Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy anya vágya - sok gyermek fórum

Egy anya vágya - sok gyermek (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egy anya vágya - sok gyermek

1 2 3 4 5
32. kri76
2011. nov. 1. 10:36

Mélyen magamba nézve én is szeretnék még legalább egy gyereket. az esély rá 0.

36 éves leszek, CHF hitel a házunkon, a 40%-os önrészt buknánk már, ha nem tudnánk fizetni. A 2 éves fiam mellett 2 évet dolgoztam éjszakánként, házimunka és vele is foglalkozom. Nagyon fáradt vagyok minden nap és csak az visz előre, hogy a kisfiamat fel kell nevelni.

3 nappal szülés után már leültem dolgozni, mert nem volt más választásom.

Ha most vállalnék gyereket, a kisfiamat kiraknák a bölcsiből (ide közel 1 hónapja jár) és 1 év múlva az óvodába is csak délig vennék be. E mellett esélyem nem lenne már dolgozni, viszont akkor nem tudnánk fizetni mindent és utcára kerülnénk.

Ha várnék, meddig??? 4-5 év múlva 40 felett???

Persze, mindenkinek azt mondom, hogy 1 gyereket szerettem volna és lassan már magam is elhiszem.

31. pritta (válaszként erre: 29. - Bubinana)
2011. nov. 1. 10:23
mellesleg a kisebb gyerekek olyan gyorsan nőnek. a legtöbb ruhát alig pár hónapig hordják és meg se látszik azokon. akkor minek kidobni?
30. pritta (válaszként erre: 29. - Bubinana)
2011. nov. 1. 10:20

akkor mondok ellenpéldát:

az öcsém mindig a bátyám és a barátja ruháit hordta és nem azért mert nem volt pénz újra. hanem ha bátyus hordja az menő. mindig várta h mikor növi ki és mindig kapott vagány farmerokat, pulcsikat, tesótól meg haveroktól.

én meg anyuval és tesóm barátnőjével üzletenek: ha anyának nagy én hordom, ha nekem kicsi akkor átadom másnak. és nem azért mert nincs pénz. mindenki szép ruhákat hord, így van változatosság nem kell mindig venni.

2011. nov. 1. 10:15

Sziasztok!

Érdekes vélemények vannak!

És sok a de...Igen, aki megteheti vállalja...és most jön a de: 1,tudja felnevelni akkor is ha

állam nem ad semmit...

Szerintem ez az egy de...elég is!!!

Sok gyerekkel beszélgetek a munkám folyamán..és még egytől sem hallottam,hogy örülne a tesója kinőtt ruhájának..stb..

2011. nov. 1. 10:05
CSajok egy kérdés azokhoz akinek sok csemete van Most várom az 5diket 15 hetes multam megmocant Viszont most léptem a 18 ba és alig mozog van h 2-3 napig semmi Most a 2 nap épp . Volt nektek ilyen?
27. Vikuc
2011. nov. 1. 08:59
Szomorú hogy sokan lenézik,és elítélik a nagycsaládosokat! Én egyedül csakis felnézni tudok az olyan anyákra akik be merik vállalnia a harmadik vagy negyedik gyereket,és tisztességben felnevelik őket. Igazság szerint mindnekinek három gyereket kellene szülnie és akkor nem halna ki a MAGYAR. Mert a magyarokra gondolok első sorban.
26. bettike2007 (válaszként erre: 34. - Babakeksz)
2011. nov. 1. 08:03

Közvetlen példám van,nem általánosítok,csak amit láttam tapasztaltam írtam le.

Nagynéném egyedül maradt 3gyerekkel,nem lett volna muszáj 3,mert már a 2iknál látszott hogy nagybátyám nem akar mellette maradni.

Mamám velük él nekik adja a nyugdíját,nagynéném amióta megszületett a 3ik gyerek nem ment vissza dolgozni,ami lassan már 15éve történt.Járt neki ingyen ebéd oviban suliban,kaptak tankönyvet,ruhákat is!Nem dolgozik,lehet nem is fog.Csak mi lesz ha már nem lesz a mama,bizony nem egy ilyen eset van,és magyar.

25. eva215
2011. nov. 1. 06:05
Nagyon szorítok neked! Én biztos vagyok benne, hogy össze fog jönni, aki ilyen jó anya,mint te, annak biztosan. :) :)
2011. okt. 31. 23:14

Szia!A vágyaiddal nincs baj,és amég enni tudsz nekik adni és van fedél a fejük fölött na meg megvan a szeretet másnak semmi köze hány gyermeked lesz.Mindenkinek egyéni döntése,jelenleg 1gyermekem van,és szeretnék még-vágyam nekem is,de lehet nem is lesz több a nagy hitel mellett,nem biztos hogy jutna a 2iknak is abból amink van,sajnos ez a magyar helyzet...

Sok sikert és szerencsét kívánok a továbbiakban!Egy anyuka

23. bujuli
2011. okt. 31. 19:19
Kedves lányok! Köszönöm mindenki megértését és jól esik, hogy támogattok. Sajnos nem nagyon volt ma időm benézni, de mindenki hozzászólását elolvastam, és köszönöm. Jó érzés, amikor megértik az embert.
2011. okt. 31. 15:18

Juli nincs a vágyaddal semmi baj:)

Szurkolok neked nagyon hogy teljesüljön a vágyad

puszi

2011. okt. 31. 15:15
Klassz, hogy be tudtatok vállalni 3 gyereket és még szeretnél egyet. Az ország szégyene, hogy nem teheti meg mindenki. Mi az első után nem tudjuk, hogy merjünk e vállalni kis tesót, úgy, hogy a párom nem minimálbért kap. Bezzeg a kisebbség, nekik nincs olyan gondjuk, hogy hogy fogják tudni fizetni a fősulit a gyerekeknek:( Na majd ha nyerünk a lottón, lesz saját focicsapatunk:)
20. pritta
2011. okt. 31. 14:37

Egy családostól sajnálni a tankönyvtámogatást vagy kajatámogatást annyi mint egy egyszerű dolgozótól sajnálni az utalványokat. Miért kapnak? mert az állam nem akar több pénzt adni... ezért felesleges a családokat hibáztatni. Apámnak a munkahelyén midnig adnak meleg-hideg étkezési utalványokat, tanévkezdési utalványt, meg fene tudja mit. miért? mert ugye akkor azt nem pénzben kell odaadni. tőle is sajnálni kéne?

ha mindenki rendesen kapna pénzt, dolgozók fizetést, anyák magasabb gyest, nem kellene ilyen olyan utavány, meg segély, meg támogatás meg minden... de hát az állam dént. és pont.

2011. okt. 30. 13:03
Ja és ha olvasod majd a naplom meg is lepődesz majd)
18. Böbe071 (válaszként erre: 17. - Smile:))
2011. okt. 30. 13:00
Kivánom hogy érezd milyen jó a nagy család!!!)) Igen minden a nevelés kérdése. Nekem nem vágynak márkás cuccra És mégis büszkék imádják mindet a haverjaik Főleg engem mikor pizzát sütök))) Na az kb 10-12 tepsi)) Szoval az összetartás is nagyobb !)
2011. okt. 30. 12:46
Nekem két hónapos a pici fiam,ő az első lenéztek mikor teherbe estem vele és azt mondtam mindenkivel szembeszállva,hogyha egyedül maradok is meg fogom tartani.Minden vizsgálatról sirva jöttem ki,olyanokat mondtak és ijesztgettek,de én hajthatatlan voltam tudtam ez a pici fiú kell nekem bármi áron.És megszültem én 13-14 óra vajúdás után is azt mondom könnyen.És nagyon szeretnék még legalább 2-3 ilyen csöpp vigyorit,mint Andrisom :) Mert nekem 12 éves korom óta nagy család a vágyam és most végre belefoghattam :)
16. bujuli
2011. okt. 30. 11:35
Kedves Mindenki! Nagyon köszönöm a hozzászólásokat, együttérzést, most én is újra könnyezem, mert újra átélem a veszteséget, de ugyanakkor nagy örömmel tölt el a biztatásotok és megerősítette bennem, ami eddig bizonytalanságként volt jelen: amint lehet - még kb. 4 hónap -, megpróbálom. Én is Isten ajándékainak tekintem őket, méghozzá nagyobb ajándéknak, mint a saját életemet, mert részem van a világrajövetelükben. Remélem, összejön, akkor majd újra írok egy cikket!!! Köszönöm még egyszer a szeretetet és a megértést.
2011. okt. 30. 11:25
A gyerek tényleg isten ajándéka, és szeretete! Én is azt mondom, ne hallgass másra, csak magadra! Ti tudjátok, hogy jöhet-e hozzátok a negyedik baba vagy sem! Én anno, azt mondtam elég lesz két gyerek, a férjem azt mondta Ő hármat szeretne! Végül másodjára ikreket vártam!:-) Kimondhatatlan boldogság járt át! Viszont három gyerek nevelése nem egyszerű főleg, ha egyedül marad az ember, de az a boldogság és szeretet, amit Ők adnak az leírhatatlan!:-) Kívánom, hogy teljesüljön az álmotok!
14. zoknis kacsa (válaszként erre: 5. - 83e25137af)
2011. okt. 30. 11:20

persze mert a a média azt mossa az agyakba, hogy mennyire szuper és vidám dolog a szingliség. A homoszeualitás meg egyenesen erény!!!

A filmekben tökéletes anyákat látunk , 2 gyerek, vezető pozíció , és mindig tökéletes frizura...

Ilyen az életben nincs :)

2011. okt. 30. 11:17

Sziasztok,

nem értem mért kell lenézni azt ,akinek több gyereke van! Mi van akkor ha a nagyobb kinőtt ruháját is felveszi, főleg csecsemő és kisbabakorba???

Csak egy példa, az unokatesómnak egy lánya van, de olyan kis szerencsétlen, hogy hiába van 3 szoba tele játékkal nem tud játszani, állandóan a felnőtteket gyúrja, nem lehet neki nemet mondani....5 éves lesz..egy elkényeztetett kis perszóna...

2011. okt. 30. 10:57

A gyermek Isten ajándéka....Én így fogom fel....MI most próbáljuk az elsőt összehozni, de már most tudjuk, ha Isten engedi, vállalunk hármat, négyet is.

Szerintem ha azt súgja a bensőd, hogy vállalnotok kell még egy gyermeket, akkor nem szabad ezen rágódni. Minden okkal történik. Okkal mentek el az előző babák is, bármilyen nagy fájdalmat és űrt hagytak is Maguk után....Vigyáz Rád Valaki és szerintem Ő is azt súgja feléd, hogy vállald be a 4. gyermeket is!

11. jácint30 (válaszként erre: 1. - Bujuli)
2011. okt. 30. 10:45
Azon megütközni, hogy valaki sok gyereket akar, éppen olyan korlátoltság, mint azt mondani: egy gyerek nem gyerek. Nekem egy van, de attól más még szerethetne többet. Én tisztelem azt, aki jó szívvel, szeretettel és türelemmel nevel ennyi picit. Ha ilyen ajándékot kaptál (türelmet), akkor ne törődj senkivel. Kívánom, hogy teljesüljön a vágyad!
10. arju
2011. okt. 30. 10:32

Amikor elkezdem olvasni a cikked, kicsit meglepődtem, de folytattam és nem bántam meg! Megkönnyeztem a végét! Ha tehetném én is bevállalnám a harmadik babát, csak még egyszer szoptathatnék, pelenkázhatnék! Sajnos ehhez már túlkoros vagyok! Igaz van két unokám, de sajnos őket sem gyakran pelenkázhatom, hisz az egyik már elmúlt 3 éves, a másik 1-én lesz 4 hónapos, de mivel nem egy városban élünk, így még ez az aprócska öröm is kimarad az életemből!

Szívem minden szeretetével kívánom, hogy az álmod, hogy egy 4. egészséges apróság megszülessen, teljesüljön!!! Ehhez kívánok jó egészséget, kitartás!

Remélem beszámolsz arról, hogy hogyan alakultak a dolgok?

2011. okt. 30. 10:19
Ja a nagy fiam 22 iker fiu 19 lány 11 )) ha van kedved beszélgetni irj)
8. Böbe071 (válaszként erre: 1. - Bujuli)
2011. okt. 30. 10:18
Most várom az 5diket) Egy tanács! SENKIRE NE HALLGASS Azt szoktam mondani amig nem kérek töle egy darab kenyeret Addig senki ne kritizáljon!
2011. okt. 30. 10:15

Szorítok neked, hogy sikerüljön!


19 éve még a harmadik is megütközést keltett. Próbálták magyarázni, hogy 2 lány után szerettünk volna fiút.

Nem, mi 3. gyereket szerettünk volna.


Egyke vagyok. Ez örök szívfájdalmam. Nem jöttem könnyen, és nem esett teherbe édesanyám többször, nem született testvérem.

Ráadásul egykébe szerettem bele. A férjem nem úgy élte meg az egykeséget, mint én, nem hiányzott neki a testvér, de elfogadta az én vágyamat a sok gyerekért.

Nagyon hamar teherbe estem,28 éve megszületett a

lányunk.

Azt gondoltam, könnyen megy ez nekünk, ha elhatározom, jön a 2.

Hát nem jött, fél év hőmérőzés, tudatos "gyerekcsinálás" után 23 és fél év után megszületett a 2 lányunk is. Miénk volt az első papás szülés a miskolci Megyei Kórházban.

Néhány év múlva elkezdtem vágyakozni kisbaba után, Máté fogantatásához nem kellett másfél év, de Ő sem jött azonnal, most múlt 19 éves.

Ha érkezett volna kistestvér, örömmel fogadjuk, nem jött több.

Értem és átérzem a vágyadat, kívánom, hogy teljesüljön!:)

38 éves kolléganőm szeptemberben, épp a fiam születésnapján adott életet 4. gyerekének: 2 fia és 2 lánya van:)!

2011. okt. 30. 10:15
Szerintem sincs semmi baj azzal ha szeretnél még gyermeket. Sok sikert hozzá.
2011. okt. 30. 09:56

Semmi baj nincs ezzel a vággyal... sőt tiszteletre méltó. Manapság nem "divat" a nagy család és talán emiatt nézik le azokat akik erre vágynak.


Én csak azokat ítélem el akik a segélyért "gyártják" őket mert ugye sajnos erre is sok a példa és a sztereotípiákat ez (is) élteti...



Én a másik véglet vagyok.. egyáltalán nem akarok. Így is ugyanazt kapom csak az ellenkező irányba mint TE kedves cikkíró... az emberek furcsák :)

2011. okt. 30. 09:51
Nekem 2 lányom van, az első után azt mondtam több nem kell, de meggondoltam magam, a kicsi most lesz 2 hónapos és már terhesen tudtam hogy akarok harmadikat, de az más kérdés hogy anyagilag megengedhetüke magunknak. Remélem 4-5 év múlva igen.
2011. okt. 30. 09:50
én ismerek olyat, akinek hat van. Magyarok. Szeretnének hetediket, de folyton társadalmi lenézésbe ütköznek. Sajnálom, hogy ilyenek az emberek :(
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook