Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Csatlakozz, ha te is 15 kg-ot (vagy többet) adnál le! fórum

Csatlakozz, ha te is 15 kg-ot (vagy többet) adnál le! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
91. felhasznalo1026 (válaszként erre: 90. - Nutella2)
ápr. 17. 18:45
Hogy haladsz? Sikerült fogyni?
febr. 19. 11:46

Sziasztok!

Jelen! 82,7 kg vagyok, a célom 15 kg leadása. Én nem szeretnék semmilyen diétát csinálni, egyenlőre a kevesebb és jobb étel fogyasztása+ alkohol elhagyása a cél. A végső cél a fogyáson túl, hogy ez ne egy pár hónapig tartó fogyókúra legyen, hanem teljes életmódváltás.

Mindenkinek sok sikert és kitartást kívánok!

jan. 11. 10:31
Sajnos lebetegedtem, ma már jobbnak láttam itthon maradni. Remélem jövő hétre rendbe jövök. Betegség ide vagy oda, próbálok jól enni és jól lenni.
jan. 10. 08:58
Mozgással az utóbbi napokban hadilábon állok, vasárnap óta kapar a torkom, nem túl jó a közérzetem, ennél fogva nem is volt kedvem tornázni sem. Inkább próbálom magamat kigyógyítani. Nem vészes, de érzem, hogy nem vagyok 100-as. Ma délelőtt csak gyümölcsevés lesz, az ebéd sült csirkecomb lesz céklával, répával. Vacsira avokádós-paradicsomos salátát tervezek készíteni a maradék sült csirkecombhoz.
87. 55Judit (válaszként erre: 86. - Ancsa75)
jan. 9. 11:57

Legyen úgy!

Ha a bűnösből is eszel néha egy keveset, attól semmi bajod nem lesz, viszont megszűnik a sóvárgásod utána. Ez jó. A műzli szelet nem. Csak akkor ha te készíted, mert a bolti tele van minden olyannal amit nem kéne megenni. A másik, ha fehérjét eszel akkor is mikor erősen szénhidrátot kívánsz, megszűnik a vágy, próbáld ki! De egy kicsit enni kell, a nyugalom végett.


A rossz minőségű alvásomra elkezdtem glicint fogyasztani. Ezt édesítésre is lehet használni, szabályozza a vércukorszintet is, és millió jótékony hatása van főleg NAC-al kombinálva, de most nem ez a téma. Bár nem cukorféleség a glicin de édes. Most néhány nap után azt érzem hogy bár ugyanolyan keveset alszom, pihenten ébredek. Ezzel ki is egyeznék hosszútávon.


Ha valamit be akarok vezetni, előtte utána olvasok alaposan. Erre a legjobb módszer a tanulmányok, publikációk olvasgatása. Szendi Gábor oldala erre éppen megfelelő, mert ő összegyűjti az információkat a világban és lefordítva elénk teszi. Ajánlom figyelmedbe! Már a kávémat, zabkásámat és olyan italt ami elbír édesítést, ezzel ízesítem. Lefekvéskor is egy jó kis limonádét iszok glicinnel.


A csokiról én is sikeresen lemondtam. De találtam egy olyan helyet ahol beszerezhető a nyes kezeletlen kakaó ami flavonoidokban gazdag, svájci 100%-os csokipasztilla és hasonlók, na azóta újra csokizok. Már készítettem mogyorós csokit, csokit csíráztatott hajdinával, és tervezem a tejcsokit. Ezekhez vannak egyszerű receptek is.

86. Ancsa75 (válaszként erre: 85. - 55Judit)
jan. 9. 11:14
Köszönöm szépen! Csinálhatnám ügyesebben is, de igyekszem. Remélem sokáig kitart a lelkesedésem. Egyelőre kiegyensúlyozottnak érzem magam, nem jár folyton a "bűnös" kajákon az eszem. Múlt héten vettem jó pár db müzliszeletet vész esetére, ott vannak a hűtőben, de még nem ettem belőlük. Ez nagy szó nálam. Az édesség a gyengém. Tavaly nem volt olyan nap, hogy ne ettem volna csokit, már eszembe se jut. Valami biztos átkattant az agyamban. Szerencsére. Csak legyen tartós.
85. 55Judit (válaszként erre: 84. - Ancsa75)
jan. 9. 10:29

Ügyesen csinálod, le a kalappal!

Ma az életmód váltásos fórumba betettem egy gyors és szénhidrátmentes zsemle receptet. Nézd meg azt is.

jan. 9. 10:22
Mai kajatervek: a reggelin már túl vagyok (1 alma, 1 rozsos buci), ebéd: maradék 2 db brokkolifasírt, majd veszek hozzá grill zöldséget. Este már kreálnom kell valamit vacsorára a családnak is, szerintem sütök csirkecombot, nekik sült krumplival, nekem céklával és répával. Nagyobb adagot, hogy a holnapi ebéd is meglegyen.
83. Ancsa75 (válaszként erre: 81. - 55Judit)
jan. 7. 21:20
Nem, az most elmaradt, maradék tört krumplival ettem. Majd legközelebb.😆
82. Csillagszem38 (válaszként erre: 74. - Szuszy)
jan. 7. 20:45
Akkor hajrá neked és csak óvatosan!
81. 55Judit (válaszként erre: 80. - Ancsa75)
jan. 7. 19:48
A cékla, répa is elkészült?😀
jan. 7. 19:47
Sütöttem brokkolifasírtot, nagyon jó lett. A holnapi ebédem is az lesz.
79. 55Judit (válaszként erre: 78. - Szuszy)
jan. 7. 19:40

Bízzunk benne hogy tanultál a regenoros tapasztaltból.

Irigykedhetsz férjedre, mert a férfiak könnyebben leadják a felesleget mint a nők, és könnyebben tartják is a visszaszerzett súlyt. Azt olvastam azért, mert több az izomzatuk. Ezért érdemes nekünk is erősítő edzéseket tartani. Van egy ami nagyon könnyűnek tűnik, de mégis mire végig tornázom, kipuccanok. Lehet hogy a korom miatt is, de nekem már szinte nincs is izmom. 60 éves koromat elérve, elkezdett villámgyorsan zsírrá alakulni. Most próbálom megtartani ami még van.

78. Szuszy (válaszként erre: 76. - 55Judit)
jan. 7. 19:35

Jaj, azok régi képek. én is 76 kilóra szedtem össze magam sajnos. szóval kell fogynom. utoljára 2 éve regenoroztunk a párommal akkor lement 10 kiló de vissza szedegettem. Ő is fogyott 16 kilót de nagyjából tartja, ügyesebben eszik.

Igaz én etetem őt is :) De nekem a klimax és az ülőmunka, no meg a sport elhagyása sajnos nem tett jót.

De rajta vagyok.....

77. 55Judit (válaszként erre: 75. - Szuszy)
jan. 7. 19:12
Megnéztem a fotóidat. Mit akarsz, nagyon csinos vagy. A fogyózásokat meg hagyd abba, mert meghízol mint én.😀
76. 55Judit (válaszként erre: 75. - Szuszy)
jan. 7. 19:03
Tudom drága, mert sok évig erőlködtem én is mire rájöttem hogy minden fogyókúra után hízok. A végére már 75 kg lettem, mikor azt mondtam elég volt. Onnantól elkezdtem apránként változtatni az élelmi alapanyagokon, többet is mozgok, és az utóbbi időben kutatom az írásokban mit lehetne még, mert ez kevés. Most abban bízom, hogy amit az alvásom megsegítésére vetettem be a napokban, segíti a fogyásomat is. Ugyanis hatással van az anyagcserére és a cukorszint szabályozására is. Nem akarom elbízni magam, de óvatosan bizakodó lettem ismét.
75. Szuszy (válaszként erre: 73. - 55Judit)
jan. 7. 18:51
nagyon jól fogalmaztál... egy életen át tartó erőlködés. tényleg így van.
74. Szuszy (válaszként erre: 72. - Csillagszem38)
jan. 7. 18:50

Szia :)

Bonyolult, de röviden egy hosszan elnyúló derékfájás miatt, amiből aztán csípő és térdfájdalom lett... de azt hiszem túltoltam a sportot. napi 2,5 -3 óra minden nap. most meg az előbb szoba bicikliztem 6 percet és meghaltam.

A kajával meg fokozatosan mentem el rossz irányba.. főleg nasi, és tejtermék.

73. 55Judit (válaszként erre: 71. - Szuszy)
jan. 7. 18:26

Sokunkra jellemző ez az éveken vagy életen át tartó erőlködés. Amikor valamiért abbamarad, a zsírpárnák bőségesen visszatérnek. Többnyire csak a kalóriákra és a mozgásra összpontosítunk, miközben ennél sokkal összetettebb a normál súly elérése, megtartása.

Sokan azzal cukkolnak minket hogy egyél kevesebbet, mozogjál többet, ennyire egyszerű. Hát nem!

A megfelelő alvásminőség, a vércukor szint szabályozás, egyéb fontos dolgok keveseknek jut eszébe.

72. Csillagszem38 (válaszként erre: 71. - Szuszy)
jan. 7. 17:31
Miért hagytad abba a mozgást, ezt az életvitelt?
71. Szuszy
jan. 7. 17:18

Sziasztok!

Sajnos nekem is újra kell kezdenem a fogyást...

Jelenleg 76 kg vagyok és csak 154 cm.

Az elhatározás megvan, csak a kitartást kell erősítenem magamban.

Ilyen korban tudom már nehezebben fog menni.

Kb a fél életem, talán több is diétákkal és tornával, edzésekkel, futással telt, de sajnos az elmúlt 2 évben a mozgás akadályokba ütközik, csak néha tudok fájdalmak nélkül.

Szóval 54 éves vagyok és túlságosan bánt amit a tükörben látok.

Csatlakoznék hozzátok. Talán merítek erőt, kitartást, és könnyebb lenne....

70. 55Judit (válaszként erre: 63. - Patapucs)
jan. 7. 13:08

1 kg zabpehely = 1 kg liszt.

Kissé szemcsésre darálom, így a rostjai jobban érvényesülnek. Ha nem muszáj, meg se darálom. Az apró szeműt használom, eleve lágyabb is mint a nagy szemű.

jan. 7. 12:13
Január elejétől lement majdnem 2 kg. 1,8 kg pontosabban. 2 hét múlva megyek egy vizsgálatra, akkorra szeretnék másfél kg-ot leadni. Most ez a cél. Apró célokat próbálok kitűzni. Ma megcsinálom a brokkolifasírtot, sütök hozzá céklát és répát. Legalább tudok holnap vinni a munkahelyemre is belőle. Csinálok egy gyógyteát, mert picit kapar a torkom. Az összes kolléganőm beteg.
68. Icuska538 (válaszként erre: 67. - Icuska538)
jan. 7. 10:37
Rosszul irtam kicsit többet tudok költeni.
67. Icuska538 (válaszként erre: 63. - Patapucs)
jan. 7. 10:36
Szia érdekel a fogyás is. De érdekel sz is hogyan lehet ennyiból megélni. Én kicsit többet. De mindenféle ilyen olyan kiegészítőkre eszem ágában sincskölteni. Nem is telik. Örülök hogy tudok kijönni a nyugdijból.
66. patapucs (válaszként erre: 61. - 55Judit)
jan. 7. 09:57
Engem érdekel, belinkeled?
65. patapucs (válaszként erre: 63. - Patapucs)
jan. 7. 09:56
Mármint a pörkölt egy részéből a risszel, a maradék a feltét a főzelékhez a páromnak
64. patapucs (válaszként erre: 50. - Ancsa75)
jan. 7. 09:55

Köszi szépen, kíváncsi vagyok, hogy mi lesz a véleményed róla.

Én szeretem az ilyen húsmentes dolgokat is, simán elvagyok napokig hús nélkül.

63. patapucs (válaszként erre: 54. - 55Judit)
jan. 7. 09:52

Nálunk gyakran van olyan, hogy napi 500 Ft van kettőnkre kajára, de sosem panaszkodom, vannak akik rosszabb helyzetben vannak.

Tegnap főztem egy nagy fazék huslevest sertés húsoscsontból, meg sárgaborsó főzeléket és pörköltet. Ma még csinálok majd zöldséges rizst és egy részéből lesz rizseshús a páromnak.

Kell neki az energia, nehéz fizikai munkát végez.


Arra nem gondoltam, hogy zabpelyhet ledarálva ott van a liszt, de valóban. 🙂 1kg zabpehelyből mennyi liszt lesz?


Daráló jó ötlet, majd szeretnék én is, de most nem telik rá,majd februárban.

jan. 6. 18:34
Mai vacsim nagyon finomra sikeredett, karajszeletet sütöttem pirított gombával, tört krumplit ettem hozzá. Családnak rántott karajt készítettem.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook