Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Dühöngő antipaleosok részére fórum

Dühöngő antipaleosok részére (beszélgetős fórum)

152. Mariann63 (válaszként erre: 147. - Szabolts)
2012. szept. 16. 11:09

Mivel előtte hosszú évekig atkinseztem, tudom, hogy a tejtermékek és a gabona elhagyása hozta meg nálam a sikert.Kevés tejszínt, tejfölt, és Ch csökkentett lisztekből készült dolgokat ettem előtte.

De téged tényleg nem szeretnélek meggyőzni.

Megi sorsa sokkal jobban érdekel,neki kell segítség.

151. michelle.r (válaszként erre: 147. - Szabolts)
2012. szept. 16. 11:08

Nem mindegy, hogy mi hozza a változást, ha az pozitív? Ha a paleo elméleten keresztül jutunk el hozzá, az levon valamit az értékéből?


Van ismerősöm, aki semmilyen tejterméket nem ehet, mert hasmenése van tőle, évek óta külön kell neki főzni. És az orvostudomány válasza: ne egye. Paleos a doki? :DDD


Nagyon csípi a szemedet ;)

150. michelle.r (válaszként erre: 146. - Szabolts)
2012. szept. 16. 11:05

Így van, mindenkinek az az igaz, amit ő annak hisz. És mindenkit annyi információ "talál meg", amit képes befogadni. Két éve is tudtam, hogy létezik a paleo, nem érdekelt. Én nem hiszek a véletlenekben, és eddig mindig igaz volt az életemben, hogy hiába hessentettem el egy ötletet, egy infot, ha az fontos volt a számomra, valahogy mindig visszakúszott. Így volt ez a paleoval is.


Mit jelent, hogy zsírbika vagy?

149. michelle.r (válaszként erre: 145. - Mariann63)
2012. szept. 16. 11:01
Milyen igaza van :)
148. Szabolts (válaszként erre: 143. - Mariann63)
2012. szept. 16. 10:45

Ja, ezer csapból ezerféle dolog folyik, és mindegyik csapra ragasztottak egy cetlit: "egészséges életmód"

Újabban egyre többen ragasztják a saját csapjukra a "TUDATOS" cetlit :DDD

147. Szabolts (válaszként erre: 144. - Mariann63)
2012. szept. 16. 10:39

Senkinek nem mondhatnak semmit az eredmények, mert a paleo túl sok dologba nyúl bele egyszerre, és nem tudhatod, hogy melyik változtatás hozott eredményt.


Pl sokan esküsznek arra, hogy elég a tartósítószereket és vegyszereket elkerülni, és máris ott az egészség.

2012. szept. 16. 10:36

Hússal miért? Van egy vegán barátnője, aki fogyott 10 kilót, tök jól néz ki, egészséges, energikus, és teletömte a fejét azzal, hogy a hús méreg.

Gyümölccsel miért? Van egy másik ismerőse, aki szénhidrátot számol minden nap, és elmesélte ezerszer, hogy a gyümölcsök óriási csapdája a cukor, mert mindegyikben van, mégpedig nem is kevés.


Hidd el, a hozzám hasonló zsírbirkák napi szinten kapják a "tévedhetetlen és kipróbált" ötleteket ha kérik, ha nem. És ha nem láttad a kosarát az elmúlt hónapban mindig, akkor nem tudhatod, hogy változtatott-e valamit, vagy ugyanazt eszi, mint eddig.

Pl lehet, hogy amit te úgy látsz, hogy édesésg, nasi, ráadásul tele van vegyszerrel, azt ő úgy látja, hogy milyen egészséges, hiszen eddig vaniliás karikát evett csokiba mártva, most meg nézd csak meg, hogy almás zabsütit vesz, csupa egészség, csupa jóság...

145. Mariann63 (válaszként erre: 140. - Michelle.r)
2012. szept. 16. 10:32
Pontosan ezért fotóztam le magam előtte meg utána időnként.Csak a vak nem látja a változást.Egyébként pont az előbb kérdezte a férjem, hogy mit foglalkozok másokkal, neki elég, amit rajtam meg az ismerőseimen lát pozitív változás.
144. Mariann63 (válaszként erre: 139. - Szabolts)
2012. szept. 16. 10:30
Neked nem mondanak semmit az eredmények.Mert nem vagy beteg vagy nincsenek beteg rokonaid, ismerőseid.
143. Mariann63 (válaszként erre: 137. - Szabolts)
2012. szept. 16. 10:27
Ha változtatni akarna, megvenné a magazint és addig is megpakolná a kocsiját zöldségekkel, gyümölccsel, hússal.Azt magazin nélkül is pontosan tudja, hogy az édességek, nassok hizlalnak.a csapból is az egészséges táplálkozás folyik már.
142. Szabolts (válaszként erre: 141. - Michelle.r)
2012. szept. 16. 10:23
De igen, leegyszerűsítve arról van szó. Egyébként már szétcincálták, sőt Ori Hofmeklernek én magam is szívesen bevinnék egy balhorgot, csak úgy a miheztartás végett :D
141. michelle.r (válaszként erre: 140. - Michelle.r)
2012. szept. 16. 10:04

Itt már egyébként többen elmondták, nem vallás, nem kell bigott módon követni. Számomra elképzelhetetlen, hogy libatöpörtyűt vagy kacsazsírt egyek, mert inkább a halál, akármilyen finom is. Helyett van nekem kókuszzsír és hidegen sajtolt olajak.


A harcosok étrendje nem az, amikor csak este esznek, de akkor nem keveset?

140. michelle.r (válaszként erre: 139. - Szabolts)
2012. szept. 16. 10:02

Akkor csináld a harcosok étrendjét. Most lefogadom a következő havi kávémban, hogy majd jönnek emberek, akik azt is ugyanígy szétcincálják. Mert az emberek már csak ilyenek.


Engem meggyőztek azok az eredmények, amiket itt Mariann Shilladora, @ntea és a fórum többi látogatója elmondtak. Bíztam benne, hogy nem kamuznak, magam is elindultam és saját magam eredményei is meggyőzőek.


Nem érdekelnek a kettős vakpróbák és a tudományos alátámasztottság, jobban érzem magam, energikusabb vagyok, nem fáj a gyomrom, jobban alszom, egyszerűen jobban érzem magam a bőrömben, ennyi nekem pont elég.

139. Szabolts (válaszként erre: 136. - Michelle.r)
2012. szept. 16. 09:56

Az eredmények semmit sem mondanak.


Én például egy ideje olvasgatok a harcosok étrendjéről, és most nemrég elkezdtem átállni arra. Nagyon sok olyan emberrel találkoztam a neten, akik paleot egészítik ki harcos étrenddel. Ha a paleo működik, akkor miért módosítgatják? És általában megörülnek a harcos étrendnek, gyakran hallok olyat, hogy "Ez már önmagában amolyan fél-paleo, mert vannak gyengéi, de a leggázabb dolgokat ez is kikukázza." Közben meg nem. A harcos étrend egyáltalán nem fél-paleo. És ha valaki figyelmesen olvassa a könyvet, akkor rájön, hogy amire a paleosok azt mondják, hogy ki kell kukázni, azt a harcos étrend csak szimplán a helyére teszi.

138. michelle.r (válaszként erre: 119. - Mariann63)
2012. szept. 16. 09:40

Hehe, sose értettem, miért hívjuk komfort zónának azt, ahol az ember nem érzi magát komfortosnak? ;))

De igen, megi iszonyatosan makacs :))

2012. szept. 16. 09:38
Csak súgok: Aki 120 kiló, és leemeli a diétamagazint, az tudja, hogy nem él egészségesen. Pont azért emeli le a magazint, mert keres valami mást a mostani szokásai helyett. Az persze egy más kérdés, hogy életében először keresgél, vagy már kipróbált sokfélét, és már alig reménykedik.
136. michelle.r (válaszként erre: 114. - Szabolts)
2012. szept. 16. 09:36
Szerintem nem szorul az nagy védelemre. Az eredmények magukért beszélnek.
135. michelle.r (válaszként erre: 111. - Fbf357da85)
2012. szept. 16. 09:36
Picit benézte :o))
134. Mariann63 (válaszként erre: 132. - Szabolts)
2012. szept. 16. 09:31
Biztos nem ugyanolyan áruházakba járunk.Amerre én megyek, a kocsik tele vannak ötösével csomagolt Túró Rudikkal, reggeli kekszekkel, nátrium glutamátos félkész ételekkel,tésztával, étolajjal, margarinnal, de közben a végén leemeli a polcról a diéta magazint.És 120 kg, de meg van róla győződve, hogy egészségesen él.
133. Mariann63 (válaszként erre: 131. - Szabolts)
2012. szept. 16. 09:27
Nekem elég, hogy én sokkal jobban vagyok tőle, és a 71 éves apám, aki mindössze 3 hete kezdett bele, fogyott tőle 5 kilót és tud aludni éjjel már egybefüggően 4,5 órát.Prosztatamegnagyobbodása van, cukorbeteg 10 éve.Ha 3 hét alatt ennyit javul és nem kell majd megműteni, az nekem elég.Akinek más a tapasztalata, általában nem tartja be a paleot még 2 napig sem.Az ideológiai része meg egyszerűen nem érdekel.Rövid az élet,nem érek rá fontolgatni, ki mit írt, mi a véleménye.Az nekem nem tapasztalat, hogy valaki 1-2 napig nem eszik krumplit, aztán jól bezabál és közli, nem hisz benne, neki ez nem jön be.
132. Szabolts (válaszként erre: 130. - Mariann63)
2012. szept. 16. 09:25

Én csupa kivételt látok :D

Vagyis nem szoktam egyforma bevásárlókocsikat látni.

Ritkán látok olyat, hogy valaki sok vacakkal pakolja tele a kocsiját. Én azt látom, hogy az emberek egyre inkább próbálkoznak egészségesen élni.


Pl Aki pakolja a Norbi ápdét cuccokat, az meg van róla győződve, hogy egészségesen él. Aztán ott van egy másik, akinél látom, hogy grillparti lesz (a kajákat simán bevállalná bármelyik paleos is, de a készre gyértott szószok rontják a képet) Aztán ott van a csini ötvenes nő, aki a magok környékén bogarászik, beszélget egy barátnőjével, hogy itt nem vesz zöldeket, mert bejáratott helye van a piacon, és közben látom a kosarában az agyonreklámozott édesítőszeres, ízfokozós, szinezett joghurtot, aztán ott van egy brokkoli hal csirke rizs kombós kétajtós szekrény, akiről tudom, hogy mindennap ugyanezt vette az elmúlt három héten, és tömi magába az étrendkiegészítőket, hogy gramm pontosan meglegyen minden amira az edzője szerint szüksége lehet...


Szerencsére a kép nem olyan, hogy vannak az okos paleosok, meg vannak a buta zombik akik zabálják a sok junk foodot.

131. Szabolts (válaszként erre: 128. - Mariann63)
2012. szept. 16. 09:05

Áááá... én kiakadtam az egésztől. azzal indul, hogy mert a kőkorszakki emberek ... aztán jönnek röhögve a történészek, meg a régészek, hogy "Hülye vagy fiam, egyes, leülhetsz :D fingod sincs mit ettek a kőkori emberek, ráadásul összemosod a világ más-más részein és más-más időben élő kultúrákat."

Ezután jön az, hogy "De kutatások igazolják!" Erre előkerülnek a ráérős nethuszárok, akik minden kutatáshoz hoznak ellenpéldát, és gyakran találnak olyanokat, hogy a paleosok által hivatkozott kutatókat kizárták, elmarasztalták, vagy egyszerüen még a "britt tudósok" szintjétsem érték el.

Ezután jön az, hogy "A mainstream science üldözi a tudományos újítókat."

Aztán közben kiderül, hogy vannak a paleoban olyan dolgok is, amiket csak néhány elvakult ember támad, illetve olyanok, amik más étkezési rendszerekben is előfordulnak.

Az egész egy nagy katyvasz.

Az pedig, hogy sokan sikerekről számolnak be, az nem sokat jelent. A paleos honlapok általában elég agymosoda szerüen működnek (Hozzá akarsz szólni? HÍRLEVÉL! Olvasni akarod a teljes cikket? HIRLEVÉL! Ellenvéleményed van? Nincs igazad, és kész punktum)

A rendszernek vannak hasznos elemei, vannak fölösleges elemei, vannak vitatható elemei, és vannak benne érvelési körforgások.


Nem kell benne hinni, mert nem vallás (közben senki sem mondta, hogy vallás, csak azt, hogy azon alapul, hogy ki mit hisz el)


Tudományos alapjai vannak. (ezek az alapok inognak)


Próbáld ki, higgy a saját tapasztalataidnak! (Most akkor hit vagy nem hit kérdése?)


Nem hit, hanem tapasztalat. (Mások meg mást tapasztaltak. Az Ő tapasztalatuk nem számít?)

130. Mariann63 (válaszként erre: 113. - Szabolts)
2012. szept. 16. 08:51
Én csak átnézek mások bevásárló-kocsijába, és elhűlve nézem azt a sok vacakot, amivel telepakolják.Persze, vannak kivételek, de nem jellemző.
129. Mariann63 (válaszként erre: 104. - Shilladora)
2012. szept. 16. 08:49
Ugyan annyi kolbászt, szalonnát, húst eszem, mint eddig, csak NEM ESZEM MÉG SOK MÁS FÖLÖSLEGESET.Nem eszem pudingokat, aktíviát,kekszeket,csokikat stb.És a vállam helyrejött a 9000.-Ft.os gyógyszer+kenőcs nélkül is, amit a másik vállamra kaptam 2 éve.A spórolás nálam itt kezdődik.
128. Mariann63 (válaszként erre: 102. - Szabolts)
2012. szept. 16. 08:45
vannak mások is, külföldi szerzők, akik írnak a paleoról.Olvasd azt, ha zavar Szendi.Én nem győzök neki elég hálás lenni, hogy lefordította, összebogarászta a fontos dolgokat.
127. Mariann63 (válaszként erre: 95. - Fbf357da85)
2012. szept. 16. 08:42
Meg a drága gyógyszerek, kezelések, műtétek, amikre szükséged lesz ezek után!:(
126. Mariann63 (válaszként erre: 93. - Megi04)
2012. szept. 16. 08:41
Ez megint egy kiváló takarózás a részedről.Mit foglalkozol a nevével?Nem mindegy, minek hívják?Hagyjuk már a történelmet, itt rólad van szó, a gyerekeidről.Ezzel az életmóddal, egészségi állapottal hol leszel 20 év múlva?Hogy fogod támogatni az autista fiadat?
125. Mariann63 (válaszként erre: 91. - Megi04)
2012. szept. 16. 08:38
Én ezt már elmondtam neked,kevés pénzből is lehet paleozni, mivel egyrészt kevesebbet eszel, mást eszel.Nálam csóróbbak nem voltatok tavasszal, amikor belekezdtem,de azt mondtam magamnak, jó, akkor most nincs magsüti,de van 2 tojás hagyma, szalonna.Nem ittam kávét kókusztejjel, mert nem volt rá pénzem.De akkor se hagytam abba, és mostanra 20 kilót adtam le.Az allergiáim eltűntek, nem magas a vérnyomásom, a cukrom,a női gondjaim is megoldódtak.De mondom neked, Te kifogásokat keresel és találsz is, hogy miért nem tudod csinálni.Így nem megy sajnos.
124. Mariann63 (válaszként erre: 88. - Megi04)
2012. szept. 16. 08:34
Mert nem vagyunk egyformák, és van ami egyeseknél kivált problémákat, másoknál meg semmit.Sok eredményt olvastam az autista gyerekeknél a táplálkozás megváltoztatásával.
123. Mariann63 (válaszként erre: 53. - Szabolts)
2012. szept. 16. 08:26
Az a probléma, hogy az emberek a nem a mértéktartásukról híresek.Akkor nem lenne ennyi beteg, elhízott ember.Ilyenek vagyunk, én is ilyen voltam.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook