Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Egyedül érzem magam és életképtelen vagyok néhány dologban. Aspergeres vagyok depresszióval és fejletlen idegrenszerrel. Mit tegyek ? fórum

Egyedül érzem magam és életképtelen vagyok néhány dologban. Aspergeres vagyok depresszióval és fejletlen idegrenszerrel. Mit tegyek ? (beszélgetős fórum)

2022. szept. 23. 15:20
Adj egy-két sallert a szüleidnek.
19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Kobain254)
2022. máj. 20. 13:44
Szerintem van esélye, ha jól megtanul álcázni, beilleszkedni a "normálisak " közé.
18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Kobain254)
2022. máj. 20. 13:43
Nekem csak zűrösebb, nem autista, hanem pl alkoholista vagy problémás, káosz életű emberek vannak általában körülöttem, őket vonzom be. Ők első pillantásra azt gondolják, hogy én is ilyen vagyok ,pedig nem is, hanem csak aspergeres. Nem vagyok se szenvedélybeteg, se rendetlen, csak simán szerencsétlen a normális életre.
17. Kobain254 (válaszként erre: 13. - Bellabi)
2022. ápr. 28. 18:24
Legtöbb aspergeres,autista csak lehúzza a másik embert.Nagyon válogasd meg hogy akarsz e valamelyikőjükkel valamit.
2022. ápr. 28. 18:21
Én azon gondolkodom,hogy aki aspergeres annak a születése pillanatában megpecsételődött a sorsa arra hogy jó nője legyen vagy ha nagyon odateszi magát más téren akkor lehet esélye még?
2022. febr. 14. 06:29

Köszönöm a válaszokat.

Ejjel nem látok semmit , nem állok neki sötétben tapogatózni.

Megnézem azt a Soproni autótakarítàst. Kíváncsi vagyok úgyis, hogy nekik mennyire sikerül a kutyaszőrt eltávolítani. Huzat van mindenen, de a hátsó ülésnél lent szokott a szőr gyülni. Gumikefével meg szivaccsal szoktam nagyjából eltüntetni és az egész takarítás a szőr miatt tart sokáig.

Magyar aspergeres csoportot kerestem még fel, ittenit nem.

2022. febr. 14. 01:30
Ja, én Budapetsen Pillangó utcai OBI közelében lévő autómosót szoktam használni. Bedobok pénzt a gépekbe, és sajé kezemmel viszem körbe a takarító fejet. Ha csak külső 1200-ből megvan. Belső - külső együtt olyan 4000 volt, legutóbb, de gyerkőc lefagyizta kárpitot, amíg az kijött, szóval szerintem normál esetben olcsóbb.
2022. febr. 14. 01:27

Szerntem Emberi kapcsolatokat a legkönnyebben úgy tudnál kiépíteni, ha Aspergeres csoporthoz csatlakoznál. Legjobb lenne élőben találni ilyen csoportot. Ha nem megy, akkor FB-n keress, és hátha lakik valaki Hozzád közel, vagy legalább beszélget skype-on. Ők Hozzád hasonlóan nehezen kapcsolódnak, megértik ezt, nem leszel csodabogár közöttük.


Autó: 1.fizess meg valakit, 2. hagyd retkesen tavaszig, úgysem nézi senki (csak meg ne hibásodjon jégbe fagyva), 3. Vegyél sót, jégoldót, stb és menj oda, állj neki ezekkel meg valaki szerszámmal jégteleníteni. Ha könnyebb, menj éjszaka, amikor nem mászkálnak, és kevesebben látnak (már ha nem nagyon hangos).Vagy egyszeráen kakild le, ki mit gondol. A legtöbb embert egyébként nem érdekli a másik, sajét magával van elfoglalva.

12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Gabbbicica)
2022. febr. 13. 23:13
Köszönöm. Lehet az lesz. Hétköznap kizárt, hogy legyen rá alkalom. Régen ritkábban takarítottam ki télen és nagyon nagy munka volt a több hónapos retket eltüntetni, pedig se szemét, se kacat nincs az autóban, csak kavics vagy sár és kutyaszőr meg por.
11. gabbbicica (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 13. 23:03
Mi 6500 Ft-ot szoktunk fizetni, kulso-belso takaritasert.
2022. febr. 13. 22:25

Most épp az a legnagyobb problémám, már 1 hete lesz holnap, hogy a jeget az autó körül nem tudom eltüntetni semmivel és hétvégén ki akartam takarítani. Itt olyan idő van ,hogy nem pár nap, míg elolvad. Máshová álltam ,főút melletti parkolóba és a pszichés problémám miatt nem szeretek emberek szeme láttára csinálni semmit. Ház előtt is épp elég volt hogy a szomszédok látnak, nemhogy egy főútnál csináljak bármit is. Lépcsőházat is kinlódva mosom fel , sietve, senki se lásson.

Ezzel mit csináljak, ha bármikor lemegyek dolgozni vagy kutyával háromszor, ideges leszek és tartósan a parkolóm miatt? Egyszer nem takarítottam el a havat és esett még rá, majd nagyon vastag jég keletkezett, ami nem igen akar olvadni.

Mennyibe kerül Magyarországon egy autó kiporszívózás és áttörölgetés? Hétvégén át kell mennem és gondoltam, ott inkább fizetek érte, ha nem drága, minthogy út mellett nekiálljak. Ha nem olcsó, inkább hagyom retkesen tavaszig. Nem retkes annyira ,de havi egyszer ki szoktam takarítani..

9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Fidel)
2022. febr. 13. 22:16
Hozzá mi közöm?
8. mazsolyka (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 13. 20:33
Mindig van választási lehetődséged, te dönthetsz. Dönthetsz úgy, hogy tovább szenvedsz. De dönthetsz úgy is, hogy elég volt, változtatsz. Szerintem te már döntöttél, hiszen akkor nem kértél volna itt segítséget. Ne gondolkozz azon, hogy hogyan lesz majd akkor ez meg az, mikor lesz meg ilyenek, de mi fog történni, mit miért nem lehet, nem tudsz stb. Csak csináld, és kész. A meditáció, az elme kiürítése, a megjelenő gondolatok elengedése, nem továbbgondolása segít. Napi 20 perc légzésrefigyelés. Könnyű? Nem, nem az. De eredményes!
7. fidel (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 13. 20:28
6. mazsolyka (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 13. 20:23
Pedig ott fog elindulni a változás, hogy elhiszed, hogy lehet változás, és elhiszed, hogy majd lesznek barátaid. Van a depresszióban ez a tanult tehetetlenség, és ez is az elme műve. Ha belül elindítod a változást, az hatni fog kívülre is. Helyetted senki nem tudja ezt megcsinálni. A depresszió és az ebből fakadó hozzáállás pont abban akadályoz meg, hogy másképp legyen. Csak ismételni tudom magam: ismerd fel, hogy ez elme műve. Ki akarna magának rosszat? Ki akarná magát rosszul érezni? Olvasd el a két könyvet szerintem, és meg fogod látni, hogyan lesznek barátaid, hogyan lehet ebből az egész szenvedésből kitörni.
2022. febr. 13. 19:36

Az a baj, hogy ezek a dolgok egymast vonzzák es nagyon nehez kitorni ebbol a korbol.


Valamit sajnos neked is valtoztatni kell. Mert akikkel te szeretnel baratkozni, azoknak nem rad van szuksege. Aldozathibaztatas sajnos, de en is azt varom a szabadidomtol, hogy feltoltodjek. Es ne mindig pl vki panaszkodasat hallgassam.


Akik pedig veled baratkoznanak, vszinuleg hasonloan problemasabbak, arra meg neked nincs szukseged igazan. Mert ok sem tudnak neked segiteni, es te se rajtuk.


Azon tul, hogy sajnalom a helyzetedet, nem tudok rajtad segiteni.


De vszinu ugy talalnal baratokat, ha a jo dolgokat is meg tudnad latni.

4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Mazsolyka)
2022. febr. 13. 19:18
Társasági életem ettől hogyan lesz és hogyan leszek ügyesebb ? Már hitetlen vagyok abban, hogy csak jót gondolok és bevonzom azt. Nehéz hinni benne..
2022. febr. 13. 18:54
Valaminek lennie kell, aminek hálás lehetsz. Van mit enned például? Van hol laknod? Megvan mindkét kezed, lábad?Szedj össze minden ilyen apróságot, és ezekre koncentrálj. A többi pozitívum jön magától. Az a baj, hogy a gondolataiddal vagy, és folyton ezeket a dolgokat mondogatja neked. Le kell állítanod ezeket a gondolatokat. Jógázz olyan ászanákkal, amiket a gerincbetegségeddel még tudsz, olvasd el Ekckhart Tollétől a Most hatalma című könyvet, utána pedig az Új földet. Szerintem ez megoldás lehet a problémádra, minthogy a depresszió az elme ilyen irányú fókuszából ered, pont, mint ahogy írod: mit nem tudsz, mi hiányzik, miben nem vagy elég jó stb. Ez illúzió, valójában nem így van. Már sokat segít, ha felismered ezt a tényt. Hogy ez mind hazugság, az elme játéka. Ne higgy neki! Az élet szeretete mindenkiben ott van, de az elme ilyenkor elfedi. Megtalálható, de tenni kell érte. (Tapasztalatból beszélek – sajnos...)
2022. febr. 13. 17:08
Nem vagy életképtelen, csak egyszerűen van olyan, amihez a férfiak jobban értenek, és fordítva. Szerintem felesleges aspergeresnek titulálnod magad. Sajnálom, hogy ennyire reménytelennek látod a helyzeted. Én kívülről nem így látom.
2022. febr. 13. 16:47

Rossz párkapcsolatnak vége lett, azóta teljesen magamra maradtam egy külföldi faluban, ahonnan messze van minden. Munkán kívül senkivel nem találkozom, pedig hiányzik, hogy valakivel kommunikáljak. Vannak dolgok ,amiket egyedül képtelen vagyok megoldani. Például szekrényt falra felfúrni nem tudom , igaz nem is tetszik annyira és meghirdettem, hogy eladom, vennék másikat. Senki nem akarja megvenni, mert itt mindenki inkább újat vesz. Egyedül azt se tudom levinni a pincébe, ha hoznék ide másikat helyette.


Sok hó esik itt és egyszer nem lapátoltam körbe az autót és nagyon vastag jég van körülötte. Kerék dudorodik, tönkre is ment lehet. Beszállni is nehez ,mert lejt és szűk a hely a jég miatt ,meg csúszik is. Próbáltam fém kisebb lapáttal feltörni, nem ment. Loptam munkahelyről sót, úgy sem ment. Lassan 1 hete ezen bőgök, hogy nem tudom ezt se egyedül megoldani. Szomszédok szerintem az ablakból röhögtek rajtam, amikor szenvedtem többször is a jéggel. Van kutyam macskám. Idén lehet bekerülök a diliházba, annyira depressziós vagyok. Nincs kihez szólni, csak a gondolataim vannak. Kilépek az ajtón, meglátom a parkolót és máris ideges leszek több órára.


Megyek kutyával sétálni, mert muszáj, meg megyek emberek közé, de az nem ugyanaz ,mintha barátok között lennék. Idegenek mellett sétálgatás nem ugyanaz. Itthon nem az a baj ,hogy nem találom fel magam, mert mindenki tippet ad, hogy olvassak, nézzek filmet, stb. De nem csak erre van szükségem. Fogadjam el ,hogy örökké egyedül kell feltalálni magam és maximum a neten beszélgethetek írásban? Órák óta bőgök, nincs olyan nap ,hogy ne bőgnék, mert hülye vagyok ahhoz ,hogy kitaláljam, mihez kezdjek. Annyi pénzem sincs ,hogy utazgassak, mint amit már javasoltak. Épp hogy teszek félre valamit, hogy majd önerőt összeszedjek és lakást vegyek. Kötelező fizetnivaló mellett nincs pénz másra. Nem akarok örökké albérletet fizetni ,meg itt lakni. De már nem bírom idegekkel, hogy itt vagyok egymagamban, semmi ismerkedési lehetőséggel. Rossz nézni, hogy a szomszédoknak ott a férjük vagy apjuk aki például segít nekik a havat lapátolni, én meg gerincbetegen, alacsony létemre egyedül küzdök. Vagy látom, hogy a neten mások tesznek fel képeket családdal, haverokkal, nekem meg semmi ilyen nincs. Én nem szívesen rohadok egyedül és boldog sem vagyok. Nem párkapcsolat hiányzik, hanem valaki, akihez munka után akár átmegyek vagy ő jön át, vagy együtt csinálunk közösen valamit. Család 4 órára lakik, nem fogok és nem is telik rá, hogy állandóan utazgassak hétvégente. Aspergeresként nem tudok olyan könnyen barátkozni sem, mint más. Bár csak olyan egyszerű lenne.

Munkahelyen is depressziós vagyok, mert ez nem az a munkahely ,ahol az agyam le van kötve. Nem kommunikálós munka. De kényelmes, mert nem kell kapkodni, ami nem is menne és végre ez az első éves állásom ami nem szezonmunka és a vírus miatt nem zár be. Innen tudok pénzt gyűjteni saját lakásra. Alkoholista párral nem ment, egyedül próbálkozom. Nem vagyok 20 éves, nincs sok időm és lehetőségem. Munkát is nehezen találok, ami megfelel és nem bántanak a lassúság és kétbalkezesség miatt. Annyi pénzt soha nem gyűjtök össze, hogy készpénzben vegyek lakást akár Magyarországon. Ott hitel vagy albérlet mellett lehetetlen egyedül megélni az ilyen képességekkel, mint ami nekem van. Minek éljek? Értelmét nem látom.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook