Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Dühöngő antipaleosok részére fórum

Dühöngő antipaleosok részére (beszélgetős fórum)

62. Szabolts (válaszként erre: 57. - Fbf357da85)
2012. szept. 15. 23:39

Rákot a deutérium okozza.

Jelenleg.

Régebben gyógyította.

61. michelle.r (válaszként erre: 56. - Megi04)
2012. szept. 15. 23:39
A nőnek is, aki írta a könyvet. És bizonyos dolgok elhagyásával, egy speciális diéta betartásával javult a helyzet és jó néhány "esettanulmányról" is beszámol. Az étrend pedig amit javasol, erősen hasonlatos a paleo diétához. Úgyhogy én most kísérletezem.
60. fbf357da85 (válaszként erre: 58. - Megi04)
2012. szept. 15. 23:38
hajjaj, én ezt a verziót pont azzal szoktam! :)
59. Szabolts (válaszként erre: 56. - Megi04)
2012. szept. 15. 23:37
Ismerek olyan testvérpárt, ahol az egyikük autista, a másikuk meg nem. A táplálkozásuk majdnem teljesen azonos. (anyjuk főztjét eszik, illetve ovis menzát, az eltérések olyan apróságok, hogy más a kedvenc ételük, mást szeretnek kevésbé, de alapjában véve tényleg ugyanazt eszik)
58. megi04 (válaszként erre: 54. - Fbf357da85)
2012. szept. 15. 23:35

Háááát,ez nagyon-nagyon finomnak tűnik!!!! ...Merthogy közben nagyokat nyeltem...

Kanadaival is készíthető?

57. fbf357da85 (válaszként erre: 55. - Michelle.r)
2012. szept. 15. 23:34

kókusztejjel is szoktam csinálni, akkor a reszelt sárgarépa kerül bele pluszba, rengeteg gyömbér, és curry, esetleg kardamom, római kömény. egészen speciális így :)


a táplálkozást a rákkal is összefüggésbe hozták már, de bizonyító erejű tudományos kettős vak kísérletet (kontrollcsoporttal, stb) még nemigen sikerült senkinek összehozni.

56. megi04 (válaszként erre: 55. - Michelle.r)
2012. szept. 15. 23:32
Nekem viszont van 1 autista gyerekem,és esküszöm,hogy nincs!:)
55. michelle.r (válaszként erre: 46. - Fbf357da85)
2012. szept. 15. 23:30

Korábban csak úgy éreztem egy ilyen bableves-tortúra után - mert egyébként imádom - hogy köveket ettem és elnehezültem. De most, hogy már nem eszem ilyesmit és elcsábultam, kifejezetten szörnyű volt.


Ez az én legnagyobb bajom is, hogy egy született gourmet vagyok :/, aki ráadásul imád főzni és folyton új és új dolgokat talál ki. És most azzal szembesülök, hogy dolgokat nem tudok megcsinálni mert még nem jöttem rá, mivel paleosíthatom. Bár azt hiszem, a sütőtöklevest kókusztejjel fogom.


A másik óriási motivációm, hogy a barátnőmnek van két autista gyereke. Múlt héten olvastam egy amerikai pszichológus könyvét a GAP szindrómáról, esküszik rá, hogy a táplálkozás és pl. az autizmus között összefüggés van.

54. fbf357da85 (válaszként erre: 50. - Megi04)
2012. szept. 15. 23:30

ezt a receptet javaslom neked. nem nehéz!


[link]


és most lassan szezon van :)

2012. szept. 15. 23:29
Mondjuk az is igaz, hogy ettől még a cukrot nem tartom méregnek... Tudom, hogy nem kell belőle sokat fogyasztani, de azért egy szülinapi tortától nem fogok sikítva elmenekülni
52. Szabolts (válaszként erre: 49. - Michelle.r)
2012. szept. 15. 23:25
Nyugi, azt a hozzászólást pont azért írtam, hogy mutassam, hogy milyen hülyeségeket lehet "tudományosan" bizonyítani.
51. michelle.r (válaszként erre: 41. - Shilladora)
2012. szept. 15. 23:25

Én még viszonylag az elején bukdácsolok, még nem megy minden zsigerből. Ma is majdnem rácsúsztam a főtt kukoricára, de még időben eszembe jutott a bableves sztori :)

Még senkitől nem hallottam, hogy vált volna javára, úgyhogy tanulom veszettül :D

50. megi04 (válaszként erre: 46. - Fbf357da85)
2012. szept. 15. 23:23
Én imádom a rántott sütőtököt,de a sütőtök leves kóstolást szó szerint 5 éve tervezem...:DDD Komolyan! De még mindig nem mertem megkóstolni! Miért? Nem tudom!!!
49. michelle.r (válaszként erre: 40. - Szabolts)
2012. szept. 15. 23:22
Kár, hogy általában kiderül, hogy az ilyen tanulmányok elkészültét általában az éppen üzletileg érdekelt lobby finanszírozza.
48. Szabolts (válaszként erre: 44. - Megi04)
2012. szept. 15. 23:22
Az a húgysav felgyülemlés igaz. Ha rendesen meg van sütve/főzve, akkor kevesebb marad a húsban.
47. megi04 (válaszként erre: 45. - Szabolts)
2012. szept. 15. 23:21
Ezt én sem értem,de komolyan! Én is vettem,és vagy keserű tőle a kávém,vagy ha egy picivel többet teszek bele,olyan émelyítő mellék íze van,hogy komolyan hányingerem lett!:(( A steviától is..:((
46. fbf357da85 (válaszként erre: 35. - Michelle.r)
2012. szept. 15. 23:21

nemtom, szerintem azért egy bablevest falkaparás meg vinnyogás nélkül is meg kell tudnia emészteni az egészséges gyomornak. még a gyerekek is meg tudják enni kínlódás nélkül.


mondjuk én azért nem vagyok hiteles diéta-témában, mert nekem a gasztronómia fontos. az ízek, a textúrák, a színek, a kísérletek. én képtelen lennék szabályrendszerek alapján eldönteni, hogy mit kóstolok meg vagy mit főzök. és akkor is tejszínnel fogom készíteni a currys-rozmaringos sütőtöklevesemet, ha a szendi a feje tetejére áll. :)

2012. szept. 15. 23:20
Na ne! nyirfacukorral egy haverom behintázott, hát abból legalább a duplája kell!
44. megi04 (válaszként erre: 41. - Shilladora)
2012. szept. 15. 23:19

Nekem semmi bajom a paprikás krumplitól...

Azt viszont már láttam,hogy ember köszvényt kapott a húsevéstől!:((( Ezt most nem paleo ellenesnek szántam,de tényleg volt ilyen!:( És azt mondták:Ne egyen annyi húst,mert valami húgysav izé...

43. michelle.r (válaszként erre: 38. - Szabolts)
2012. szept. 15. 23:18
Lehet, de én nem szeretem a pötsölést :). Vagy csinálok valamit vagy nem. Cukor helyett nyírfacukor, tudom, sokkal drágább, de sokkal kevesebb is fogy belőle, mert sokkal édesebb. A fehér liszt pedig teljesen értéktelen, gyorsan felszívódik, megemeli a cukorszintet, gyorsan éhes leszel utána.
2012. szept. 15. 23:18
Eszem megáll, hogy ti miktől tudtok rosszul lenni :D
41. shilladora (válaszként erre: 35. - Michelle.r)
2012. szept. 15. 23:16

nekem egy tányér paprikáskrumpli "segített" észhez térni! 2 napig kapartam a falat tőle! soha többé!

a paleo betartatja magát :D

novemberben lesz 1 éve, hogy paleos lettem, 40 év fogyókúrázás után végre mindig jól lakhatok :D

40. Szabolts (válaszként erre: 39. - Megi04)
2012. szept. 15. 23:16
A cukorról is született már tanulmány, hogy egészséges, mert nem okoz rákot, mint néhány mesterséges édesítőszer. Csak nem szabad mértéktelenül fogyasztani, mert ugye a kalóriák... és jobb, mint a méz, mert attól meg allergiás rohamot lehet kapni...
39. megi04 (válaszként erre: 37. - Michelle.r)
2012. szept. 15. 23:12

Ezeket már rég dobtam:(( Nem változott semmi...:(


A kávéról tanulmány született,miszerint nagyon is egészséges!:DDDDDDDDDDD

2012. szept. 15. 23:11

Dobd a cukrot, fehér lisztet...

na, ez a szélsőséges hozzáállás...


Nézd meg, mennyit fogyasztasz belőle, és ha sok, akkor csökkentsd! ez szerintem sokkal emberibb hozzáállás.

37. michelle.r (válaszként erre: 33. - Megi04)
2012. szept. 15. 23:08

Nálam egy szabály van: a lehető legegészségesebb legyen és jól érezzem magam tőle. Kávét sem kellene tudom, de nem akarok róla lemondani. Le tudok, mert pl. ha nyaralok, elvagyok nélküle. De otthon az az első. Aztán bemegyek az irodába, ott is hamarabb kapcsolom be, mint a számítógépet.


Figyeld, hogy mire hogy reagál a szervezeted és segíts neki jól lenni.

Ha fogynod kell, dobd a cukrot, a fehér lisztet és figyelj, hogy egyébként is jobb-e nélküle.

36. michelle.r (válaszként erre: 31. - Szabolts)
2012. szept. 15. 23:04
Remek. Még van néhány hete a prana táplálkozásig :o))
35. michelle.r (válaszként erre: 30. - Fbf357da85)
2012. szept. 15. 23:03

Az elméletet kevésbé ismerem, mint a gyakorlatát :o)). Egyszerűen lusta voltam elolvasni a Szendi könyveket, a blogjába pedig belehalok, olyan unalmasan van szerkesztve.


Olvasgattam itt a paleo fórumokat és miután olvastam egy csomó jó tapasztalatot, volt akinek az allergiája múlt el, volt aki lefogyott, másnak az ízületi problémái csitultak, úgy döntöttem, jöhet a próba.


Kerestem receptoldalakat, az itteni naplókból lopkodok, vettem receptkönyvet, és elkezdtem abból főzni. Főleg a sütik miatt, mert elég nagy igény van rá. És alig pár hét alatt azt vettem észre, több az energiám, nem halok bele a felkelésbe, nem ájulok el tízkor, nagyobb a türelmem, valahogy a testem könnyebb és használhatóbb lett. Ja, és a hajam egyáltalán nem hullik.


Nemrég azt gondoltam, nagy baj nem lehet belőle, megettem egy tál jókai csülkös bableveset. Negyed óra élvezetért kb. fél napos vinnyogással és fetrengéssel fizettem. Úgyhogy bármi is a tudományos háttere - ha egyáltalán van neki - a gyakorlat tényleg bebizonyította, hogy jobb nekem nélküle.

2012. szept. 15. 23:02

gyerekek, miy vall a palleolit Szende?


3 mondatban?

nem tudom, es nincs kedvem elolvasni egy kobyvet.

koszi

33. megi04 (válaszként erre: 32. - Michelle.r)
2012. szept. 15. 23:00
Hát...nem is tudom...Talán...úgy vagyok vele,hogy most annyi féle étkezési "divat" van...Én..egyszerűen nem vagyok hajlandó "szabályok" szerint enni.Pedig nem ártana!!! NAGYON nem ártana!!!!!!!:(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook