Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ciki-e kockának/geeknek lenni? fórum

Ciki-e kockának/geeknek lenni? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6
109. gribedli*** (válaszként erre: 101. - M0ncsa)
2016. okt. 1. 14:54
Nálunk is a nerd használatos, egyszerre stréber és gamer, az a nerd (pl sok youtuber is ilyen, úgyhogy nem feltétlenül introvertált a nerd)
108. M0ncsa (válaszként erre: 107. - Unom)
2016. okt. 1. 14:53
Ha a netet lemondja, meg sporolt is. Minek az az ordogtol valo gonoszsag, nem igaz? :))
107. unom (válaszként erre: 100. - Ina87)
2016. okt. 1. 14:46
Egyszerű a megoldás: eladod a gépedet, ha jobb volt nélküle.
106. csikil4ny (válaszként erre: 101. - M0ncsa)
2016. okt. 1. 14:46
Hmm, ez nagyon érdekes. Köszönöm!
105. M0ncsa (válaszként erre: 1. - Unom)
2016. okt. 1. 14:46

Valaszolva az eredeti kerdesre: szerintem egyaltalan nem ciki.

Az a ciki, ha valaki a sajat frusztraltsagat es hozza nem erteset projektalva pfujjol.

Kockak nelkul mehetnenk vissza a papirra irogatashoz a 19. szazadba...

104. M0ncsa (válaszként erre: 103. - 2ab16d5612)
2016. okt. 1. 14:41
Max 18. Bar a jegesmedvek biztos izzadnak.
103. 2ab16d5612 (válaszként erre: 99. - M0ncsa)
2016. okt. 1. 14:39
Ott olyan 15 fok van kb... Legalábbis ott ahol én jártam. :D
102. M0ncsa (válaszként erre: 100. - Ina87)
2016. okt. 1. 14:34
Dehogynem. Csak egy kave mellett, vagy epp az utszeli padon uldogelve zuditottak a nagyerdemure.
101. M0ncsa (válaszként erre: 95. - Csikil4ny)
2016. okt. 1. 14:33
Angol nyelvteruletrol szarmazo ismeroseim szerint a "geek" valoban a streber megfeleloje. A kocka szinonimaja inkabb a "nerd".
100. ina87
2016. okt. 1. 14:32
ez a mai világban a baj minden eltér a megszokottól vajon mi lesz még ebből később,valamikor ezt nem kockának nevezték,ha valaki vissza húzódob vagy csak egyszerűen jobban szereti a magányt kész azt rögtön depressziósnak titulálják,ha valaki nem szereti amit többség kész rögtön ki van társítva,néha vissza emlékezem milyen jó volt számítógép nélkül ennyi sületlenség nem volt...
99. M0ncsa (válaszként erre: 90. - 408020f45e)
2016. okt. 1. 14:31

"így egyrészt kevésbé izzadnak nyáron a szerverszobában"


Aki ilyen hulyeseget ir, meg eleteben nem jart szerverszobaban :D


Amugy jopofa cikk, bar elegge sztereotip.

2016. okt. 1. 13:21
Esküszöm, nem értem, hogy merül fel valakiben, hogy ciki lenne a természettudományok iránt érdeklődni...
97. gribedli*** (válaszként erre: 79. - 2ab16d5612)
2016. okt. 1. 13:13
A Tóra igen? Ott van evolúciós elmélet? Mert ha a Biblia a Tóra "továbbfejlesztett" változata, akkor már az eredetit is betépve írták, rossz hozott anyagból nem lehet mást csinálni, csak még több gagyiságot.
96. unom (válaszként erre: 95. - Csikil4ny)
2016. okt. 1. 12:39

Nem is vártam tudományos írást, főleg az Indexen :) Összességében jól összefoglalja, a vége a sztereotípiák felsorolása.

Megkérdezem este a sajátomat, használják-e itt így. Bár az ő társasága az első értelemben vett kockákból áll nagyrészt.

95. csikil4ny (válaszként erre: 93. - Unom)
2016. okt. 1. 12:36

Számomra egy újságíró cikke nem tudományos munka. :)


A geek kifejezést én sem, de a "kocka" kifejezést napi szinten hallom a kamaszoktól a stréber szinonimájaként.

94. unom (válaszként erre: 90. - 408020f45e)
2016. okt. 1. 12:35
Bár az öltözködés elég összecsapott :) AZ informatikus ismerőseim közül ketten szemüvegesek, és eszükbe se jut vastag keretest választani.
93. unom (válaszként erre: 92. - Csikil4ny)
2016. okt. 1. 12:33

saját, összefoglaltam, én milyen értelemben hallottam használni.

De amit Ikebana linkelt abban pontosan le van írva.

Bár én még művészettörténészre nem hallottam használni, de ez nem jelenti azt, hogy nem is szokták.

92. csikil4ny (válaszként erre: 89. - Unom)
2016. okt. 1. 12:31
Honnan hoztad a meghatározását? Én csak odáig jutottam, hogy eredete nem tisztázott. Használják a stréber megfelelőjeként is.
91. unom (válaszként erre: 90. - 408020f45e)
2016. okt. 1. 12:30
Köszönöm, ez jó :)
90. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Unom)
2016. okt. 1. 12:28
89. unom (válaszként erre: 87. - Csikil4ny)
2016. okt. 1. 12:22

Épp ebben mások a természettudományok. Ott a szubjektivitás elhanyagolható. Persze, vannak "szép" egyenletek :)

Kocka/geek: informatikával, számítástechnikával foglalkozó szakbarbár. Valami hasonló az eredeti jelentése.

88. 408020f45e (válaszként erre: 86. - Unom)
2016. okt. 1. 12:20
Teljesen egyet értek veled. A kisérletekről még annyit, hogy ezért is van az, hogy a történelem során a világ egészen eltérő pontjain is pl. egyszerre jutnak ugyanarra a fölfedezésre kutató tudósok.
87. csikil4ny (válaszként erre: 86. - Unom)
2016. okt. 1. 12:17

Ebben az esetben gondolom, hogy szakbarbárt jelent, de lehet stréberként is értelmezni....


Mondjuk a szakbarbár kifejezés sokáig rám is illett. Ezért nem világos számomra a kérdés.


Persze, hogy szubjektív. De ugyanolyan fontos mindkettő. :)

86. unom (válaszként erre: 85. - Csikil4ny)
2016. okt. 1. 12:10

Nem tudom, miért alakult úgy, hogy őket hívják inkább kockának, és azokat, akik informatikával foglalkoznak. Bölcsészről még sose hallottam, hogy kocka lenne.

Szerintem a természettudományok és a társadalomtudományok mások.

Az egyik természeti tényekkel dolgozik, azokat igyekszik magyarázni.

A másik az emberi dolgokkal, amik jóval szubjektívebbek. Pl. egy orosz és egy amerikai történész teljesen másképp ítélhet meg történéseket, ahogy egy román és egy magyar is. De egy kísérletnek, ugyanazokkal a feltételekkel mindenhol ugyanazt az eredményt kell adnia, különben valami hiba van magában a kísérletben, vagy a végrehajtásában

85. csikil4ny (válaszként erre: 82. - Unom)
2016. okt. 1. 12:06

Az elmélet mindig elmélet, ha a természettudományokat, ha a társadalomtudományokat nézzük. :) S feltételezzük, hogy igazak egészen addig, míg be nem bizonyítják az ellenkezőjüket.



Nem válaszoltál arra a kérdésre, hogy miért kockább az, akit a természettudományok érdeklik?


Egyébként érdekes a kondicionálás: én mindig jobb voltam a humán tudományokban, az öcsém meg a természettudományokban. Ezért úgy neveltek, hogy mindkettőnknek az erősségeit vették figyelembe, ezzel szemben volt egy nagyon jó magán matektanárom, aki úgy felkészített a középiskolai felvételire, hogy matekból írtam a legmagasabb jegyet, szinte a maximumot. :) Ennek ellenére maradtam a társadalomtudományoknál.

84. unom (válaszként erre: 83. - Nikletty)
2016. okt. 1. 12:03
Pedig az informatikusok is kockának hívják saját magukat :)
83. nikletty (válaszként erre: 1. - Unom)
2016. okt. 1. 12:01
nem tudom de nekem a kocka ha valakire mondják én azzal társítom, hogy sokat ül a gép előtt, játszik rajt ilyesmi... nem pedig szakmai dolgokkal elmélyülten foglalkozik
82. unom (válaszként erre: 81. - Csikil4ny)
2016. okt. 1. 11:56

Szerintem az. Van egy teória, amire bizonyítékot keresnek. Ha találnak, akkor az elmélet igaz. Ha nem, akkor megdőlt. Pl. az étert is keresték, próbálták bizonyítani, nem sikerült, az elmélet megdőlt.

Ez a természettudományokban így működik, a humán tudományokban igazad lehet. Ott nagyobb teret kap a személyes vélemény.

A tanárnő nagyon jól erősíti a hívőkkel szembeni előítéleteket :)

81. csikil4ny (válaszként erre: 80. - Unom)
2016. okt. 1. 11:54

Ebben nem fogunk dűlőre jutni, mert másképpen fogjuk fel. :) Gyakorlatilag minden egyes mondatodra tudok ellentétes érvet hozni. Most megint ecsetelhetném, hogy az elmélet a tudományban nem éppen az, amiként használod. Mert lehet, úgy is értelmezni ahogyan te teszed és lehet, úgy is ahogyan én. :)


Még mindig történész vagyok, úgyhogy ezt a részét a tudománynak nem kell magyarázd. :) És igen, gyakorlatilag ezt tesszük egy szakközépiskolában és nem is rossz eredménnyel. Az más kérdés, hogy szerintem az irány nem jó, mert nem gimnáziumokkal kellene vetélkednünk, hanem a mi előnyeinket kellene kihasználjuk, de ez megint más kérdés.


A hit és evolúció kapcsolatában is az a gond, hogy más az elmélet és más a gyakorlat. Hiába mondja ki a pápa, hogy elismeri az evolúciót és nincs ellentét a két nézet között, ha az iskolában a hittantanár katolikusabb a pápánál. Konkrét példát mondok: az iskolánkban a katolikus hittantanár nagyon népszerű, éppen ezért nagy hatással van a tanulókra, erre mit mondanak nemrég: a tanárnő szerint a rock zene az ördögtől való (sic!). Nesze neked XXI. század.

80. unom (válaszként erre: 78. - Csikil4ny)
2016. okt. 1. 11:36

A hit és a feltételezés nem ugyanaz. Amíg egy elméletet nem bizonyítanak, addig elméletként kezelik, nem valóságként.

A középkorban nem véletlenül nem volt nagy tudományos élet. Akkoriban az arab világ volt a tudomány központja,

A katolikus gimnáziumok: eleve válogatott a "gyerekanyag". AZ általános iskolákban szintén.

Próbálnának meg ugyanazok a tanárok egy átlag iskolában elérni ilyen eredményeket.

Arra írtam példának, hogy az, hogy valaki hívő, nem zárja ki azt, hogy eredményes természettudós legyen.

A katolikus egyház hivatalosan elfogadja az evolúciót:

[link]

[link]

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook