!


Én jelenleg -4.5 kilót fogytam és még hátra van legalább 3-szor ennyi :) Tegnap este 75.5 kg voltam.


Szerencsére bírom jól, nem koplalok, nem kívánom az olyan ételeket amiket kiűztem az étrendemből , nem is csaltam egyszer sem.

Tornázás is megy. Sajnos most éppen egy csúnya felfázás is részese az életemnek, nagy fájdalmaim vannak, de megpróbálok emellett is tornázni.

571. gribedli*** (válaszként erre: 570. - Lapbarna)
2016. szept. 7. 14:36
:D
570. lapbarna (válaszként erre: 569. - Gribedli***)
2016. szept. 7. 14:31

Köszi a sok jótanácsot és biztatást!

De úgyis tudod! ;D

569. gribedli*** (válaszként erre: 568. - Lapbarna)
2016. szept. 7. 14:28
Gratula!:) de ùgyis tudod!:D
2016. szept. 7. 13:20

Sziasztok!

Én is bejelentkezek.

Ma reggel 79,4 kg voltam. Továbbra is tornázok. Van, hogy kétszer is sikerül egy nap, de előfordul, hogy a babám egyet is csak megszakítva enged.

Kb. tartom a 1200-1300 kcal körüli napi kajálásokat. Fixen 4-szer eszem (R, E, U, V).

Ui: én is használom a kalóriabázist, heti 0,5 kg-ra állítottam be. Eddig még nem tolt le. Kb. 12-13 kg-ot szeretnék még fogyni. Most tartok 2,2-nél.

További kitartást és sok sikert mindenkinek!

2016. szept. 7. 10:31
-Ja amúgy a kardiológus mondta hogy nem érek el vele túl nagy eredményt de a szívemet kíméli ami nálam fontos tényező
2016. szept. 7. 10:29

Értem és köszi

Én azért úsztam ennek ellenére is mert szerintem bármilyen mozgás több mint a semmi

Nem igazán ücsörögtem mert lépcsőn kell lemenni a tóba a lepcső elég hideg és nyálkás nem volt kedvem 😃

Na viccet félretéve nekem pszhikailag is jót tesz imádom a természetet úszás közben kikapcsol ok és végre könnyűnek érzem magam

565. ironizáló (válaszként erre: 563. - Gribedli***)
2016. szept. 7. 10:24
Én a magam részéről a rekreációs, fej kint, laza mellúszásról beszéltem :) szerintem a doki is :) a "rendes" úszás valóban más dimenzió :)
564. ironizáló (válaszként erre: 558. - Hagnes11)
2016. szept. 7. 10:01
Mi alaszkai tőkehalfilét szoktunk, 1500/kg. Nem olcsó, de másra is elmehet ennyi :) persze, hogy ehetsz hozzá zöldséget. Én tegnap vacsira két szelet alaszkai filét ettem 163g\139 kcal+ mexikói zöldségköret 150g/ 134 kcal+ egy kis zabos palacsinta 121 kcal :) menjetek bátran maminbabázni. Jó program az. Mwg az otthoni torna sem rossz.
563. gribedli*** (válaszként erre: 560. - Izabell 38)
2016. szept. 7. 09:31

Azért nehezen hiszem el, hogy egy orvos komolyan gondolja, hogy az úszás kevesebb kalóriát éget el. Ellenkezőleg, többet, mert a víz sűrűbb mint a levegő, így teljesen lényegtelen, hogy könnyíti a testsúlyt (hiszen az izületek miatg ez pont előnyösebb, hogy nincs akklra terhelés lefelé, de az meg még előnyösebb, hogy körbe körbe meg sokkal nagyobb az ellenállás, hiszen a sűrűbb vízben nehezebb a mozgás). Még az sem elhanyagolható, hogy a vízben fennmaradni egy nagyon komplex feladat, minden izmunkat dolgoztatni kell, hogy nehogy elmerüljünk, végig. Még hideg is a víz, ezért több kalóriát égetünk el, hogy a testhőmérsékletünket fenntartsuk. Az úszás egyszerre erősítő és kardió.


Nem véletlen, hogy az úszók a többi sportolóhoz képest kábé dupla annyit kell, hogy egyenek, tömérdek kalóriát esznek, hogy fenntartsák a gépezetet. Lehet ezt még fokozni, a vízilabdások még ennél is többet.


Nem lehet, hogy az orvos valahogy máshogy értette? Ha megnézel bármilyen táblázatot, az úszás a legtöbb kalóriát elégető sportok között van mindig.


Természetesen itt most úszásról beszélek, nem vízben ücsörgesről, lubickolásról. Az ücsörgésre lehet, hogy igaz, hogy kevesebb kalóriát éget:D

562. ironizáló (válaszként erre: 560. - Izabell 38)
2016. szept. 7. 09:09
A fogyáshoz egyik sport sem elég önmagában. Az nagyobb rész az étkezés. Kb. 70-30% a kaja javára a mérleg. Én nagyon javaslom az úszást, mert nagyon jól edzi a keringést. Ha szereted csináld. Mellé be kell illeszteni valamilyen tornát heti 2 alkalommal legalább, étkezést reformálni és jön az eredmény.
2016. szept. 7. 08:08
Bocsi szívét nem terheli
2016. szept. 7. 08:07

Sziasztok

Szép napot mindenkinek!

Szeretnék csatlakozni és egyben hozzászólni a témához.

Én imádok úszni tó és fürdők is vannak a környéken de a dokik szerint az izmokat megmozgatja a gerincre nagyon jó hatással van de fogyáshoz nem elég. Mert pont az a lényeg hogy könnyíti a testsúlyát így az izmok munkát is tehát kevesebb kalóriát égetünk vele sajnos

Ezt én is nagyon sajnálom mert a szemét nem terheli mint más egyéb mozgás

559. hagnes11 (válaszként erre: 334. - Gribedli***)
2016. szept. 7. 07:38

Nagyon köszönöm,ki fogom próbálni még ma! Mostanában sikerül minden nap kb fél órát erre szánnom, jól esik nagyon! Valahogy nálam még mindig Béres Alexandra a befutó, kellemes az egész jelenség.

Keresek majd valami intim tornát is,ezek a Kegel gyakorlatok arra is jók szerinted? Nem ismerem.

558. hagnes11 (válaszként erre: 331. - Ironizáló)
2016. szept. 7. 07:34

Szeretem a halat, de piszok drága és nem is készítettem sokszor. Most vettünk hekk filét, kitalálom a módját, hogyan illesszem be vacsorára. Zöldséget azt gondolom ehetek hozzá(ugye?).

A mozgással bajban vagyok, mert soha bem tornáztam kb. Csak itthon dvd-re, vagy bicaj, de azt eladtuk mert nincs már helyünk.. De el akarok járni a babával, néztem maminbabás torná vagy az Aktívmamit. Csak rá kell szánom magam és útnak indulni. Igyekszem a sportot az életem részévé tenni, szeretnék jó példát mutatni neki! Hiszek benne, hogy így lehet igazán nevelni.

557. hagnes11 (válaszként erre: 330. - Gribedli***)
2016. szept. 7. 07:29
Szia! Elnézést, hogy eltűntem, de tombol a szeparációs szorongás nálunk, nehéz napjaink vannak. Köszönöm a tippeket, igyekszem megfogadni. Szerencsére húsevő vagyok, azzal nem lesz gond. Hüvelyesek közül eddig csak a borsót mertem megenni, nehogy a babám pocakja megfájduljon. Tegnap csináltam rakott zöldbabot(bulgurral), nagyon fini. A gyerek házi kosztot kap, benne husival, de lassan haladunk az allergia(tejfehérje) miatt. Nála ugyanis véres széklet volt a tünet.
556. Channa* (válaszként erre: 554. - Ironizáló)
2016. szept. 7. 05:11

:DDDD

Ezt csak szeretném időnként, sőt meg is teszem:DDD

555. ironizáló (válaszként erre: 553. - Somogyi márton)
2016. szept. 6. 22:34
Nem lesz semmi egy jégkrémtől. Igazából annyi, hogy van táplálóbb étel is és ez csak üres kalória, mert nincsenek benne hasznos tápanyagok. De nehogy azt hidd, hogy én nem eszek ilyet. Dehogynem :) De attól még nem jó.
554. ironizáló (válaszként erre: 552. - Channa*)
2016. szept. 6. 22:31
Először úgy olvastam, hogy torta után császármorzsa :)
553. somogyi márton (válaszként erre: 552. - Channa*)
2016. szept. 6. 18:35
Ha csak erről van szó, nem félek, mert én nem vagyok oda az édességért. Rámoltam a hütőben, és láttam, hogy van még 3 db lm.jégrém, ami lejárat előtt van. Megnéztem a táblázatomat, és láttam hogy még a fele kalóriám, zsirom stb. meg van, és ugy döntöttem egy db lesz az uzsonna. De nem lesz az, hogy édességet eszem. Nem is ettem nagyon. Ez ugyanaz, mint azt mondják, azért nem szabad alkoholt inni,met utána jön a nagy éhség, és jön a nagy zabálás. Hát ez sincs, mert csak 8 tól iszom, és tizkor már legtöbbször alszunk. Éjjel még életemben nem ettem. Pisilni szoktam csak.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook