Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyaotthonokról tapasztalat? Segítség bajban vagyok... fórum

Anyaotthonokról tapasztalat? Segítség bajban vagyok... (tudásbázis kérdés)


1 2 3
79. szesat
2010. jan. 13. 19:45

Szia!

Remélem nem későn írok.

Győrben lakik a Figyelj Ránk egyesület alapító tagja,a honlapjukon keresztül tud segíteni.

Szintén Győr megyében van egy falu,ahol ingyen adott az önkormányzat többgyerekeseknek házat,hogy ne kelljen az iskolát megszüntetni.

Egy másik egyedülálló anyukával,vagy akár egyedül,biztos megpróbálkoznék felkeresni őket a helyedbe.

Nem az abortuszba látnám a megoldást,mindig van másik variáció,csupán meg kell keresni.

Tudom miről beszélek voltam egyedül két gyermekkel,család nélkül,a barátnőim,illetve az ő szüleik segítettek "túlélni".Az az egy biztos:egy gyermekkel sem lett volna akkor könnyebb,arról nem is beszélve a gyermekek segítettek kimászni a gödörböl...

78. Toprengo (válaszként erre: 77. - Mokuskas)
2010. jan. 13. 11:16
Úgy, ahogy tudják... Ha van külön szoba, akkor oda kerül a család (vagy any+gyerekek), de ha nincs szabad szoba, akkor másik család mellé kerülnek sajnos. Ezt hogy érted, hogy szabad prédának?
2010. jan. 13. 05:22

Az ilyen anyaotthonokban hogyan oldják meg, ha ált. iskolás gyerek is van?!

Mert ugye, ha ember lánya bemenekül oda nem szívesen viszik ki a biztonságból, szabad prédának a gyerekét:( főleg, ha még egy kisebb is van!

76. Bársonyfüles (válaszként erre: 29. - Mamazon)
2010. jan. 9. 08:12

Drága Mamamzon!


Örülök,hogy felhívtad a Leát.Szívből kívánom,hogy jó döntést hozz.


Ölellek.

2010. jan. 8. 22:42

Szia Mamazon!

Ha van kérdésed az anyaotthonokkal kapcsolatban, tőlem kérdezz nyugodtan. :-)

Ha a közeletekben lévőbe nem vesznek fel helyhiány miatt, jelentkezhetsz messzebb lévőbe is, persze kevesebb az esélye, hogy felvesznek, de ha van hely, és sürgős a kérelmed, van esély a felvételre. A vezető általában behívja a jelentkező anyát beszélgetésre, akkor el tudod mondani, miért kéred a felvételt.

Általában 1 év a bent-tartózkodás, ez fél évvel hosszabbítható.

Igen, nehéz kikerülni onnan, de ha valaki kitartó, és dolgozik rajta, sikerül neki. Akaraterő kérdése.

Ha bármi kérdésed van, fordulj hozzám bizalommal.


És még valami. Itt sokan elkezdtek okoskodni feletted. Ne hallgass rájuk. Neked kell döntened, és dönteni is fogsz. Az biztos, hogy nagyon erős vagy, és tisztellek ezért.

Kívánom, hogy megoldódjon a problémád!

Szeretettel:

Töprengő

74. vviki2 (válaszként erre: 70. - Bd37ba754f)
2010. jan. 8. 19:43

:-DDD

Nem erre vágyik hidd el.


A Holdas dolgot pedig nem sértésnek szántam. Elnézést ha bántó volt. :-(

2010. jan. 8. 18:24
Sajnálom a topik indítót hogy ilyen helyzetbe került remélem dolgai rendbe jönnek, szép nő esélye van egy jobb és szebb életre akár egy anyaotthon keretén belül akár az nélkül.Még egyszer sok egészséget és jó döntést a problémákban.
72. 1e8f358d6a (válaszként erre: 64. - Bd37ba754f)
2010. jan. 8. 18:08

Képzeld, boldog és büszke volt, és még most is az, van is oka rá.


De látom ismét elmentünk a személyeskedés irányába.


Gondolom a topic indító is megbánta, hogy elindította ezt a fórumot, amit meg is értek.


Na, megyek is.

71. bd37ba754f (válaszként erre: 69. - Vviki2)
2010. jan. 8. 17:40
Amúgy én sem keresek 80 ezret de eddig mindig sikerült munkát váltanom ha nem voltam megelégedve bármi oknál fogva. Ha kellett tovább képeztem magam hogy lépni tudjak...
70. bd37ba754f (válaszként erre: 69. - Vviki2)
2010. jan. 8. 17:37

igen a holdon éllek én felvázoltam neki hogy mi vár rá ennyi de ha nem tetszik a véleményem akár igy is lehet: jujj de f.sza hely az anyaotthon menj csak nyugodtan szobaszervíz van minden nap kaviármeg homár,hatalmas pezsgőfürdő szaunával manikür,pedikür,fodrász meg minden külön neked babyszitter,fizetik a felsőfokú iskoládat hogy amint letelik az időd és el kell hagyd a való világ villát azonnal munkát kapj egy multinacionális cégnél havi 300 ezres keresettel !

Keresnek neked egy 3 szobás ingyen házat a rózsadombon hogy majd a két gyerekeddel legyen egy saját otthonod.

69. vviki2 (válaszként erre: 66. - Bd37ba754f)
2010. jan. 8. 16:35

A gyári munka is munka. Ha nem is 120ezer Ft-os..:-S De kérdem én, hol élsz te, a Holdon? A sógornőm még 80ezret sem keres és nem tud váltani, mert nincs hová...!

Itt Győrben azért nem olyan rossz a helyzet, itt aki dolgozni akar az talál munkát. Még ha nem is álommelót.

68. bd37ba754f (válaszként erre: 67. - Csodapók)
2010. jan. 8. 16:06
igen élt ott ismerősöm pesti anyaotthonba és nekem is volt alkalmam utána érdeklődni ezeknek a dolgoknak.Mint végső gyors megoldás nekem is vetődött fel lehetőségnek.Csak sikerült megoldanom másként a problémát
67. csodapók (válaszként erre: 66. - Bd37ba754f)
2010. jan. 8. 15:38
Éltél ott v. valakid igénybe vett már ilyen ellátást, hogy ennyire ismered a helyzetet? Ha nem, talán nem kellene ennyire negatív véleményt alkotnod! Ha vennéd Te is és minden negatív véleményt nyilvánító a fáradtságot és megnézné Bársonyfüles által ajánlott alternatívát, talán elgondolkodna! Én megnéztem és tájékozódtam a lehetőségekről egyik csoporttársamnál, aki ilyen helyen dolgozik, mint szociális munkás.
2010. jan. 8. 15:09

hát ha ő anyaotthont akar a tegye szüljön egészséges kisbabát és legyen elég ereje felnevelni őket

na de a témával kapcsolatban :anyaotthon általában ugy müködik hogy van egy szobád közös konyha,fürdő használat meg van határozva mennyi ideig tartózkodhatsz ott és bizonyos díjat is kell fizetned otthontól eltérőek.Az ott töltött idő alatt megpróbálna segíteni hogy miként találj új munkahelyet tehát nem bíztositanak csak segítenek vagy megpróbálnak nem 120 ezres munkát hanem valami gyárba való elhelyezkedést pl.Vagy a képesítésednek megfelelő munkahelyeket hivogathatsz.Majd letelik a 7-12 hónap és mehetsz ki a kapunk a gyerekekkel.

65. vviki2
2010. jan. 8. 15:00

Na, már megint másfelé kanyarodott a fórum...:-S

A topicnyitó nem azt kérdezte, hogy elvetesse-e a babát emberek!!!!!! Anyaotthonos tapasztalatokat várna, vagy várt volna. Erre itt ítélkeztek felette, manipuláljátok és hajba kaptok mások szépsége miatt (is)...ejnye....

64. bd37ba754f (válaszként erre: 59. - 1e8f358d6a)
2010. jan. 8. 14:15
és anyukád a két munkahelyével a szétgürizett kezével nagyon boldog és büszke anyuka? persze erre azt mondod hogy igen és te is ezt szeretnéd??? ezt az életet?
2010. jan. 8. 14:13

a kilátásaidra való tekintettel bíztos hogy jó ötlet az a baba? Te tényleg azt hiszed hogy jön majd a megváltó vagy a lottó 5-ös és két gyermekkel,munka ,lakás nélkül majd bárki azt mondja gyere kislány én ugy sajnállak adok házat,munkát stb Egy kérdés amikor kiraknak az anya otthonból mert letelik az időd mi lesz két kicsi gyermekkel,akiket etetni,ruházni,oviba,iskolába vinni majd rohanni a munkába hogy valahogy egy albérletet ki tudj fizetni az hogy ételre,ruhára,tanszerre stb-re már nem marad pénzed az már lényegtelen mert a mai világban annyi jóindulatú jólelkü ember van bele értve barátok,szülők stb hogy majd ők támogatnak hogy legürizd az életedet.....

Ne higyj a mesékben

2010. jan. 8. 13:45

Soha nem értettem, hogy minek kell egy ilyen fórumot elindítani.. Ez pont egy olyan élethelyzet, amiben az illetőnek egyedül kell döntenie, mert csak ő látja át a problémát igazán, a lehetőségeit, ő tudja, hogy mik a határai! Ezért sem tartom jónak, hogy jönnek itt a pro és kontrák!


AZ ő dolga, na meg a párjáé, nem dönthettek helyette, és ezek a vélemények valahol befolyásolhatják a döntését!


Ha megtartja, mert belebeszélitek, h nincs lehetetlen (márpedig a mostani gazdasági válságban reménytelen állást találni, pláne gyerekkel, akármilyen kis munkáról legyen szó; kevés álláslehetőség, rengeteg munkanélküli), akkor lehet, h azzal fog szembesülni, hogy nem tud megadni semmit a gyerekeinek, hogy nem tudnak megélni sem; ha viszont nem tartja meg, nyilván egy örök emlék, rossz emlék marad meg benne, amit lehetetlen lesz feldolgozni igazán.


Egyik döntés következményeit sem ti fogjátok viselni, ő pedig szerintem tisztában van azzal, hogy van választása.

2010. jan. 8. 10:50

ha nincs szived elvetetni,nincs penz felnevelni, akkor keress olyan part, aki orokbefogadna mikor megszulod.. De nem ertem milyen csalad az, aki nem segit.. :(

Ebben az orszagban nem lehet arra szamitani, hogy majd utana talal munkat. Persze talalhat, de nem megy az oly konnyen! Foleg gyerekkel nem!

Es meg ha talal is munkat, sajna nem olyan a fizetes.. nagyon sz@r a helyzet :( De hat ezt mindenki tudja!

2010. jan. 8. 10:11

visszakanyarodva a topic indítójához, visszamenőleg elolvastam a hozzászólásait. Intelligens, tanult nő, aki most nehéz helyzebe került.


Nem egy 15 éves, tanulatlan, az életet még csak most kezdő lányról van szó.


Ezzel csak azt akartam mondani, hogy találhat majd jó állást, az esélye meg van rá.

59. 1e8f358d6a (válaszként erre: 58. - Szasz23X)
2010. jan. 8. 09:46

Anyukám egyedül nevelt fel 4 gyereket, úgyhogy nem ezüskanállal a számban születtem. Még ha apuval jó is volt a kapcsolatunk, azért anyának baromi nehéz volt egyedül boldogulnia. Kiskorunkban két munkahelyen dolgozott egyszerre, a nővéreim vigyáztak ránk, míg kisebbek voltunk, mert anyu reggeltől estig dolgozott,főmunkaidőben gyárban, gép mellett, mellékállásban takarítónőként egy fodrászatban...


Úgyhogy előttem jó példa van kitartásból és a gyerekek iránti elkötelezettségből, szeretetből.


De ez a topic nem is rólam szól, senkinek nincs köze a másik életéhez és helyzetéhez.


Viszont nincs lehetetlen, még ha sokan borúsnak is látják egy adott pillanatban a helyzetüket.

2010. jan. 8. 09:16

Attól, hogy valaki esetleg elért valamit, vagy olyan körülmények között él, nem biztos, hogy nem élt át pl. nélkülözést.

És nem tudja, mi az élet.

Én ugyanezért vettem le egy csomó képet, és ezért nem vagyok hajlandó az életemről beszélni, mert anno sokszor megkaptam a "neked könnyű, jól keresel" szöveget. Igen? csak ezért én kijárkálok külföldre, dolgozom mint egy állat, és ÉN nem voltam ott, amikor meghalt a nagyim, és ÉN nem voltam itthon, amikor anyukám kórházba került, és ÉN nem tudtam segíteni a barátoknak amikor kellett volna, és ÉN nem tudok gyereket szülni, mert nem tudom kire bízni, és nem is hagynám itthon hetekre....

Valamit valamiért. Lehet, hogy Regina szép, fiatal, és nem rosszul él a képek alapján, és boldog, de attól még nem lehet tudni, milyen az élete, vagy netán milyen volt. Ettől még nem biztos, hogy nincs tisztában az élettel. Mások az elvei. Az enyémekkel sem egyezik. És? ettől még nem degradálom le, mert nem ismerem....

Még ha nem is egy a véleményünk.

57. Anchee
2010. jan. 8. 09:15
egy dolgot ne feletsünk el: soha ne itélkezz senki felett,mert ő is csak olyan,amilyen te lennél ugyanilyen körülmények között!!
56. bared (válaszként erre: 52. - Pencil)
2010. jan. 8. 09:07

nem lehet egy életkor és 5-6 fotó alapján vlakit megítélni...nem ismered a múltját, nem tudhatod min ment esetleg keresztül...

korotokból adódóan már tudnotok kellene: a külcsín nem minden...

55. 1e8f358d6a (válaszként erre: 46. - Periszkóp)
2010. jan. 8. 08:26

azért frankó dolog,hogy adatlapból ítélsz meg engem, rohadtul nem ismersz így ne is alkoss véleményt rólam, ha kérhetném.


Nekem is van véleményem, ami tökéletesen a tiédnek az ellentéte, és nekem is ugyanúgy jogom van leírni és le is fogom írni.

54. 1e8f358d6a (válaszként erre: 53. - Pencil)
2010. jan. 8. 08:24
kapásból ismerek két nőt a környezetemben, akinek ment, úgyhogy nem lehetetlen. Ők sem számíthattak senkire... (lévén a szülők sem éltek)
53. pencil (válaszként erre: 51. - 1e8f358d6a)
2010. jan. 8. 08:15

"Nem voltam még ilyen szituációban..."


Tehát nem tudod, mit tennél.


Elméleteket gyártani könnyű. Kivitelezni azonban nem annyira.

Hidd el, hogy egyedül, minden anyagi-erkölcsi-lelki támasz nélkül nem megy.

Három ember sorsáról van szó!!!

52. pencil
2010. jan. 8. 08:12
Én azt gondolom, hogy periszkóp nem veszekedett, nem személyeskedett, csak tényekkel szembesített egy olyan valakit, aki korából és életkörülményeiből adódóan tapasztalatlan, és megfontolatlan.
2010. jan. 8. 08:10

Valahol mindkét tábor véleményét meg lehet érteni, én mégis amellett vagyok,hogy tartsa meg a babát...


Nem Istenre és a hitre kell alapozni a jövőt, hanem az erős egyéniségre. Ha a fórumindító elég erős, akkor megfogja tudni oldani ezt a helyzetet.


Nem írt arról,hogy miért kellene eljönnie az anyukájától, lehetséges, hogy túl kicsi a hely, vagy egyszerűen nem tolerálja már a saját lányát és annak tetteit. (amit viszont elítélek, mert egy anya az anya és segítenie kell a saját gyerekén, ha mással nem is, legalább azzal, hogy helyet biztosít neki és az unokáinak...)


Feltételezem az első babáról maradtak ruhák, babakocsi és egyéb kellékek, ami a második picúr érkezéséhez szükségesek.

Eddig is gyes+családi volt a legfőbb jövedelme a fórumindítónak, emellett talán igényelhet szociális segélyt. (nem tudom a jogosultsági határokat és feltételeket, nem vagyok a témában jártas, de meg kell próbálni).


Vannak bölcsik és ovik, ha az anyuka munkahelyet talál, akkor később albérletbe költözhet és önálló életet kezdhet. Később talán rátalálhat újra a szerelem, találhat egy megértő és segítő társat, nem olyat, mint a gyerekek apja, aki -már bocsánat a kifejezésért - de le se szarja a saját gyerekei helyzetét.


Amiket leírok nem meseszűek, sok hasonló helyzetben lévő nő ment már ezen keresztül, mégis megoldották a dolgot.


A legjobb az lenne, ha a topic indítójának édesanyja szorítana továbbra is egy kis helyet a lányának és unokáinak, így nem kellene albérletre költeni és mégiscsak családiasabb környezetben élhetnének a gyerekek is.


Nem látom én ezt a helyzetet olyan kilátástalannak, mindent lehet, csak akarni kell.


Nem voltam még ilyen szituációban, de ha velem is megtörténne, inkább ugornék le a hídról, mint sem elvetessem a babát.


De mint mondtam, ez csak az én véleményem.

50. vviki2
2010. jan. 8. 07:39

Húúú..nehéz dolgok ezek. Olyan döntést kell hozni, amit később sem fog megbánni. Bármi történjék is...

Nem kellene veszekedni, nem az volt a kezdőkérdés, hogy elvetesse, vagy sem...:-S

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook