Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » "Depis vagyok!" Tényleg létezik téli depresszió? fórum

"Depis vagyok!" Tényleg létezik téli depresszió? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: "Depis vagyok!" Tényleg létezik téli depresszió?

1 2
17. correct (válaszként erre: 16. - 7717d911a9)
2011. jan. 23. 12:02
Teljesen egyetértek.
2011. jan. 23. 11:52

Az egészséges lelkületű ember egyaránt örül télnek, nyárnak, tavasznak, ősznek, és hálát ad érte hogy megélheti.


Felfedezi bennük a lüktető egyediséget.


A borús idő sem okozhat neki túlzott csalódást.


Az időjárás csak egy kifogás a lelkünk állapotára.


Aki megmerítkezik az örömben és az egyensúly útjára lép, az valamit már megszerzett önmagának. (talán önmagát)


Nem marad más neki mint élvezni a természet egyediségét és váltakozását.

2011. jan. 23. 11:43

ÉN IS MEGŐRÜLÖK A HIDEGTŐL.

A 45 FOKBAN VAGYOK EL A LEGJOBBAN :)

1. A NYÁR A LEGJOBB ÉVSZAK!!!

2. CSOMÓ HÁTRÁNY VAN A TÉLNEK!!! :

-SULI :'( FÚÚÚJ

-CSÚSZÓS UTAK MIATT A BALESETEK

-FŰTÉS, VILLANYSZÁMLA

-AKI NEM TUDJA KIFIZETNI EZEKET, MEGFAGY A HÁZÁBAN!!! :'(

-BETEGSÉGEK (INFLUENZA, H1N1, STB...)KI HALLOTT MÁR NYÁRI BETEGSÉGRŐL??

2011. jan. 23. 11:43

"Különös, de soha nem jött elő a depresszióm az ilyen felhős, szürke, hideg napokon. Ilyen időben mindig úgy éreztem, hogy a természet összhangban van velem, és a lelkemet tükrözi. Amikor viszont kisütött a nap, a gyerekek kint játszottak az utcán, és mindenki örült a szép időnek, olyankor borzalmasan éreztem magam. Mert micsoda igazságtalanság, hogy ennyi boldogság van a világban, csak nekem nem jut belőle."


"A krónikus keserűségben szenvedő beteg hetente egyszer vesz tudomást a betegségéről: vasárnap délután. Mivel ilyenkor sem a munka, sem a hétköznapok egyformasága nem enyhíti a tüneteit, ráeszmél, hogy valami nagyon nincs rendjén, mert ezek a nyugodt, békés délutánok pokoliak a számára, és soha nem akarnak véget érni. Ilyenkor egész nap ingerülten viselkedik."


/Paulo Coelho/

13. 7717d911a9 (válaszként erre: 12. - 5ff1c435aa)
2011. jan. 23. 11:40
Akkor depressziós vagy? :)
2011. jan. 23. 11:38
UTÁLOM A TELET!!!
11. syria
2011. jan. 23. 11:29

Nem keverném össze a depressziót a rosszkedvvel, lehangoltsággal.

A depresszió betegség, míg az utóbbiakat nagyon könnyen kiválthatja a kevés napfény, amivel együtt járnak a rövid, borongós nappalok, hosszú sötét éjszakák.

A betegséget kezelni kell, a rosszkedvet, lehangoltságot pedig minden kedvünkre való tevékenységgel el kell zavarni. :)

2011. jan. 23. 11:24

"Nem akarok negatív képet festeni, de a tapasztalatom szerint nagyon el vagyunk vágva a saját testünktől."


/Hoppál Bori testtudatoktató/

9. eda93927a9 (válaszként erre: 4. - 6b006fc769)
2011. jan. 23. 11:10
Elkezdtem tornázni, meg kutyát sétáltatni. Jót tesz a kedélyállapotnak.
2011. jan. 23. 11:10

A depresszió azért alakul ki mert az illetőnek az energiaszintje nagyon lecsökken.


Csakraszinten a gyökér-szexcsakra zárlat jöhet szóba. Férfiaknál gyökér, nőknél inkább a szex.


De mindkettő együttes zavara is okozhatja.


Télen amúgy is gyengébb az étertest (energiatest).


A mozgás, friss levegő, gabona-zöldség-gyümölcs kombó, bőséges vízfogyasztás emeli az energiaszintet.


Ugyanígy a kreatív hobbi, tánc, festés vagy akármi...(ezek a lelket is tisztítják, formálják)


Színterápiában ha valaki narancs vagy vörös színt néz az is javítja a depressziót.


A napfény és annak befogadása sokat segíthet mivek a szellem ereje van benne. Ez képes áthatni az ember lényét.


Az orbáncfű tea (napi 1-2 bögre) természetes antidepresszáns.


Olajban is lehet kapni, azt inkább bedörzsölni kell. (felsőtest, de nem sokat...)


Pihenés, relaxáció is segíthet mivel ez is tisztít és feltölt, de én jobban javaslom az 'aktív' megoldásokat.


Szóval ha az embernek sikerül magát felráznia valamivel akkor újra vibrálni fog, és akkor nehéz depressziót érezni...

2011. jan. 23. 11:06

A téli depresszió és megelőzése


Sokan éppen az ünnepnapokon karácsonykor, szilveszterkor érzik magukat elesettnek és szomorúnak. Természetesen ez bárkinél előfordulhat nem csupán a magányos, egyedülálló emberek esetében. Levertség, fáradékonyság, kiegyensúlyozatlanság akár a téli depresszió (szezonális hangulatzavar - SAD ) jelei is lehetnek. Korábban vitatott kérdés volt, hogy a téli depresszió vagy "November-blues" valóban létező jelenség-e, de kb. 20 évvel ezelőtt összefüggést fedeztek fel a fény hiánya és a depresszió egy bizonyos formája között.


A fényhiány hatására a szervezetben termelődő szerotonin gyorsabban lebomlik. A szerotonin hiánya fontos szerepet játszhat a depressziós állapot kialakulásában. Ezzel szemben a téli hónapokban szintén a fényhiány hatására megemelkedik szervezetünk melatonin szintje, ezért levertnek, fáradtnak, aluszékonynak érezhetjük magunkat, mivel ez a hormon felelős az alvás és ébrenlét ciklusának beállításáért.


Tulajdonképpen a hatás "természetes" a téli hónapokra szervezetünk "takarékra állítja " magát, azonban mai modern életvitelünkben nem tudunk helyet szorítani ezeknek a nyugalmi szakaszoknak. Kutatások megállapították, hogy bizonyos állatfajok is - az emberhez hasonlóan - szorongással és depresszióval reagálnak a természetes fény hiányára.


A nők sokkal hajlamosabban a téli depresszióra a férfiaknál, de mindkét nem esetében megegyeznek a kezdő tünetek: a betegnek nincs kedve felkelni sem, úgy érzi, hogy még napi teendői elvégzéséhez sincs energiája.


Tippek a téli depresszió megelőzéséhez


Sokat segít a téli depresszió megelőzésében, ha az ősz kezdetétől a tavaszi hónapokig minden nap rendszeresen a szabadban könnyű fizikai tevékenységet végzünk. Még egy borongós őszi napon is a természetes napfény három - négyszer erősebb, mint a szobai világítás. Szabadidőnket kihasználva, ha az időjárás is megengedi, természetes fényben mozogjunk: kiadós séta, kerékpározás, kocogás kiváló megelőző hatással bír, szinte csodát tehet.


Amennyiben hajlamosak vagyunk a téli depresszióra, és lehetőségünk van a tél közepén egy déli országban tölteni szabadságunkat, használjuk ki, hiszen tény az, hogy a téli depresszió Alaszkában sokkal gyakoribb, mint a Földközi-tenger térségében.


Étkezésünkkel befolyásolhatjuk kedélyállapotunkat: a mogyoró, lencse tradicionális a téli ünnepekhez kötődő ételek, de magas B-vitamin és magnéziumtartalmuk miatt pozitívan befolyásolhatják kedélyállapotunkat. Szerotoninszintünket időlegesen emelheti egy-egy banán vagy keserű csokoládé elfogyasztása is, azonban vigyázzunk a mértékre: a téli depresszióval együtt járhat a "túlevés".


A téli depresszió mindenkit érinthet, de a magányos egyedülálló emberek fokozottan veszélyeztetettek. Figyeljünk magunkra és környezetünkre ! Meghívni a szomszédokat, beugrani az ismerősökhöz, átrendezni a lakást, színház- múzeumlátogatás, előadások meghallgatása vagy utazgatás mind-mind jó módszer lehet a téli depresszió elűzésében.


Fényterápia


Speciális, a nap fényéhez hasonló színes fényt kibocsátó lámpák előtt napi egy órát tölthetnek el a fényterápiában részt vevők. A fény erősség kb. 2500 lux. Újabban vizsgálják a fényterápia hatását nem szezonási depresszióban is. A fényterápia azonban nem helyettesítheti a természetes fény, a mozgás hatását.

2011. jan. 23. 10:55
Szerintem is létezik. Mikor egyetemen télen megyek vizsgázni sokkal rosszabbak az eredményeim, mint nyáron, mert fáradt vagyok, kedvtelen és nincs kedvem tanulni, csak bebújni a takaró alá és ki sem mozdulni, pedig nem vagyok az a lustálkodó fajta.Gyakori ilyenkor még, h nehezen veszem a mentális és egyéb akadályokat, könnyebben befordulok és elmerülök az önsajnálatban. Én csak túl szoktam élni a telet! :D De amúgy jó tipp a szobabicikli, vagy bármilyen más sport, mert nekem pl a nyarat juttatja az eszembe illetve még kellemes illatú illóolajok (akkor úgy érzem néha, mintha egy nyári mezőn a fűbe feküdnék és átadom magamat az illat nyújtotta élménynek)
2011. jan. 23. 10:46

Gratulálok, tetszik a cikked. Az úgynevezett "téli depiből" hamar ki lehet kerülni, szerintem leírtad hogyan séta...

A depresszió már nem ilyen egyszerű és a baj az, hogy a depiből könnyen kialakulhat depresszió.

2011. jan. 23. 10:43
Szerintem az is oka lehet, hogy az ember tél közeledtével és télen egyre kevesebbet mozog. Én két hete elkezdtem szobabringázni, azóta sokkal több az energiám, és vidámabb is vagyok! (Nem mellesleg fogytam is pár kilót:) )
2011. jan. 23. 10:21

Szió!


Én úgy gondolom, hogy létezik. Sajnos nekem egybe is esett a gyermekem születésével, így rátett egy lapáttal a szülés utáni depi is.

Félek azóta a téltől.

:(

2011. jan. 23. 10:10
Nyáron is rám jön a téli depresszió, ha 2 hétig borús az idő.
2011. jan. 23. 10:08
Gyakran halljuk ismerőseink szájából a panaszt: "depis vagyok". Ahogy beköszöntött az ősz, és a nappalok egyre rövidebbek, a fenti kijelentéssel minél többször találkozunk. Ahogy csökken a napsütéses órák száma, úgy növekszik a depresszióra panaszkodó emberek száma is. Elgondolkodtató, hogy vajon miért érezzük úgy, hogy ősszel, és főleg télen rosszabb a hangulatunk, és miért emelkedik meg a depresszióval küzdők aránya.

Ugrás a teljes írásra: "Depis vagyok!" Tényleg létezik téli depresszió?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook