Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy anya vágya - sok gyermek fórum

Egy anya vágya - sok gyermek (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egy anya vágya - sok gyermek

1 2 3 4 5
2011. nov. 5. 22:04

Kedves Juli!

Köszönöm a cikket,szépen leírtad a gondolataidat!

Mi a férjemmel 3 gyermeket terveztünk,de bennem ugyanaz volt,mint benned-hogy kell,hogy tudjak még 1x szülni,szoptatni,babázni...

Én 38 voltam,mikor világra jött 4.leányunk.

Emberileg a legrosszabbkor érkezett-én állandó éjjeles voltam az egészségügyben,olyan területen,ahonnan akkor is menni kell táppénzre kismamaként,ha valaki nappalos.

Szóval nekem táppénz,a férjem úgy munka nélkül,hogy már segélyt sem kap,ott a 3 gyermek már...

..mégis,utólag derült ki,hogy így volt jó..!

Megfizethetetlen,amikor a testvéreknek vannak kortársai,és örül a szülői szív,amikor látja,mennyire összetartanak-már felnőttként is...

Remélem,nem kell már sokáig várnod,hogy újra lehessen egy egészséges bébi a kezedben...:)

91. tica06 (válaszként erre: 90. - Bettike2007)
2011. nov. 5. 09:04

Hát félre tenni én se tudok. Vagyis mikor nem kell fűtenem, akkor, de az megy a beiskolázásra.

Egyetemre is úgy járok, hogy finanszírozottra vettek fel, és havonta azt az egy hetet kereszt szüleimnél töltöm, így szállásra, ennivalóra nincs gondom.

Én a hozzászólásommal, csak azt a tévhitet szerettem, volna eloszlatni, hogy aki több gyereket vállal, az a juttatások miatt teszi.

90. bettike2007 (válaszként erre: 89. - Tica06)
2011. nov. 4. 21:55
Hát lehet az én páromnak is ki kell külföldre mennie,hiába dolgozunk mindketten nem elég,és nem azért mert nagyok az igényeink,hanem mert a házunkat ne vigyék el a fejünk felől,spórolni nem tudok,mert nincs miből..
89. tica06 (válaszként erre: 88. - Bettike2007)
2011. nov. 4. 16:52

Nem volt hitele. De az is igaz az más világ volt. Beosztotta amit kapott, félre is tett vész esetére.De nekünk nem voltak nagy igényeink. De, én régen voltam gyerek.


Nekünk is van hitelünk. A férjem dolgozik (az ország másik felén) mert, nem tudok elhelyezkedni.Én is ott spórolok ahol tudok. Sokszor nehéz, a nagy fiam 18 éves lesz, de még soha nem mondta, hogy neki a testvérei miatt nem jut több. Azt is elismerem, bátorság kell a gyerek vállaláshoz a mai időben.

88. bettike2007 (válaszként erre: 85. - Tica06)
2011. nov. 4. 14:55

jó hogy felnőttetek,de hogy jött ki anyukátok egy keresetből?Volt hitele?


Mert jelenleg ha mindkét fizetésünk is odaadjuk nem elég a hitelre és a rezsire sem,mégis hogy jöjjünk ki?Hogy vállaljunk még gyereket?Nem ismeri ezt aki nincs benne..

87. bettike2007 (válaszként erre: 72. - Kri76)
2011. nov. 4. 14:52
megértelek teljesen..
86. urbanszkyviki (válaszként erre: 75. - Bonti74)
2011. nov. 4. 13:42

Még csak itt járok a hsz-ek olvasásában, mert a gyerekek kitesznek magukért és a kicsi éppen 3. napja, hogy önállóan elindult, hát most játszunk, nevetgélünk és vígadozunk örömünkben. ;)

De! Azt hiszem, az államnak valahogy díjaznia kéne, hogy vannak családok, akik vállalnak 1-2-3-4-5....gyereket is, csak hogy a magyar nép ne fogyjon olyan hatalmas lépésben. Más országokban van "hivatásos anya", mint munka, itt kiröhögik az anyákat. :( Ez a szégyen, nem az, aki nem utasítja vissza a családi pótlékot, csak mert más ember, akinek nincs gyereke, azt hiszi, hogy az az ingyenélők segélye......

85. tica06
2011. nov. 4. 12:12

A gyerekeink igényeit mi felnőttek alakítjuk. Egyik gyerek se úgy születik, hogy márkás holmikat követelne.

Ha én folyton, csak Nike,vagy más márkás holmikat vennék nekik, idővel az lenne a természetes, és követelné is.

Én azt veszem észre, hogy szerencsére a többség, elismeri a nagycsaládot....inkább valahol a törvényhozás felől érzek uszítást...a gyermektelen- családos, nyugdíjas-családos, és még sorolhatnánk, s ez sajnos oda vissza működik.

Mi 3 vagyunk testvérek, anyukám egyedül nevelt minket egy keresetből, mert apu nem fizetett gyerektartást, de felnőttünk, tanultunk...és akkor a családin kívül nem nagyon volt más juttatás.

Öt gyerkőc mellett egyetemre járok, a csoport társaim, is elfogadják...néha felhoznak példának, ha nekem sikerül, nekik is kell...de soha nem hallottam megjegyzést, hogy nekem mennyivel könnyebb lenne...

Én még azt is megmerem kockáztatni, ahol több gyerek van a kisebbek, hamarább lesznek önállóak, hiszen tanulnak a nagyoktól. Ha mosogatok mindegy, hogy két tányérral többet mosogatok, a mosógépet ugyanannyiszor indítom mint mikor kevesebben voltunk, csak most több ruha van benne. Van külön szobája a fiúknak, lányoknak...így megtanulnak alkalmazkodni, ha kollégisták lesznek könnyebb lesz a beilleszkedés. Megtanulnak osztozkodni, ha kapnak valamit, hiába az övéké, mégis maguktól adnak a többieknek...és még sorolhatnánk. Egyedül a figyelmünket, kell több felé osztani...de az se nehéz...:)))

Ha az ember több gyereket vállal többségében , nem számol a plusz juttatásokkal, hiszen azok, nem biztosak, ma adják, holnap nem.

És ha, sokan így gondolkodnának, hogy 1 max 2 gyereket vállalnak, mi lesz a társadalommal időskorúnkban? Hogy lesz gazdaság, egészségügy stb..?


Mindenki vállaljon annyi manót amennyit a szíve diktál...és senki ne bántsa a másikat mert az többet, vagy kevesebbet tart ésszerűnek....

84. turkkati (válaszként erre: 79. - Babakeksz)
2011. nov. 4. 11:07
Kösz!
83. ágica... (válaszként erre: 70. - Bubinana)
2011. nov. 3. 18:09

Igen ! Én is mérlegeltem, hogy merjem-e bevállalni a negyediket! számoltam én is, hogy nem lesz-e még rosszabb .

A gyeden,gyesen, családin kívül még az 50% -os étkezést kapjuk!

Albérletben vagyok a három gyerekkel, mert az apjukat éve elhagytam . Nagyon nehéz volt mit se mondjak, de nem kértem soha kölcsön, nincs tartozás és segélyért sem mentem. Nemrégiben megismertem a férjem és hamarosan össze is költözünk, csak nem egyszerű, mert másik városba kell mennünk ez miatt! De úgy vagyunk vele, hogy kell egy közös baba!

Az adó-visszatérítést pedig nem tudjuk kihasználni, mert alacsony a fizetésünk! És tudod nagyon szomorú, hogy az állam még nehezít a dolgunkon! Még több adóval súlyt...

Évek óta ennyi a családi..a fizetést sem emelik, de infláció az van!

Ne pattogj azon, hogy ki mit vesz igénybe, mert az állam rendesen lenyúl minket ... mindenkit!

82. bujuli (válaszként erre: 80. - Babakeksz)
2011. nov. 3. 17:53
Igen!!!!
81. csodapók (válaszként erre: 80. - Babakeksz)
2011. nov. 3. 17:32
:) :) :)
2011. nov. 3. 17:30

Nekem van olyan ismerősöm, akinek saját ruhás boltja van, egy szem gyereke, és papíron elvált, de egyébként együtt élnek a férjével. Apuka vezető beosztású. A kislánya majdhogynem ingyen eszik a menzán, ingyen táborozik, bár a Mayo Chix szerkók le sem szakadnak róla. Szerintem ez az undorítóbb.:)))


Másik téma: Családi pótlék minden gyereket nevelőnek jár, tök mindegy mennyi van belőle.:)


Nem mondom, a retkes, koszos, 13. gyereket szülő tanulatlan, életében sosem dolgozott, alkoholista tudjuk melyik népcsoporttól én is sajnálom, de tessék megérteni, hogy akik itt írnak nem ilyenek, és nem ezért nevelnek 3 vagy több gyereket!

79. Babakeksz (válaszként erre: 71. - Turkkati)
2011. nov. 3. 17:23
Minden sorát lájkolom:)
78. bujuli
2011. nov. 3. 16:23
Elolvastam, nem értem,mire utalsz. Nem ingyenélők beszélgetnek, hanem olyanok, akiknek alanyi jogon jár. S mivel egy havi fixről van szó, ezért része a költségvetésüknek. Nincs ezzel semmi gond.
2011. nov. 3. 15:04

Fórum címek:Aki a CIB Banknál van, érkezett-e már GYES, CSP?


Rajta van már a családipótlék a számlán?


Érdemes beleolvasni a hozzászólásokba is...

76. bujuli (válaszként erre: 75. - Bonti74)
2011. nov. 3. 09:15
Erről beszéltem én is lejjebb, amikor a svéd példát hoztam fel.Azért tudom, mert többször voltunk kint a barátainknál és látom, hogyan nevelik a gyerekeiket. Az állambácsi meg röhög a markába, hogy az egygyermekesek vagy gyermektelenek szidják -tisztelet a kivételnek- a nagycsaládosokat, mert nekik nem jut több... Ebben az országban nem cél a gyermekekbe való befektetés. Cél a zombik kinevelése...
75. Bonti74 (válaszként erre: 70. - Bubinana)
2011. nov. 3. 09:10

Igen jutalmazza is meg az állam, aki sok gyermeket vállal. Így is kevesen vagyunk...

Adjon is több pénzt! Több gyermeket többe kerül nevelni, iskolázni, ruházni!

MIndenre van pénz csak a gyerekekre nincsen. Sokszor érzem ez az ország nem is becsüli a gyerekeket, elég ha arra gondolok, hogy nincs egy hely ahol szoptasssak, pelenkázzak nyilvános helyeken. Elég ha a bölcsödei, ovodai silány minőségi kajákat nézem és még sorolhatnám....

74. Bonti74 (válaszként erre: 69. - Bettike2007)
2011. nov. 3. 09:06
Nem az a túlcivilizált, hanem az hogy mindenképpen külön szoba kell az összes gyereknek, vagy új ruha vagy ilyesmi. Ezekre gondoltam... amire a gyerekek egyáltalán nem vágynak csak ha úgy neveljük őket....
73. bujuli (válaszként erre: 71. - Turkkati)
2011. nov. 3. 08:48

Mi sem vettünk igénybe semmit az alanyi jogon kívül járón!!! Volt egy év az életünkben, amikor öt gyereket neveltünk, mert a férjem előző házasságából lévő 2 lányát is mi neveltük és neveljük a kisebbiket a mai napig, a nagyobbik 3 éve visszatért az anyjához. De soha nem panaszkodtunk senkinek és nem kuncsorogtunk segélyért, pedig volt idő, amikor a férjem 2 hónapig kulizott egy barátjánál a kertészetbe a saját munkahelye mellet /szellemi munka/, reggel 8tól este 7ig,hogy táborba küldhessük a gyerekeket. Hogy nehezebb sok gyerekkel? Senki sem vitatja, de ezt mi vállaljuk és aki szívből vállal minden gyereket, az nem is panaszkodik. Éhen még nem halt az ilyen ember, mert megtalálja a módját, hogy gyermekeit eltartsa. És megint mondom: illúzió, hogy a gyereknek erre meg arra szüksége van. Minimumon és lehet BOLDOGAN és tisztességesen élni. Bár mi éppen hála Istennek még nem tartunk ott, de van, aki igen és még sem panaszkodik és nem élősködik.

Lám-lám, ilyen nagycsaládosok is vannak!!!

Jelentkezünk, de még mennyire.

Nem volt szándékomban valóban vitát indítani, de ha így alakult az sem baj, sőt.

72. kri76 (válaszként erre: 69. - Bettike2007)
2011. nov. 3. 08:44

Nem hinném, hogy túlcivilizált. Egyébként mindenki saját szájíze szerint vállaljon vagy ne vállaljon. Lehet irigykedni, hogy valaki több gyereket is mer vállalni. (Én is irigykedem, mert a fránya anyagiak miatt nálunk nem is merek tesón gondolkodni.)

Szerintem vannak, akik nem a családi pótlék és a GYES miatt vállalnak. De azért némileg honorálhatják feléjük a gyerekvállalást. (Csak az irigyli a családit meg a GYES-t, aki nem tudja, milyen kevés is az, ha csak ennyi lenne a megélhetésre szánt összeg.)

Én személy szerint egyet vállaltam és visszajöttem dolgozni, de nem volt más választásom:(

71. turkkati (válaszként erre: 70. - Bubinana)
2011. nov. 3. 08:38

Jelentkezem!

Természetesen felvettem a családi pótlékot és igénybe vettem az adókedvezményt, abban az 1 évben, mikor járt, sőt az utolsóval 4 évig voltam itthon, mert szeptemberi, és 4 évesen adtam óvodába. De az első meg 13 hónaposan ment bölcsibe, mert befejeztem a főiskolát, és szeptembertől tanítottam.

De egy percig meg nem fordult a fejemben, hogy mennyi lesz a gyed, a gyes, és milyen "jó sok" családipótlékot fogok kapni.

És itt egyikünknek sem a pénz miatt van több gyereke és nem is a pénz ellenére. Mindannyian terveztük, ahogy a hozzászólásokból olvasom.

Szerintem indíts 1 új fórumot, ahol szidod a nagy családosokat, mert a cikk írója nem indított vitát arról, hogy jó-e a nagy család, csak leírta a vágyát 1 újabb kisbaba iránt:)!

A negatív vélemény is vélemény, csak egy másik fórumon, itt mi pozitív gondolatokat küldünk, hogy mindenkinek teljesüljön a kívánsága.

Mindenkinek szép napot! Mosolyogjon a lelketek, könnyebb úgy az élet!

2011. nov. 3. 08:10

Most majd biztos jön a Huuujjjogás...

De ,jelentkezzen már egy olyan nagycsaládos aki képes lenne bármi-támogatás nélkül -Ís-felnevelni a gyerekeit...

Tévedés ne essék!!! nem azért kérem ezt mert elítélném a családi pótlék adását..stb..De látom,hogy ez is be van kalkulálva a tervezésbe...olvasok fórumot kedves ahol háborognak nagycsaládosok,hogy ez milyen kevés...nem emelik-nem tudják kihasználni az adóvisszatértést mert nincs kereső a családban...Nos ilyenkor...de jobb ha le sem írom...

69. bettike2007 (válaszként erre: 66. - Bonti74)
2011. nov. 2. 21:38
túlcivilizált dolog a hitel a bölcsi fizetése?Van akinek nincs pénze 3-4gyereket megszülni sem..
68. urbanszkyviki (válaszként erre: 66. - Bonti74)
2011. nov. 2. 07:35
Bizonybizony....:)
67. turkkati (válaszként erre: 66. - Bonti74)
2011. nov. 2. 07:25
Így van!:)
2011. nov. 2. 07:22

Először is gratula a jó cikkhez és elsősorban pedig a családodhoz, gyönyörű gyerekeidhez!

Nekem 3 lányom van, 9, 6 és 1,5 évesek. Én is kaptam már fura megjegyzéseket, hát... néha rosszabbul esik, néha meg fel sem veszem. Én boldog vagyuk velük.

Megfordul néha a fejemben, hogy talán negyedik is lesz, de én megmondom őszintén félek is. A környezetemben voltak tragédiák. Viszont erre meg azt mondja a férjem, hogy régebben 7-10 gyerek is volt a családokban.

Szerintem nagyon jó a nagy család, a gyerekeknek mindenképpen, őket egyáltalán nem zavarják olyan túlcivilizált problémák mint a kinőtt ruhákat öröklik és ilyenek.... Van állandó cimbora, soha nem unatkoznak és még sorolhatnám...:) Arról nem is beszélve, hogy ha mi már nem leszünk, lesz kire számítaniuk.

2011. nov. 2. 06:57
Nekem 5 van, egy része már nagy gimnazista, de van ovis is. Egyáltalán nem az anyagiakra gondoltunk amikor terveztük( mert igen mind tervezett volt)őket. Szeretjük , imádjuk a nagy családt mindketten a férjemmel mindig azt akartunk és nem bántuk meg. Sok a munka? Igen! De mindent megér!!
64. ferika (válaszként erre: 1. - Bujuli)
2011. nov. 1. 18:18

4 gyermekem van, 3 lány és egy fiú. Nyáron ismét teherbe estem, de a baba nem fejlődött és műtéttel megszüntették a terhességet. Azóta folyton azon jár az eszem, hogy szeretnék megint egy babát. 37 éves leszek januárban, ezért már nem sok esélyem van.

Az én történetem:

Az szakközépiskola befejezése után néhány évig dolgoztam, majd megszületett a lányom. A gyes lejárta után ismét munkába álltam, dolgoztam 2 évet és ismét elmentem szülni. A gyes alatt megszűnt a munkahelyem, ezért másik munkát kellett keresnem. A második lányommal ezért csak 14 hónapot maradtam otthon, újra dolgozni mentem. 5 évet ledolgoztam, amikor úgy döntöttem, hogy ismét vállalunk egy babát. A harmadik fiú lett, aminek nagyon örültünk. A gyed alatt megint várandós lettem, és megszületett a legkisebb lányom. Most volt 2 éves, és kiderült, hogy nem tudok visszamenni dolgozni. Most állást keresek, ráadásul elvesztettem az 5. babámat.

Nem álltam sorban segélyért, az igaz, hogy a gyerekek 50%-os ebédet kapnak és a tankönyvek ingyen vannak. De! A férjem dolgozik, a gyedem sem volt alacsony, most is szeretnék dolgozni, csak nincs hol. Ezt nem láthattuk előre, akkor senki se szüljön? Nem éhezünk, nem turkálóból vannak a gyerekek ruhái. Nem kell lenézni senkit, aki imád gyerekek között élni. Van TV-jük, házimozi, számítógép. A ruhákat sem tudom a fiúra ráadni, neki mindig új kell. A gyesből (25000 Ft)nem lehet őket eltartani és nem is ez a célom. A fél életemet tanulással töltöttem (18 év, ebben van 2 diploma is)

Remélem nem tántorítanak el a rosszmájú emberek. Mindenkinek joga van dönteni, tudja, hogy mennyit bír nyújtani és azt szeretettel adja.

Megértem, hogy mit érzel és remélem, hogy összejön az a negyedik és ha akarod, akkor az ötödik is, mert ez a TE döntésed és a párodé!!!

63. tica06
2011. nov. 1. 17:00

Emlékeztek?... anno be volt tiltva az születésszabályozás, az asszonynak kötelesség volt szülni a lánynak dicsőség...Most is azt halljuk kevés gyerek születik... Azért, mert sokan úgy gondolják csak akkor adhatnak meg mindent a gyerekeiknek, ha csak 1-2 manót vállalnak.

Azt, hogy ki mit kap a politikusok döntik el, ezért felesleges egymásra haragudni.

Az, hogy a több gyerekesek "többet" kapnak, azért van hátha lesz aki azért szül...

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook