Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Depressziós vagyok fórum

Depressziós vagyok (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Depressziós vagyok

1 2 3 4
53. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 52. - 408020f45e)
2013. júl. 22. 21:44
Pont most néztem, hogy indított egy fórumot is, és be sem kukkantott oda sem.
2013. júl. 22. 21:35

Kedves bánatos! Ha nem érdekelnek a válaszok, ha be sem kukkantasz, akkor miért írtad a témát?

Ilyenkor egy kicsit úgy érzem, hogy megvezetnek minden hozzászólót azok, akik bedobnak egy témát, a hozzászólók elmondják mit gondolnak vele kapcsolatban, de nincs folytatás. Ez van most is.

Csak remélni tudom, hogy azért végül minden rendben lesz!:)

51. kristo_f (válaszként erre: 50. - Fa96ed4cf8)
2013. júl. 22. 20:21

Igaz

Bizonyára én értelmeztem fére

Segítség viszont kell, bármilyen is legyen az.

50. fa96ed4cf8 (válaszként erre: 43. - Kristo_f)
2013. júl. 22. 20:03
Nem ennyi, de az elhatarozas nagyon fontos!
2013. júl. 22. 19:52
szerintem vannak emberek akik sokkal hajlamosabbak a depresszióra mint mások. Örökölt gének és még ehhez hozzájárulhat a rossz gyerekkor, rossz kapcsolatok, rossz munkahely, pénztelenség... stb. Én "születésemtől" fogva hajlamos vagyok a depresszióra és mindemellett már 20 éve pánikbeteg vagyok. Okom az sajnos van rá, sorolhatnám (anyám elhagyott minket mikor 10 éves voltam, az állandó csalódás a pasikban, a vacak munkahelyek, és még gyerekem sincs). De próbálom meglátni minden nap ami pozitív dolog (nem mindig sikerül) Lehet, hogy vannak problémáid, de hidd el rajtad kívül még nagyon sok ember van akinek sokkal nagyobb gondjai vannak. Én arra szoktam gondolni ha más ki tud mászni a "gödörből" akkor én miért ne tudnék?
48. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Bánatos)
2013. júl. 22. 19:45

Egy biztos az alkohol meg nem oldott meg semmit senkinél, csak ronthat a helyzeten. Neked lesz muszáj döntened ki az erősebb Te, vagy az alkohol utáni vágyad.

Én úgy látom van benned még szándék, hogy visszafordulj a lejtőn, vagy ha úgy érzed, már lent vagy akkor a gödörből vissza mássz.

Már eleve jó jel, hogy kimered írni magadból, és letudod írni, hogy problémád van.

Van a Pszichiátriai és Pszichoterápiás Klinikának (SOTE)egy olyan részlege, ahol ilyen betegekkel foglalkoznak. Nem a tipikus kórházi ellátás. Próbáld ki segítséggel, akarással mindent meglehet oldani.

Öngyilkosságon ne törd a fejed, a gyermekeidnek milyen példát állítanál így? Megszülettek, felelős vagy értük, amíg a saját lábukra nem tudnak állni, ha tetszik, ha nem. Bátorság kell ahhoz is, hogy valaki Önmaga ellen emelje a kezét, de még nagyobb bátorság ÉLNI, MEGOLDANI a problémákat.

47. ittmost (válaszként erre: 1. - Bánatos)
2013. júl. 22. 19:29

Szerintem ebből csak úgy lehet kijönni,ha mélyen magadba nézel,és kitalálod,hogy hogyan lennél képes tűrhetően elégedetten élni,úgy,hogy minden nap legyen kedved felkelni,és minden nap tudj egy kis örömöt érezni.

Lehet,hogy ehhez el kell hagynod a családodat,vagy külföldre kell menned,vagy hasonló nagy változás kell.Találd ki,és tedd meg.

46. 2f661e7cc5 (válaszként erre: 43. - Kristo_f)
2013. júl. 22. 19:28
Hat ha van jobarat... ha van oszinte jobarat tobbet tesz mint egy doki.De ha nincs, akor doki.En a jobaratot elobbre teszem, flteve , hogy a jobarat is hasznalja az agyat.
45. 2f661e7cc5 (válaszként erre: 44. - 2f661e7cc5)
2013. júl. 22. 19:25
Es persze minel tobbet nyalnam annal jobban verezne.
44. 2f661e7cc5 (válaszként erre: 38. - Powermen)
2013. júl. 22. 19:24
Cafolom. Igaz ugyan , hogy en orvoshoz sem mentem, gyogyszert sem szedtem, inni sem ittam, de abbol amibe voltam, nem maszok ki , ha neha egy-egy jobarat nem " billent hatson".Egy az egybe oszintek voltak, e mindig meghallgatak, mindig volt egy jo szavuk is, vagy csak meghallgatak.Nem a buksim simogatak, de a nehez idoszakon atsegitettek. Ha nincsenek a jobaratok en ma nem hogy bnem forumoznek, de egy jo napotnal tobbet nem beszelnek senkivel, csak a salyat sebeim nyalogatnam.
43. kristo_f (válaszként erre: 40. - Fa96ed4cf8)
2013. júl. 22. 18:55

Ennyi a +oldás csak?

Akkor ennyi erővel akármi káros szenvedélyröl könnyedén le lehet szokni, a depresszio meg már smafu

Szak-dokik mehetnek munkanélkülire.

42. e32d76b828 (válaszként erre: 33. - Fa96ed4cf8)
2013. júl. 22. 18:47
ezt olloztad nem is akarmibol!!hehe....orok igazsag
2013. júl. 22. 18:33

Egyszer egy barátnőm azt mondta nekem a depressziómra: annyira el vagyok foglalva a negatív dolgokkal, hogy nem veszem észre a jót magam körül.

Írd ki magadnak ezt egy olyan helyre amit sokat látsz és próbálj meg a pozitívra koncentrálni ha éppen magad alatt vagy. Persze ez nem sok de talán kezdésnek jó.

Depresszióra szerintem az egyik legjobb gyógyszer az ha egyszerűen nem hagysz magadnak időt arra, hogy keseregj. Minden egyes percedet oszd be. Ahogy írták már sportolj, foglalkozz a gyerekeiddel, családoddal, olvass, hímezz stb.

Barátok nélkül is menni fog ez. Hidd el én is egyedül vagyok, gyerek, pár és barátok nélkül. Vonják a számlámról a pénzt. És még itt vagyok.

Sok sikert.

2013. júl. 22. 18:25
Neki kell eldontenie, hogy nem uriti ki a poharat, nem szed gyogyszert! Futhat, uszhat, kocoghat, gyalogturazhat helyette pl.
2013. júl. 22. 18:23

Hm, vannak itt okos tanácsok!

Akkor én is adok egyet

Már ugyis összecsapnak a hullámok feletted

Fogd magad és vonulj kórházba, pszichiátriára.

Minddegy már ha elveszted a munkádat e-miatt mert ha rendbejösz, mert rendbe jösz, lehet előlröl kezdeni mindent

Természetesen ezt beszéld meg a feleségeddel, mert lelki sgitség nélkül nem fog menni

Lehet barát, ismerős bárki, de jellemzően egyvalaki áll ki a szarban is a másik mellett egy feleség/ha még van benne kis erő ehhez/


Hogy saját kemény elhatározás is kell és kitartás?

Persze, e-nélkül nem megy, de vágjál bele

Majd visszanézel pár hónap mulva és meglátod hogy elrepült az idő és bizonyára lesz eredménye is

Feleségedet meg ne okold, ha már korábban is volt, ki tudja miért, depis időszakod

Lehet ez családi hajlam is

Nincs bonyolúltabb mint az ember


Addig is itt bizonyára kibeszélheted magad, sokat segithet ez is

Csapjál bele, ne tétovázz, ne mond azt hogy majd holnap!

38. powermen (válaszként erre: 37. - 2f661e7cc5)
2013. júl. 22. 18:21
Csak rajta múlik, ha akar változtatni, akkor ahhoz talál segítséget, ha nem akkor kár a gőzért, ha ő nem vigyáz magára más nem fog.
2013. júl. 22. 18:00
Az hogy segitsen magan , kb anyit jellent mint fulldoklo ember hajanal fogva rangasa ki magat.
36. 2f661e7cc5 (válaszként erre: 35. - Powermen)
2013. júl. 22. 17:59
Nagyon valoszinu.
35. powermen (válaszként erre: 27. - 2f661e7cc5)
2013. júl. 22. 17:57
Nem jársz be oda ahova én.
2013. júl. 22. 17:56
Oszinte barat kel.Maskep nem fog meni. Eros akarat? Ilyen alapotba? Rengeteg mely pont lesz.Nincs tamasz, nem fogja birni.Azt hiszem a tarsa is segithetne.De lehet, hogy mar o is tul sebzet. Vallaki aki nem erintet a dollgoban a legjobb. Aki azt mondja , hogy egyedul sikerulni fog, ha eros akarata van, halvany fogalma nincs mi a mely depreszio.
2013. júl. 22. 17:20

Azert iszom, mert szerencsetlen vagyok?

Azert vagyok szerencsetlen, mert iszok!

32. winny
2013. júl. 22. 17:18

Tudom,hogy lelki támaszt vársz hisz azért írtad a cikked.

Csak magad tudod kihúzni a bajból.

Nézz szembe a gondokkal!

Mindenki nem lehet hibás!

Állj a tükör elé és őszintén mond ki a VALÓDI problémákat!

Hidd el segíteni fog!

2013. júl. 22. 16:54

Nem az alkohol es a tabletta a megoldas.

Ideje lenne sembefordulni a multtal - ez nem feltetlenul predesztinacio. Amikor az ember felismeri a hibakat - mar fel gyogyulas. Utana el kell donteni, hogy mit tegyen vagy mit ne tegyen. Aztan mar csak a hogyan a kerdes. Es persze segitseget kerni - mert ehhezaz kell - csalad, baratok, szakember es onuralom, eros akarat.

2013. júl. 22. 16:30

Ezzel nem segitek.Nem erre van szuksege.

De lehet jot tenne , ha osszeirna mi az ami jo es mi az ami rosz az eletebe.Esetleg a roszhoz oda irni mit lehet teni ellene.

Es igen surgosen szuksege van egy oszinte jobaratra. Salyat vellemenyem , ferfi legyen.Nem igzan hianyzana neki most a felre ertesek, feltekenyseg a masik reszerol.

29. 3d0696d927 (válaszként erre: 26. - Fa96ed4cf8)
2013. júl. 22. 16:25
Még van. Ha így folytatja, nem lesz. :(
28. Lolita63 (válaszként erre: 26. - Fa96ed4cf8)
2013. júl. 22. 15:54

Röviden, tömören a lényeget írtad nagyon jól!

Egyetértek!

27. 2f661e7cc5 (válaszként erre: 17. - Powermen)
2013. júl. 22. 15:52
Na vegre lattlak teged is.Azt hiszem szeker eve miotta osszefutotam egy beirasodal.
26. fa96ed4cf8 (válaszként erre: 1. - Bánatos)
2013. júl. 22. 15:33

Udv. a való világban!


Van otthonod,

munkád,

gyermekeid,

tarsad;


Ennyivel mar elegedett lennek! Cserelunk???

2013. júl. 22. 14:03

Kedves...a depiden csak Te tudsz segiteni ha a dolgok a fejedben rendben vannak nincs problema...hat rakd helyre es ne sajnald magad mert ez eleg mely tenger lesz...

gyujts erot es foglalkozz csak Magaddal,epp itt az ideje nem gondolod?

2013. júl. 22. 13:01

Kedves Bánatos,

Én is a másik oldalon állok. Az én apám is gyógyszerezi magát és szeret inni is rá. Régebben többet, most már nem nagyon iszik, de bogyókkal is tökhülyét tud csinálni magából. Szánalmas. Hisztis, undok, ingerült, folyton kiabál, ordít valamiért. Ha meg szembesül a legkisebb problémával is, akkor azt én kell megoldjam neki. Szóval minden, csak nem apa.


Ilyen benyomást hagy egy ilyen "szülő" a gyerekeiben. Tégy valamit, hogy te más legyél. A te gyerekeid kicsik, joguk lenne egy normális apához. Neked meg senki nem áll az utadban, hogy normális életet élj. Ha a párkapcsolatod elől menekülsz a gyógyszerezésbe és piálásba, akkor változtass rajta. Válj el, élj saját életet, attól még lehetsz jó apja a gyerekeidnek.

Az én tapasztalatom az, hogy a depresszió a menekülés szó szinonimája. Valamivel nem akarsz, nem mersz szembenézni. Jó hely erre akár ez a fórum is, itt anonim módon megkeresheted a problémád gyökerét, ha azzal szembenézel és azt megoldod, vége lesz minden függőségednek. Csak az első lépés a nehéz, kezdd el. Légy egy erős ember, akit szeret a családja, akire büszkék és akire számíthatnak. Szeretnél ilyen lenni, nem igaz?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook