Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Cukorbetegek és azok akiket érdekel a téma ide!! fórum

Cukorbetegek és azok akiket érdekel a téma ide!! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
438. alma20 (válaszként erre: 437. - Ani2)
2008. szept. 26. 02:33

Szia!

Az izzadásos tünet leginkább akkor szokott jelentkezni, ha valakinek leesik a cukra, tehát hypoglikémiája van. Ilyenkor érdemes enni szőlőcukrot vagy inni tejet, ami felviszi a cukrot és egy kevés olyan ételt, ami nem engedi visszazuhanni pár órán belül. Az ingadozó cukorra a leghatásosabb módszer a napi rendszeres 6-8 étkezés, mindig keveset, ez fontos! A terheléses vizsgálatnál hátha mondanak valami okosat az okosak!

Sok sikert!

Afro

437. Ani2
2008. szept. 25. 21:59

Sziasztok!


Nekem egy olyan problémám lenne, hogy már pár hete nagyon izzadok éjszaka, még nem volt ilyen. Már mindenféle vizsgálatot elvégeztek, de mindent rendben találtak. Most elküldött az orvosom terheléses cukor mérésre meg szakorvoshoz. Ingadozik a cukrom hol 3 hol 9. Ez a legrosszabb. Éjszakai izzadás lehet a cukortól? De mást tünetet nem nagyon észlelek, nem iszok sokat...

2008. szept. 25. 20:45

Ez a harmadik napom itthon, mióta kijöttem a kórházból és megemelték a gyógyszert.Fáj a hasam, minden oldalról, a fejem, kicsit kábultnak érzem magam.Nem tudom, hogy ez a megfázás tünete, vagy a szervezetem még nem szokott hozzá az új dolgokhoz.Be lehet venni egy algopirint?


Icus: nekem is ellentmondásos tapasztalataim vannak a dietetikusról. A kórházban végig rizst és krumplit kaptam, míg a sima betegek főzeléket és tésztát.Mikor rákérdeztem, nekem is csak vállat vont.


Most megkívántam egy szőlőt! :)))) Mintha pisztolyt tartanék a fejemhez mi? :))))))

435. Icus
2008. szept. 24. 14:17
Nem tudom, mit dolgozol, de szerintem a rendszerességet megszokni a nehéz. A munkatársnőmről sem tudtuk éveken keresztül, hogy cukros. 40 kiló vasággyal, minden programban benne volt egy élet vidám csajszi. egyszer az ebédlőben tünt fel,hogy kaja előtt mindig kimegy a mosdóba. Akkor mondta cukrot mér, hogy tudja kontrolálni és az inzulint beállítani.
434. Icus (válaszként erre: 432. - 209da4aa50)
2008. szept. 24. 14:14
A babát csak azért kérdeztem, mert van több cukros ismerősöm, akik vállalták a babát, igaz legtöbb inzulinos. de itt a Hoxán is találsz szerintem ilyen fórumot.
433. Icus (válaszként erre: 432. - 209da4aa50)
2008. szept. 24. 14:13

gondolom a dietetikus mondta a habarást igaz?

kalória az egész. A rántás zsiradékkal készíted, ennyi:(

Én amikor korházban voltam, mondom kipróbálom a diétás kaját. Kár volt:( A főzelékben pár szem borsó a többi liszttrugymó:( Amikor rákérdeztem a dietetikusra, hogy ez mitől jobb, mint két kanál rizs, csak vonogatta a vállát, hogy ez még mindig egészségesebb. Kérdeztem. MI? a lisztmassza? Erre csak vágott egy fintort és nem jött többet.

432. 209da4aa50 (válaszként erre: 431. - Icus)
2008. szept. 24. 13:34

Először is azért kell lemondani a babáról, mert kimondottan árt a babának a gyógyszer amit szedek.Többször és nyomatékosan felhívta rá a figyelmem a doki.Ráadásul kiderült, hogy van más hormonproblémám is és az egyik probléma jön a másikból.Ördögi kör, de biztat a doki és én is reménykedek, hogy kb. 1 év alatt rendbe jövök és utána gyógyszermentes lehetek.

Most bőgtem el magam, mert tele vagyok kétségekkel.Nagyon nehéz előre tervezni az étkezést, sokkal könnyebb annak a dolga, aki nem is eszik.Ez nem olyan mint a fogyókúra, mert ez tétre megy.Minden dietetikus és doki mást mond, hogy mit szabad és mit nem.A dietetikus szerint használjak Canderelt, a doki szerint lehet sima cukrot használni, nem kell annyira mereven felfogni.


Miért jobb a habarás, mint a rántás? Mindkettőben van liszt!

431. Icus (válaszként erre: 430. - 209da4aa50)
2008. szept. 23. 18:26

Miért kell lemondani? Ahogy néztem az adatlapodat, 33 éves vagy... Nagyon sok időd nincs már:(

A cukrosok is szülhetnek nem? Ebben én nem vagyok járatos, nekem az Uram a cukros:(

2008. szept. 23. 18:09

sziasztok ! Beállítottak napi 160 g ch-ra és 1700 kalóriára.Amint haza értem a kórházból reggel, egyből kidobtam a taccsot és szúr az oldalam picit.Pedig nem változtattam semmin.Milyen érzés, ha túl kevés a ch-bevitelem?Az is baj igaz?Nem akarok átesni a ló túloldalára sem.

Sajnos a gyógyszer miatt egyenlőre le kell mondani a baba project-ről.Majd jövőre....

429. Icus (válaszként erre: 426. - 209da4aa50)
2008. szept. 21. 17:35
Tésztából a durumtésztát használom. Pizzához pedig teljeskiőrlésű lisztből készítem a tésztát:)) Kicsit tovább kell keleszteni, de szerintem finomabb, mint a sima lisztből készített:)
428. Icus (válaszként erre: 426. - 209da4aa50)
2008. szept. 21. 17:33

Én teljes kiőrlésű búza lisztet használok általában. De, vettem már rozslisztet (ebből nem jó a nokedli nem igazán áll össze, sőt egyáltalán nem) vagy graham lisztet, de azzal sem sűrűsödik igazán az étel. Sőt a graham lisztnek van egy érdekes "savanyú" mellék íze.


Ajánlom, hogy (pl. itt a Hoxa keresőben) keressél rá , a teljeskiőrlésű, a zabkorpa, búzakorpa, ... szavakra. Nagyon jó recepteket lehet találni.


Én ma PL. fasírtot készítettem. Tejben áztattam hozzá zabpelyhet és nem zsemlével készítettem. A CH és kalória ugyan az, viszont nem dobja fel a cukrot.

A férjem imádta a tejet, amióta cukros, nem iszik, mert nagyon megemeli a cukorszintet . Érdekes, hogy ha pudingot főzök neki édesítő szerrel, az is tejből van ugye, az nem dobja meg a cukrát. Fogalmam sincs miért:)

427. Icus (válaszként erre: 426. - 209da4aa50)
2008. szept. 21. 17:28

A farkaséhség, a szénhidrát hiánytól van:( Akkor nem szel elég CH-t

Inzulinozol vagy gyógyszerezed magad?


Az olaj-zsír dolog attól függ van-e súlyfelesleged és hogy milyen munkát végzel valamint mozogsz-e?


Az én férjem fizikai munkát végez. No nem konditermit, hanem igazit. Ő olvasztár, másodállásban pedig kőfaragó, sírkőkészítő. Ő "tonnákat" emel és napi 16 órát dolgozik. No ilyenkor nem elég neki a 150CH amit előírtak neki. Ilyenkor többet is eszik valamint kalória dúsabban étkezik. A téli időszakban amikor "csak" egy helyre jár dolgozni kevesebbet eszik és ilyenkor egy pár kilót fel is szed magára.

Télen, gyakrabban megy fel a cukorja ha nem vigyáz. De, 10 főlé nagyon ritkán. Tavasztól őszig, szinte tökéletes a cukra, mintha nem is lenne cukor beteg.

2008. szept. 21. 16:23

nagyon szépen köszönöm válaszaitokat.Kicsit kevésbé rémisztő, ha itt beszélem meg, mint a könyvekből.

Akkor most Graham-lisztet használjak főzelékekhez? Rántás, vagy habarás? Étolaj, vagy libazsír, esetleg mangalica zsír? Eddig is odafigyeltem az olajra, de a csoki és tészta nagy önuralmat kíván.Elhatároztam, hogy havonta egyszer engedek egy kicsit és eszem egy igazi csokit, vagy hamburgert, pizzát.Persze módjával! Az ugye még nem öngyilkosság? :)))))) Vagy inkább őrizzem meg szép emlékeimben ezeket az ízeket?

Érdekes, amióta gyógyszert szedek és másképp eszem, már nem viszket a bőröm és nyugodtabb vagyok.Bár néha rámtör a farkaséhség.

425. Icus (válaszként erre: 423. - 209da4aa50)
2008. szept. 21. 15:21
A szénhidrát tartalomnál a glikémiás index a lényeg. A diabetikus csokikban nem cukor van, hanem szőlőcukor. Ennek CH tartalma és kalória értéke olyan, mint a cukoré, DE, nem emeli meg a cukrot hirtelen, hanem fokozatosan. És ez a lényeg. Kerülni kell az olyanokat amik hirtelen feldobják, majd visszaejtik a szervezetedben a cukrot. Ezért jók a teljeskiőrlésű lisztek, korpák, pelyhek.
424. dc5cb2df36 (válaszként erre: 423. - 209da4aa50)
2008. szept. 21. 12:52
A sima csokiban cukor van, azért nem fogyaszthatod. A diétásban pedig édesítőszer. Az édesítőszerek is tartalmaznak szénhidrátot, tehát sajnos csak módjával lehet fogyasztani. A szőlőcukor is cukor, tehát árt. Érdemes a kalóriára is figyelni, mert pl. a zsíros ételeket (tepertő, szalonna stb.) is kerülni kell. Az étellargiabolt.hu oldalon válogathasz az alapanyagok és különböző finomságok között. Javasolom, nekem bevált.
2008. szept. 20. 16:35
Szép jó napot mindenkinek! múlt héten tudtam meg, hogy cukorbeteg vagyok és 33 éves.Nem dőlök a kardomba, mert már láttam, hogy fegyelemmel és gyógyszerrel jól kezelhető, de egy kicsit megrémültem.Órákat töltök a közértek diabetikus részeinél és még mindig nehezen megy a számolás.Nem értem, hogy mi a különbség a sima csoki 55% és a diétás csoki 50% szénhidrát tartalma között.Most akkor miért nem ehetem a sima csokit? Mit egyek, ha rám tör a csokiéhség?Milyen lisztet használjak? Canderelt most akkor bármennyit tehetek az ételbe? A szőlőcukor most akkor árt, vagy használ? Csak a szénhidrátot elég figyelni, vagy a kalóriát is muszáj?Bocsi, ha sok a kérdésem, de így könnyebb, mint a táblázatok között olvasgatni.
422. Icus (válaszként erre: 421. - Kmarta)
2008. szept. 19. 14:12
No az nekem nem esik utba:( Mennyibe kerül ez a tea? Nem is szedsz gyógyszert, teljesen leálltál vele, csak a teát iszod?
421. kmarta
2008. szept. 19. 13:19

Kedves Incuska és Icus!


Ez a tea a gyógynövény egyesületben van... (Bp.VI. Zichy J. 39.)

nagyon jól tudom azóta is szintentartani magam vele napi 2 csésze teával. ha mar nagyon nem birok magammal és nyáron eszek görögdinnyét (nagyon felviszi nekem) akko kb 1 hét alatt dupla adaggal le tudom varázsolni normális szintre.

Mindenkinek csak ajánlani tudom, mert engem meggyőzött.


Üdv: Márta

420. h2ildiko (válaszként erre: 418. - Lehoagi)
2008. aug. 12. 08:10
Ezt hol lehet beszerezni? Megköszönném ha segítenél.
419. adri25
2008. aug. 11. 13:21
Nekem anyukám cukorbeteg.
418. lehoagi
2008. aug. 7. 22:13
Nem akarom magam ismételni, de nekem nagyon bevált a natúr gél, fields of greens és garlic tabletta. Anyunak 16-os cukrát nem egészen 2 hónap alatt 4-re sikerült csökkenteni. Orvos meglepdött és csökkentette a gyógyszer mennyiséget. Gyerekek is szedhetik, tudok gyerek megoldást is emliteni, pedig már inzulinos!
417. Icus
2008. aug. 4. 14:30
Melyik teáról beszéltek? Mi a neve?
416. incuska
2008. aug. 4. 14:27

Szia Kmarta!

A Györgytea nálam is cukorszint-ingadozást okozott, ezért hagytam abba.

Mit tapasztalsz az újfajta cukorteával kapcsolatban?

415. Icus
2008. júl. 30. 14:33

Hello Lányok! Nagyon eltüntetek?

Tett már el valamelyikőtök diabetikus lekvárt vagy befőttet? Hogy csináltátok?

414. Icus (válaszként erre: 411. - Lolinno)
2008. júl. 21. 13:17
Hát ez az!:( De, meggyőzni nem tudom:(
413. kmarta
2008. júl. 21. 11:10

Sziasztok!


Kipróbáltam a Györgyteát, de azzal csak a cukorszint ingadozásomat sikerült kiiktatni (gyógyszer mellett)

Voltam abban a boltban amit sswift5 ajánlott.

Vettem egy cukorteát és tényleg elég erős a hatása, remélem úgy lesz ahogy mondta mert nagyon nem akarok gyógyszert szedni.

412. incuska
2008. júl. 12. 20:29

Sziasztok!

2-es tip. diabetesem van 10 éve. Eddig a diéta és a sok-sok mozgás használt.

Most 10-es a cukrom, nem tudom semmivel levinni. Mit tanácsoltok? (Diétázok, mozgok, idegesít, hogy magas a vércukrom.)

A múlt héten új gyógyszert kaptam, de olyan volt, mintha be sem vettem volna, ezért visszatértem a régi gyógyszerhez. (Hétfőn jelzem az orvosnak.)

Ugyanekkor kezdtem a vérnyomás-csökkentő szedését is.

Ha hasonló problémája volt valakinek és megoldást is tud, írja meg.

Köszönöm.

411. lolinno (válaszként erre: 410. - Icus)
2008. jún. 20. 22:02
nem szabad remegésig leengedni a cukrot, mert utána zabálás és feljebb megy mint a csillagoség...
410. Icus
2008. jún. 11. 11:15

Az uramnak is "lenn" van napok óta. 4-6 között mozog. Szerintem ez normális. Iszza a kis csalán teáját. Volt, hogy vettem neki cukorteakeveréket. AZt mondta, íszonyú szörnyű, mégis itta reggel-este.

A baj még mindig ott van, nem eszik rendszeresen. Nem egyszer rá kell szólnom, egyél. Még ha pár falatott is , de egyél. Nem egyszer van, hogy már remeg, annyira rosszul van. Utána persze, nemgyőz enni.:(

409. alma20
2008. jún. 10. 23:36

Sziasztok!

Rég jártam erre...

Nekem a melegben nem leesni szokott, hanem elszállni a cukrom, előfordul, hogy 30-ról kell lehozni! :-(

❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook