Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ciki-e kockának/geeknek lenni? fórum

Ciki-e kockának/geeknek lenni? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6
79. 2ab16d5612 (válaszként erre: 78. - Csikil4ny)
2016. okt. 1. 11:30

Mondjuk az evolúciós elmélettel az egyház nem tud és nem akar mit kezdeni.


Ez némileg beszűkültségre vall

78. csikil4ny (válaszként erre: 73. - Unom)
2016. okt. 1. 11:28

Nem értek egyet: a tudományban, amíg valamit nem bizonyítunk be vagy épp az ellenkezőjét, addig hiszünk/ feltételezünk. A másik dolog, hogy mindent nem tud egy-egy ember újra kikísérletezni, így nagyon sokszor a mások kutatási eredményeit elfogadjuk.


A vallásnál is meg merem kockáztatni, hogy a legtöbben akik valláskutatással foglalkoznak nem hisznek. Sőt az egyház vezetőségén belül is nagyon sokan nem hisznek.


Hol mostad össze? Pontosabban a mi kereszténykultúránkban nehéz elkülöníteni a vallásosságot és a tudományt, habár egyre jobban efelé tendálunk. A középkorban a tudományt az egyházi intézményeken keresztül lehetett megközelíteni, s ez sokáig fenn is maradt. Épp valamelyik fórumon emlegettétek a katolikus gimnáziumok hatékonyságát....


Persze, hogy más, éppen ezért teljesen mindegy, hogy egy tudós hívő-e vagy sem, tehát számomra értelmezhetetlen, amikor azt írod valakire, hogy jezsuita vagy sem. Mondjuk az evolúciós elmélettel az egyház nem tud és nem akar mit kezdeni. De erről már vitáztunk egyszer.

77. unom (válaszként erre: 76. - 2ab16d5612)
2016. okt. 1. 11:22
Én voltam pontatlan. nagy hibám, hogy alapból feltételezem a másikról a gondolatolvasást :)
76. 2ab16d5612 (válaszként erre: 75. - Unom)
2016. okt. 1. 11:16
Értelek. Bocs. Kicsit lassú a felfogásom így szombat délelőtt... :D
75. unom (válaszként erre: 74. - 2ab16d5612)
2016. okt. 1. 11:08

Pontosítok:

nem zárja ki egymást az, hogy valaki hívő, és otthon van a természettudományokban.

Ahogy az, ha valaki szereti a pacalt, az nem zárja ki, hogy szépen hímez.

A kettőnek semmi köze egymáshoz.

74. 2ab16d5612 (válaszként erre: 73. - Unom)
2016. okt. 1. 11:06

Javíts ki ha tévedek, de ha valami teljesen más ergo nem fedi egymást akkor azok egymást kizáró dolgok.


Amik nem zárják ki egymást ott vannak átfedések.

73. unom (válaszként erre: 72. - Csikil4ny)
2016. okt. 1. 10:55

Nem igaz. A tudományban, amit nem tudunk, azt nem tudjuk. A vallásban semmit nem tudnak, de hisznek.

Hol mostam össze? Épp csak egy példát hoztam rá, hogy a kettő nem zárja ki egymást, mert teljesen más.

Az a hívő, aki bizonyítékot keres, nem hisz.

72. csikil4ny (válaszként erre: 71. - Unom)
2016. okt. 1. 10:53

:) A tudományban is amit nem értünk, azt megtoldjuk hittel.


Ez jó, épp most mostad össze. :D Látod, el sem lehet különíteni.

71. unom (válaszként erre: 70. - Csikil4ny)
2016. okt. 1. 10:50

Azért a vallást és a tudományt összemosni nem túl jó ötlet. A kettő nem zárja ki egymást.

Pl. az ősrobbanás elméletének egyik megalkotója jezsuita szerzetes volt.

Nem hiszem, hogy ateizmussal lehetett volna vádolni :)

70. csikil4ny (válaszként erre: 69. - 2ab16d5612)
2016. okt. 1. 10:47

Találtak, meg elrejtettek, meg elégettek... De ha egyszer beszabadulnék a Vatikáni titkos levéltárba egy ideig nem jönnék elő. :D


A vallás is lehet egyféle kockaság, ezzel nincs is baj, csak a vakbuzgó hittel s most érthetjük ugyanúgy az evolúcióba vetett hitre is. Bocsánat, nem akarom egyik tábort sem magamra haragítani. Nem egy jó pozíció az én középen való elhelyezkedésem.

69. 2ab16d5612 (válaszként erre: 68. - Csikil4ny)
2016. okt. 1. 10:44

Valóban. Főleg hogy nincs is meg az egész. Tálaltak újabb irasokat ami lehet hogy hozzá tartozik. Sőt olyat is ami üti a bibliát. Ám valóban ez a fórum nem erről szól :)


Egyébként a vallás is egyfajta kockaság :D

68. csikil4ny (válaszként erre: 67. - Unom)
2016. okt. 1. 10:40

Továbbírt...


Mindenesetre azt hiszem, nem nekünk kell jelen pillanatban Biblia elemzést tartsunk. :)

67. unom (válaszként erre: 66. - Csikil4ny)
2016. okt. 1. 10:33

Nekem is hasonló rémlik.

Mindenesetre a Tóra jóval előbb volt, mint a Biblia. Vagyis a Biblia a Tóra "továbbfejlesztett" változata.

66. csikil4ny (válaszként erre: 63. - 2ab16d5612)
2016. okt. 1. 10:26
Én még valamikor úgy tanultam, hogy a Tóra a Biblia ótestamentumi részének első öt könyve, a Pentateuchus. Rosszul tudom?
65. 2ab16d5612 (válaszként erre: 64. - Unom)
2016. okt. 1. 10:08
Igen. Viszont így sem lehet ugye egyenletes. Véletlenszerűséget is feltételez.
64. unom (válaszként erre: 58. - B598e4912b)
2016. okt. 1. 10:06

Az ősrobbanás rossz elnevezés, de ez terjedt el.

Ha ismered az elméletet akkor tudod, hogy inkább felfúvódásról van szó, semmint robbanásról.

63. 2ab16d5612 (válaszként erre: 56. - Unom)
2016. okt. 1. 10:03
Tudom. A biblia gyakorlatilag a tóra kicsit átírva. Vannak átfedések.
62. Auróra2010 (válaszként erre: 51. - 388b941089)
2016. okt. 1. 10:01

Szerintem azt, de csak ha valaki tulzásba viszi és egyoldalúvá szakbarbárrá válik.

Javitsatok ki, ha nem igy van.

61. 2ab16d5612 (válaszként erre: 58. - B598e4912b)
2016. okt. 1. 10:01

Ha ismered a fizikát tudod hogy nem lehetséges az egyenletes elosztás. Hiszen véletlenszerű ütközések (atomok) lévén alapból nem lehet szabályos a minta. De a hangrezgés réven egy viszonylag szabályos mintát kapunk. Tegyél homokot egy membránra. Különböző frekvenciájú hanghullámokkal rezegtesd. Na akkor meg fogod érteni miről beszélek :)

Nézz meg egy hókristályt. Nincs két egyforma viszont szabályszerűség van bennük. Ugyanaz él az elő sejtekre is

60. 2ab16d5612 (válaszként erre: 57. - B598e4912b)
2016. okt. 1. 09:55

Kezdetben egynemű fajok voltak. Majd váltó neműek lettek. Ott válhattak ketté valahol.

A csigák pl a mai napig váltó neműek. Egyes fajok önmegtermékenyítőek. Ezek a kezdetleges fajok régen is ugyanígy néztek ki. Ezt fosszilis leletek igazolják.

És tény hogy ma sokkal kisebbek az élőlények. A hatalmasokat a magasabb koncentrációjú oxigénnel magyarázzak.


Pl azok a szarvas és mondjuk orrszarvú fajok amelyek pár 10 ezer éve éltek is sokkal nagyobbak és másabbak voltak mint ma. Azokkal az ember is együtt élt. Erről a barlangrajzok is tanúskodnak vagy ott van a barlangi medve. 3 méter magas volt ha felállt. Mondjuk őt nem vitték a bárkára. Kár. De a szúnyogot meg a poloskát lehagyhatták volna...

59. b598e4912b (válaszként erre: 55. - 2ab16d5612)
2016. okt. 1. 09:24

Téged mint embert és a többieket nem támadom! És nem is mondtam Rólad vagy másról, aki evolúcionista, hogy rosszabb lenne. A tanokkal, dogmákkal van problémám.

Nem vagyok katolikus! Én elhiszem, hogy Jézus megnősült, én elhiszem, hogy a Bibliából kimaradt éveiben Ázsiában járt és elhiszem, hogy a Bibliából kivettek olyan részeket, ahol Jézus a reinkarnációról beszélt.

De én egy csodabogár vagyok :D Én azt is elhiszem, hogy egy őszinte ölelés, egy szeretetteljes beszélgetés gyógyítja a lelket és így a test is gyorsabban gyógyul :)

Tudod, én még azt is elhiszem, hogy a Föld legfeljebb 7 ezer éves és 4 ezer éve a Föld felszínét víz borította, azon egy bárka úszott 8 emberrel és sok sok állattal :)

2016. okt. 1. 09:18

ősrobbanás

ha ismered a robbanás fizikáját, miért nem egy egy hatalmas egyenletesen eloszlott anyagmennyiség az univerzum?

57. b598e4912b (válaszként erre: 55. - 2ab16d5612)
2016. okt. 1. 09:17

evolúció csak egy kérdés:

hogyan alakultak ki a nemek?

56. unom (válaszként erre: 55. - 2ab16d5612)
2016. okt. 1. 09:02
Bocs, egy kis pontosítás: a Tóra kicsit régebbi, mint a Biblia, pláne az Újszövetség.
55. 2ab16d5612 (válaszként erre: 52. - B598e4912b)
2016. okt. 1. 08:59

Erős kijelentés a hazugság. Elég ha annyit írsz, nem hiszel benne.


Ha azt mondom hogy az egész Biblia csak emberi kitaláció? Emberek írták lehet hogy csúnyán begombázva. Évezredekkel ezelőtt. Amikor még más istenek léteztek. Egyszercsak átvette a hatalmat egy. Na mondjuk ez nem jött össze az egész világon, mert még írtak pár könyvet (tóra, korán) meg könyv nélkül is elvannak kicsit régebb óta mint a keresztre feszített. Lásd hinduk, buddhisták, sintok.

Egyébként több mint 4000 vallás van a világon. Csak valamelyiknek erősebb a markeringje.


Egyébként érdekes, hogy maga a biblia nem erőszakos. Mégis akiket irányítanak vele sok esetben azok. Ezt nem tudtam megérteni sosem. Mivel nem vagyok semelyik vallás tagja így elfogultság nélkül tudom szemlélni. A legkevésbé agresszív és a másokat leginkább elfogadó az talán a buddhista és némely indián hitvallás.


Viszont a Koránt is vizsgáltam. No az sem agresszív. A jihad nem azt jelenti amit ők művelnek. De ők is kiforgatták. A második legagresszívebb vallás. Mert az első helyen még mindig a kereszténység áll. Sosem szerettem a háborúsdit. És nagyon sajnalatos mikor életeket követel a hit.

Szóval nem hazugság, csak más a nézet.

Ha ezt el tudod fogadni mint hívő akkor elhiszem, hogy az vagy. Mert aki hisz istenben az nem kell elvakult legyen. Nem zárja ki a kettő egymást. Mint ahogy szeretsz olyanokat is aki nem hisz a te istenedben. És téged is szeretnek olyanok. Pl én nagyon :) akkor elfogadhatóak ezen nézeteink is.

Legyen az evolúció az én istenem. A bibliait meghagyom neked :)

54. csikil4ny (válaszként erre: 1. - Unom)
2016. okt. 1. 08:30

Tizenévesen ciki bizonyos körökben, de ha azután is az, akkor azzal van nagy baj, aki annak tartja. :)


Ennél másabb "ciki" skatulyába ne kerüljek, ezzel elbírok. :D Egyébként soha nem származott ebből a való életemben problémám, pedig mindenféle emberrel kapcsolatban állok. Itt a fórumon már igen, de nem azért, mert én ilyen vagyok amilyen, hanem, mert az illető(k) kevesebb(ek)nek érezték magukat valami miatt. Nincs mit kezdjek a helyzettel, a probléma nem az én térfelemen van, nem nekem kell dolgoznom emiatt magamon.


Miért pont a természettudományokat emeled ki? Ezen a téren nekem pl. van még mit fejlődjek, nem is kevés.

53. unom (válaszként erre: 52. - B598e4912b)
2016. okt. 1. 08:24
Bizonyíték arra, hogy bármelyik hazugság? Mesekönyvek nem érnek.
52. b598e4912b (válaszként erre: 10. - Mutáns Jane)
2016. okt. 1. 07:03

szeretném elmondani, hogy hívő vagy és mérnök. nem vagyok tudományellenes, a hazugságok ellen vagyok, mint pl az evolúció, ősrobbanás.

Nem tartom Istenkáromlásnak a mesterséges megtermékenyítést, a szervátültetést, az elektromos autót...

51. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Unom)
2016. okt. 1. 06:48
A kocka azt jelenti h vki a termtudomanyok irant erdeklodik?! Szerintem nem.
50. 2ab16d5612 (válaszként erre: 49. - Unom)
2016. szept. 30. 23:46
Érdekes, bár nem a könnyed, esti elalváshoz való "mese" :D ezt nappalra hagyom :)
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook