Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Cukorbetegek és azok akiket érdekel a téma ide!! fórum

Cukorbetegek és azok akiket érdekel a téma ide!! (beszélgetős fórum)


2006. nov. 8. 23:03
A CH és inzulin adás közti összefüggésnél írnál konkrét példákat?
17. alma20
2006. nov. 8. 22:48

Nálam úgy történt, hogy befeküdtem a kórházba, ott mérgették, belőtték, de persze a mindennapi életben más az inzulin igény, ezért megbeszéltem a dr. nénimmel, hogy változtatom, ahogy jónak látom, csak mindig felhívom, egyeztetek vele!

Már jó a viszony, megbízik bennem.

Nem lehet meghatározni, hogy mennyi inzulin kell mennyi ch-hoz, mert egyénenként eltérő, hogy milyen gyorsasággal szívódik fel, van e még önálló inzulin termelés, és hogy milyen típusú ch!

Ezt mindenkinek ki kell magának tapasztalnia, de az orvos tud adni hasznos tanácsokat!

Bár az én szeretett dr. nénim mindig azt mondja, hogy ő nem alakít sablonokat, mert nem lehet!

Mindenkinek eltér az életritmusa, alvásigénye, (nőnél) menstruációs ciklusa, sportolás... ezek mind befolyásolják az anyagcserét, így a szervezet inzulin felhasználását is!

16. szimizo (válaszként erre: 8. - Alma20)
2006. nov. 8. 22:39
Ja,még az is érdekelne,hogy mennyi plussz szénhidrátra,mennyi plussz inzulin kell a pumpánál?
2006. nov. 8. 22:35

Szia alma20!


Köszönöm válaszod!Igen érthető volt.De még kérdeznék,ha lehet.

Azt,hogy melyik órában mennyi inzulint adagoljon,azt az orvos határozza meg?

14. alma20
2006. nov. 8. 22:22

Szerintem egy kis bűnözés csak egészségesebbé teszi az embert!

Nekem nagyon jól tud esni egy kis csoki, bár nem vagyok édesszájú, azért néha ellenállhatatlan vágyat érzek egy kocka csoki iránt!

Ettől még senkinek sem lesz baja, csak tudni kell a mértéket!

Én cols függő vagyok, ami rosszabb bárminél, nem elég, hogy egészségtelen, kivonja a csontokból a kálciumot, a cukornak végképp nem tesz jót, én mégis iszom, naponta!

Annyira jól tud esni, mint éhezőnek egy falat kenyér!

Egyébként az én dr. nénim szokott engedélyezni egy-egy gombóc fagyit, főleg citromot vagy ilyesmi nem túl édeset és vizes alapút, mert a tej köztudottan felviszi a cukrot!

Lehet kaoni diabetikus jégkrémet is, az viszont nem rossz, szoktam venni néha!

13. eee466847e (válaszként erre: 11. - Alma20)
2006. nov. 8. 21:24
Sajnos szoktam bűnözni! A fagyit imádom. A diétás fagyi még New Yorkban is ehetetlen volt. Maradok tehát az igazi csokinál. Nagyon ritkán. Nem minden nap mérem, csak, ha bűnözök. Általában 2 év óta betartom a diétát. Ezért javulnak az eredményeim. Hogy meddig? Nem tudom. Nincs más választásom jelenleg.
12. alma20 (válaszként erre: 7. - Szimizo)
2006. nov. 8. 19:58

Bocsi!

Elfelejtettem leírni, hogy mi az előnye és a hátránya!

Előny:

nem kell időre enni, mindent el lehet felejteni, ami az órához van kötve!

Nem kell korán kelni!

Kevesebbet kell mérni!

Nem ingadozik a cukor!

Nem kell naponta többször szurkálni!

Csak egy féle inzulint kapok! Nincs külön hosszú és rövid hatású! Stb.

Hátrány:

Mindig rajtam van (van akit ez zavar,bár engem nem)!

Alvásnál, munka közben..

Csak akkor veszem le, ha fürdök vagy intim helyzetben vagyok.

Drága! :-(

A tb "csak" 90%-ban támogatja, így kb 100.000Ft-ba kerül + a szerelékek hozzá, havonta 5000-6000 Ft!

Remélem segítettem?!

11. alma20
2006. nov. 8. 15:42

Az nagyon jó!

Sose "bűnözöl"?

Én semmi diétát nem tartok, de a pumpa miatt nem is kell!

Amig napi 6x inzulinoztam magam, addig nagyon szigorú diétát kellett tartanom.

Te méred otthon magadnak a cukrodat, vagy néha elmész vérvételre és akkor nézik csak meg?

10. eee466847e (válaszként erre: 6. - Alma20)
2006. nov. 8. 11:24
A A1c érték nekem is 7,0 volt. Ma már lement 6 alá. Mondom, nálam jókor vették észre, talán ezért sikerült ilyen állapotot elérni a diétával.
2006. nov. 8. 10:36

Van köztetek olyan inzulinos cukorbeteg (nő), akinek született már gyermeke?

Nagyon kiváncsi lennék a terhesség lefolyására!

Köszi!

2006. nov. 7. 21:17

Szia!

A pumpa egy olyan csoda masina, aminek okos programja van, be kell táplálni, ohgy mennyi inzulint adagoljon melyik órában ( mind lehet különböző érték!), és 3 percenkét mikro adagokat fecskendez be, ez úgy működik, mint az egészséges emberek inzulinháztartása.

Ezen kívül vannak rajta gombok, melyek segítségével be lehet állítani, hogy mennyi inzulint adagoljon plusszba, amikor eszel, ehhez tudni kell a szénhidrát mennyiséget!

Érthetően írtam vagy kicsit mélyedjek bele a részletekbe?

7. szimizo (válaszként erre: 2. - Alma20)
2006. nov. 7. 21:06

Szia!

Azt szeretném Tőled megkérdezni,hogy mi a pumpának a lényege?Nem kell tudni hozzá a különböző ételek szénhidráttartalmát,hogy miben mennyi van?Mi az előnye és a hátránya?

2006. nov. 7. 18:07

ch=szénhidrát

Mennyi szokott lenni ahaemoglobin A1c-d? Ez a cukor átlagot jelenti.

Nekem volt már 15 is, akkor én is megijedtem, de mára már lement 7.6-ra!

5. eee466847e (válaszként erre: 4. - Alma20)
2006. nov. 7. 16:36
Nem kell szednem gyógyszert csak diétával tartom magam a megfelelő szinten. Mérem a cukromat, szinte mindíg normális. A labor eredményeim jobbak mint fél évvel ezelőtt. Talán időben sikerült lefogyni. Nagyon megijedtem. Nem tudom mi az a ch?
4. alma20 (válaszként erre: 3. - Eee466847e)
2006. nov. 7. 16:29

Mamácska!

Szedsz rá gyógyszert?

Ha, igen, mit?

Hány gramm ch-ot fogyasztsz egy nap?

3. eee466847e (válaszként erre: 1. - Lolinno)
2006. nov. 7. 15:15
2005 januárban a terheléses vizsgálaton 17 volt a vérc.szint. Nagyon megijedtem, mert a családban soha nem volt cukorbeteg. Közel 4 hónap alatt lefogytam 20 kg-ot, orvosi utasításra. Segítséget kaptam a nővérkétől. Vércukor normális, súlyom tartom, állandó diéta mellett normálisan élek.
2. alma20 (válaszként erre: 1. - Lolinno)
2006. nov. 7. 11:33

Szia!

Én 11 éve vagyok inzulinos cukorbeteg, már pumpám van, nagyon szeretem, teljes és kényelmes életet élek vele.

Nem kell a szigorú diéta, időpontok, korán kelés...

2006. okt. 12. 19:28

én több mint 4 éve vagyok inzulinos cukorbeteg.

sokan vannak aki nem tudnak erről a betegségről semmit.

szeretném ha lenne egy ilyen fórum,ahol segíthetünk egymásnak a kérdésekben.

bárki jöhet,akit érdekel a dietetika!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook