Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Depressziós vagyok fórum

Depressziós vagyok (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Depressziós vagyok

1 2 3 4
2013. júl. 22. 12:55

Kezdj el sportolni. Rendszeresen. Sikerélményt ad, és megerősít testileg és lelkileg. És új ismerősöket is szerezhetsz, akik nem azt nézik, milyen az életed "civilben", hanem azt, hogy rendszeresen erőfeszítést teszel magadért.


Hajrá!

22. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Bánatos)
2013. júl. 22. 12:37

Ebből a helyzetből csak és kizárólad a magad erejéből tudsz kimászni. Meg tudlak érteni és hidd el, amit írok, azt tapasztalatból írom.

Először is:

- Tilos az alkohol. Ha nem tudod letenni kérj a háziorvostól segítséget, akár az elvonó árán is. Én soha sem ittam, tehát ezt a részét másképp nem tudom elképzelni

- Menj el pszichológushoz! A lélekgyógyászok tudnak segíteni, talpraállni.Kapsz gyógyszert, ez segít. Aztán idővel, ha megerősödtél, gondolkodhatsz azon, hogy hogyan tudj a gyógyszertől is megválni.Nekem sikerült!

- A gyerekeidnek egy erős és magabiztos anyára van szükségük. De ha eliszod az eszed, az idegeid felmondják a szolgálatot, a gyerekeid csak megvetni és nem szeretni fognak.

Mint mondtam, én nem ittam soha, de úgy gondolom, hogy ezt a kérdést kellene legelőször megoldani.

A pszichológushoz pedig, ha eljársz, akkor lesz kitől kérdezni, lesz kitől tanácsot kapni.

Legelőször is magadnak kell eldönteni, hogy akarsz-e magadon segíteni vagy csak továbbra is sajnálod magad tétlenül.

SENKI SEM FOG HELYETTED, RAJTAD SEGÍTENI!

MAGADNAK KELL MEGTENNI!

Szorítok neked, hogy vissza tudj térni a teljes életbe!:)

21. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 1. - Bánatos)
2013. júl. 22. 12:30
Ez a te döntésed..Vagy iszol, gyógyszerezel..vagyis beállsz és kóvályogsz a világban..Vagy abbahagyod,és tisztán nézel szembe a problémákkal..Ami ugye nagyon nem könnyű,mert anyagi problémák stb plusz a függőséged..De..Hosszú távon kifizetődőbb..Örülj,hogy van még így is munkád..Ne tetézd azzal,hogy elveszted..
2013. júl. 22. 12:27

Sajnos én is azon az oldalon nőttem fel mint Bowie. Apám alkoholista volt, és ez erőszakkal párosult, mikor 15 voltam, már ebbe belehalt. Sajnos Anyu sem bírta mellette cérnával, Ő is alkoholista lett. Depressziós, ugyanúgy ivott a gyógyszerre. Elvonóról elvonóra jártunk vele. Ha vissza tudta magát fogni, Ő volt a világ legjobb Anyukája, ha nem, akkor meg a világ legelesettebb embere.


3 éve halt meg, és a mai napig sírok miatta, hogy miért tette ezt magával, és velünk. Csinálj valamit kérlek magaddal. Ez a Hoxa egy nagyon jó kis hely, talán barátnőkre is találsz! Vagy kezdj bele egy hobbiba, vagy sportolj! nem vicc, a sport nagyon jó depi ellen, hidd el!!!!!!


Sok sikert kívánok! Mentsd meg a gyerekeid egy szomorú sorstól!

19. bowie (válaszként erre: 18. - LiliAle)
2013. júl. 22. 12:18
Hát világra a felesége hozta, a fórumindító ugyanis férfi, de nagy része volt a fogantatásban.:)))
2013. júl. 22. 12:13
A gyerekek miatt MUSZÁJ rendbe hozni magadat, nem teheted ezt velük. Te hoztad őket erre a világra, a te felelősséged hogy rendben legyen az életük, a lelki egézségük. Kérj segitséget ahonnan csak tudsz!!
2013. júl. 22. 12:12
Minden agyban dől el, ha elég erős vagy, és találsz magadnak motivációt bármilyen függőséget abba lehet hagyni. De ha csak az életed negatív oldalát nézed akkor nem. Szervezz családi programokat, ha a párod keveset van otthon, akkor a gyerekekkel, túrázni, strandolni, vagy akármit. Írd ki magadból amit gondolsz, akár itt a fórumon . Az alkoholt meg felejtsd el, nem jó tanácsadó, ha így folytatod akkor hajléktalan leszel, és munkanélküli. Csak te tudsz változtatni a sorsodon, ha te nem törődsz magaddal más nem fog. Tegyél ellene, hogy ne legyen ilyen.
2013. júl. 22. 11:58
Nem értem miért hibáztatod a férjedet?Hiszen már édesanyáddal együtt (!!!!!) is próbáltatok öngyilkosok lenni,gondolom ez még a párod előtt volt.A depresszió egy betegség,de az ivás egyszerűen butaság,csak tetőzöd vele a bajt,ugyan mitől is lennél jobban???? Remélem minél hamarabb rátalálsz a megoldásra (keresd és ne csak sajnáld magad és másokat hibáztass,attól sajnos jobb nem lesz) mert egy életre tönkreteszed és megnyomorítod a gyerekeidet ha ezt az életmódot folytatod!!
15. Baatkaa (válaszként erre: 1. - Bánatos)
2013. júl. 22. 11:32
Az mar jo, ha tudod, hogy baj van es ki akarsz maszni belole. Ha nem tagadod magad elott, hogy alkoholista vagy. A leheto leghamarabb kerj segitseget az alkoholfuggoseg miatt. Antidepresszans mellett tilos alkoholt fogyasztani. Amugy is az alkohol mar maga is depresszans!!!!
2013. júl. 22. 11:04
Tudod nekem is keményen meg kellett küzdenem azét,h most boldog lehessek.Évekig tartott a dolog,sokszor gondoltam arra,h miért én vagyok ilyen szerencsétlen,miért nekem kell szenvednem.De soha nem adhattam fel,mert ott volt a két gyerekem és nekik normális életet akartam.És a legrosszabb az volt,h nekem nem saját magammal kellett megküzdenem.Ha otthon egyedül vagy,bármit csinálhatsz.Mehetsz sportolni-futás,fegyencedzés,stb.ingyen van-hallgathatsz zenét,olvashatsz,de kereshetsz barátokat is.Pl.együtt mentek futni,kiállítás,stb.csak ne inni.Nézz a tükörbe,aztán gondolkozz el rajta,h milyennek látnád magad szívesen.Azért lehet tenni,bármi is nem tetszik.És a küzdés nagyon erősíti a jellemet,utána könnyebb lesz nemet mondani bármire,ami káros.Ezért javasoltam a sportot is,mert ott is küzdeni kell és közben nem az iváson,saját nyomorodon jár az eszed.És ha közeledni fogsz az felé,amilyennek szívesen látnád magad,akkor mások is azt fogják látni.A gyerekeidnél számolj el magadban 10-ig,utâna reagálj:)
2013. júl. 22. 10:54
2013. júl. 22. 10:42
Menj el orvoshoz! Szegény gyerekek nem ezt érdemlik.
2013. júl. 22. 10:26
Szia! Igazából az egyetlen megoldás az, ha nem magadat nézed, nem a saját sebeidet nyalogatod, hanem a gyerekeid érdekeit tartod szem előtt. Szereted őket????? Fontosak neked annyira, hogy ne hagyd őket elveszni???? Akarod hogy veled nőjjenek fel???? Szereted a párod??? Ha ezekre igen a válasz, akkor nem is értem, mit keres még a gyógyszer és a pia a szekrényben. Kérd szakember segítségét!!! Tegyél meg mindent, hogy megszabadulj a függőségedtől, ezekbe a dolgokba a gyenge emberek menekülnek. Szerezz barátokat!! PTalálj egy célt! az sokat segít... és a legfontosabb: Mindenféle kapcsolatot szakíts meg anyáddal!
10. bowie
2013. júl. 22. 10:20
Jah, és vonják a fele fizudat? És, hány olyan ember lehet ma az országban akiknek ugyanezt teszik....ha azt a pénzt, amit italra költesz másra fordítod, máris rájössz mennyire nem is álltok rosszul.:)
2013. júl. 22. 10:17

Hát...én a másik oldalról tudok nyilatkozni. Ilyen depressziós, indulatos.stb anya mellett nőttem fel, az apám pedig öngyilkos lett.


Lehet, hogy te most megértésre vágysz, de bárki bármit mond, úgysem lesz jó. És ezt te is tudod.

A gyerekeid szemével, szívével kellene látni magad.

Tudod mit látnak, mit éreznek ők? Azt, hogy semmit nem érnek neked. Hogy nem érnek annyit, hogy értük össze kapd magad. Hogy ők a rosszak. Hogy ők arra sem méltók, hogy az apjuk szeresse őket. Ezt érzik. És ha nem változtatsz (mert csak te tudsz változtatni!), egy életre keményen megsebzed őket. Azokat, akikért valamikor felelősséget vállaltál.


Kapd össze magad, menj elvonóra, vagy járj anonim alkoholisták csoportjába, ha még él az anyád, ne hallgass rá. Mert, ha vele együtt már egyszer próbálkoztál, a probléma gyökere valahol náluk keresendő, a szüleidnél.

2013. júl. 22. 10:08
Nekem egy barátnőm küzd/küzdött depresszióval, igaz neki szülés után pattant ki. Addig sem volt egy magabiztos alkat, de akkor robbant minden... Nagy nehezen szakemberhez fordult (nem egyhez, nem kettőhöz, volt hipnózisos kezelésen stb), úgy néz ki most jutott arra a szintre, hogy leteszi a gyógyszert. Szerintem egyébként a gyógyszerek sokszor többet ártanak, mint használnak. Egy hatalmas nagy levegő kell, és azt mondani, hogy erős vagyok! Másokért is felelős vagy. Vagy azt szeretnéd, hogy a gyermekeid ilyen környezetben cseperedjenek fel, rengeteg lelki sérüléssel? El akarod veszíteni a munkádat? Megkockáztatom, utána még mélyebbre süllyednél, akár a lakásodat is elveszíthetnéd... Ezt szeretnéd? Ha nem, akkor tegyél azért, hogy kikeveredj innen! Járj el anonim alkoholisták közé, ott barátokat is találhatsz!!!!!
2013. júl. 22. 10:05
2013. júl. 22. 10:00

Szóval.. amiért leszületünk erre a Földre, azért van, mert tanulnunk kell.. ha nem tanulunk a ránk mért leckéből, ezek a feladatok újra, és újra, és újra vissza köszönnek nekünk az életben, amíg meg nem oldjuk, mint feladatot, és nem tanulunk belőle bölcsen.. A sorsa elől senki sem futamodhat meg..


Ha ezeket megérted, akkor talán képes leszel nem elmerülni az önsajnálatban..


Az élet értelme topicban sokat lehet erről olvasni, és tanulni, okulni..

2013. júl. 22. 09:59

Ahogy nekem lejött tudod, hogy nem ez a megoldás, és változtatni szeretnél rajta. Ha már ez meg van benned az egy jó kezdés. Szerintem ez a portál elég jó hely, hogy kiírd magadból, ami bánt, szerencsére anonym is tudsz maradni. Barátokat is találhatsz itt.Indíts esetleg naplót, írd le oda mi bánt, mit érzel, hogy haladsz az alkohol mentes jobb úton.

Remélem sikerülni fog, rendbe jön az életed. A Te és a Családod érdekében is.

2013. júl. 22. 09:43

Ráadásul sokan járnak úgy, akik koktéloznak, mint az Albert Györgyi.. a szervezetünk, és a szerveink nem tolerálják, és előbb-utóbb bemondják az unalmast..


De ha így folytatod, mielőtt ez megtörténik, előtte megfosztanak a szülői jogaidtól, - a gyámhivatal..


- és akkor sem az lesz, ha nem gondolkozol el, hogy vajon mi volt az oka, hanem majd ráiszol, és még mélyebbre süllyedsz..


Tedd le az alkoholt, és próbálj nem hozzá nyúlni!


Az alkohol nyomorba dönt, elfordulnak tőled a rokonaid, barátaid, az egész környezeted, mindenki, és magadra maradsz.. az önsajnálat semmire sem megoldás..

2013. júl. 22. 09:41

Az alkohol nem old meg semmit, főleg nem a koktélozás..


Van itt a portálon is számtalan rohadtul nehéz sorsú ember, akik szörnyűségeken mentek át, jómagam is ilyen vagyok, sokan megkérdezik, hogy bírtam ki mindazt a sok szörnyűséget, amin átmentem, és még néha mosolyogni is tudok, senki le nem olvassa az arcomról, hogy mit szenvedtem, de soha eszembe nem jutott semmi hülyeség, egyrészt, mert ebben erős vagyok, tudom, hogy az nem megoldás, másrészt felelős anya vagyok, aki felelősséget érez a gyermekéért..


Én is, és sokan lehetnénk ennyi erővel alkoholbetegek, de az semmire nem megoldás..


Ha néha bele olvasnál az ÉLet értelme topicba, ott sokat tanulhatnál arról, hogy minden leckének, amit a sorstól kapunk, értelme van, hisz az visz előbbre az életben, amiből tanulunk..

2013. júl. 22. 09:35

Sajnos az alkohollal nem oldasz meg semmit és nagy hiba ha a gyógyszerekre iszol!Persze, hogy ingerlékeny vagy és nincs türelmed a gyerekeidhez sem.

Ha nem változol el fognak fordulni Tőled a gyerekeid azt éred el, sőt a párod is.

Akár a munkahelyedet is elveszítheted!

Kezeltesd Magad, fordulj szakemberhez és az alkoholt tedd le!Erősnek kell lenned, kezdj új életet, mutasd meg,hogy meg tudod csinálni!


"Keresd az életben mindig a szépet!

Ragadd meg azt is, amit más észre sem vesz!

S ha cudar is sokszor az élet,

Mindig találni benne kedveset, szépet!"


Goethe

2013. júl. 22. 09:08
Nem tudom, mit csináljak súlyos depressziómmal, honnét kérhetnék segítséget, így elmesélem a történetem. Hogyan alakult ki, hogyan küzdhetném le, szeretnék talpra állni, már a két gyermekem miatt is. Sajnos nagyon ingerlékeny vagyok velük.

Ugrás a teljes írásra: Depressziós vagyok
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook