Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Diéta, 2. és sokadik kör fórum

Diéta, 2. és sokadik kör (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2011. máj. 23. 18:17

Nagyon csini vagy :D Kár,hogy nem vezetsz naplót :D

Gratulálok az eredményedhez :D

2011. máj. 23. 18:16
Olyan jó, hogy mindhárman igencsak egy korosztályból származunk!!!Így sztem könnyebb a beszélgetés is!
33. 745f85108f (válaszként erre: 31. - Db82bed8d4)
2011. máj. 23. 18:11
A 10. hozzászólásnál láthatod, hogy én mit csinálok a fogyás érdekében. Először én is a 90 napossal kezdtem, akkor sokat fogytam vele - 2,5 éve - de utána valahogy nem jött be. Sok savat csinált nekem, fájt tőle az epém. Egyébként január 10-e óta diétázom, eddig akkor ezek szerint 11 kilót fogytam.
32. db82bed8d4 (válaszként erre: 30. - 745f85108f)
2011. máj. 23. 17:27

oh rám is rám férne egy ilyen élmény :D

Örömömben madarakat fognék, ha hetessel kezdődne a súlyom :D De nem igazán mocorog :( sajnos...

31. db82bed8d4 (válaszként erre: 29. - 745f85108f)
2011. máj. 23. 17:26
lassan 30nál pár nap híján... és Te?
2011. máj. 23. 17:21
Amúgy engem tegnap nagy meglepetés ért. Mérlegre álltam ugyanis. Azt hittem, hogy olyan 63 kiló körül vagyok, erre kiderült, hogy 59. Ez valahogy pozitívan hatott rám!
29. 745f85108f (válaszként erre: 27. - Db82bed8d4)
2011. máj. 23. 17:20
Angie, te hányadik napodnál tartasz?
28. 745f85108f (válaszként erre: 26. - T.dorothea)
2011. máj. 23. 17:20
Mivel bűnöztél?
27. db82bed8d4 (válaszként erre: 26. - T.dorothea)
2011. máj. 23. 17:20

Szia :D

Hogy vagy?

Én ma ügyi voltam...eddig :D

Holnap Ch és eszek is majd valami isteni finomat, mert már nagyon ki vagyok éhezve, valami fincsiségre :D

26. t.dorothea (válaszként erre: 25. - Db82bed8d4)
2011. máj. 23. 09:52
Köszönöm :) megint sikerült bűnözni egyet,de hát aztán nem is nagyon ettem délután. Depizés az van nálam is néha,főleg most a vizsga időszakban. Kárpótol hogy itt a nyár és jó idő van(viszont nagyrészt a lakásban vagyok és tanulok :( )
2011. máj. 22. 11:11
Kitartást Neked mára, ügyes vagy és meg tudod csinálni :D
24. db82bed8d4 (válaszként erre: 23. - T.dorothea)
2011. máj. 22. 11:10

Szia

tegnap, tegnap előtt depiztem egy sort, szóval nem ment túl jól a fogyi, ma fehérje, bízom benne,hogy sikeres napom lesz :D

23. t.dorothea (válaszként erre: 22. - Db82bed8d4)
2011. máj. 22. 08:39

Szia!


Nálam ma megint kritikus nap van(gyümi nap).

Jól haladok,és sokkal jobban is érzem magam :)


Veled miújság?

2011. máj. 21. 10:39

Sziasztok :D

Hogy vagytok?

21. t.dorothea (válaszként erre: 18. - 745f85108f)
2011. máj. 21. 10:04
Köszönöm,jólesik a dicséret(kinem nem? :) )Legalább látom,hogy nem csak én képzelem be magamnak a dolgokat.
20. 745f85108f (válaszként erre: 19. - T.dorothea)
2011. máj. 21. 10:00
Ismerős szitu:D
19. t.dorothea (válaszként erre: 17. - 745f85108f)
2011. máj. 21. 10:00
Hát fogalmazhatunk úgy is,hogy jelenleg ezt akarom a legjobban :)
18. 745f85108f (válaszként erre: 16. - T.dorothea)
2011. máj. 21. 10:00
Hallod, a fényképeid alapján nagyon meglátszik rajtad a fogyás!!!!
17. 745f85108f (válaszként erre: 15. - T.dorothea)
2011. máj. 21. 06:09
Ügyes vagy!! A lényeg, hogy akarod!
2011. máj. 20. 22:14
Elnézést a sok hibáért.Új a billentyűzetem,ami még kicsit furcsa.
15. t.dorothea (válaszként erre: 14. - 745f85108f)
2011. máj. 20. 22:13
igen,mennyire igaz. Pléda rá a mostani helyzet: Az első gyümölcs napomon bűnöztem,de mikor itt volt a második fele annyit ettem,mint lehetett volna és ráadásul csak 1x. Ott figyelt a hűtőben a sajt (a kedvenc ételem) és ha 20x nem,akkor 1x sem szedtem ki a hűtőből,hogy na jó,akkor csak 1 szendvics,az nem árt.És mindig sikerült visszatennem,hogy nem lehet,le kell fogyni.Milyen csinos leszek a régebbi felsőimben,ha újra beleférek. Azt hiszem ez volt az a pont,mikor minden végleges lett,Ennyire erősen januárban még nem volt,talán azért sem tartottam be mindent.
14. 745f85108f (válaszként erre: 13. - T.dorothea)
2011. máj. 20. 22:10
Lefogyok elhatározás nélkül semmit nem ér az egész!!! Tényleg agyban dől el, hogy ki bírod-e, hogy bírod-e türtőztetni magad, hogy ne csábulj el...stb.
13. t.dorothea (válaszként erre: 12. - 745f85108f)
2011. máj. 20. 22:07

14 napos diétát próbáltam. Az igazat megvallva én már 5 diétát is próbáltam a 90 naposon kívűl. vagy nem ment le 1-1 kg-nál több,vag ami lement kb. dupláját visszaszedtem,hiába tartottam magam. Nekem ezek szerint azok nem válltak be. Idén azért kezdtem a 90 naposat,mert régebben már bevállt,ahogy most is,csak jobban bekellett volna tartanom a szabályokat.De most itt az új lehetőségem.Most már muszáj,így nem jó. A dokim is helyeselte,bár ő egyáltalán nem nyúzott ez miatt,bár megjegyezte,nem árt 1 kis súlycsökkentés.

Most,még minden eredményem szép,most kell leküzdenem a kilókat,hogy ne legyen bajom belőle és visszatérjen az önbizalmam :)


Így,ahogy írtad,érthető,ha akármi nem válik be. Sokkal jobban oda kell figyelned,arra,hogy miből mennyit eszel,mint mondjuk nekem. Gondolom sokat segít a "lefogyok!" elhatározás :)

12. 745f85108f (válaszként erre: 11. - T.dorothea)
2011. máj. 20. 21:59

Persze, tudom, először nagyon bejött nekem a 90 napos!!! Nem volt vele semmi gond. Csak utána jött egy epebetegségem ami utána még kétszer kiújult. Azóta nem mindegy, hogy mit eszek, és nem gondoltam volna, hogy a 90 napos az nem lesz jó nekem. De így jártam. A lényeg, hogy sikerült így is, úgy is.


Amúgy a 13 napos diétát nem próbáltad?

11. t.dorothea (válaszként erre: 10. - 745f85108f)
2011. máj. 20. 21:55

Hát ez nem semmi!


Ahogy olvastam,van 1-2 dolog ami nálam is így van,tehát rossz úton nem járok. Sajnos nekem most kevés lenne ez az étrend-életmód változás. Legalább 95 kg-ra le kell menjek,hogy elkezdjek egy olyasmit,amit most te is :)

Még egyzser gratulálok és sok sikert a továbbiakhoz!


Még annyi,hogy írtad neked savat csinált a szétválasztó. Félre ne értsd,nem ellened szól,de mindenki más. Nem mindenkinél válik be ugyan az a diéta. Én 3 barátnőmmel kezdtem,2 kiesett a sorból,mert nem jött be nekik a diéta. A sorstársam,aki bírta velem 13 kg-t adott le,és ő már 3. alkalommal csinálta. nekem is bejött 2x :)

Ez inkább a kis bizonytalankodóknak szólt :)

2011. máj. 20. 21:42

Én január 10-én kezdtem a diétámat, a 90 napossal próbálkoztam. Nem igazán jött össze a dolog, az, hogy egyik nap csak húsféle, másnap csak zöldség nekem nagyon sok savat csinált. Aztán elkezdtem életmódot váltani. Fehér lisztes dolgokat teljesen elhagytam az életemből, nincs kifli, zsömle, bukta, kakaós csiga és társai. Még reggel sem!! Fehér kenyér helyett csak és kizárólag teljes kiőrlésűt fogyasztok, naponta maximum egy nagyobb szeletet amit kettévágva szendvicsként használok fel. A szendvicsbe teszek sonkaszalámit, sajtot és sok-sok csírát! Általában búzacsírát és retekcsírát használok.

Ez szokott a reggelim lenni. Utána tízóraira nyers zöldséget vagy nyers gyümölcsöt fogyasztok. Azért fontos, hogy nyers gyümölcs, mert sokan azt hiszik, hogy a túlcukrozott almabefőtt diétás étel, pedig közel sem az. Ebédre normál adag - tehát egy tányérnyi - főtt ételt eszek, ez sok fehérjét tartalmaz - főtt tojás, főtt-sült-párolt-grillezett husi, sajt - és a köret hozzá: Na itt van a csavar a dologban! Krumpli sztornó! Tömör széndhidrátforrás! Erről volt a legnehezebb leszoknom! Nekem aki krumplimániás vagyok! Napi rendszerességgel ettem krumplit, sütve, főzve, párolva. . . stb. EGy kiló hasábburgyonyát megsütve képes voltam megenni öt perc alatt! Na ez az amit kizártam az életemből! Tehát krumplit most már maximum kéthetente egyszer eszek, akkor is módjával, és ügyelek az elkészítési módjára! De vissza a körethez! Rizs: Nagyon-nagyon ritkán! Az általam elfogyasztott köretek a husi mellé: párolt vegyesköret - zeller, borsó, kukorica, sárgarépa - vagy savanyúság (savanyúkáposzta, káposztasaláta (édesítőszeres), ecetes uborka, vizes uborka, kovászos uborka. Mivel savanyúságbuzi vagyok, ez nekem nem okoz gondot! Az ebéd mellé soha nem eszem kenyeret! Így mondjuk sertéspörköltet is eszek, de csak savanyú uborkával! Mégis jól lakok! Sőt! Mióta a diétámat csinálom azóta észrevettem, hogy fele adagokkal is tökéletesen jól lakok, és ha mégis megpróbálom a másik felét leerőltetni, akkor rosszul leszek. . . De szoktam például husilevest enni sok husival, sok zöldséggel, minimális krumplival és levestészta nélkül! Ja, a fentiekhez kapcsolódva: A tészta is sztornó! Nem-nem, soha többet, vagy csak nagyon kis adagokban!


Uzsonna: gyümölcs, vagy zöldség

Vacsora: egy natúr joghurt vagy kefír és alma, vagy sárgarépa, és egy pohár tejcsi.


Itt fontos, hogy natúr joghurt, ne ezek az ízesített vacakságok legyenek! Sose szerettem az ízesített joghurtot, így ez sem okoz nekem problémát!


Napközben rengeteg gyümölcsteát iszom alla natur, vagy édesítővel!

Csokiról és társairól nem mondtam le, de csak mértékkel! Eddig naponta ettem meg négy szelet csokit, most hetente eszek meg egy szeletet! Esetleg ebéd után bekapok egy (szigorúan egy) kocka étcsokit és annyi! A kávémat van, hogy tejszínhabbal iszom, tehát olyan nagy drasztikus elvonásokat nem alkalmazom saját magamnál. Az eredményem: Mínusz hét kiló! Még ötöt szeretnék leadni!


A fentieket nem azért írtam le, mert szentírás, és mindenkinek így kell alkalmaznia de nekem ez vált be. A teljes kiőrlésű liszt szerintem egy csoda, ugyanígy a zab is, de tudni kell mértéket tartani!


Jaj amit elfelejtettem: a sport! Naponta egy órát gyaloglok, mondjuk ez a munkám miatt van, de még ehhez jön az, hogy heti három-négy alkalommal itthon mozgok. Nem kell nagy dolgokra gondolni. Nincs ilyen célkitűzésem, hogy most a 40 perc meglegyen! Úgy vagyok vele, hogy majd meglesz, idővel. . . Annyit mozgok, amennyi jól esik. Kocogás, séta, felülések, hasprés, popsi-comb formáló gyakorlatok mikor mihez van kedvem. Ma például öt percig bírtam a kocogást mert megjött és fáj a hasam. De volt olyan, hogy 3 km-t lefutottam megállás nélkül. Tudom, hogy kezdetben ez kevésnek bizonyulhat, de sztem nem rossz. Lesz ez még jobb is.


Az adatlapomra nem szeretném feltölteni, de így nézek ki most:


[link]


[link]


-----------------A fenti hozzászólások márciusban íródtak, azóta még három kilót fogytam. Még szeretnék másfél kilót leadni, hogy elérjem az 58 kilós álomsúlyomat.

9. 745f85108f (válaszként erre: 8. - T.dorothea)
2011. máj. 20. 21:39
Kb. a harmadáig csináltam a 90 naposat. Ezzel fogytam olyan 3 kilót. Utána átálltam az egészséges étkezésre mert a 90 napostól kiújultak az epegörcseim. Mindjárt belinkelem egy korábbi hozzászólásomból, hogy mit hogy csináltam.
8. t.dorothea (válaszként erre: 6. - 745f85108f)
2011. máj. 20. 21:30
Íme egy kis pozitívum...Xinezia,utoljára végig csináltad a 90 napot? Amúgy gratulálok!
7. t.dorothea (válaszként erre: 5. - Db82bed8d4)
2011. máj. 20. 21:29

Szia!


Mindig centizd magad,ne a mérlegre bízd a dolgokat.Én az elsővel nem egész 7 kg-t adtam le(sokat bűnöztem),sokszor stagnáltam és a centi volt a mindenem.Volt,hogy 2 hétig ugyan az volt a súlyom,de centiben volt mindig egy kevéske mínusz valahol,ami azt jelenti alakul a dolog!

A másik,ha a menzihez közeledsz ne mérj,se centivel,se mérlegen!! Én még utána is szoktam 2 napot várni,hogy lemenjen a sok víz,ami felhalmozódik és lemenjen a puffadságom is,aztán lehet mérni!


3éve már csináltam 1 hónapig a diétát,akkor 90 körül voltam és lement 4 kg,de abba is hagytam,azóta sok minden történt,hogy eljutottam a 100 fölé,de bizakodok,mert sokaknak másodszor(sokadszor) is sikerült. Azért is lemegyek a 95-re(később még lejjebb is).

6. 745f85108f (válaszként erre: 4. - Db82bed8d4)
2011. máj. 20. 20:28
Igen, én is először fogytam vele sokat. Aztán vagy négyszer befuccsolt... De idén sikerült 10 kilót fogynom...
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook