Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Családi adókedvezmény, hogyan is működik? fórum

Családi adókedvezmény, hogyan is működik? (tudásbázis kérdés)

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
399. lilu2002 (válaszként erre: 394. - Mandula71)
2013. febr. 5. 10:11
Te ha ennyire értesz hozzá akkor értsd hogy mit írsz!! leírod adóalap!!!ebből számolják ki az adódat nem??? a megkeresett jövedelmed képezi az adóalapot ami után adót fizetsz vagy a kedvezményeket vonják le!!!!!!
398. lilu2002 (válaszként erre: 393. - F3ef3e826b)
2013. febr. 5. 10:08
Köszönöm a támogatást! jól esik!
397. lilu2002 (válaszként erre: 391. - Mandula71)
2013. febr. 5. 10:06
valóban rosszul gondolod mert én is tudom net nélkül és iskolázottság nélkül is!!!!!!Bár valóban néha nekem is kell az utmutató!!!
396. Mandula71 (válaszként erre: 395. - Martina88)
2013. febr. 4. 18:47
Küldtem választ az üzenetedre.
2013. febr. 4. 15:56

Sziasztok!

Érdeklődék,ha a párommal nem vagyunk sem házas,sem bejegyzett élettársi kapcsolatban ő igényelheti-e a családi adókedvezményt?

394. Mandula71 (válaszként erre: 393. - F3ef3e826b)
2013. febr. 4. 12:06

Nyílt fórumon mindenki leírhatja a véleményét. Én is, te is, más is.Jelen esetben az a gond, hogy az adózási szabályok nem véleményeken alapulnak, hanem jogszabályokon. És bocs, de továbbra is állítom, hogy pl.a max. igénybevehető adóalapkedvezmény 3 közös gyermek esetén nem 2.800.000 Ft. Attól, hogy x cég ezt írja le egy papírra, még nem biztos, hogy igaz.

Igen, lehet, hogy éle van a mondandómnak, de miután itt kőkeményen pénzről van szó, továbbra is jelezni fogom, ha valaki hülyeséget ír. Nem azért, hogy őt becsméreljem, hanem azért, hogy aki a kérdést eredetileg feltette, ne vezessék félre. Utána pedig mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy kér-e további tanácsot, és azt kitől.

A tapasztalatom nem jogosít fel arra, hogy leszóljak másokat, nem is tettem. Őt viszont a segítőkészsége nem jogosítja fel arra, hogy olyan dolgokat közöljön tényként, ami nem igaz.

393. f3ef3e826b (válaszként erre: 390. - Lilu2002)
2013. febr. 4. 11:54
Ne törődj vele, mindenhol vannak ilyen emberek. Valaki segíteni akar, erre tessék... Sokan azt hiszik (tévesen), ha tapasztalatuk van az feljogosítja őket, hogy leszóljanak másokat. Ha ez megnyugtat, nekem is nagyon úgy jött le hogy okoskodott és mindentől függetlenül nem oda tartozott a kommentje, mert 2 ember közt folyt a beszélgetés. :-) Talán csak ő nem vette észre, hogy éle volt a dolognak. Nem kell rá reagálni.
392. Mandula71 (válaszként erre: 389. - Erás68)
2013. febr. 4. 08:26
Rendben. Azt azért jó, ha tudod, hogy a munkáltatók általában az utolsó pillanatban készítik el a bevallást (tisztelet a kivételnek!)A bevallási határidő május 20, így ezz esetedben annyit jelent, hogy június vége felé számíthatsz arra, hogy a visszajáró adót megkapod. Amennyiben magad készíted el a bevallást, úgy azt már most megteheted, postázhatod. A NAV A beérkezéstől számított 30 napon belül utal, tehát így akár már március elején-közepén a kezedben lehet a visszaigényelt összeg.
391. Mandula71 (válaszként erre: 390. - Lilu2002)
2013. febr. 3. 22:43

Nem gondolom, hogy okoskodtam volna, csupán megpróbáltam érthetően, mindenki számára világosan leírni, hogy hogyan lehet számolni...

+de azt te is tudod, hogy a bevallásban nem azt írod mennyi az adó, hanem az adólapot képező jövedelmet." Most mi van? Tudod, azt hiszem az a legnagyobb különbség köztünk, hogy én internet nélkül, papíron is ki tudok tölteni egy adóbevallást (és igen, lehet, hogy bizonyos esetekben elő kell vennem hozzá a kitöltési útmutatót). Sajnálom, de a hozzászólásaid alapján ezt rólad nehezen hiszem el, elnézést, ha nem jól gondolom.

Nyugodtan segíts továbbra is azoknak, akik hozzád fordulnak.

390. lilu2002 (válaszként erre: 388. - Mandula71)
2013. febr. 3. 13:06
Köszi a válaszod, de te kezdtél el okoskodni.Én csak segíteni akartam te meg csak utánna írtál jól kioktatva!!!Amit leírtál azt én is tudom, de azt te is tudod hogy a bevallásban nem azt írod mennyi az adó hanem az adó alapot képező jövedelmet!De mindegy aki hozzám fordul szívesen segítek....
389. Erás68 (válaszként erre: 381. - Mandula71)
2013. febr. 3. 13:06
Szia! Köszönöm a segítséget. Megkaptam a munkahelyemről az adóelszámolást és van is annyi befizetett adóm, hogy vissza tudom igényelni. Mindenképp írok, ha nem boldogulok valamivel. A munkahelyem elkészíti az adóbevallást, de nem árt, ha én is át tudom nézni és tisztában vagyok vele mit vehetek igénybe.
388. Mandula71 (válaszként erre: 387. - Lilu2002)
2013. febr. 3. 10:16

Nézd, én nem óhajtok vitatkozni veled.

Nem tudom, hogy ti év közben hogyan kértétek a családi kedvezmény érvényesítését, lehet, hogy megosztottátok és onnan jött a 2.800.000 Ft.Nyilván annyi kedvezményt lehet maximum igénybe venni, amennyi a fizetendő adó lenne. Az biztos, hogy 3 közös gyermek esetén gyermekenként havi 206.250 Ft adóalap-kedvezmény vehető figyelembe.

Kb. 15 éve (lehet, hogy 20) készítek adóbevallásokat, évente többet is és könyvelőirodában dolgozok. Van még kérdés?

387. lilu2002 (válaszként erre: 386. - Mandula71)
2013. febr. 3. 09:40
Megmondom!! a párom most hozta haza a bevalásshoz a papírt és azon van rajta hogy x ft-ot tudtak leírni a kedvezményből az igénybevehető 2800000 helyett! ez az a max: alap amit figyelembe vesznek!Te töltöttél már adóbevallást?
386. Mandula71 (válaszként erre: 385. - Lilu2002)
2013. febr. 2. 21:37

Sajnálom, ha te erősnek érezted a hangnemet. Meg lehet sértődni, de nem érdemes.

Továbbra is azt mondom, hogy zavaros, amit írsz. Az előző hozzászólásod is. Honnan jött neked a 2.800.000 Ft? Három gyermeknél a családi kedvezmény gyermekenként 206.250 Ft-tal csökkentheti max. az adóalapot. Azaz az adó összege 3 gyermek esetén összesen maximum 99.000 Ft/hó. Az évi 2.800.000 Ft nekem sehogy nem jön ki. De biztos neked van igazad...

Lehet, hogy évek óta csinálsz adóbevallásokat, lehet, hogy hibátlan, az is lehet, hogy értesz is hozzá, de hogy a tudásod nem tudod megfelelően kommunikálni, az biztos.

385. lilu2002 (válaszként erre: 380. - Mandula71)
2013. febr. 2. 18:48
Bocsi! Köszi az okoskodó válaszodat!!Finomabb hangnemben is közölhetted volna a véleményedet!!
384. lilu2002 (válaszként erre: 383. - Katamka)
2013. febr. 2. 18:46
Az még eszembe jutott hogy a bevallásnál írjátok be a párod egész éves keresetét a családi kedvezményhez mivel eddig az összegig tudod igénybevenni vagy max:2800000-ig! ellenörzésnél ugyis kidobja a gép hogy mennyit írhatsz konkrétan oda!
383. katamka (válaszként erre: 377. - Lilu2002)
2013. febr. 2. 18:02

Kedves Lilu2002!


Értem! Nagyon szépen köszönöm!

382. Mandula71 (válaszként erre: 375. - Júliusi)
2013. febr. 2. 17:46

Nincs mit.

Nem tudom, azért mondtam, hogy nézz utána. Elvileg az iskolalátogatási igazoláson szerepel a végzés időpontja (2013. június), tehát nagy valószínűséggel július-augusztusra már nem folyósítják a családi pótlékot. De miután ez a téma jelenleg se engem, se közeli ismerősöket, családtagot nem érint, így nem néztem utána.

381. Mandula71 (válaszként erre: 378. - Erás68)
2013. febr. 2. 17:43

Természetesen visszaigényelhető. Az összeg gyermekenként 62.500 Ft adóalap kedvezmény, ez adóban valóban havi 10.000 Ft-ot jelent.

Ha további segítségre van szükséged, privátban megkereshetsz.

380. Mandula71 (válaszként erre: 377. - Lilu2002)
2013. febr. 2. 17:41
Konkrétan baromi zavaros számomra, amit írsz. Senki nem írt olyat, hogy senki nem kéri majd év végén. És miről kellene nyilatkozniuk év elején? Ha nem adnak nyilatkozatot, akkor év közben nem veszik igénybe, az év végi adóbevallásnál majd egy összegben megkapják. Ehhez joguk van.Nincs ezzel semmi gond.
379. Mandula71 (válaszként erre: 376. - Katamka)
2013. febr. 2. 17:38
Amennyiben írsz nekem egy privát üzenetet, nagyon szívesen segítek a számolásban, kitöltésben.
378. Erás68 (válaszként erre: 377. - Lilu2002)
2013. febr. 2. 16:49

Szia! Tudnál abban segíteni, hogy most a 2012 évi adóbevallásnál egy összegben is vissza igényelhető a családi kedvezmény?


Ha jól tudom ez 1 gyerek esetén 10.000 ft/hó, tavaly szültem, februártól (91. terhességi nap)járt volna a családi kedvezmény, ezért kérdezem. Év közben nem vettem igénybe.


A segítséget előre is köszönöm. üdvözlettel: Erika

377. lilu2002 (válaszként erre: 376. - Katamka)
2013. febr. 2. 14:47
Hát igen itt jön a dolog érdekessége! Én évek óta csinálok adó bevallást hibátlanul!!Én ugy gondolom hogy év elején minden gyerekesnek nyilatkoznia kell hogy milyen formában veszik igénybe, a férj hány gyereket számoltat és a feleség is!!!ezek után az éves adó számolásnál ha valamelyiknek maradt adó vagyis fizetett az apeh fele akkor azt a bevallásban megkaphatja! Azért nem számolja ki a net mert ezt te év közben nem döntheted el hogy senki nem kéri majd év végén!!De pontossat csak akkor tudok mondani ha már elkezdtem a bevallások elkészítését!!Nem tudom megértetted e a mit írtam? ha nem, írj csak nyugodtan!
376. katamka
2013. febr. 2. 14:28

Sziasztok!


Segítséget szeretnék kérni ebben a családi adókedvezmény témában.

3 gyermekem van (2,5 éves; okrek 10 hó)és nem vettük igénybe a családi adókedvezményt év közbe, így most a bevallásnál szeretnénk, de nem tudjuk hogy kell kiszámolni. Én gyed-e vagyok. A párom adóbevallásánál szeretnénk igényelni.

Azt hittük a netes bevallás kiszámolja maga, de sajnos nem, és most fogalmunk sincs hogy kell..

Segítségeteket előre is köszönöm!

375. júliusi (válaszként erre: 374. - Mandula71)
2013. febr. 2. 10:28
Köszi.Sztem a cs. pótléknál is jelezni kell, mert ha nem júli, aug.-ra is küldik, és akkor vissza kell fizetni...
374. Mandula71 (válaszként erre: 371. - Júliusi)
2013. febr. 1. 18:31

1998. évi LXXXIV.

törvény


a családok támogatásáról

8. § (1) Iskoláztatási támogatásra jogosult


a) a 7. § (1) bekezdés a)–c) pontjában meghatározott személy, továbbá a gyámhatóság által a szülői ház elhagyását engedélyező határozatban megjelölt személy


aa) a tanköteles gyermekre tekintettel a gyermek tankötelessé válása évének november 1-jétől a tankötelezettség teljes időtartamára, valamint


ab) a tankötelezettsége megszűnését követően közoktatási intézményben tanulmányokat folytató gyermekre (személyre) tekintettel annak a tanévnek az utolsó napjáig, amelyben a gyermek (személy) a huszadik – a fogyatékos személyek jogairól és esélyegyenlőségük biztosításáról szóló törvény alapján fogyatékossági támogatásra nem jogosult, de sajátos nevelési igényű tanuló esetében huszonharmadik – életévét betölti


Tehát a tanév végéig (ez gondolom június 30) jár a családi pótlék és a családi kedvezmény is. Nem tudom, hogyan működik jelenleg, régebben a családi pótlékot nem kellett lemondani-hiszen náluk ott van egy iskolalátogatási igazolás-, kivéve, ha a gyermek abbahagyta idő előtt a tanulmányait... A munkáltató felé viszont írásban jelezni kell, hogy mikortól nem kéred a családi kedvezmény érvényesítését! Erre figyelj, különben a jövő évi bevalláskor nem csak a jogtalanul igénybe vett összeget, de egyéb pótlékot is fizetned kell!

373. Mandula71 (válaszként erre: 370. - Manta74)
2013. febr. 1. 18:21
A várandósság alatt nem tudja igénybe venni a párod a kedvezményt. A baba megszületése után viszont már kérheti.
372. Mandula71 (válaszként erre: 369. - Yevus)
2013. febr. 1. 18:19

Mindegy, hogy ki keres többet, a lényeg, hogy a havi bruttó 62.500 Ft-ot le lehessen vonni az adóalapból. Tehát ha valakinek a bruttó táppénze ennél magasabb,akkor továbbra is igénybe tudja venni az adókedvezmény teljes összegét.

Nem kell bejegyzett élettársnak lenni. A közös lakcím elég.

Amíg várandós vagy, addig te tudod igénybe venni a kedvezményt (ha házasok lennétek, akkor apuka is), vagy nem igényeled és majd jövő ilyenkor utólag számoljátok el (akkor már apuka is igényelheti akár).

Ha te most kéred a munkáltatódtól, de a baba születése után az apuka kéri, akkor most kell egy nyilatkozat arról, hogy igényled januártól, majd a baba megszületése után kell egy újabb nyilatkozat, hogy kéred a kedvezmény megszüntetését.Ezzel egyidőben pedig majd az apuka munkáltatójának kell adni egy nyilatkozatot, hogy ő veszi igénybe a családi kedvezményt.

2013. febr. 1. 18:01

Sziasztok! A lányom márciusban betölti a 20 at. Márciusig jár a csal. pótlék, és a csal.-i adókedvezmény?Vagy a tanév végéig?(nappali 2 évesokj -s iskolában tanul)

Nekem kell lemondani, vagy automatikusan nem folyósítják tovább?Köszi.

370. manta74
2013. jan. 29. 21:15

Sziasztok, nekem is hasonló kérdésem lenne. Májusban fogok szülni. Mi is úgy beszéltük meg a párommal, hogy ő igényelné a családi adókedvezményt, viszont nem vagyunk házasok, sem bejegyzett élettársak, de az állandó lakcímünk ugyanaz, annyi különbséggel, hogy nekem van egy ideiglenes lakcímem is. Ebben a felállásban igényelheti a párom az adókedvezményt?

köszi előre is

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook