Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Császármetszés érzelmi szempontból fórum

Császármetszés érzelmi szempontból (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Császármetszés érzelmi szempontból

1 2 3 4
2009. nov. 3. 18:20
Nekem csak annyi a rosszabban hogy császárral szűltem mert én már ott volt a sokadik tolófájásnál és már s.o.s kellett a császár tehát nekem érzelmileg ez a rossz hogy a cél előtt nem jött össze ........persze tisztába vagyok vele hogy a baba szempontjából ez volt a legjobb de azért rossz érzés volt és még a mai napig is az hogy a cél előtt nem úgy jött össze ahogy elterveztem......megkapom a karjaimba tarthatom.....hosszú órákig összebújva együtt lehetünk.....stb. erre őrületes hosszú éjszaka után 12 órával láthattam előszőr a kicsibabám.....nekem ez votl rossz és nem az hogy császár és nem szenvedtem meg a babámért.......
66. c95c921ae7 (válaszként erre: 65. - Cuncika73)
2009. nov. 3. 17:15
Azzal valami gond van..Az okozna elég nagy törést, ha mert nem császározzák időben, elveszíti a gyerekét. A törés lenne...De császárral szülni egy egészséges babácskát..az szuper..és simán szülni egy egészséges babát, az is szuper. Értsük már meg, a baba a lényeg, nem az a pár óra, amikor kikerül e világra.
65. cuncika73 (válaszként erre: 64. - C95c921ae7)
2009. nov. 3. 16:21
Előrébb olvastam egy hozzászólást,ahol a lelki dolgokat boncolgatták.Szerintem arra gondoltak,hogy előfordulhat-e az,hogy másképp viszonyul érzelmileg a babához a "sima" illetve a császáros szülés után.Na,ezt aztán jól megfogalmaztam!! :)))) Remélem ki tudod belőle hámozni a lényeget :))) Le is írtad,hogy Nálad nem volt ilyen érzelmi különbség,de van akinél ez érzelmi törést okoz,ha császárral kell szülnie
64. c95c921ae7 (válaszként erre: 63. - Cuncika73)
2009. nov. 3. 13:44
Másabb a túrót..már elnézést! A császáros gyerekemet ugyanúgy imádtam az első pillanattól, mint a term. úton születettet..és ugyanúgy 2 évig szopizott.
63. cuncika73 (válaszként erre: 62. - Sweetyb)
2009. nov. 3. 13:16
Így igaz,attól még ugyan olyan értékes ember,anyuka lesz/marad valaki.Csak lehet,hogy az érzelmi kötödés másabb??? Erre utalhatott a portál kérdezője talán
2009. nov. 2. 15:54
Es is csaszarral szultem es en nem erzem magam ezert rosszul.Ez nem vetelkedo,hogy ki es hogyan mennyit bir fajadalom teren. A vegeredmeny a fontos az egeszseges baba.
61. cuncika73 (válaszként erre: 60. - Alfoldi13)
2009. szept. 16. 14:49
Bocsánat
60. alfoldi13 (válaszként erre: 58. - Cuncika73)
2009. szept. 16. 13:55
ugye látod vagy olvasod császárral szült....
2009. szept. 16. 13:36
SZIASZTOK!énis császárral szültem,tavaly májusban.ikreket vártam,és nem akartak úgy fordulni,hogy megtudjam szülni őket.pedig sokat beszélgettem velük,és kértem őket,hogy forduljanak be rendesen.dokibácsim programozott császárra jegyzett elő.nagyon féltem,mert a nagyfiamat simán szültem,és 2-3 óra múlva már a folyosón sétálgattam. eljött a májusi nagy nap,irány a műtő.katéter,szerintem már az szörnyű volt.az érzéstelenítést megsem éreztem,és a műtétet sem.de másnap.....hónapokig érzékeny volt a hasam,pedig nem vagyok kényes,de azt mondtam,ha a nagyfiam császárral születik,az ikrek most biztosan nem lennének itt.van itt valaki akinek szintén ikrei vannak?
58. cuncika73 (válaszként erre: 51. - Alfoldi13)
2009. szept. 10. 07:41
Gratulálok Noéminek,jó egészséget kivánok!!! :)) Spontán szült vagy császáros volt?
57. 707655fba1 (válaszként erre: 56. - Heni86)
2009. szept. 8. 20:01

Ja.., tényleg. Végülis ugyanaz.

Csak az zavart össze, hogy a babák súlyát grammban szokták megadni.


Gratulálok a picihez!

56. Heni86 (válaszként erre: 55. - 707655fba1)
2009. szept. 8. 19:55
Gondolom 2750g akart lenni. Az már végülis jó! :)
55. 707655fba1 (válaszként erre: 51. - Alfoldi13)
2009. szept. 8. 19:43

Sok boldogságot!


De 275 dkg???

54. Heni86 (válaszként erre: 52. - 9242a6388c)
2009. szept. 8. 19:36
Ami igazolja a folyósítást? Az vagy bankszámla kivonat vagy a kis cetli amit a postás ad... Szerintem. :SSS
53. Heni86 (válaszként erre: 51. - Alfoldi13)
2009. szept. 8. 19:35
Tiszta szívből gratulálok! :) Nagyon sok boldogságot és jó egészséget kívánok nekik!
2009. szept. 8. 19:31
Sziasztok!! Nem a fórummal kapcsolatos a kérdésem, de megtudná nekem mondani, hogy milyen az a papír amely a GYES ellátás folyósítását igazolja???
2009. szept. 8. 19:15
noémi babája megszületett egészséges kislány 275 dekagramm császárral...
50. cuncika73 (válaszként erre: 41. - Ében11)
2009. szept. 8. 14:38
Hát ez az,hogy nem mindig találják el,hogy életmentő is lehet egy beavatkozás.Azért "haragszom" sok hirességre,akik füttyentenek egyet,aztán már a műtőasztalon feküdnek,utána meg akkora arccal állnak a közönség elé,hogy ilyen kisbabát SZÜLTEM,meg olyan kisbabám SZÜLETETT,DE császárral,mert nem akartam,hogy fájjon!!!Na,ettől el tud borulni az agyam.Mig más kismama akinek meg KELLENE a műtét,az haljon meg,mert NINCS pénze a kórháznak,hogy ilyen beavatkozást finanszirozzon!!!!Bezzeg,ha lenne pénz hegyekben állva,akkor lenne NORMÁLIS orvosi ellátás.De,visszatérve az eredeti témára.Érzelmileg nem viselt meg jobban a császáros szülés,mint a sima,de ez egyéni mindenkinél. 10 órát voltam az őrzőben,utána átmentem sima szobába,fél óra múlva SAJÁT lábamon mentem fel az intenzivre megnézni a kislányomat.A fürdéssel volt csak pici problémám,mert nem érhette viz a sebet + kötést sem.De a nővérke adott egy jó tanácsot,hogy a lepedőt görgessem össze hurkára,azt kössem a sebemre és akkor tudok rendesen zuhanyozni. 4 nap után haza is engedtek.A 6 hetes kontrolla már szinte futva mentem :),mondta is az orvos,hogy szép a heg.Néha érzem a hasamat,de nem vészes,mindenkinél egyéni,hogy mekkora a fájdalom küszöbe.Van aki kudarcként éli meg a császármetszést,de nem az,nem szabad,hogy önmagát hibáztassa amiért nem tudta spontán megszülni a gyermekét!!Ugyanolyan értékes anyuka lesz,lett belőle,mint azokból az anyukákból akik simán szültek!!
49. BBZS (válaszként erre: 15. - Alfoldi.noemi)
2009. szept. 8. 13:42

Szia Noémi!


Az én babám végig "faros" volt, és az én dokim végig biztatott, hogy be fog fordulni, ne aggódjak. Én nem aggódtam, szülésre nem gondoltam félelemmel, úgy voltam vele, hogy a természet segít. Mivel az én hasam folyamatosan a 9 hónap alatt lent volt, így a baba feneke be is ékelődött a szülőcsatornába. A doki a 38. héten azt mondta, hogy annyira vékony vagyok, és annyira kevés a magzatvizem, hogy most már ő sem bízik abban, hogy befordul, mert nincs neki helye. Így aztán pár nap múlva megkérdezte, hogy túl akarok-e rajta lenni. Örömmel mondtam igent, mert akkor már menni nem bírtam, annyira lent volt a baba. Kórházba érkezéstől számított 2-2,5 óra múlva megvolt a gyermekem. A műtős csapatot csak dícsérni tudom, mert bár én voltam aznap az 5. császáros, nagyon kedvesek, türelmesek és fittek voltak. Egy dolgot éreztem, amikor "rángatták ki belőlem, mert az egész kis teste alá be kellett nyúlni, hogy ki tudják emelni. A szülésznőm végig bent volt, az aneszteziológus ült a fejemnél és beszélgetett hozzám, és rögtön láttam, megmutatták. Aztán hallhattam, hogy hogyan sír, majd apa végignézhette, ahogy mérik, fürdetik, öltöztetik. Elkészítette az első fotókat, míg engem rendberaktak. Aztán 12 óra őrző, igen kemény utófájásokkal, ami biztos, hogy közelébe sincsen a szülési fájásoknak, de rendes nővérekkel hozott össze a sors és szinte óránként nézett rám valaki. Nem mondom, hogy aztán szökellve ugráltam, de hálás dolog a kórházi kiskocsi, amiben a baba van, mert arra tök jó támaszkodni. Ágyra nehezen másztam fel, a spináris (így kell írni?) érzéstelenítőtől iszonyat fejfájásom volt, viszont amikor a 6. napon hazaengedtek, ahogy távolodtunk a kórháztól és közeledtünk otthonunk felé, úgy múlt el minden fejgörcs. A 10. napon mentem varratszedésre - semmit nem éreztem belőle, majd még további 2 hónapig valóban éreztem, hogy van hasam, de ennyi.

A kisfiamat 16 hónapos koráig szoptattam, és most, hogy gondolkodunk a másodikon forgatókönyv szerint végigcsinálnám ugyanezt. Bízom az orvosomban, tudja, hogy mikor kinek mi a jó!

Azt tudom, hogy mire figyeljek másképp és jobban és ez majd lehet, hogy befolyásolja a végigkifejletet, de a lényeg úgyis az egészséges baba!


Sok sikert a szüléshez és várjuk a beszámolót!

48. cuncika73 (válaszként erre: 40. - 3a92f8d690)
2009. szept. 8. 11:33
Könyörögtem én hajnal 1 órától reggelig a KÉT ügyeletes orvosnak a szülésznőknek,de szartak rám!!!Az egyik doki lerázott egy laza,MAJD MEGLÁTJUK- al,a másik meg rázta a fejét,hogy nem-nem majd sima szülés meglátja!!A szülésznők is leráztak azzal a kifogással,hogy ők aztán egy ORVOSNAK nem mondhatják meg mit csináljon.Az intenzivről fél óránként lejött az ügyeletes gyerekorvos,hogy mire várnak még,de semmi.Aztán reggelre szépen belázasodtam,akkor gyorsan műtő,előkészités,nem altattak el,de igy sem hallhattam a hangját,mert már halva volt.Újraélesztették,6 napig gépeken élt.Műtét után megkeresett az egyik doki és megmondta,ha nem lázasodok be,meg sem műtenek.Nesze neked orvosi eskű!!Ott maradtunk volna mind a ketten a szülőágyon.Egyébként a műtét tényleg"kockázatos" csak azért időben kellene mérlegelniük,nem akkor amikor már baj van.A "jó" hir ez mellé,hogy fél éve hiába probálom,nem maradok terhes.Most megyek majd dokihoz.
2009. szept. 8. 09:15
Sziasztok! Én is császárral szültem 4 hónapja, és a felépülés nem volt épp zökkenőmentes (4 nap az intenzív osztályon), de lehet,hogy sima szülés után is elkaptam volna a tüdőgyuszit. :-( Sajnálom, hogy nem tudtam természetes úton megszülni, de de az a lényeg, hogy egészséges! Azt mondják, császár után kisebb az esélye, hogy a második gyerek sima úton születik ( nem adhatnak oxitocint). Van erről valakinek konkrét tapasztalata?
46. Cyntia (válaszként erre: 33. - 7402d91a49)
2009. szept. 7. 20:21

Szia!

Oks :D!

Ugyanez volt velem is :D!

2009. szept. 7. 08:28
Barátném is azt mondta hogy neki a sima után sokkal gyorsabb volt a felépűlés, mint most a császár után!
2009. szept. 7. 08:27
Barátnőm 3 hónapja szülte második babáját. Ő sem gondolta volna hogy császár lesz neki- az első tökéletes komplikációmentes sima szülés volt. Most pedig életmentő császár lett- levállt a méhlepény és mindketten életveszélyben voltak- fel sem merült a sima szülés gondolata , szerncsére benne sem. Most mindketten jól vannak és szép egészséges kislány van.
43. Heni86 (válaszként erre: 39. - Cuncika73)
2009. szept. 6. 17:19
Nagyon sajnálom ami veletek történt. Igazad van persze minden szempontból. Nem is a császár volt az ami megviselt egy kicsit mert arra az egészségünk érdekében szükség volt. Abban a pillanatban könyörögtem is érte mikor kimondták, hogy esik a kisfiam szívhangja. Ami nagyon rossz volt az az, hogy el kellett altatni mert 10x szúrtak gerincen hátha sikerül bekötni az eda-t de nem. És nem hallottam, nem láttam, nem éltem át a születését. Ez a cikk leginkább erről szól. De minden nap hálát adok jóistennek, hogy van nekem és egészséges.
42. 3a92f8d690 (válaszként erre: 41. - Ében11)
2009. szept. 6. 15:47
Egyetértek........
41. ében11 (válaszként erre: 39. - Cuncika73)
2009. szept. 6. 15:40

persze.és igazad van.

csak nem mindig találják el, hogy életmentő beavatkozás.

a barátnőmnek csak azért mondta a doki hogy úgysem fogja tudni megszülni a babáját-mert úgy gondolta majd behívja ügyeletbe és neki kényelmes lesz-ilyenkor biztosan rosszul éli meg az anyuka a császárt.a barátnőm is kétségbe volt esve és nagyon megijedt meg elbizonytalanította a doki-azért sikerült neki simán.

de azt is tudni kell a császár egy komoly hasi műtét-szövődményekkel.de egy kismamát nem illik ezzel és a komplikációkkal előre riogatni,talán emiatt kérnek sokan császárt.

én is tudtam ha én vagy a baba veszélyben vagyunk a doki nem fog habozni és császáros lesz-ez nem is kérdés.

ettől még lehet trauma a császár vagy a sima szülés-mert a szülő nő elég érzékeny lelki állapotban van-szóval a körülményektől függ milyen emlékei lesznek róla.

40. 3a92f8d690 (válaszként erre: 39. - Cuncika73)
2009. szept. 6. 15:33
szörnyű és nem lehetett volna erőltetni???Hogy igenis te császárt akarsz???Mert hallottam már ilyet csak pénz kérdése,!!Mikor történt???
39. cuncika73 (válaszként erre: 38. - 3a92f8d690)
2009. szept. 6. 15:31
Csak tudod,ha nyilvánvalo az,hogy sima uton nem megy a dolog,mert vannak látható jelei pl:nem tágul a méhszáj,órák óta hiába csöpög az oxitocin,kimerül a kismama,netán rosszul lesz stb...,akkor inkább 100 császár,mint egy halott újszülött!!!Nekem,ha nem várnak 8 órát a császárral,ÉLNE a gyermekem.
2009. szept. 6. 15:21
Sziasztok én a fiam 2006 ban császárral szültem mivel faros volt hát nem sőt egyáltalán nem volt kellemes a felépülés legalább 2 hónap kellett a természetes úton szült kismamák már szaladtak a folyosón mikor én még csak begörnyedve tudtam mászni soha többet császár sajnos a kislányom 35 hetesen meghalt a hasamban a 32 cm rövid köldökzsinór volt az ok és egyből az futott át az a gyamon hogy úristen engem megint felvágnak na ebből nem kértem inkább kikönyörögtem hogy érzek annyi erőt megszülöm!Sikerült hamar meglett így esélyt adtam magamnak a köv babám természetes úton való megszüléséhez!Ja és nagyon hamar pár napra rá felépültem testileg lelkileg még nem de én azt mondom SOHA többet császár !!Hála én úgymondd nem szenvedtem mert mondtak nekem előtte mindent hogy a csempét is leszedem stb mostmár tudom hogy ez vicc meg ami a filmekben van hogy ordítanak stb ez se igaz!!!!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook