Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Császármetszés érzelmi szempontból fórum

Császármetszés érzelmi szempontból (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Császármetszés érzelmi szempontból

1 2 3 4
2009. szept. 5. 10:51

Drága Heni,


Én is császárral szültem ezt tudod. Bár én mindig féltem a szüléstől....kingi jól fogalmazta meg mert: kipréselni egy ekkora lyukon..na pont e miatt...


lehet az agyam kontrolláta le a testem, de 8 óra vajudás után szűk egy ujnyi voltam...piszkos magzatviz és nem szállt le a baba sem....császár. nem bántam csak már láthassan. Engem nem altattak...hallottam ahogy felsírt..most is kiráz tőle a hideg...csodálatos volt. Aztán odahozták legalább annyira fantaszikus volt mintha a mellemre tették volna.

nekem utána volt nehéz...nekem nagyon fájt a sebem 2-3 hétig...aztán már mintha ott sem lenne:)


És Kingi a mi Apának is örül maradt a szűk punci:)))

6. kingi7 (válaszként erre: 4. - 0a54101b90)
2009. szept. 5. 10:46
Volt a családba, a nagymamám testvére, 8 terhessége volt, ebből 7-et úgy "piszkáltak" ki belőle, -egy megmaradt- mert faros volt, nos én is farfekvéses voltam és anyumat nem császározták, hanem kő keményen kinyomtak belőle és keresztbe ki is jöttem, ő pedig a mai napig viseli a nyomait...
2009. szept. 5. 10:42

Én nem értem mi a gond ezzel? 8 hete szültem, több ok miatt császárral és csodálatos élmény volt, én még jobban örültem neki, mintha természetes úton született volna. Belegondoltam abba, szegényt kipréselni egy pici lyukon...

Apa mondogatta :

"Lesz egy nagyfejű babám, meg egy szűk puncim"

sokkal kevesebbet szenvedtem,másnap már a folyoson rohangáltam vele :)

Főleg ha belegondolok, hogy nem merültem ki és az első pillanattol kezdve élvezhetem :)meg ugye a császáros babák is szebbek,mert nem viseli meg őket a szülés....

2009. szept. 5. 10:39
Az én dédanyám bába volt és a nagymamám mesélte, hogy az anyjának rengeteg rémtörténete volt arról, hogy sok nőnek és babának milyen problémái lettek a szüléstől. Persze, sokuknál a természet szépen lerendezte a dolgot, de volt egy csomó olyan nő is, akiknek problémás volt a szülés ilyen-olyan okok miatt, mert bizony, régen is volt ilyen. Szeretik mostanában megidealizálni a régi, természetes szüléseket, holott régen is volt sok problémás eset. Azok a nők a fél életüket odaadták volna egy császármetszésért!! Azért ma már nagyon elenyésző azok száma, akik szülésben halnak meg, régen viszont több ilyen eset is volt. Szerintem, a császárból semmilyen hátránya nem lesz a gyereknek, úgy is azon múlik minden, hogy milyen érzelmi hátteret kap otthon. Sok természetes úton született gyerek végzi nevelőotthonban, most akkor sokra mennek az ideális születési körülményekkel...
2009. szept. 5. 10:26

Én is császáros voltam közel 5 hónapja.

Én nem éreztem csalódásnak sőt kifejezetten megkönnyebbültem mert a magzatviz elfolyását követően 10 óra vajúdás után (amiből 4 óra 3 perces fájásos volt) egy ujjnyit se tágultam és a babó szivhangja is hol fenn volt hol lent.

Meglepően hamar össze is szedtem magam...másnap lesétáltam egyedül az emeletről és 2 nap múlva már törökülésben ültem.

Szerintem semmivel sem kevesebb az aki nem hüvelyi úton szül.

Ne keseregj!!Igy volt jobb mind a kettőtöknek és igy lett egy szép és egészséges babátok:))

2009. szept. 5. 10:12

Én átéltem mind a kétféle szülést, és soha-de soha nam gondoltam még arra, hogy a lányom születése bármiben is kevesebb, vagy rosszabb lenne, mint a fiamé. Más persze, de szülés mind a kettő, én nem is látok külömbséget. Arról nem is beszélve, hogy a babának mennyivel kellemesebb, mint kipaszírozódni egy lyukon:-)

Ne legyél szomorú. Könnyű ezt mondani tudom, de szerintem mincs okod bánatosnak lenni.

2009. szept. 5. 10:03
Nagy dilemma előtt álltam, mikor gondolkoztam leírjam-e az érzéseimet, akarom-e, hogy történetemen bárki elgondolkozzon. Rájöttem, talán nem én vagyok az egyedüli, akit a császármetszés mélyen érintett. Nem maga a procedúra volt, ami megviselt, hanem az, hogy azóta, ha felemlegették a „szülésemet”, a szó hallatán elszomorodtam.

Ugrás a teljes írásra: Császármetszés érzelmi szempontból
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook