Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Csatlakozz, ha te is 15 kg-ot (vagy többet) adnál le! fórum

Csatlakozz, ha te is 15 kg-ot (vagy többet) adnál le! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
jan. 6. 12:47

A zabot én is előszeretettel használom. Most éppen zabikenyeret készülök sütni sütő nélkül. :)


A következő fontos információt a zabpehelyről a kakaó babos oldalamról másolom ide, de sok helyen olvashattok erről:


"Minden gabona tartalmaz úgynevezett „fitinsavat” – vagy fitátokat – a külső rétegben vagy a korpában, és ráadásul a zab több fitátot tartalmaz, mint szinte bármely más gabona. Tehát, ha ez a fitinsav kezeletlen, akkor egyesül a szervezetünkben lévő fontos ásványi anyagokkal, és gátolja azok felszívódását. A kalciumról, magnéziumról, vasról, cinkről és rézről van szó."


Ha érdekel valakit a teljes cikk, annak megmutatom.

60. 55Judit (válaszként erre: 58. - 996b40d6f5)
jan. 6. 12:07

Igen. Vagy olcsóbb, vagy egálban van. Alapból nem veszünk meg szemetet, az már nyereség. :)

A finom csokikát is megveszik sokan jó pénzért, miközben nem tudnak arról hogy az összes hasznos anyag megsemmisül benne a kakaó feldolgozása során. Még egy rakás adalékanyagot és cukrot is tesznek bele. Én megveszem a nyers kakaó port, a 100%-os csoki pasztillát, ezekből készítek olyan finomságokat amiből rengeteg flavonoidhoz, ásványianyaghoz és vitaminokhoz jutok már 2 dkg elfogyasztásával is aminek rendkívül szerteágazó egészségügyi előnyei vannak.


A belső ablakpárkányomon is nevelek zöldségféléket. Most pl. erkélyládában nő a sok levélpetrezselyem. És van egy csomó praktika amivel minőségi táplálékot adhatunk a szervezetünknek.

59. Enissa (válaszként erre: 57. - Globus)
jan. 6. 11:42

Én este szoktam, lehet bele tenni 1-2 db gyümölcsöt is, hogy az édes íz se maradjon ki. Nyilván nem 2 szem datolyára gondolok.

Lehet kapni cukrozatlan aszalt gyümölcsöket, elsőre lehet húzósnak tűnik az ára, de nagyon kiadós, és naponta más ízesítésűt lehet enni.

58. 996b40d6f5 (válaszként erre: 56. - 55Judit)
jan. 6. 11:13
Szerintem olcsóbb az egészséges táplálkozás, mint az egészségtelen. Pl. a gyümölcs olcsóbb, mint a legtöbb édesség. Tévedek? És nem zabálod túl magad.
57. globus (válaszként erre: 54. - 55Judit)
jan. 6. 11:07
Pontosan nem tudom mennyi, Aldiban fél kilós zabpehely 300 Ft körüli áron szokott lenni, néha még ennel is olcsóbb akciósan. Minden reggel pár kiskanállal bekeverek valamibe, számomra megunhatatlan.
56. 55Judit (válaszként erre: 55. - 8bfeda4b71)
jan. 6. 11:02

Szerintem is az a legjobb út, ha magunkat figyeljük meg, és aszerint étkezünk.

Az egészséges élelmiszerekről elsőnek legtöbb embernél az ugrik be hogy drága. Arra már kevesebben gondolunk, hogy sok mindenre igaz így az egészségi állapotunkra is, hogy a drágább az olcsóbb.

jan. 6. 09:11

Azt kell mondanom, hogy az "egészséges" élelmiszerek nagyon drágák. A gluténmentes kenyér,amit néha megveszek 1800ft. Inkább nem eszem. Nem is olyan finom. Hatalmas biznisz lett az egészség és ezt ki is használják 😔


Én sem vonok meg magamtól mindent, de tudom mi az ami nem jó a testemnek. Én most ezt követem.


Régen sokszor futottam bele abba a hibába, hogy azonnal le akartam fogyni, minden megszokott dolgot felborogattam, a motiváció hamar elfogyott. Most adtam magamnak egy évet.

54. 55Judit (válaszként erre: 49. - Patapucs)
jan. 6. 08:45

Ledöbbentem azon amit írsz.

Én kisnyugdíjasként megveszem a zabpehelyt. Most pl. nagyon olcsó akciósan a lidlben és a pennyben is, ledarálom ha liszt kell. Most is éppen erre készülök, mert egy szuper jó receptet találtam vele a youtube-on. Egyébként tk. tönköly lisztet használok, néha durumot is. Tésztát durum tésztalisztből gyúrok, összehasonlíthatatlanul finomabb a bolti fehérlisztesnél. De a gabonákat már eléggé lecsökkentettem mennyiségileg.


Minél jobban ellátjuk a szervezetünket az étkezés által ásványianyagokkal, rostokkal, vitaminokkal, enzimekkel, stb, annál kevesebbet kívánunk enni. Néha nekem is eszembe jutnak az egészségtelen ételek ízei amiket szerettem, olyankor eszek olyat. Pl. 2 havonta még lángost is sütök. Fehér liszttel étolajban. Én semmit nem vonok meg magamtól amit szeretek, csak már nem ész nélkül rakom számba az ételt. Nekem megéri.

53. libikóka (válaszként erre: 51. - Libikóka)
jan. 6. 07:52

Oh,,tudom,,én is csak próbálgatok.

Most kaptam CBD teát,,,karácsony óta iszom,, nem vettem észre semmit.

Hátha egyszer bejön valami:)

52. 55Judit (válaszként erre: 51. - Libikóka)
jan. 6. 07:20

Már félek bármire is rámondani hogy bevált. Jártam úgy hogy hú, megtaláltam végre a tutit, de jó, aztán ahogy telt az idő, pénzkidobásnak éreztem mert elszállt a hatása. Ilyen volt a CBD olaj is. Pedig de örültem neki.


A Glicinnél nem akarom elbízni magam, szinte félve írom hogy eddig 2x volt alkalmam bevenni este és mindkétszer jobban aludtam, pihentebben ébredtem mint előtte. Nem aludtam többet, 3 helyett 2x ébredtem, de elkiabálni nem akarom csak óvatosan örömködök. Reggel glicinnel iszom a kávét, 1 mokkás k, ebéd után is kevés glicinnel ízesítem a limonádét, este pedig többet fogyasztok az ajánlásnál. Egyenlőre.


A zsír, a szénhidrát anyagcserét ha valóban szabályozza és cukor szintet nem engedi ugrálni, elégedett leszek.

51. libikóka (válaszként erre: 46. - 55Judit)
jan. 5. 19:55
Ezt én is mepróbálom amit linkeltél,, jó lenne jobban aludni.Köszi.
50. Ancsa75 (válaszként erre: 48. - Patapucs)
jan. 5. 19:42
Sütőben sült sajtos brokkolifasírt hozzávalók: 500 g brokkoli, 1 db tojás, 1 db vöröshagyma, 2 gerezd fokhagyma, 5 ék zsemlemorzsa, 100 g sajt, só, bors, 2 ék olaj. Elkészítés: a brokkolirózsákat sós vízben megfőzzük, kihűtjük. A felaprított hagymákat kevés olajon megdinszteljük. A brokkolit krumplinyomóval szétnyomjuk, a többi hozzávalót hozzáadjuk, fűszerezzük. Gombócokat formázunk, enyhén kilapítjuk. Előmelegített sütőben sütőpapíros tepsiben 15 percig sütjük, megfordítjuk, a másik oldalát is 15 percig sütjük. Hétvégén kipróbálom.
49. patapucs (válaszként erre: 46. - 55Judit)
jan. 5. 18:47

Az életmódváltás tényleg jó, de csak ha a lefogyás után is megmarad.

Nálam ez nem jött be, mert hosszabb távon hiányzik a megszokott íz +

a mai árak mellett nincs pénzem a más fajta dolgokra (pld zabpehelyliszt, eritrit, stb).

10 éve lefogytam 30-35kgt, aztán elkezdtem enni és a sok év alatt a stressz evéssel ötvözve visszahíztam. 🫤

48. patapucs (válaszként erre: 45. - Ancsa75)
jan. 5. 18:43

Szia,


Köszi szépen, én a kalóriabázis nevű alkalmazást használom, az régen is bevált.

Mivel nem főzünk extrán extra dolgokkal, inkább a megszokott ételekkel "játszom".

Ahogy észrevettem fontos nekem is a min.2l folyadék naponta, a sószegényebb étkezés és a viszonylag korai lefekvés este. ☝️😁 Ez nálunk 1/2 9-9. 🙂


Jól hangzik a brokkoli fasírt.

Van hozzá receptet esetleg?

47. Ancsa75 (válaszként erre: 46. - 55Judit)
jan. 5. 18:25
Igen, abba a fórumba is szoktam írni.😆
46. 55Judit (válaszként erre: 45. - Ancsa75)
jan. 5. 18:10

Van ám életmódváltós fórum is! :)

Nekem is legalább 15-öt le kéne adni. Az én koromban az én anyagcserémmel ez már nehezebb mint a fiatalabbaknak, de rajta vagyok az ügyön.


Nálam az életmódváltás vált be, régen többször is fogyóztam. Eleinte mindig veszítettem a súlyomból, aztán minél többször próbálkoztam, annál több jött vissza mindig. Tehát a fogyókúra hosszútávon hizlal.


Nem szedek fogyis bogyókat, de véletlenül amit most az alvásproblémámra találtam - ezzel is gondok vannak - hat több féle anyagcserefolyamatra és sok egyébre is, szabályozza a vércukorszintet is, hát majd látom mit eredményez.

Ez a Glicin: [link] Ennél a tájékoztatásnál nem árulják, remélem így nem reklám.

45. Ancsa75 (válaszként erre: 44. - Patapucs)
jan. 5. 17:55
Szia! Örülök, hogy itt vagy. Fél év alatt 30 kg? Te jó ég! Ezt meg hogy csinàltad? Nagyon szép teljesítmény. Gratulálok! Akkor te el tudsz látni bennünket hasznos tanácsokkal. Én jövőre töltöm be az 50-et, szeretnék fittebb, egészségesebb, fiatalosabb lenni. Nem fogyózom szigorúan, csak próbálok életmódot váltani. Több mozgás, tisztább étkezés. Hétvégén brokkolifasírtot tervezek sütni.
jan. 5. 17:37

Sziasztok,


Nekem 2024-ben legalább 30kg leadása a cél.

Tudom, hogy sok, de 30 már lement fél év alatt, úgy hogy tudom, hogy meg fogom csinálni.

Az 50-et fitten és sokkal vékonyabban akarom átlépni.😁


Igyekszem visszaolvasni, hogy miket írtatok eddig. ☺️

43. 8bfeda4b71 (válaszként erre: 42. - Ancsa75)
jan. 5. 17:25

Szia, én nem igazán vagyok kísérletező a kaják terén. Sőt én leginkább úgy csinálom, hogy több napra előre elkészítek egyféle kaját, és azt eszem több napig.

Én már nem szeretnék nagyon vékony lenni, de 20 kilót le kéne adnom.

Remélem sikerül, mert már évek óta próbálkozom sikertelenül.

Annyit elértem, hogy kitapasztaltam mi az ami nem jó neked, kaja szempontjából.

42. Ancsa75 (válaszként erre: 41. - 8bfeda4b71)
jan. 5. 08:05
Szia! Én is szeretnék leadni a súlyomból, akár 20 kg-ot is, mert még akkor sem lennék vékony. Szívesen megosztanám a tapasztalataimat, esetleg recepteket, ötleteket cserélhetnénk a kajára vonatkozóan. Most valahogy kedvem van kísérletezni diétás kajákkal. A héten már sütöttem parmezános brokkolit, tegnap este pedig zabpelyhes túrógombócot készítettem kókuszreszelékbe forgatva. Hoztam is belőle magammal ebédre.
jan. 4. 21:25

Sziasztok,ha még van itt valaki, aki tényleg szeretne fogyni, mint én, szívesen beszélgetnék.

Az indító témára reflektálva 20 kilót szeretnék leadni.

40. Csillagszem38 (válaszként erre: 33. - Zsanna67)
nov. 30. 06:44
Oké🙈
39. zsanna67 (válaszként erre: 36. - Icuska538)
nov. 29. 19:40
De gonolom, a diéta plusz jó hatásait írtam.
38. Icuska538 (válaszként erre: 37. - Hugó1984)
nov. 29. 16:24
Han mennyi kmben
nov. 29. 12:01
Én 120 kilós voltam, 175 centis. Mikor elegem lett ebből, vettem egy kerékpárt, és egy év alatt lefogytam vele 48 kilót, 120-ról 72-re. Azóta is kerékpározom, és szexi :-) vagyok. persze,, nem napi 5-10 km-ben kell gondolkozni.
36. Icuska538 (válaszként erre: 35. - Zsanna67)
nov. 29. 11:41
Hát havégig tartod ez súly vesztést is hoz.nem gondolod?
35. zsanna67 (válaszként erre: 31. - Icuska538)
nov. 29. 04:38
2 hét. De ez inkább arra jó, hogy szépen átállunk a sok zöldségre és utána összeszűkült gyomorral könnyebb ledz az életmódváltás.
nov. 29. 04:37

Aki velem tart mától, annak ideìrom, mi a mai menü :)


Csakazériscsináljuk meg! :) Még mindig jobb ez a menü, mint csokit zabálni és sírni, miért nem fogyunk!!!


1. Nap

Reggeli: 1 citrom leve vízzel, 2 db tojás


Ebéd: 2 szelet t.k kenyér, 1 alma


Vacsora: zöldsali, madársali, uborka, citrom leve rá, csirkemell sütve


Nekem a gyógyszereim és a cukorbeteg diétám miatt ötszöri étkezésre kell elosztanom.

79 kilóról indulok, ki tart velem?

33. zsanna67 (válaszként erre: 32. - Csillagszem38)
nov. 29. 04:24
Kedves Csillagszem! Kérlek, engedd meg, hogy azt tegyek, amit szeretnék. Nagyon köszönöm! Semmi szükség a mádik ember kioktatására.
32. Csillagszem38 (válaszként erre: 29. - Zsanna67)
nov. 28. 15:09
Ilyen butaságokat inkább ne 🥴
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook