Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » ÉLETIGENLŐ oldal - segítség a bajban fórum

ÉLETIGENLŐ oldal - segítség a bajban (beszélgetős fórum)


1 2 3
2008. júl. 21. 12:39
Olvastam én is a történetet és nagyon jólesett most ez, mert kicsit magam alatt vagyok. Még mindig nemtudok elfelejteni az embert 4 éve már, hogy külön élünk és mégsem megy. Mondjatok valamit. Tudom nemszabadna rágondolni, és beszélni vele és találkozni, mert akkor könnyebben menne, de mi nem vagyunk haragba, és néha összejövünk, és utánna mindig lelki beteg vagyok. Köszönöm a segítséget előre is.
2008. júl. 21. 08:51

„A LÉLEK A MESTER,

A KÉPZELŐERŐ A SZERSZÁM

ÉS A TEST A FORMÁLHATÓ ANYAG."

Paracelsus

2008. júl. 20. 18:34
Szívesen:-)
11. lilyely (válaszként erre: 10. - 416c7ed97f)
2008. júl. 20. 17:03

Hát ez igazán aranyos történet!

Köszönöm, hogy megnevettettél!

:-)

Ja! Meg hogy írtál!

2008. júl. 20. 11:35

szia Lilyely!

Akkor én most nem a vasárnapi ebédhez szólnék hozzá :-), inkább a 6. hozzászóláshoz egy kis életigenlő mini-"történet".Rokonaim megbíztak, vegyem át a postát a lakásuknál, a postaládából és nézzek rá a lakásra, amiíg nincsenek otthon. A vihar miatt összegyűlt az ablakpárkányon egy jó adag víz, nem akartam, hogy a ha elfolyik, a falat áztassa, így letöröltem. Az ablak a belső kertre néz, így a hátsó kis ajtón kellett kimennem, hogy kijussak a kertbe. Ez az ajtó történetesen a rokonaim és egy másik lakó közös ajtaja, ami a másik lakót elzárja az utcára néző bejárattól. (kicsit bonyi, de remélem azért érthető, mindjárt kiderül, miért is mesélem). Szóval ezt a kis ajtót szép gondosan becsukva magam után, postát magamhoz véve elhagytam a lakást.Mindez reggel volt, onnan mentem dolgozni. Du. jönnék haza, sehol a saját lakáskulcsom. Teljesen kétségbe estem, h. elveszítettem, ráadásul reggel menet közben észrevettem, hogy nyitva volt a táskám, meg voltam róla győződve, h. kiejtettem. Hazafelé menet kapisgáltam, h. talán otthagytam a rokonaim lakásában a saját kulcsom is, a nagy sietségbe. Na, vissza kell mennem...Vissza is tértem, erre nagy dörömbölést hallok a hátsó kerti ajtó mögül. Kiderült, h. a hátsó szomszédot véletlenül kizártam, nem tudott kijutni a házból, mert neki ahhoz az ajtóhoz nincs kulcsa, állítólag nem szokták zárni... Szerencsére jó természetű volt, és nem dühöngött, együtt nevettünk a szerencsétlen, és végül mégis szerencsés bennrekedésen és kiszabaduláson. Ráadásul a saját kulcsom is meglett...Biztos egy angyalka felejtette ott velem, hogy kiszabadíthassam, akit véletlen bezártam:-)

Szóval sose tudni mi mire jó:-)

2008. júl. 20. 10:28

Úgy tűnik, nem lett népszerű ez a fórum oldal. Jobb híján magammal cseveghetek, esetleg üzenhetek magamnak: "szép jó reggelt".


Lehet, hogy ha a vasárnapi ebédről kérdeznek, hamarabb írsz. Próbáljuk ki?


Kivel ebédelsz ma? Mi lesz a menü? Ki hiányzik az asztalod mellől?

2008. júl. 20. 09:14

"A fény teremtményei vagytok valahányan.


A fényből jöttetek, és oda is tértek vissza.


Folyamatos létezésed fénye világít be körülötted mindent."


/Richard Bach/

2008. júl. 19. 10:56

"Amit a hernyó a világ végének nevez, azt a mester úgy hívja, PILLANGÓ."


/Richard Bach/

2008. júl. 18. 22:21
"Néha úgy érzi az ember, hogy élete kilátástalan szakadékba téved, s csak később veszi észre, hogy aranybányába járt."
5. lilyely (válaszként erre: 4. - 6a062297d0)
2008. júl. 18. 21:44
Semmi gáz...mindenki olvashatja...ettől szép
4. 6a062297d0 (válaszként erre: 3. - Lilyely)
2008. júl. 18. 21:40
Ha kérhetlek ilyesmiket inkább privibe, mert a nejem is olvassa.:D
3. lilyely (válaszként erre: 2. - 6a062297d0)
2008. júl. 18. 21:37
Ha van szép idézeted, annak is örülök! És mindenki, aki olvassa...köszi...szeretettel ölellek :-)
2008. júl. 18. 21:12

Nem is tudom hogy tudtunk eddig létezni egy ilyen csodálatos "ÉLETIGENLŐ" oldal nélkül. Komolyan.

Megyek keresek pár pozitív szívmelengető gondolatot, aztán jövök.:) Puszi

2008. júl. 18. 20:34

Gondoltam, segíthet, ha olyasmiket olvasol, amitől felmelegszik a szíved. Ha neked is vannak pozitív gondolataid, amit szívesen megosztanál másokkal, bátran írd le ide őket. Ha egy emberen segítettünk vele, már nem volt hiába. :-)


A legfontosabb, hogy NE FÉLJ! Nem vagy egyedül. A te gondod az enyém is; a te örömöd az enyém is. Mert MINDEN EGY!


Elsőként álljon itt egy mese felnőtteknek.



A kapitány és az álma



Élt egyszer egy ember. Valaha bátor, erős; tele álmokkal, vágyakkal. Minden napja új csodákra csábította, minden reggel egy új kaland lehetőségét rejtette magában. Ő volt hajójának egyetlen kapitánya, és a jó szél röpítette messzi tájak felé. Senki sem ejthette fogságba, csalhatta tőrbe, senki sem állíthatta meg. Élete csupa vidámság és kaland volt. Mindenki kereste a társaságát, mert még azokat is megnevetette, akiknek sorsa nehéz, keserű volt. Szívesen csatlakoztak hozzá; kérték, hadd hajózhassanak vele. Gyakran még fizetséget sem fogadtak el tőle, mondván:

- Mi már megkaptuk a jutalmunkat. Társaddá fogadtál bennünket, a barátaid lehetünk. Semmiben nem szenvedünk hiányt.


Telt múlt az idő. A Kapitány elfáradt, megelégelte a kalandozásokat. Kicsi szobájában gubbasztott naphosszat, s az elmúlt szép időkre emlékezett. Nem is hitte, hogy ő volt az a bátor, kalandokra éhes vidám fickó, aki hegyeket mozgathatott volna meg puszta tekintetével.

A szobájában egyre hidegebb lett, az ablakába sohasem süthetett be a Nap, mert gondosan bezárva tartotta a redőnyöket, az ajtajára erős lakatot tett. A barátok sorra elmaradtak; ő pedig, egy sarokban ült, és tehetetlenségében, végső kétségbeesésében sebeket ejtett magán. Így senki sem kívánhatta tőle, hogy kimozduljon börtönéből, hiszen ezer sebből vérzett. Már alig hallotta a külvilág mesés hangjait, a madarak énekét, az ablaka előtt elhaladó emberek nevetését, a lágy szellő zúgását a tenger felől. Szomorú volt, magányos és reményvesztett.


Egy napon soha nem hallott, csodás dallamra lett figyelmes. Kíváncsisága legyőzte félelmét. Óvatosan félrehúzta a redőnyt. Szemét majd megvakította a fényesség, pedig a Nap már lenyugvóban volt. Egy pici angyalka ült az ablakában, a szárnyait folyton mozgatta, s eközben aranyszínű por hullott a földre mindenfelé.

- Ki vagy te? – kérdezte a Kapitány.

- Követ vagyok. Hírnök, ha úgy jobban tetszik. A te segítségedre jöttem.

- Segíteni akarsz rajtam? – nevetett a Kapitány.

- Meg kell mutatnom neked azt a világot, amit valaha nálad jobban senki nem ismert. De ehhez bizony össze kell szedned minden bátorságodat, és ki kell tárnod az ablakodat, hogy beáradhasson rajta a fény.

- Jobb lenne, ha bátorításul előbb Te jönnél be hozzám. Felmelegíthetnéd a szívemet, begyógyíthatnád a sebeimet, azután talán én is elég bátor és erős leszek, s akkor majd kitárom az ablakomat.


Az angyalka kicsit meglebegtette szárnyait, hogy minél több csoda hullhasson a földre, azután egy szempillantás alatt a sötét szobában termett. Minél több időt töltött a Kapitány mellett, fényessége egyre halványabb lett, minden tagja reszketett a hidegben. Vidám történeteket mesélt, hogy megnevettesse barátját; azután az otthonáról beszélt, ahol sohasem fáznak, nincsenek könnyek, s a gondolat gyorsaságával bárhol ott teremhet, ahol csak akar. Azok a mesés tájak, ahol valaha a Kapitány járt, mind együtt megtalálhatók az országában. Hófödte hegycsúcsok, ragyogó vízesések szivárvánnyal ékesítve, milliónyi virág ezerféle színben pompázik időn és téren túl.

Boldogság töltötte el a Kapitány szívét. De gyávasága fogva tartotta, megbénította. Az angyalkának azonban mennie kellett volna már. Fény és meleg nélkül megbénulnak a szárnyai.

- Gyere hát velem! Ki a csodák birodalmába! Gyere a fényre! Nem kell félned, fogom a kezed, és sohasem engedem el! Mindig melletted leszek. Akkor is érezni fogod, ha nem látsz. Nem lenne csodás, újra hajóra szállni Kapitány! Nézd, a sebeid lassan mind begyógyulnak, kész vagy az indulásra!

- Azt szeretném, ha velem maradnál!

- Ha itt maradok, elpusztulok veled együtt. Nem tudom, képes leszek-e valaha repülni, ha egy percet is tétovázok. Ha most magadra hagylak, sohasem tudsz majd kiszabadulni magad fabrikálta sivár jelenedből. Ez volt a küldetésem. Én voltam számodra a szabadulás utolsó lehetősége.


A Kapitány résnyire nyitotta az ablakát, és óvatosan tenyerébe vette félig ájult barátját. Szárnyai megdermedtek; fényessége, mely egykor betöltötte a teret, most, mint kihunyni készülő gyufa fénye pislákolt a sötétben.

- Azt szeretném, ha újra repülnél!

Sokáig melengette, óvta a széltől, megvívott volna érte a sárkánnyal is, csakhogy újra repülni lássa. Egyszeribe megnyílt a csillagos égbolt, az angyalka kinyitotta szemét, kiterjesztette picinyke szárnyait. A vakító fényességben a Kapitánynak szeme elé kellett tartania a kezét.

- Valójában végtelen szereteted az, ami maradásra bírt, és ami végül megmentett engem. Még tartozom neked. Egy üzenetet hoztam, melyet sohasem szabad elfelejtened: A Te hajódon egyedül Te vagy a kapitány. S ha félelmed megbénít, és sötétben éled az életed, Isten akkor is küld neked valakit, hogy ne legyél egyedül, mert senkiről sem feledkezik meg egy másodpercre sem. A választás szabadsága azonban mindig a tiéd. Kuporoghatsz tovább a sötétben, vagy vakmerő kalandokba fogsz; rajtad áll. Én azonban mindig melletted maradok, érezni fogod. De tudod, az angyalok fogságban, csapdában, fény, levegő nélkül elpusztulnak még egy olyan nagyszerű Kapitány kezében is, mint Te vagy.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook