Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Devizahitel-károsultak! Beszélgessünk! fórum

Devizahitel-károsultak! Beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


83. f06f94b75b (válaszként erre: 78. - Mandella)
2013. aug. 13. 11:34
Jajj, nagyon jó lenne, ha így lenne! Nekünk még 15 év van hátra, havi 50 a törlesztőnk. Kár, hogy a bankok ilyen szépen megetették az embereket ezzel a maszlaggal. Hiányos volt a tájékoztatás, azt senki nem mondta, hogy emelkedhet az árfolyam, és ennyire, csak nyomták, hogy vegyük fel a hitelt, mert milyen jó lesz az nekünk. Tényleg "nagyon jó"!
82. Fügemadár (válaszként erre: 80. - Michelle.r)
2013. aug. 13. 10:48
...ami nem lenne gáz, ha nem itt tartana a forint, ahol tart...
81. Fügemadár (válaszként erre: 79. - Bcicus)
2013. aug. 13. 10:44
Nem tudom, egy akkor akciós hitel volt, és persze vállaltuk az árfolyamkockázatot, de mondta a hölgy, hogy még az is lehet, hogy kevesebbet kell majd fizetni. (hahahahaha:D)
80. michelle.r (válaszként erre: 77. - Fügemadár)
2013. aug. 12. 20:32
Így első hallássra halasztott tőketörlesztésű a hiteletek, vagyis az első öt évben csak kezelési költséget és kamatot fizettetek. Most az elmaradt tőkét is törlesztitek.
79. Bcicus (válaszként erre: 77. - Fügemadár)
2013. aug. 12. 20:09
Hátha 5 évig fixet vettetek fel akkor nem csoda, hogy így megemelkedett. Türelmi idős is volt?
78. mandella (válaszként erre: 76. - Nátháska)
2013. aug. 12. 17:41
na igen, ehhez hozzászólnék: tudom, meglehetősen naiv vagyok, de olyan városban szeretnék élni (illetve azt szeretném, ha az én városomban), ahol a gyermeket akaró, becsületes, jóravaló házaspárok, élettársak pályázhatnának önkormányzati lakásra, szép felújítottra, energiatakarékosra, szépen minimális (mondjuk 10 ezer forint) bérleti díj fejében, plusz természetesen a rezsi - cserébe szinte azt a magunkénak érezhetnénk, ha kellene, mi újítgatnánk fel, satöbbi, és akár egy életen át a "miénk" lehetne, vagy ameddig akarjuk. ja, és ne csak szociális alapon lehessen az ilyenekre pályázni, hanem nem is tudom...
2013. aug. 12. 16:21

Sziasztok!

Épp 5 éve vettünk fel 2 és fél millió jelzáloghitelt - SVÁJCI FRANKOSAT -, amiből lakást újítottunk, stb. stb.

10 éves hitelszerződést kötöttünk, úgy,hogy az első 5 évben fix összeget, havi 28.500 Ft-ot fizettünk.

Most telt le, épp ma a megszokott 28.500 helyett 86.000 Ft-ot emelt le az OTP.FÉL MILLÁT VETTÜNK FEL 5 ÉVE, AZÓTA FIZETJÜK, ÉS MOST 4 MILLA A TARTOZÁS ÖSSZEGE.

KÉRT ÉS

Keressük a megoldást, de ebben senki nem tud tanácsot adni, senki nem lát a jövőbe...

Mert:

- vagy kiváltjuk forinthitelre, és kitoljuk 15 évre, de akkor is 47.000 körül lesz a havi törlesztés;

- vagy maradunk a svájci franknál, és meghosszabítjuk a futamidőt, így 41.000 körül lenne havonta 15 évig; aztán vagy még tovább romlik a forint, vagy netán javul (JAVUL?? EBBEN AZ ORSZÁGBAN??? HAHAHA)

- hagyjuk egyelőre, és "perkáljuk" a 86.000-t havonta, így csak 5 év lenne...


A 30.000 körüli havi fizetnivaló az még rendben is volt, de a 86.000.... :O

76. Nátháska (válaszként erre: 72. - Fd338ca636)
2013. aug. 12. 16:10

Az albérlet (szerintem) nem ciki, de... a nyugati országokban azért van annyi bérelt lakás, mert az embereknek nincs pénzük megvenni. Pontosítok: a 30 éve Németországban élő és családot alapított nagybátyám szerint náluk annak van saját tulajdonú lakása, aki milliárdos (nem milliomos). Ők havi 400-450 ezer Forintnak megfelelő Euro-t fizetnek ki egy 2 szobás önkormányzati lakásért + egy garázsért. Akkor milyenek lehetnek a lakásárak...


Viszont náluk az önkormányzat biztosít is lakásokat. Nincs a fejük felett az állandóan ellenőrizgető főbérlő/tulajdonos, úgy verik szét és újítják fel a lakást, ahogy nekik tetszik, stb.



A tárgytól eltértem: nálunk apukámnak van hitele, fix állandó havi részlettel, évek kitolása módszerrel. Ez akkor egy jó megoldásnak tűnt és nem bánta meg. Ha a havi +kamatfizetést választja, már csődben lenne.

75. simple (válaszként erre: 73. - Gardengabi)
2013. aug. 12. 16:03
Személyesen sem?! Hát ilyen nem létezik, vagyis hogy létezhet, de hogy szabálytalan az biztos!
74. gardengabi (válaszként erre: 72. - Fd338ca636)
2013. aug. 12. 15:55
Hát ezzel az a gond, hogyha értékesítik az ingatlant, leszámítják a tartozásból, a fennmaradó rész a Te sarad! Lépj,még lehet!
73. gardengabi (válaszként erre: 70. - Simple)
2013. aug. 12. 15:52
Érdekes dolog, de pl. a bankomtól én sem kapok csak annyit, hogy mennyit fizettem be, az eddigi össz. befizetéseimről még személyesen sem adtak felvilágosítást!
72. fd338ca636 (válaszként erre: 22. - Zebracsikó)
2013. aug. 12. 15:32

Teljesen igazad van,ebben az országban nagy divat ez a saját lakás vásárlás,ha albérletben élsz,úgy néznek rád,mint valami utolsó senkiházira,akit legalábbis szánalomból fogadott be valaki és úgy lakik valahol.Tudom,mert én albérletben lakom.

És mindig albérletben is fogok élni addig,amíg hitel nélkül,önerőböl nem tudok saját házat/lakást venni.Ha nem lesz ráa,kkor így jártam,nekem így is teljes az életem.

Nem vagyok hajlandó egyetlen pénztintézetnek sem a 3-4 szeres pénzt visszafizetni csak azért,mert nekem is kell lakás,ha már másnak is van.Akinek van,az vegyen,nekem nincs,hát marad a bérlet.Nincs idegbaj,hogy mekkora a részlet,lesz a e kamatemelés,mi lesz ha munka nélül maradok.Ha nem tudom fizetni,megyek olcsóbba,ha azt sem,akkor meg a szülői házba és nem fogok ott állni több millió tartozással,plusz elárverezett házzal.

Számos országban működik a lakásbérlés,csak nálunk ciki,pedig az emberek nagy része egyáltalán nem engedhetné meg a saját lakást.


Mondom mindezt úgy,hogy a nevemen van egy 13 milliós szabad felhasználású hitel(ex-pár és családjának),ami mára 60 millióra duzzadt,ha rendesen fizetnék vissza 25 évig.A ház árverezés alatt,hogy mi lesz,nem tudom.Mondanám,hogy nem érdekel,mert nem az én házam,de az én nevem van a szerződésen,én írtam alá,szóval igen csak aggaszt.

2013. aug. 12. 15:18

Na többek közt ezért nem veszek fel hitelt,a franc fog 2 millára 3 és felet visszafizetni!A hideg ráz még a gondolattól is.A nagy lófütyit,hát belőlem tuti nem gazdagodnak mwg a bankok:)Most vettem épp ki a megtakarításomat is,mert kezdett pofátlanul sok lenni rá az adó,költség stb,most meg átgondolom mi legyen,de inkább befektetem a vállakozásba.

Utálatos az összes bank.

70. simple (válaszként erre: 69. - Gardengabi)
2013. aug. 12. 15:10
Hát én nem tudom, kivel kötött szerződést. Én majdnem 2 milliót vettem fel autóra, 3 és felet fizettem vissza. Minden egyes hónapban mikor kaptam a csekket, rajta volt részletesen hogy mennyi a tőketartozásom és mennyi a kamat.
69. gardengabi (válaszként erre: 68. - A0c1361e44)
2013. aug. 12. 14:04
Ez jó! Sajnos én találkoztam tegnap olyanokkal, pl. autót vett, most letelt volna a hitele (6 év után), és a bank elszámolása szerint 3,1 millió forinttal tartozik még!!! Na erre varrjunk gombot! Kiküldi a bank az aktuális részletet, szerencsétlen befizeti, és senki nem figyelmezteti, hogy mennyi van még a háttérbe! Bank javaslata: 1. ad hitelt még 12 évre, mert rendesen fizette a részleteket, 2. adja el a kocsit, és fizesse be egyben! Hát nem tudom, hogy egy 6 éves rohadásnak indult suzukiért ad-e valaki 3,1 milliót, mert akkor nyert ügye van, kocsija nincs, és 6 évig kútba dobta a pénzét, vagy 12 évig fizet még X forintot, mire letelik, lesz belőle 7,3 millió forint, az összes tartozását , ha befizeti, jóval 10 milla felett lesz az összeg! lesz egy 18 éves autója, amit tartozása letelte ztán elkísérhet a MÉH-telepre! Sebaj, visszajön 40 ezer forintja, ha jó a vas ára! Biztos, hogy tisztességesek a bankok?
68. a0c1361e44 (válaszként erre: 66. - Ranna)
2013. aug. 12. 13:39

Igazad van, aki nem lép annak nem lesz megoldás. Nekem volt devizahitelem, és munkanélküli lettem és SOS-ben eladtam a lakásomat áronalul és béreltünk egy lakást inkább. Nem volt sok hitelem, de az árfolyam miatt jól megugrott a tartozásom, így a lakás árából szinte semmi nem maradt, mert mind ment a hitelbe szinte. A maradékból nem tudtunk lakást venni, de meg kellett lépni ezt, mert nem akartam, hogy nem fizetés miatt felmondják, stb.

4 év lakásbérlés után sikerült újra lakást vennünk, persze ehhez is kellett hitel, mert hiába keresek jól nem tudunk annyit félretenni (főleg nem lakás bérlés mellett), hogy abból meglegyen egy lakás ára, így a fele Ft hitelből van, ami nem sokkal jobb a devizahitelnél, hiszen magas törlesztő részletünk lett (havi 72 ezer), majd a kamatperiódus lejáratakor emelkedett (84 ezerre), idén pedig lecsökkent 64 ezerre.


Én mindenkinek azt ajánlom, hogy ha gondja van egyezkedjen a bankkal, illetve próbálja meg eladni a lakás mielőtt a bank teszi, hiszen a bank nem piaci értéken adja el, hanem jóval alatta és megmarad a tartozás nagyrésze.


Ja, jut eszembe: egy ismerősöm vett egy építési telket hitelre 6 mFt-ot vett fel és nem tudott építkezni, mert arra már nem tudott felvenni hitel. X idő múlva felmondták a hitelét, x idő múlva kapott egy levelet, hogy ha eladja a telket és befizet 2,1 milliót, akkor elengedik a többi tartozását. Sajnos nem tudta eladni a telket. Ezt csak azért írtam le, mert akár ilyet is lehet a banknak ajánlani vagy esetleg ő ajánl ilyet. És ezzel élni kell.

67. gardengabi (válaszként erre: 66. - Ranna)
2013. aug. 12. 13:35
Nem kell az utolsó pillanatra halogatni a dolgokat, és mindenkinek akadhatnak előre nem látott problémái is! Ha a bankok érdemben nem is akarnak segíteni, még akkor sem ha jelzed feléjük a fizetési problémádat, jogsegélyt, felvilágosítást kaphatsz, hogy milyen irányban haladj tovább! A tegnapi fórumon volt erről szó, és igen sok ember kapta meg a felvilágosítást, pedig azt hitték nincs tovább! És létezik, van!
66. ranna (válaszként erre: 65. - Gardengabi)
2013. aug. 12. 13:25
Ebben tévedsz, nincs mindenre megoldás. Pontosabban van, de az nem biztos, hogy nem-e lesz egy teljesen más életkörülmény.
65. gardengabi (válaszként erre: 58. - A0c1361e44)
2013. aug. 12. 13:19
Jól látod a dolgokat, és ez is volt a célom a topiccal, hogy nem támadni kell a bajbajutottakat, hanem segíteni. Sokan szégyellik, de okuk nincs rá!! Lényeg, a segítségkérés, és nem a végrehajtó megvárása! Előbb kell lépni, mert mindenre van megoldás! Sok ingyenes jogsegély-szolgálat is létezik, érdemes kapcsolatba lépni velük!
64. Bcicus (válaszként erre: 59. - H.Ancsi)
2013. aug. 12. 12:55
de benne volt a pakliban, hogy elszàllhatnak az àrfolyamok.
2013. aug. 12. 10:58

Sziasztok! Örülök, hogy ennyien hozzászóltatok a témához, és mivel tegnap egész nap nem voltam gépközelbe, most nagyjából már visszaolvastam. Éppen azért is indítottam a témát, kíváncsi voltam egyik félre, másik félre, kinek mi a hozzáállása. A tegnapi nap folyamán találkoztam devizahitelesekkel, igen hosszúra sikerült fórum keretében, és láttam az elkeseredést. Viszont örülök annak, hogy igenis vannak, akik saját magukon szeretnének segíteni, csak éppen jogi információra volt szüksége, vagy éppen egy kezdeti lökésre. Sajnos még mindég sokan vannak, akik homokba dugják a fejüket, mert szégyenlik, vagy már nem tudják fizetni, és reményvesztetté válnak. Egyértelműen kiderült számomra az is, hogy itt nem arról van szó, hogy nem akarják visszafizetni, de csak azt, amit felvettek, és a megállapodott kamatot. Sajnos a deviza-hitel súlyos átvágás, ezért kell valamit tennünk, hogy az"uzsorakamat" ne a miénk legyen. Mindenkinek van hová tenni a pénzt! Persze, egyértemű, hogy az eszetlenül felvett hitelek, ami luxusra lett költve, ne ide sorolandó legyen. Őket én sem sajnálom, és meg sem értem. Tegnap csak olyanokkal találkoztam, akik tényleg szükségből vették fel, és pórul jártak.

Azért írjátok tovább atapasztalatokat, mert így tud az ember infokat szerezni, vagy éppen segíteni másoknak! Köszönöm!

62. michelle.r (válaszként erre: 59. - H.Ancsi)
2013. aug. 12. 10:03

Mindkét oldalnak igaza van. Még akkor is, ha nem tekinthetünk el az egyéni felelősségtől. Tök mindegy, mit mondtak a bankban, az ügyfél felelőssége, hogy érti-e mit ír alá.


Nem lehet ezt a helyzetet empátia nélkül kezelni, "aki hülye haljon meg" módon, de azt is meg kell érteni, hogy nincs a költségvetésnek arra pénze, hogy ezt kompenzálja. Amit a devizahitelesek kapnak az államtól, azt máshonnan fogják elvenni. Ki fognak vetni újabb adókat, amit a hitelesek és nem hitelesek egyaránt fizetni fognak.


Ne vigyük el a dolgok politika irányba, de most eladtak egy halom államkötvényt, hurrá ömlött a pénz. Azok majd lejárnak és hozammal együtt vissza kell fizetni, kvázi ez is csak egy hitel, amit az állam felvett.


Menjetek a bankokba, és velük egyezkedjetek. Meg kell spendírozni azt az összeget, amiért egy szakosodott ügyvéd vállalja, az a ráköltött összeg bőven meg fog térülni.

61. simple (válaszként erre: 59. - H.Ancsi)
2013. aug. 12. 09:55
Itt vagyok! Vettem egy lakást, spórolt pénzemből! Nem a szüleimtől volt a pénz, ugyanis nincsenek szüleim, 14 éves koromban jöttem el "otthonról" azóta a magam lábán állok. volt hitelem is, autót vettem belőle. De az bizony csak akkora mértékű volt, hogy mikor a duplájára emelkedett, akkor is röhögve tudtam fizetni. Na jó nem röhögtem azért, de gond nélkül ment a fizetése. És nem hisztiztem, mert mikor aláírtam a szerződést, tudtam hogy változhat a részlet az árfolyam miatt.
60. michelle.r (válaszként erre: 56. - Csincsinlány)
2013. aug. 12. 09:48
Most kérdezd meg a tanárurat, hogy mit gondol róla? ;)
59. H.Ancsi (válaszként erre: 54. - Bcicus)
2013. aug. 12. 09:21
bizonyára ilyen is volt, de azért nem kellene kivülállóként ilyen okosnak lenni. Mi pld. Egy megvásárolt szolgálati lakás árából vettünk egy kis házat, komfort nélkül. Ezt kellett lakhatóvá tenni, fütés, viz, szigetelés stb. Azt felejtitek el, hogy abban az időben senki nem gondolt arra, hogy ilyen árfolyam változás, válság lesz. Az akkor vállalt törlesztők teljesen vállalhatók voltak. Nem hiszem, hogy akinek nem volt rá szüksége és mégis van lakása, az a fizetését rakosgatta össze, szülök segitsége, örökség stb. nem mindenkinek adatik meg. Kiváncsi lennék, hány olyan hozzászóló van azok ,között, akik szidják azokat akik felvették a hiteleket, aki a fizetéséból spórolt ki egy lakást. De igazad van, nem kell segitség, mi a francnak vettem fel, a gyerekeimet nevelhetném fűtés, viz nélküli, szigeteletlen lakásban, a férjem pedig vihetné az embereket a hátán és akkor nem kellene autó
58. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - Gardengabi)
2013. aug. 12. 08:47
Nyitó hozzászólásra válaszolva: Biztos sokan vannak ilyen helyzetben, szerintem a legjobb megoldás egyezkedni a bankkal vagy végrehajtóval. Fontos, hogy lássák a fizetési hajlandóságot. Az árverezést nem szabad megvárni, már sokkal előbb kell lépni. A bankok nem tudnak mit kezdeni ezzel a sok lakással, nekik az érdekük az, hogy a hitel megtérüljön.
57. a0c1361e44 (válaszként erre: 49. - Cessi)
2013. aug. 12. 08:40

Szép dolog az őszinteség, na de szüleid hülyézése az már nem annyira. A szüleid kb. 40-45 éves lehetnek max. 50, ha 20 év van még a nyugdíjig, így még elég fiatalok, de te szenilis vénemberré teszed őket, akik felelőtlenek, dohányoznak, stb., mintha ők lennének a móri bakrablók.


Nem tudom milyen családba nőttél fel, de aki ilyeneket mond a szüleire, az biztos nem szerető családban, gondolom ezért beszélsz így róluk, mert ha nem így lenne, akkor nem felejtenéd el, hogy mi mindent megkaptál tőlük, amikor még futott a szekér és ezért hálátlan dolog most rájuk olvasi valamit.


Örülj neki, ha van munkád és a férjednek is és annak is, hogy még nem vagy ilyen helyzetben. Bármikor jöhet a munkanélküliség és arról ne is beszéljünk, hogy végzettségtől függetlenül az is, hogy nem tudsz elhelyezkedni, max. a szokásos fizetésed töredékéért, ami bizony nem elég a megszokott életszinvonalhoz. És persze az életszinvonal leadását meg kell tanulni, bele kell rázódni. Igazán nem hibáztatható senki azért, mert ez nem megy egyik pillanatról a másikra.

Egy kérdés: ha szülni fogsz, vagy ha már szültél, akkor remélem nem vetted igénybe az állam segítségét, hanem már arról is gondoskodtál, hogy a gyeded és a gyesed önerőből meglegyen. Mert lehet furán hangzik, de a szülésipénz, gyed és gyes is állami segítség várás. El lehetne menni gyereket a hátadra kötve kapálni és nem az állam segítségét várni.

Remélem érzed, hogy a szüleid miért is számítanak a nyugdíjukra. Pontosan azért, mert az ilyen kis megmondomok, mint te vagy, is számítanak az állami segítségre. A szüleid ledolgoztak x évet, felnevelték a gyerekeiket, fizették a TB-t, nyugdíjjárulékot, stb., így joggal számíthatnak majd arra, de valahol úgy is tudják, hogy 20 év múlva ez már nem biztos, hogy lesz.

Remélem te is megéred majd ezt a kort és remélem neked is lesz gyereked, akinek mindent megadtál és csak reménykedek benne, hogy te jobbá neveled a gyerekedet és nem úgy mint téged a szülei, mert igen, igazad van! A szüleid a nevelésedet elrontották, te nem az a gyerek vagy, akire vágynak a szülők, és lehet nem is az az ember vagy, akire vágynak a többiek?

Na, ez lényegtelen is. A lényeg az, hogy nem kellene a szüleidet így leírnod, így ledegradálni őket, ha már te itt vagy...

56. csincsinlány (válaszként erre: 51. - Michelle.r)
2013. aug. 11. 23:24
Nekem viszont pont az egyetemen egy közgazdász tanár mondta annak idején, hogy japán yent kell most felvenni, mert az nagyon megéri. Szerencsére nem volt rá szükségem.
55. csincsinlány (válaszként erre: 31. - Michelle.r)
2013. aug. 11. 23:19
Bár nekem nincs hitelem, de ez egy értelmes hozzászólásnak tűnik. Gondolom ilyen válaszokra vár a fórum indítója, ahol esetleg új információkat kaphat. Akinek hitel problémája van ezeket az infókat elmondom nekik. Hátha segít valakinek.
54. Bcicus
2013. aug. 11. 18:56

ÉN abszolult nem értek egyet a deviza hitelesek mentésével, pedig van deviza hitelem.

DE.

Ésszel vettem fel. Anno mindenki mondta, hogy ha van ennyi önreőnk, miért nem veszünk fel még egyszer ennyi hitelt és milyen szép házunk lehetne, így meg csak egy lakásunk lett. Én megmondtam, hogy mert nem vagyok hülye. Soha nem lehet tudni, hogy fog alakulni az árfolyam, lesz e mindig olyan munkánk amiből fizetni lehet a hitelt. Az a baj, hogy soka, renegtegen olyan méretű hiteleket vettek fel ami bőven a lehetőségeik felett volt, mert ezt szinte ajándéknak fogták fel, pedig nem az.

Hitelt annak szabad felvenni akinek már alapból van valamilyen amit kiegészít vele.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook