Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy anya vágya - sok gyermek fórum

Egy anya vágya - sok gyermek (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egy anya vágya - sok gyermek

1 2 3 4 5
62. pritta (válaszként erre: 58. - Bettike2007)
2011. nov. 1. 15:54
igen sajnos :((
61. urbanszkyviki (válaszként erre: 53. - Bujuli)
2011. nov. 1. 15:52
Amikor még csak gondolkoztunk a 3. gyereken, a két nagyobb már ovis volt....Mivel ugye szoktunk néha beszélgetni az óvónénikkel, azt is tudták, hogy babán gondolkodunk. És mondták is, hogy tényleg nagyon sokat számít, hogy az ember testvérekkel nő-e fel, avagy egykén - mert meglátszik ám a gyereken nagyon! Én azt hallottam sokhelyről, hogy a 3 gyerekes családmodellek a legjobbak, vagyishogy jobbak a kettőnél - mivel ugye már 4-5 gyerekre igán kevesen adják a fejüket sajnos....:( Én ismerek itt a városrészünkön egy 5 gyerekes családot, fiatal gyerekek-fiatal szülők még. És nagyon példásan nevelik a gyerekeiket, nem piszkosak, vannak szép ruháik, nem beszélnek csúnyán, saját lakásuk van, apuci dolgozik, anya otthon a lurkókkal - és nagyon sokat lenézik őket....:(
60. turkkati (válaszként erre: 53. - Bujuli)
2011. nov. 1. 15:50

Nem érdemes vitatkozni. Aki nem ismeri a nagy családot, az nem is érti a az örömét.

A gyerek minden testvérrel gazdagabb lesz. Ezt mondom úgy, mint egyke és úgy is, mint 3 gyerekes édesanya.

A testvéreknek mindig van kibe kapaszkodni, soha nem maradnak egyedül.

Nem adhatunk a gyerekeinknek nagyobb dolgot a testvérnél. Ez nem anyagi kérdés.

Nem volt testvérem, mindent megkaptam, a gyerekemnek vannak testvéreik, és minden fontos dologra (könyvre, jó iskolára, színházbérletre, uszodára) jutott. Új ruhára nem mindig.

Fájó emlékem: úgy szerettem volna az unokanővérem kinőtt ruháit. Fel sem ajánlotta a nagynéném, meg ne sértse a szüleimet, hiszen tellett újra. De a nagylányé sokkal menőbb lett volna.

59. urbanszkyviki (válaszként erre: 46. - Eva.1975)
2011. nov. 1. 15:47

Köszi. :)

Mi is nagyon soakt gondolkoztunk a 3. babón, végül belevágtunk. Nem bántuk meg. :)

Ha szeretnétek 3.-at, sok sikert hozzá! :)

58. bettike2007 (válaszként erre: 56. - Pritta)
2011. nov. 1. 15:44
igen-igen,ahhoz hogy csak dolgozhassak és a gyermekem bölcsiben lehessen havi 15ezret fizetek.Nem is panaszkodás,vagy nem ellened irányul,csak szégyen ami itt folyik..
57. bettike2007 (válaszként erre: 54. - Bujuli)
2011. nov. 1. 15:43
ha tanyára mennék még drágább lenne mint a panell.Drága a zöldség,a fa a víz.Akkor nem volt,tudom mert tanyán nőttem fel,akkor fát is ingyen hordott be a mama.Sajna nem az a helyzet mint régen..
56. pritta (válaszként erre: 55. - Pritta)
2011. nov. 1. 15:43
bár az ovi-bölcsi havidíj elég magas...
55. pritta (válaszként erre: 53. - Bujuli)
2011. nov. 1. 15:41
igen, ingyenes, mert az állam ki tudja fizetni a hatalmas adóból amit beszed. ami nem is baj. mert jóra használják. és én még nem hallottam sok svédet hőbörögni h az a tényleg rengeteg adópénzt miért nem kapják máshogy ha nincs gyrekük? mert uyge soknak nincs :(
54. bujuli (válaszként erre: 52. - Bettike2007)
2011. nov. 1. 15:33
Lehet, hogy nem régen adó, de volt háború és tszesítés,amikor minden vagyonát elvették az embereknek, és anyámékat mind iskoláztatták nagyanyámék. Nem volt tvjük, meg fürdőszobájuk, és lám, itt vannak, abból éltek, amit a kertjük megterem. MIndenki maga választja, hogy hol és miből akar élni.
53. bujuli (válaszként erre: 45. - Urbanszkyviki)
2011. nov. 1. 15:29
Köszönöm, szeretnék, igen. Nekem ez jelenti a boldogságot. Ha én boldog vagyok, a gyermekeim is azok. Nálunk még soha nem volt sírás, mert más gyereknek szebb van, több van, jobb van, stb. a gyermekeink igényeit mi szabjuk, ezért is kérdeztem meg a cikkben, hogy mi is a szükség, mi a szükséges. Én hiszem, hogy aki hisz a gondviselésben, annak mindig kialakul az éppen elégséges, amire valóban szüksége van. Persze lehet kontrázni, hogy hitből nem lehet megélni, de az én tapasztalatom mást mond. Nem vagyok fanatikusan vallásos,nem kell félre érteni, mire gondolok, hanem érteni kell. Nyilván tiszteletben tartom, hogy más mást akar, de ne vádoljon minket senki azzal, hogy a nagycsaládosok miatt nem jut az egykéknek elég. Ez - megint mondom - rendszerhiba. Svédországban minden gyereknek ingyenes minden, mai az iskolához kötődik, még az uszoda, a teniszezés, stb. és természetesen az iskolai étkeztetés. Mert az állam tudja: befektet saját jövőjébe. Sajnos itt más a helyzet, de ezért nem a nagycsaládosok a hibásak. Egyébként én nem nőttem fel nagycsaládban, egy tesóm van, a férjem egyke, tehát nem volt példa előttem, de azt látom a baráti körömből, hogy a sokgyerekes családban felnövő gyerekek sokkal szociábilisabbak -ez ténymegállapítás és nem ítélet, tehát nem felhördülni, mert nem bántás az egykés családok felé -, mert eleve megtanulják a több emberrel való együttélést és azt, hogy mit jelent megosztani, ami az övék. Enélkül nincs társadalom és társadalmi élet, mert minek úgy élni, hogy csak magunkat lássuk?
52. bettike2007 (válaszként erre: 51. - Bujuli)
2011. nov. 1. 15:23

szép,ennyi gyerkőc dícséretes!

csak az a baj hogy régen nem volt adó ennyi,nem volt hitel,nem kellett fűtésért fizetni vagy a gázért,nem volt illeték...

120ezret fizetünk havonta csak azért hogy lakásunk legyen és lesz több is jövő hónaptól.A többi megy rezsire,kajára marad a kajajegy amit jövőre jól lecsökkentenek.Kérdés belefér ebbe több gyerek?Ezt is meg kell nézni.Sok mindent kaptunk kölcsönbe,ruhákat babakocsit,hordozót nem örökölne a tesótól,és pelenkát sem,gyógyszerek stb akárhogy nézem lehetetlen.

51. bujuli (válaszként erre: 39. - Bubinana)
2011. nov. 1. 15:16
Dédnagyanyám 8 gyereket nevelt fel tisztességesen állambácsi nélkül, háborúkban. Csak manapság lett anyagi kérdés a gyerek.
50. bettike2007 (válaszként erre: 37. - Pritta)
2011. nov. 1. 15:15
Hát egészen nem erre gondolt vagy érti.Az hogy én 1gyermekemre 12ezret kapok az államtól,semmi mást,már szocpolt sem kaptam,nem dolgozhattam gyes mellett,gyesen otthon sem voltam mert ennyi hitel mellett az kevés pénz.Minket 1gyerekeset is kellene segíteni nem csak a 3om és annál több gyerekeseket,mert így nem is lesz több,főleg ha jövőre még vesznek is el a pénzünkből(ami így sem sok),hogy legyen 2 vagy 3 gyerekem?Itt vagyok 26évesen és lehet nem lesz több babám,nem azért mert nem szeretnék csak nincs miből..
49. bujuli (válaszként erre: 33. - Bubinana)
2011. nov. 1. 15:13
Meg kell tanítani a gyermeket, hogy mi a fontos, nálunk soha nincs ebből gond, mindig örülnek a használt ruhának is, a kicsi fiam büszkén hordja,sőt alig várja, hogy örökölhesse bátyja ruháit. Nálunk megtanulták a gyerekek, hogy ne az iskolai idióta divatozás határozza meg az öltözködésüket. Így mindent elfogadnak, amit mi adunk rájuk.
48. Babakeksz (válaszként erre: 46. - Eva.1975)
2011. nov. 1. 14:08
Hajrá, hajrá:)))
47. Babakeksz (válaszként erre: 36. - Eme766)
2011. nov. 1. 14:07

Ne haragudj, de nem fogom magam szégyellni, mert én kétszer háromszor voltam/vagyok gyesen mint mondjuk az egy gyerekes. Ennyi erővel a rokkant nyugdíjasokat is máglyára, mert ők jóval hamarabb kapnak nyugdíjat, mint a többi.


Szerintem mindenkinek joga, hogy annyit szüljön, amennyit szeretne, de nem vagyok ingyenélő, csak mert gyesen vagyok...

46. Eva.1975 (válaszként erre: 44. - Urbanszkyviki)
2011. nov. 1. 13:57

egyetértek!

Gratulálokhoz a 3 gyerekhez!


Még a végén én is kedvet kapok egy harmadikhoz:))))

legalább javítanánk a statisztikákon!!!:)

2011. nov. 1. 13:48
A lényeg lemaradt: a cikk szépen sikerült, nagyon megindító. Ha valaki ennyire szeretne még babácskát, akkor oda elég is a szeretet hozzá! :))) Remélem boldog leszel, kedves cikkíró! :)
2011. nov. 1. 13:46

Hát én nem tudom........:S 3 gyerek van nálunk is, kicsik még. :) Mivel 14 hós a kicsink, itthon vagyok vele - akkor ez azt jelenti, hogy ingyenélő vagyok? Kedves ellenzők! Azért lett 3 gyermekünk, mert szerettük volna őket! Mindent az biztos, hogy nem tudunk nekik megadni, dehát mi is az a minden??? Mertha mindent megkapnának, vajon idővel mivé válnának? - ebbe belegondolt már valamelyik gyermekellenző?

Másik kérdés: a háború előtt, alatt és utána nem születtek-e gyerekek? Vajon sok ellenző anyja-apja nem akkor fogant-e, a nagy szükségben? Amikor sorba kellett állni éjszakákat egy kis lisztért, cukorért? Akkor is születtek gyerekek. És nem hiszem, hogy a magyar ember segélyért szülne! - én olyat még nem láttam, pedig nem 1-2 gyermekes családod ismerek.

És mégvalami: én , mint sokan más anyákkal együtt, szeretnék visszamenni dolgozni, de kérdem én, most, ebben az országban vajon visszavesznek? Van rendes szakmám, elég sokat tanultam, 19 éves korom óta dolgoztam a gyerekek születéséig. És most ezt érdemelnénk a hasonló cipőben járókkal, hogy ingyemélők vagyunk? Ha mindenki így gondolkozna, 30-40 év múlva kihalhatna a magyarság...:(

43. pritta (válaszként erre: 41. - Pritta)
2011. nov. 1. 12:03

mellesleg elnézést h másfelé sodródott a fórum. ki is lépek innen.

aki szeretne babát fog is aki nem az nem és pont. sok sikert az anyukának!

42. tica06
2011. nov. 1. 12:02

Huuu...csak kapkodom a fejem.

Annó 2 gyereket terveztem, de mást hozott az élet...öt lett.

A férjem, kb 150e ft keres az ország másik végén, mert itt nem tud elhelyezkedni, én kapom a csp-t, és a gyest...mégse kapok lakásfenntartási támogatást. A tankönyvek sincsenek teljesen ingyen csak amit könyvtárból kitudnak kölcsönözni...az étkezés ingyen van, de minek? ha olyan amit főznek..a gyerekek inkább itthon esznek. Nem kapunk ingyen ruhát a családsegítőtől..

Nem értem, hogy mért gondolja mindenki, hogy akinek több gyereke van annyi mindent kap??

Nem élünk nagy lábon, de mindig van meleg étel az asztalon, tiszta ruha, újat is veszünk (bár a gyerekeim jobban szeretik a turis ruhákat, főleg a lányaim, mert azok nem köszönnek vissza az utcán). De , az is biztos, hogy megtanulják megbecsülni amijük van, haza jönnek átöltöznek itthoniba.

Soha nem maradtak még le egy iskolai, kirándulásról rendezvényről se.


És aki azt hiszi, érdemes azért szülni, mert csp-adnak, az nézze meg mire elég havi 16e ft.


Ha megnézzük segélyt többet adnak a munkanélkülinek mint a gyes összege.

És valaki magyarázza meg nekem, hogy a most jól keresőt, aki vállalt egy-két gyereket mi biztosít arról, hogy nem kerül rosszabb élethelyzetbe?


Mi lenne ha, mindenki így gondolkodna, és nem születnének gyerekek? Így is elöregedő társadalomban élünk:((


Persze én se tartom jónak ahol, sorra születnek a gyerekek, és éheznek, fáznak, és a szülök azt számolják mennyi segélyre számíthatnak...de őket se szólom meg..és szerintem nem is ők vannak többségben..

41. pritta (válaszként erre: 39. - Bubinana)
2011. nov. 1. 11:55

mellesleg szerintem a legtöbb gyerek szeretetből születik de szeretetből senki nem lakott jól még :D

1 gyereket is fel kell nevelni nem? és nem csak szeretetből. mellesleg te hogyan kerültél erre a földre???

40. pritta (válaszként erre: 39. - Bubinana)
2011. nov. 1. 11:54

milyen ország az ahol nem fizetnek majd az anyáknak?

ezzel az erővel a munkanékülinek se járjon segély vagy a nyugdíjasnak se nyugdíj? mert hogy minden a TE drága pénzedből van?

na ne nevettess. minden országban adóznak az emberek és sehol nem kérdezik meg h ki mit kér belőle :D:D:D

39. bubinana (válaszként erre: 37. - Pritta)
2011. nov. 1. 11:48

Itt lép életbe az az elgondolás,hogy csak akkor szüljön...ha az "állambácsi" nélkül is képes felnevelni...

Ígen!! Akkor elhiszem,hogy csak szeretetből kell agyerek...

38. geranna7 (válaszként erre: 36. - Eme766)
2011. nov. 1. 11:46
Helyettem is írtál!!!Köszi...♥
37. pritta (válaszként erre: 36. - Eme766)
2011. nov. 1. 11:29

milyen rendszerben adják vissza így a pénzt? érdekes lehet, mert én még ilyenről nem hallottam :D:D

gyest mindenki kap gyerekek után. és ez nem attól függ h hány van. aki 1-et szül az is kap gyest. amíg otthon vagy kapsz, mert ugye nem tudsz dolgozni, de élni kell valamiből. míg ha nem szülsz dolgozol, így van munkád és pénzed. akkor emg minek neked még segélypénz??? most ezzel az erővel ne kapjon pénz aki mer gyereket szülni? mégis miből éljen? vagy senki ne szüljön? szép kis állam, nemzet lennénk.

36. eme766 (válaszként erre: 34. - Babakeksz)
2011. nov. 1. 11:22
Azt elfelejtettem, hogy én is,mint sokat mások dolgoztam és dolgozom.Te a befizetett adódból vissza kapsz gyesre,többet mivel több gyereket szültél ellenben azokkal akik csak 1-et szültek.Az lenne az igazságos,hogy aki csak 1-2 gyereket szül az meg kapja vissza más formában.Például üdülési csekkben,vagy máshogyan.Nem mindenkinek az a boldogság,hogy sok gyereke legyen.Lehet másként is élni.Én szeretném ha gyerekem világot látna,és sok mindent látna a világból.Ez rendszer hiba is persze.
35. eme766 (válaszként erre: 34. - Babakeksz)
2011. nov. 1. 11:14
Semmi undorító nincs abban ahogy látom a dolgokat,nagyon sok ember így látja.Nem azokról beszélek akik dolgoznak,hanem azokról akik nem.Ahol én lakom ingyen ebéd jár annak aki 3 vagy annál több gyereket nevel.Ingyen ruhát,pedig a családsegítő ad,és aki oda jár az nem is vesz új ruhát a a gyerekének.A lakásfenntartási támogatást is főre számolják.Bár a gázár támogatást már megszüntették ami nem is volt igazságos.Mivel nem fűt többet a nagycsaládos,mint akinek 1 vagy 2 gyereke van.De megint csak elmondom nem azokkal van probléma akik dolgoznak és eltartják a családjukat,hanem leginkább azokkal akik meggondolatlanul szülnek, és sajnos sok ilyen van!!!
34. pritta (válaszként erre: 33. - Bubinana)
2011. nov. 1. 11:10
én se 2-3 évesről beszéltem. hanem 7-8-9-10 évesen volt ez.
33. bubinana (válaszként erre: 31. - Pritta)
2011. nov. 1. 10:41
Nem kicsi gyerekekről írtam...hanem akik már látják az osztálytársaikat...
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook